Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Данъкът върху лихвите остава само за срочните влогове и депозити
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:26 Предишна Страница 2 от 2 1 2
Pasi
13 Ное 2012 15:50
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Великият и ненавиждан от капитала г-н МАРКС отдевна е изяснил характера на ЛИХВАТА. С формулата П-П* /пари -пари прим/. Великият мислител определя лихвата като плод на паричния капитал или "Пари, които раждат малки". "Малките" са лихвата и според Маркс са част от принадената стойност "М",наред с производствената печалба,търговската печалба,рентата. Цялата принадена стойност "М"сочи Маркс,е "незаплатения труд на работниците". Досега икономическата теория на Маркс, е само ругана, подминавана,осмивана, загърбвана, но не и опровергана! Затова той е обявен за личност на милениума.
Съвсем друг е въпросът дали лихвата в България в качеството и на доход/без всякакво съмнение/, трябва да бъде облагана, доколкото тя е по-ниска от инфлацията , и практически не покрива обезценката на вложенията на пари в банка. Това е политически въпрос, на който малък Пицко отговаря "ДА", и с тонва си създава предизборни проблеми при това с неясен фискален ефект за бюджета.
pation
13 Ное 2012 17:33
Мнения: 11
От: Bulgaria
Не само текстовете в закона са неадекватни.Струва ми се,че и самият министър е такъв.
america1332002
13 Ное 2012 19:57
Мнения: 5,137
От: Bulgaria
обещаха на пенсионерите да им увеличат пенсиите и понеже нямат пари за увеличението решиха да ги вземат от вложителите. чиста проба преразпределение. обикновен социализъм. миналия път писах че българия може да стане пак на 7 мо място по жизнен стандарт в европа каквато е била в 1939 г. с тези социалистически мераци обаче няма да се изкачи на 7 място а ще затъне на 77 мо.
там където няма социализъм, там където няма данъци, само там има истинска социална държава. примери катар и кувейт.
Apolitichen
13 Ное 2012 20:45
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Великият мислител определя лихвата като плод на паричния капитал или "Пари, които раждат малки". "Малките" са лихвата и според Маркс са част от принадената стойност "М", наред с производствената печалба,търговската печалба, рентата.
Великият мислител какво е казал за инфлацията? Да не е от рода "Пари, които се разпадат на малки пари". И разликата се явява "принадена стойност" от работника/купувача при размяната.
Що така е пропуснал да определи "принадената стойност" от познанието като например "Метър, който ражда километър" . Вярно е, че Метричната конвенция е подписана през 1875 г., но метричен стандарт е имало още през предходния век. Всеки търговец ще ти обясни как се създава "принадена стойност" по закона "Метър-Стока-Метър прим" и при първоначални 100 метра/килограми/литри са продадени 120. Желязна практика по бензиностанциите, напук на Маркс и напук на "естествената" фира.
Така не успях да разбера капиталистът (собственикът, предприемачът) създава ли "принадена стойност" или той априори не се труди . Сиреч организацията на производството, обучението на персонала (и техните деца), управлението (планиране, отчитане, разработването на нови технологии), сигурността (държавни органи, застрахователи) са дадени от Бога.
Досега икономическата теория на Маркс, е само ругана, подминавана, осмивана, загърбвана, но не и опровергана!
Къде точно се използва "икономическата теория"? Кое точно трябва да бъде оборено:
- "Битът определя съзнанието", ако беше вярно и досега щяхме да си ловуваме на воля из горите.
- "Пари-Стока-Пари прим" - банките нагледно го опревергаха като зачеркнаха "стоката", а Федералният резерв - абсолютно ; освен това разликата "Пари прим - Пари" е нищожна, ако се преминава през "Стока/услуга" в сравнение при използване на познанието. Една бегла илюстрация е нормата на печалба при продукт, произвеждан по ноу-хау (патент, марка), където печалбата от монопола (скритото знание) е в пъти по-голяма от простата "принадена стойност". Стогодишен пример е "Кока-кола", където "принадената стойност" ряпа да яде пред "добрата репутация" (в случая не нито "тайната рецепта", нито търговската марка както и да ги рекламират).
Много съм любопитен как точно "икономическата теория на Маркс" описва развитието на добива на нефт и производството на горива. Да припомня, че до началото на 20 век, "модерната" цивилизация го е използвала само като светлинен газ (по-зле и от древните елини), и то в краен случай, и то само 1%, а другото се е считало за отпаден продукт. Кой е тоз работник-великан, де е създал такава огромна принадена стойност, щото Ото и Дизел както и да се пънели в едно с Адам Опел, повече от 5% не са достигнали? Уф, забравих, те, капиталистите, по теорията на Маркс не могат да създават "принадена стойност".
Apolitichen
13 Ное 2012 20:53
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
обещаха на пенсионерите да им увеличат пенсиите и понеже нямат пари за увеличението решиха да ги вземат от вложителите. чиста проба преразпределение.
Щеше да е преразпределение, ако бяха увеличени пенсионните осигуровки. Тука става дума само за "комисионерство" - да се вземат едни пари от едни лихвари (набедените за такива депозитари) и да се дадат на други лихвари, истинските лихвари,"инвеститори" в държавен дълг ... за да не станело като в Гърция.
Същото упражнение беше реализирано и от Милен Велчев - да се разменят лихварите по държавен дълг .... за да сме си вдигнали рейтинга и да имаме възможност да задлъжнеем в повече.
Добави мнение   Мнения:26 Предишна Страница 2 от 2 1 2