Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
2013 г. ще е съдбоносна за Европа
Добави мнение   Мнения:13 1
The Bulgarian Lion
22 Яну 2013 20:41
Мнения: 13,869
От: Antarctica
Възраждането на Вавилон - 2 част

"Че евробюрократите са несъмнени психопати, вече стана очевидно, остава да се опитаме да разберем, какво трябва да означава това за европейските народи. Следната статия хвърля светлина, въпреки че е пълно със заблуди тълкувание, при това умишлени. Следват по-безспорните моменти от нея:


Европейският съюз - новата империя


Пастор Дейвид ХАТАУЕЙ

Какво стои зад създаването на Европейския съюз

Какво е Европа? Дали е просто един социален или икономически съюз, или е политическа структура, която се превръща в заплаха за света, както според някои са били предишните империи?

Тайнственият Вавилон

В Новия Завет, в Откровение 17- та глава се говори за една мистична фигура, наречена "тайнствения Вавилон", която ще бъде разкрита в последните дни.

Сградата на Европейския парламент е проектирана по картината на известния художник Питър Брюгел, нарисувана през 1563 год., която показва незавършената кула на Вавилон. Тя е построена така, че да представлява една незавършена сграда. Построяването й струва повече от 12 млрд. щатски долара и е завършена през 2000 г.

Ако погледнем плаката, изобразяващ сградата, ще видим, че той показва Вавилон с лозунг на френски - "Много езици - един глас", предизвиквайки Божия съд над Вавилон. Ще видим също, че петте звезди на европейския флаг са обърнати надолу. Но защо? Това е общоприет окултен знак.

Нека погледнем и днешното европейско знаме, с неговите 12 звезди. Нормално те означават короната на Мария, царицата на небето. Но във Вавилонската култура, царица на небето е легендарна титла, дадена на майката на Немрот - строителя на Вавилон."
Натисни тук
The Bulgarian Lion
22 Яну 2013 20:44
Мнения: 13,869
От: Antarctica
Нормални ли са хората, които управляват ЕС, а оттам вече и България?
Натисни тук
щурчо
22 Яну 2013 20:59
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
...Разумен и здравомислещ човек ще каже, че пренебрегвам САЩ...

Точно така е. Чичко Сам ръчка непрекъснато в европейската къщичка. Най-паче в банково-институциалната. И особено в английското Сити за което зъб не обелваш. А пък там за гърци, испанци, португалци, италианци си го знаеме. Ама както добре е известно кака Меркел всичко ще подреди.
Втора смяна
22 Яну 2013 22:22
Мнения: 4,072
От: Bulgaria
Тва беше оня с частното ФБР...по-елементарен анализ на кризата не бях чел отдавна. Що не вземе да каже нещо за дериватните бомби, дето мириканските банки метнаха към Европа преди кризата или как Снаксовете шетаха в Гърция преди да я фалират. Тия отдавна надминаха ингилизите по лицемерие.
товарищМаузер
23 Яну 2013 11:22
Мнения: 9,625
От: Bulgaria
Европейският проект е поставен на карта

И на този му се рупат дренки, завалията.
axsbf67
23 Яну 2013 12:50
Мнения: 1,052
От: Bulgaria
Въпреки популистките тези и размисли, Европа дори и при евентуално разделяне би оцеляла. Трудно, мъчително, но определено ще оцелее. Какво да се каже обаче за САЩ?
BOLGAR
23 Яну 2013 13:11
Мнения: 5,074
От: Bulgaria
Европа е болна. Болестта се нарича прекомерна Държавна намеса или с думи прости социализъм!
Лекарството е добре известно и се нарича либерализъм : намаляване на Държавната намеса и свободен пазар!
щурчо
23 Яну 2013 13:14
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
...свободен пазар...

Туй нещо, на кой континет вирее?
Втора смяна
23 Яну 2013 13:51
Мнения: 4,072
От: Bulgaria
BOLGAR
23 Януари 2013 13:11
Европа е болна. Болестта се нарича прекомерна Държавна намеса или с думи прости социализъм!
Лекарството е добре известно и се нарича либерализъм : намаляване на Държавната намеса и свободен пазар!


То хубаво е да се притоплят старите мантри, ама даже големите банки и корпорации не искат свободен пазар. Държавната намеса така им се услади..
NEM
23 Яну 2013 15:31
Мнения: 289
От: USA
Не е разликата между страните от "центъра и периферията" а между страните от "Севера и Юга". Щото има периферии дето цъфтят, като Норвегия например.
Gozambo
23 Яну 2013 15:45
Мнения: 7,892
От: 0
Лекарството е добре известно и се нарича либерализъм : намаляване на Държавната намеса и свободен пазар!




Да си чувал за частни монополи? Хайде да обясниш как се прави свободен пазар при наличие на частен монопол? Или свободен пазар при който големите чрез лобизъм и корупция правят законите единствено в тяхна полза и във вреда на останалите? Или как се прави свободен пазар, при който големите, свръхконцентрирани частни финансови институтуции са си извоювали правото държавата да ги финансира безвъзмездно постоянно, защото те не могат да фалират?
Съгласен съм, че няма свободен пазар, но то не е заради държавната намеса, а заради частните монополи. Държавната намеса е главно за да компенсира останалите заради несвободите, наложени им от частните монополи. Ако държавата наложи някакви ограничения пред свободата на частния монополист енергоразпределител, то изглежда, че тя нарушава пазарните принципи, но ако нещо нарушава, то е в полза на потребителите, защото в противен случай частният монополист ще ги ликвидира физически. Но преди да се намеси държавата, пазарните принципи са нарушени от самото съществуване на частен монополист. Държавата просто се стреми да замаже вредите, за които е виновна, допускайки изобщо на пазара да възникне някакъв частен монопол. Свободен пазар може да има само при условие, че държавата не допуска възникване на никакъв частен монопол или свръхконцентриран бизнес. И осигурява условия хората да имат алтернативи.
С други думи, свободният пазар не се осигурява от ненамеса на държавата, като правя уговорката, че намеса, или ненамеса на държавата е една безсмислица и ако я разтълкуваме, ще се получат резултати във всички посоки, или във всички възможни варианти. Свободният пазар се осигурява само чрез активна намеса на държавата за ограничаване на свръхконцентрацията на пари, ресурси, бизнес, икономическа власт, срастване на бизнеса с политиката, възникването на частни монополи. И когато тези ограничения се съчетаят с активна организаторска роля на държавата за възникване на бизнес-алтернативи, по-голям избор на хората, за раждане и възникване на нови бизнес-субекти, нови пазари, нови видове бизнес. В този смисъл, за осигуряване на свободен пазар, държавната намеса в икономиката трябва да е много по-голяма, от досегашната. Но държавна намеса, в указаните от мен посоки. И още едно нещо, което е много важно.
Правилният въпрос не е дали да има или не държавна намеса, а каква трябва да бъде, в чия полза, в коя посока да има и в коя да няма. Този въпрос може да се разглежда само конкретно за каква намеса става въпрос и в чия полза.
Gozambo
23 Яну 2013 15:47
Мнения: 7,892
От: 0
Ужасявам се от пораженията на идеологическата пропаганда. Уж интелигентни хора, а повтарят някакви нелепости без да се замислят.
Kotka
23 Яну 2013 15:48
Мнения: 13,187
От: Aruba
Заблудените камилчета пак не се усещат как ги работят! Че се и радват на всичко отгоре.
Добави мнение   Мнения:13 1