Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
БСП готви редакция на въпроса си за референдума
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:43 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща
BOLGAR
10 Окт 2012 11:15
Мнения: 5,074
От: Bulgaria
Pasi, в случая неучастието в референдума значи НЕ
На_казан
10 Окт 2012 11:16
Мнения: 507
От: Barbados
Не е истина каква тъпа опозиция си имат управляващите! просто учудваща тъпота, дебилизъм и откровена простащина ... До вчера реваха че някой иска да им редактира въпроса, днес те самите искат да го редкатират. Гласуват си закон така че референдум да се провали - сега ритат да снижат бариерата за валидност на референдуми ...
Оня плъх вчера разпавя - когато гласувахме закона за референдумите, направихме компромиси ... Дето се вика все едно да кажеш, "ние по принцип не сме педерасти, но направихме компромис"
Distributed
10 Окт 2012 11:16
Мнения: 3,781
От: Bulgaria
После идват и новини от EEX:

Натисни тук

German baseload power cheaper than French 12 months running

Yesterday, the European Energy Exchange (AEX) released figures for September, revealing that the price of baseload power in Germany has fallen by nearly 0.8 cents per kilowatt-hour over the past year – and has been cheaper than baseload power in France for 12 consecutive months.


Сега знам, че отбор "Първа Радиоактивна" трудно компилира такива новини, може да ползвате гугъл транслейт да си го преведете на руски за да го разберете по-добре, но European Energy Exchange казаха, че в Германия - въпреки спрените 7 реактора - цената на базовия ток е по-малка от Франция с 0.8 евроцента.

Аз не съм си го измислил това - ЕЕХ го твърдят.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Distributed
bboak
10 Окт 2012 11:16
Мнения: 7
От: Bulgaria
Цената на 20Мвп централа е около 26-30 милиона евро.100 такива централи правят един аец белене,разбира се производството няма да е на 100% постоянно 2 гв,както при АЕЦ.Пиковото потребление в Бг достига 6ГВ.Колко струва Аец белене 10,35млрд евро-в тази цена влиза ли съхранение на отпадъчното гориво и тн.
Всеки може да си направи сметката сам.Цените на фотоволтаичните панели ще падат още много.И друго всеки е против монополи и прочие.Сега ви питам колко фирми в света са в състояние да произведат Ядрени реактори и да пуснат в експлотация Ядрена централа, и колко са производителите на панели в света и фирмите, които могат да пуснат в експлотация фотоволтаична централа???????
mamut
10 Окт 2012 11:17
Мнения: 4,182
От: Bulgaria
Да добавя Шарпа , като ги затвори и изведе от експлоатация, а също и престане да внася ток от ядрени централи, от съседите. Колко има изведени ядрени реактора в Западна Европа, или ще се учат от опита на България , Словакия и Литва
Distributed
10 Окт 2012 11:21
Мнения: 3,781
От: Bulgaria
mamut

Да добавя Шарпа , като ги затвори и изведе от експлоатация, а също и престане да внася ток от ядрени централи, от съседите.


Друга отличителна черта на отбор "Първа Радиоактивна" е, че много обичат да говорят без да са погледнали фактите. Германците са нетен износител на ток, т.е. за една година изнасят повече ток от колкото са внесли, дори и след затварянето на реакторите.

На практика, ако погледнем тук:Натисни тук ще видим, че през повечето време Франция внася ток от Германия, а не обратното, и изнася за всички останали страни.

