Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
От какъв зор нов банков надзор?
Добави мнение   Мнения:13 1
щурчо
23 Сеп 2012 20:14
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Точно така, czar или tsar в бюрократичния жаргон и в медиите наричат чиновниците с извънредни и фактически безконтролни правомощия. И практиката, и терминът търсят произхода си във времената на президента Франклин Д. Рузвелт.



Хърсев, този термин има латински произход. От Цезар. С гръцка транкрипция, преминава в "кесар". Та, ако можеш да не си надскачаш сянката. Не е от времето на Ф.Д.Р. После, играта на фалиралите"батковци" в банковият сектор не е на наш терен. Нашият банков сектор е сууупер стабилен. Нямаше как цялата тази криза да ни се стовари на главите. Големият въпрос, който ни вълнува е: как така нашите банкери говорят, че трезорите им са стабилнии, а в същото време вдигат лихвите до небесата, обосновавайки се с КРИЗАТА? И по този начин въвлякоха българските фирми и домакинства в огромен водовъртеж от фалити и нищета, с безмерни печалби за банковите олигарси, пазени и обгрижвани от правителството и БНБ. Ако можеш да ни светнеш по въпроса?
щурчо
23 Сеп 2012 20:32
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Абе Хърсев, щях да забрявя. Някъде до къмто 2008г., намаше ли едно наше Бюро за финансово разузнаване? Там за пране на мръсни пари, съмнителни транзакции, огромни депозити, преводи в чужбина и т.н. Та сега кой контролира всичко това на наша територия? БНБ, ДАНС или който и да било? Имаме ли ние собствен държавен контрол, над алчните чуждестранни банкери, дето ни съдират кожите и точат капитали за чуждите банки-майки, поставени в критично състояние в техните собствени държави? Или всичко е в полза на масонско-банково-държавната олигархия в милото ни Отечество?
emacs
23 Сеп 2012 22:07
Мнения: 7,577
От: Bulgaria
Въпросът е ние как да играем в лъженицата,


Този въпрос поставен от бивш виден централен банкер от времето на Жан Виденов звучи особено зловещо....
Хинин
23 Сеп 2012 22:57
Мнения: 4,146
От: Bulgaria
Как от какъв зор? Лихва при "бавен" депозит 4.5 %, при "бърз" кредит 17 %....Таксите - според издръжливостта на клиента...
Meat
24 Сеп 2012 01:56
Мнения: 10,675
От: Bulgaria
Др. ик. Хърсев очевадно е афектиран! Което е нормално когато неизвестността чука на вратата, а не знаеш кому да се кланяш утре (СЕГА).

Но европейските съюзи трябва да се приемат откъм забавната страна. Ножът е гумен.
- се нада авторот. Но когато почувстваш топъл дъх във врата и дефекираш реверсивно, ножът НЕ е гУМЕН, а истински!
Mitnicharъ
24 Сеп 2012 08:50
Мнения: 6,877
От: Bulgaria
Този въпрос поставен от бивш виден централен банкер от времето на Жан Виденов звучи особено зловещо....


Хърсев беше принуден да напусне БНБ още през 1993, dummy, и няма нищо общо с Жан Виденов и "неговото време". От тогава, и до днес, е в частния бизнес.
Rakita
24 Сеп 2012 13:22
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
За германците "банковият съюз" е начин да обуздаят чуждите банки, за да не могат да влагат парите на клиентите си в надценените и непродаваеми недвижимости в затъналите си страни и в "ценните" книжа на своите държави.
Авторът изразява предположение, че банките на запад влагат пари на вложителите си. Хм, не съм убеден, че нивото на спестяванията там е толкова високо. Пък и държавните облигации допреди 4-5 години не изглеждаха никак да са толкова рискова инвестиция, така че по-същественият въпрос е, в какво всъщност да инвенстират банките и защо да се дават свежи пари на някои от тях да продължават да го правят, след като са си направо за фалит?
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Rakita
Breitling
24 Сеп 2012 13:40
Мнения: 3,409
От: Bulgaria
от какъв зор ли?
Лесно, но не за сганта грабители в банковата сфера - за да ви сложат хомот и да обуздаят безграничната ви алчност - затова за нов банков надзор!
Bacho Кольо
24 Сеп 2012 14:06
Мнения: 24,761
От: Bulgaria
Някъде до къмто 2008г., намаше ли едно наше Бюро за финансово разузнаване?Та сега кой контролира всичко това на наша територия?


Що се заяждаш с Хърсев? Що не четеш? Що не се интересуваш? Що чукча писатель , а не читатель?
Слепита прочетоха и глухите чуха, че Бюрото зо финансово разузнаване не беше закрито, а директно влезна като самостоятелно звено в ДАНС
Rakita
24 Сеп 2012 14:26
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Лесно, но не за сганта грабители в банковата сфера - за да ви сложат хомот и да обуздаят безграничната ви алчност - затова за нов банков надзор!
Нищо няма да се промени в това отношение у нас - европейският банков надзор няма да се занимава нито с лихвите на търговските банки, нито с бонусите на мениджмънта им, а с това, къде банките инвестират парите си.
Eisblock
24 Сеп 2012 16:01
Мнения: 9,157
От: Iceland
Много съм изненадан от цитата:

Авторът изразява предположение, че банките на запад влагат пари на вложители те си.


Нима някой може да се съмнява, че те именно това правят?

Имаше там някакви коефициенти описващи съотношението колко пари е разрешено да са раздадени на клиенти срещу обещанието да ги върнат + лихвите (естествено), спрямо действителните налични(ако ги има все пак) пари в банката. Когато са бесели банкерите по крепостните стени и оставяни за храна на пернатите, съотношението е било доста скромно. Сега обаче то е няколко десетици към едно! Ако ли не и повече...

След като банките задават музиката какво да свири тя и не питат никого - т.е. как и на къде да върви икономиката, да текат паричните потоци и да си измислят на воля балони и балонченца, контролът над тях вече е повече от необходим. Затова и лихварите скимтят и хвъргат къчове на поразия - въпреки, че на практика няма кой да ги озапти...

Така, че нямам никакво съмнение как спестяванията, пенсионните фондове и пр. парици наготово, биват пускани - по живо, по здраво - в пързалките на разните му там, спекулации. Тук, там се стига винаги до изквичаване, но плебсът, със събираните данъци от него, е винаги готов "да помогне" за да се спасят поредните финасиетата-удавници.

Примери - бол!
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Eisblock
Rakita
24 Сеп 2012 16:14
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Нима някой може да се съмнява, че те именно това правят?
Имах предвид, че банките раздават като кредити, освен събраните при тях влогове и депозити и нещо отгоре, което го има само по компютрите на банките. Което пък е било невъзможно едва допреди 40-50 години.
Eisblock
24 Сеп 2012 17:53
Мнения: 9,157
От: Iceland
Така е.

Одитът през август м.г. показа, че фед са генерирали 16 трилиона между 2008 и 2011г. и са ги раздали на "свой" банки. Генерирани без да печатат банкноти. Само на Дойче банк са "дали" над 600 милиарда фиктивна зелена шума...
Добави мнение   Мнения:13 1