Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Изборната сергия отесня заради куп нови партии
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:39 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
генек
12 Ное 2012 20:06
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Сергия? Секънд хенд...И пийп шоу...
----------------------------------
Блогът на Генек
щурчо
12 Ное 2012 21:02
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Та какъв е изводът и внушението на Венелина "Ангелова"? Че трябва да се гласува за познатото зло ли?
Tasmania
12 Ное 2012 21:02
Мнения: 981
От: Bulgaria
Формацията на Меглена Кунева

партия "Движение България на гражданите", която също като много други стартира с отричане на партийния модел, после обаче откликна на молбите на хората да направи партия, вече обяви, че няма да прави коалиция с БСП, ДПС и ГЕРБ. С кого тогава ще управлява два мандата остава загадка.
---
Няма загадка.
Ако спечелят пълно мнозинство, над 50% могат да управляват самостоятелно.
ДБГ е единствената алтернатива на мутро-милиционерите от ГЕРБ, които се доказаха като пълни некадътници и крадци.

Спомнете си какво беше първото което направи Борисов 2001 като влезе във властта като криминален елемент?

Напълни си гушата заедно с половинката си Цветелина Бориславова през СИБанк.
Tasmania
12 Ное 2012 21:06
Мнения: 981
От: Bulgaria
Основна задача на изборите през 2013 година е сваляне на престъпниците и крадците от ГЕРБ и настаняването им по местата за излежаване на наказанията.
Zmeja
12 Ное 2012 21:59
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
Tasmania,
Радой Ралин, лека му пръст, беше измислил една много подходяща за нашия случай дума - "властитутка".
Brightman
12 Ное 2012 22:24
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
Формацията на Меглена Кунева партия "Движение България на гражданите", която също като много други стартира с отричане на партийния модел, после обаче откликна на молбите на хората да направи партия

Звучи ми познато. Питам се от къде ли. И се сещам - навремето през декеври 1979 г. съветските войски откликнаха на молбите на афганистанският народ на нахлуят в Афганистан, а преди това откликваха на молбите на чехословашкият народ през 1968 г.. Въобще на молбите на народа винаги трябва да се откликва.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Brightman
Firmin
12 Ное 2012 22:24
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Основна задача на изборите през 2013 година е сваляне на престъпниците и крадците от ГЕРБ и настаняването им по местата за излежаване на наказанията.


Малко съм озадачен, Tasmania. Вижда се, горещ привърженик си на мадам де Угомон и партията и. Не е ли нормално1 обаче, лозунгите и въжделенията на най-горещите привърженици поне малко-малко да докарват тези на подкрепяната от тях партия? А не чувам аз и не чета задача като горната да е обявена за поставена от партията, за която тъй пламенно ни агитираш. Оставам си все тъй озадачен от ... задачата ти.
Brightman
12 Ное 2012 22:31
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
А иначе на изборите догодна най-губеща ще е партията на Кунева и нейните спонсори - ще изхарчат десетки милиони и пак няма да минат 4% бариера и да влязат в парламента. Просто защото Кунева е много изтъркано лице, известно с недобрите си действия във върховете на властта в изминалите години, а да купува гласове Цецо Цветанов няма да й позволи. Просто няма на какво да разчита.
-
И се чудя какъв е този български феномен зорлем да ставаш за резил. Като почнем от Първанов и свършим с Кунева. Толкова ли амбициите им надхвърлят реалната им преценка на възможностите им, за да ги превърнат в карикатури ?
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Brightman
gogin
12 Ное 2012 22:48
Мнения: 2,549
От: Bulgaria
09-03-2009
339 партии са регистрирани в България
Натисни тук
Неделя, 27 Февруари 2011г. 13:09ч.
177 са регистрираните политически партии в България. Над 250 партии бяха закрити по искане на прокуратурата
Натисни тук
Партиите в България са като ламята от приказката. На местото на отрязана глава порастват две.
щурчо
12 Ное 2012 22:49
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Brightman 12 Ноември 2012 22:31
А иначе на изборите догодна най-губеща ще е партията на Кунева и нейните спонсори - ще изхарчат десетки милиони и пак няма да минат 4% бариера и да влязат в парламента...