Ама то трябва да се търси съвременна информация

mamut
10 Окт 2012 11:26
Мнения: 4,182
От: Bulgaria
Дистери , а каква част от енергията потребена в Германия се търгува на ЕЕХ и каква е на ОТС и дългосрочни договори, всички ли договори се регистрират на ЕЕХ? в това което си дал е спрямо миналата година , а не срявнява пазарите в двете страни, всеки пазар си сам за себе си, даже системите им на балансиране са различни.
bboak
10 Окт 2012 11:38
Мнения: 7
От: Bulgaria
Истината е ,че бсп искат да манипулират хората,които са по-малко запознати с темата.Бсп иска да стигне до референдум, за да може да си го купи.В провинцията една голяма част от хората са си роби,нямат работа и ако им се подхвърли малко пара са готови и хоро да играят.Тъжна картинка,но затова са виновни всички политици и манипулатори в нашето обществено пространство.Тези пари(10млрд )могат да се вложат в образование и енергийна ефективност,а след 10 или 13 години ,когато аец козлодуй се затвори,може да се помисли и да се види дали Веи или други източници.
Сега ако се инвестират тези пари,то само една малка част от хората в България ще се налапа за години напред.Вие се сещате ,коя е тази група+нормалните хорица,които ще строят и после ще работят в Аец.Но това не е устойчиво.В крайна сметка нещата ще останат по старому-голяма безработица в провинцията и живи зомбита в 21 век,които лесно се манипулират.В наши дни една икономика не се гради с Аец,а със знания.Нека всеки се замисли и да се противопостави на тази манипулация.Пък България,дори и да няма Аец, няма да спре да съществува.Има много алтернативи.
mamut
10 Окт 2012 11:44
Мнения: 4,182
От: Bulgaria
Дистри прави разлика между затваряне и извеждане от експлоатация, разликата е много голяма пример- 1и2 блок на Козлодуй където контурите са резнати и горивото не е в басейна. дай трафика на Германците и с чехия , Швейцария , Холандия и Словакия.
Distributed
10 Окт 2012 11:46
Мнения: 3,781
От: Bulgaria
mamut

Дистери , а каква част от енергията потребена в Германия се търгува на ЕЕХ и каква е на ОТС и дългосрочни договори, всички ли договори се регистрират на ЕЕХ? в това което си дал е спрямо миналата година , а не срявнява пазарите в двете страни, всеки пазар си сам за себе си, даже системите им на балансиране са различни.


Ето виждаш ли, че може и да внимаваш За съжаление на ЕЕХ все още се търгува малка част от общия ток в съответните държави, но с навлизането на все повече ВЕИ мощности все почесто се случва цената на тока на спот пазара да е доста по-малка от тази на дългосрочните договори, както е и случая с дългосрочните договори с Газпром и поради което се наложи да ги преговарят. Същата тенденция ще мине и при тока.

Иначе обемите могат да се видят на началната им страница -Натисни тук Вчера са се изтъргували така като гледам около 800 гигавата часа.

Иначе ето ти текущите цени на спот пазара за Германия - Натисни тук и Франция Натисни тук май френските са по-големи от немските за днес...

И гледай, днес ще е слънчево в Германия - Натисни тук по обяд - от 12 до 14 часа очакват да получат 19 гигавата от фотоволтаици, точно когато търсенето е най-голямо и съответно цената на тока е най-голяма. Ето как ВЕИ в Германия намаляват цената на тока за индустрията - елиминират следобедния пик на цените на тока.
Редактирано: 4 пъти. Последна промяна от: Distributed
БатВаню
10 Окт 2012 12:50
Мнения: 3,463
От: France
Провеждането на референдума е следствие на подписката, на която са се подписали поне 500,000 души.
Не можеш на подписката да зададеш един въпрос (и за получиш утвърдителен отговоро на точно този въпрос) а после на самия референдум да питаш друг въпрос.
Какъвто е бил въпросът на подписката, такъв ще трябва да е на референдума, ако е друг, подпуската става невалидна, ерго трябва нова подписка с новия въпрос.
И после да не се променя!
Pasi
10 Окт 2012 13:08
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Народът е мъдър, а коментарите са излишни. Законите са създадени за да се спазват от ВСИЧКИ. Референдумът трябва да се проведе. Изходът предварително не е известен, и политиканстването по този повод е тъпо и безсмислено.Предварително е необходима колкото се може повече и по- обективна информация за суверена.Без оглед на предубеждението ,че повечето хора не са компетентни по въпроса. Те винаги могат да изразят това чрез посещение в тъмната стая или ходене за гъби. Промяната,освен редакция на въпроса е недопустима. "Да" или "НЕ" . Негласуването е също "НЕ",както се отбелязва. Това е положението. Референдумът ни е необходим,на нас народът, защото искаме като народ да покажем че можем да влияем на политическите решения. Искаме да се допитват до нас. Само политическата класа/без оглед на цветовете/ е против този род управление.Конкретния изход от именно този референдум е без значение. Важното за народа е да го има...тОВА ЗА МЕН Е ВАЖНОТО В СЛУЧАЯ.
бонго-бонго
10 Окт 2012 13:12
Мнения: 26,313
От: Swaziland
"Винаги сме имали предвид изграждането на АЕЦ "Белене" като национален проект, който има държавно значение и от който ще се ползват българските граждани", обясни червеният депутат Янаки Стоилов. Към формулирания от БСП въпрос "Да се развива ли атомната енергетика в България чрез изграждане на ядрена централа" левите искат да се добави "с държавно участие". Лидерът Сергей Станишев пък пожела да се направят промени в закона за референдумите, който бе гласуван по време на тройната коалиция. Той смята, че трябва да се премахне изискването в допитването да са участвали не по-малко от гласувалите в последните парламентарни избори.