А кои тогава ще са печелившите, след като партията на Кунева няма да влезе в НС?
Brightman
12 Ное 2012 22:55
Мнения: 23,083
От: Bulgaria
щурчо,
най-вероятно ще имаме трипартиен парламент - Герб, БСП и ДПС. Всички останали ще са под 4% бариера. Какво ще е съотношението между тези "партии" няма особено значение за обкновеният избирател, защото те принадлежат към една партия, в собственият смисъл на тази дума - неокосервативна, погрешно наричана неолиберална.
-
Виж за групировките свързани с една или друга от тези котерии хич не е едно и също. Щото не е също дали Пешо или Мишо ще източва държавният бюджет. За нас, обаче дето само плащаме ни е все тая, кой ще ни стриже.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Brightman
paragraph39
12 Ное 2012 23:43
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
Групировките и Големите пари НЕ ги мислете!
Те залагат- явно и тайно!- и на червено и на черно на изборната рулетка!!!
Сиреч, в който и цвят от двата да попадне топчето на Изборите, групировките печелят(винаги)!
щурчо
13 Ное 2012 00:37
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
най-вероятно ще имаме трипартиен парламент - Герб, БСП и ДПС. ..

Бай ти Меди, каза: барем 5 партии. Щото, ако са само 3 няма как да шикалкави. Да сме живи и здрави, да видиме.Както рекъл слепия.
anacephal
13 Ное 2012 01:33
Мнения: 3,134
От: Bulgaria
Българският политически живот плагиатства от Доньо Доневото "Умно село"!
Mrx++
13 Ное 2012 08:43
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
И се сещам - навремето през декеври 1979 г. съветските войски откликнаха на молбите на афганистанският народ на нахлуят в Афганистан, а преди това откликваха на молбите на чехословашкият народ през 1968 г.. Въобще на молбите на народа винаги трябва да се откликва.
Брайти, пак си се пообъркал бе мой човек. Ти през 1989г. и 1979г. на колко беше, ходеше прав под масата. Нямаше никаква молба от афганския народ, ами тогавашния глава на Афганистан Амин два пъти ходи в Москва, за да моли за войски срещу ислямистите. Той беше доста брутален, беше смъкнал и убил Тараки, и беше люто подгонил ислямистите. Те бяха започнали да се въоръжават от съседните Пакистан и Иран и както сега в Сирия бяха започнали да нахлуват ислямски бойци, т.е. имаше сериозна опасност да се осъществи сегашния сирийски модел. Москва дълго се двоумиха, понеже току що бяха подписали Хелзинските споразумения, а и в САЩ беше станал президент ястребът Рейгън, който искаше да торпилира тези споразумения. От друга страна съветите се страхуваха от ислямизация на района, защото застрашваше техните ислямски републики. Така се стигна до пращането на войкови части. В последствие като се видя бруталната политика на Амин той бе смъкнат и убит, може би от хората на Тараки и се сложи по-умерен политик, не си спомням Кармал ли беше. И тогава Афганистан щеше да се стабилизира. Тогава хамериканците начело с Рейгън само това чакаха, нададоха вой до небето и започнаха да въоръжават ислямистите, като ги нарекоха борци за свобода (какви са борци се видя по-късно, когато се обърнаха срещу Америка). Европейците Хелмут Шмидт и Жискар д'Естен в началото говореха, че това си е вътрешна работа на Афганистан, но хамериканците ги натиснаха. Така ислямистите бяха обявени за борци за свобода и започна афганистанската война. И така беше създаден ислямския тероризъм, който плъзна по Азия и Африка.
Що се отнася до Чехословаки и там войските от Варшавския договор бяха поканени от хора от Политбюро на ЧЙП, мисля, че Биляк се казваше този, който беше писал писмото.Нито НАТО можаха да останат безучастни ако Франция се отдели, както можеше да стане по време на майската революция в Париж 1968г. - тогава СССР направи един реверанс на да Запада, като нареди на ФКП да не се меси в тази революция - и работниците не участваха. Тогавшния Главен секретар на ФКП Валдек Роше остана да си полива градината си, затова беше сменен от Мишел Трюдо и ФКП започна да губи влиянието си сред французите. Нито пък Варшавския договор можеше да остави Чехословакия да се отдели същата година. Това са фактите и реалностите тогава.
dabwg
13 Ное 2012 08:47
Мнения: 10
От: Australia
Много е хубаво, че се публикуват статии с такъв аналитичен профил. Но е и добре авторите им да доизпипват основните им тези - това е в смисъл преди всичко на препоръка. Тезата, че подкрепата за ГЕРБ падала, си е поредната пиарна акция в предизборен стил. Факт е, че от лятото насам съотношението в баланаса между ГЕРБ и БСП е трайно и едва ли може да бъде променено от Станишев и групата около него. Тенденцията е дотолкова отчайваща, че даже и галъпци спряха с лафовете за срив на подкрепата за ГЕРБ. Впрочен един математически модел, изготвен още през лятото, предвиди такова развитие и събитията от последните месеци напълно потвърждават основните изводи от модела. Това за модела както и да е, интересуващите се могат да го видят в интернет под наименованието "За политическата коинтеграция между БСП и ГЕРБ". Но по-интересна е симптоматичната промяна на представители на Галъп - по принцип тази агенция за сега дава най-добрите данни от социлогически проучвания (следвана от НЦИОМ) -, от пиарната теза за срива на ГЕРБ (глуповато и истерично раздухвана години наред от някои от собстевниците й) към "идеята" за голяма коалиция. Тя, идеята, бе лансирана като разумен вариант за оздравяване на БСП още след загубата на последните парламентарни избори и има доста голям политически заряд. Но е реализуема при две условия: 1. Станишев да се оттегли и да се започне оздравителен процес в БСП с изчистване от корупционни и клиентелистки схеми и 2. успоредно на това да се отстъпи водещата роля на ГЕРБ. 2. има доста смисъл, ако с такава стратегическа маневра се спести време и се създаде властови ресурс за реализация на втората част от 1 (първата част е "синекванонна" предпоставка). И тук е мястото на втората препоръка за статии от типа, които обсъждаме. Става дума за ролята на малките партии. Социологическите проучвания в България страдат по принцип от липсата на методологически коректен модел за анализ на пределекторално или електорално поведение. Когато има една или две доминиращи партии, горе-долу докарваа резултатите добре. Но нито една от агенциите не може да даде състоятелен анализ на поведението на малките партии и най-вече на поведението на групата "няма да гласувам". Това е важно, защото обикновено журналистите търсят някаква рационалност в появата и битийността на малките партии. А доста често рационалността е от типа "оксфордски убийства" - просто поради хронологично последователното появяване на сходни явления ние търсим в това някаква логика и то най-вече за да прикрием страха от незнанието си за характера на всяко едно от явленията. На практика тази тема би трябвало да се покрива доста добре от теорията на хаоса (макар че маса народ я профанизира поради незание - хаос според тази теория не означава отсъствие на ред). За по-ясно: голяма част от малките партии си се появяват спотанно. Не че няма и социален инеженеринг. Но той едва ли е доминиращ и едва ли е толкова ефективен. И в този смисъл би било доста интерсно да се напише статия именно за рационалното и ирационалното в този клокочещ на бавен огън политически слой. И да се види от политолочиеска гледна точка що са туй явления от типа синя коалиция или политичеките конструкции на Кунева (кандидатпрезидентски и партийни). Ами май че стига толкова за сега. Впрочем математическият модел може да се разгледа на https://sites.google.com/site/cuttingedgebg/ , а относно логиката на "оксфордските убийства" може да се гледа филмът The Oxford Murders на Алекс де ла Иглесиа от 2008 г.
Mrx++
13 Ное 2012 08:51
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
А кои тогава ще са печелившите, след като партията на Кунева няма да влезе в НС?
Основните партии ще са ГЕРБ и БСП, след тях ДПС. Ще се повтори сценария с НДСВ. ГЕРБ ще има някаква тежест и на тези избори и след това при НДСВ. Кунка все пак може да повлезе в парламента , ако влезе и тя ще танцува едно лято (имаше един такъв тъжен шведски филм).
ханкрум
13 Ное 2012 09:29
Мнения: 526
От: French Guiana
Май ДПС ще рече: "Ела зло, че без теб още по-зло". Май и ГЕРБ ще се сниши и Борисов ще забрави за дедо си, сещайки се за Майката-партия, щом се наложи коалиция.
ханкрум
13 Ное 2012 09:32
Мнения: 526
От: French Guiana
Тези дни г-жа Кунева бе интервюирана от Явор Дачков. Там тя изложи чистосърдечно обясненията си как нямала нищо общо с червената каста. Просто неин познат от Университета и предложил през 1984 : "Защо не дойдеш в радиото?" И тя отишла, а те взели, че я взели.
kempes
13 Ное 2012 09:38
Мнения: 4,716
От: Argentina
Венелина, това
Коалицията "Ярешки",

добре, но даваш тон за песен.
И защо да не продължим тогава примерно с коалицията на снахата:
КунМеПръм
Бойчо2
13 Ное 2012 09:45
Мнения: 76
От: Bulgaria
Няма смисъл от толкова умуване. Те нещата вече би трябвало да са ясни за всеки средно интелигентен българин. За която и партия да гласува човек, винаги ще влезе в сехемите на кукловодите. Единствения начин да се опълчи по някакъв начин на системате е да пусне невалидна бюлетина.
Добави мнение   Мнения:39 Страница 1 от 2 1 2 Следваща