Собственият им закон им пречи, собствената им формулировка на въпроса им пречи...собствените им глави им пречат
BOLGAR
10 Окт 2012 13:48
Мнения: 5,074
От: Bulgaria
Конкретния изход от именно този референдум е без значение

Pasi, как може изхода от референдума да е без значение? Тогава от к'в чеп да се харчат пари за референдум ако няма да има значение?!?!?!?!?!?
А 11~12 млрд Евро са от огромно значение за България като Държава и за нас и нашите деца, внуци и правнуци като хора които ще плащат далаверите на БСП!
Pasi
10 Окт 2012 14:01
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Не знам в кой отбор играеш и не ме интересува. Ако си против отиваш за гъби. Ако обаче се окаже че народът събразно закона каже "ДА" - да. Какво значение има Ти какво мислиш, относно категориите разходи -ползи. Важното е предварително да си лично убеден ЗАЩО отиваш за гъби или в тъмната стая,т.е. да имаш информация. Волята може да бъде изразена по различен начин, включително и чрез неучастие. Пак повтарям, важното е че си попитан, и Ти,заедно със своя народ изразяваш воля.
Pasi
10 Окт 2012 14:05
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Провалът или евентуален успех на този референдум има един неотменим положителен резултат: Зачетеното право на суверена,както и обратното политическата класа разбира че мнението на суверена е ВАЖНО. Демокрация в най-чист вид. Да или Не.
Pasi
10 Окт 2012 14:13
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Къде съм казъл,че демкрацията не струва пари? Точно обратното. Парите обаче си заслужават,защото и народът и политическата класа научават най-после че референдумът е възможен,допустим и Народът има мнение по всеки въпрос.
дъртреалист
10 Окт 2012 14:49
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
Въпросът е нарочно формулиран така, в противоречие със здравия разум, за да провокира безброй коментари, като така рекламира безплатно т.н. "партия" БСП.
По този начин тя е в новините без да си мръдне пръста, напр. като провежда каквато и да е политическа линия, а камо ли да има нещо социалистическо в нея.
Иначе, в неравната и тъжна борба на българите с цената на електричеството няма нищо партийно.
Това допитване е фиаско по замисъл.
Първо парламента ще прегракне докато редактира въпроса. И може да отпадне още там.
А ако случайно се стигне до гласуване най-вероятно няма да излязат достатъчно хора и то ще се провали.
Ако случайно се постигне бройката и отговора е ДА, то резултата няма да се признае след като се оспори съдебно (ако дотогава това не е станало).
А ако и това мине, остава клопката на алогичния въпрос - кой да развива еди кво си.
Те затова сега се сетиха че не са задължили държавата.

Тази НЕпартия откак съществува - винаги се ГАВРИ с хората.
А най-тежката гавра е лишаването на българите от партия, която да защитава социалната справедливост в политическото управление на страната.
Затова у нас НЯМАШЕ и НЯМА преход, защото нямаме нормално структурирана поличиеска арена,
защото лявото липсва.



kaily
10 Окт 2012 15:32
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
защото лявото липсва.

jessyblue
10 Окт 2012 15:39
Мнения: 9
От: Bulgaria
Знаете ли как Бсп построява АЕЦ??

Бсп си изгражда АЕЦ,чийто ток не се знае колко скъп ще бъде и кой ще го купува при такава цена.Ако няма желаещи си назначават бушон ,като Семерджиев,който от своя страна манипулира чрез Дкевр изкупните цени.В крайна сметка се получава,че пак целият народ е прецакан и изкупува тази скъпа енергия,а малка група от хора си се облажват.
Добави мнение   Мнения:43 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща