Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Токовият удар преминава в протести срещу властта
Добави мнение   Мнения:10 1
Manrico
17 Фев 2013 19:56
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Ади барем да не ме изкарвате по-неграмотен, отколкото всъщност съм, а? Сега видях, писал съм:
11 Февруари 2013 11:07
Брайти, ще ми е интересно да споделиш според теб, човек който не може да разбере фактурата си за ток, в какво що-годе съвременно производство на стоки или услуги може да участва, та да си изкара по нормален начин по-прилични доходи?

Обръщението към Брайти добре сте го махнали, не можеше ли да си остане просто:
Човек който не може да разбере фактурата си за ток, в какво що-годе съвременно производство на стоки или услуги може да участва, та да си изкара по нормален начин по-прилични доходи?

Що трябваше това "как" да лепвате?
Неверния Тома
17 Фев 2013 20:50
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Много странно подбрана извадка!
Pasi
17 Фев 2013 21:04
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Само мен ме няма в хартията, но важното е да знаете ,че ме има!

Констатация.

Шекспир пишел е сонети,
а Паси плете куплети:
за кръчмарски мурафети,
с авионски пируети,
за несебърските дюни
шитнати за лев през юни,
фонд за клъстери-източен
глас научен, но "безпочвен”.

Днес властта се подиграва
комитети назначава,
ситуации комични
все за хора безразлични.
morkoff
17 Фев 2013 21:13
Мнения: 379
От: Bermuda
Брайти, ще ми е интересно да споделиш според теб, човек който не може да разбере фактурата си за ток

Хахаха.
А пиши после!
beagle
17 Фев 2013 21:38
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Не палачи, Върбане мили,
Амбасадата, вече не е под същата доктрина.
Дай Боже и най-сетне, Демокрация в България !...
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: beagle
duzov
17 Фев 2013 22:23
Мнения: 9,106
От: Bulgaria
Въпреки, че имам непреодолими идеологически различия с Manrico, не мога да не се съглася с тезата му, че човек, който не може да разбере фактурата си за ток /тази от ЧЕЗ/ не може да се смята за особено ефективен в производството. Бързам да заявя, че и мойта сметка е за декември-януари е увеличена с около 50%. Няколко пъти уточнявах, че периода е увеличен с 8 дена, а и консумацията ми е приблизително 2 пъти по-висока. Трябваше да се протестира юли месец 2012, а не сега.
Една колежка ме провокира по този повод, и я питам "Ти, когато мяташе баниците и пържолите едно след друго във фурната, мисли ли, че ще плащаш после?"
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: duzov
Foton Gyuro
18 Фев 2013 05:10
Мнения: 1,744
От: Bulgaria
Толкова много са коментарите тези 2 дни, че съм пропуснал прогнозата на Кобург Велчев. Каква тояга щели да извадят енергийните мафиоти, нали точно тяхното неутрализиране е част от начина да се спрат протестите? Ако някой се мисли, че ще се мине без тотално нова схема на енергийното осигуряване на България просто не е разбрал защо хората са по улиците.
Разбира се, много важно е какви хора ще поемат ръководството на сегашното недоволство на хората и до колко съвестно ще си свършат работата, този път наистина в интерес на народа български.
...
mick, хубава констатация и какво предлагаш? Май нищо. Или си дал някъде решение?
Хората ще се отопляват с каквото е по джоба им, включително и ток. Управниците от последните 20-сет години раздадаха баницата на частни компании, прибраха комисионните, натовариха хората с всички възможни разходи (виж постинга на Zaro от 17 Февруари 2013 21:34 - "Закона им позволява", закон от 2004-та година с 26! поправки до момента!) и се правят на ощипани: "- Ама к'во 'тана?"
Не, байче, сега всеки натресъл ни тези унищожителни правила, ще трябва да отговаря и според делата/бездействието и резултатите им трябва да получи "погалване" с перце или тояга по гърбината!
...
ablepsia - Ясна мисъл, точно и конкретно! Гражданите днес късат договора на улицата!
Иван-Асен II, наби на копие потъпкания от ромеите договор и им разказа играта при Клокотница. Днес цяла България клокочи, дига над глави потъпкания обществен договор за демократично, социално общество и превръща се в една нова Клокотница!
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Foton Gyuro
Гойко Горисов
18 Фев 2013 10:55
Мнения: 2,639
От: Bulgaria
Дърти бесепуташки лъжи.Костов бил сключил дългосрочни договори за изкупуване на ток.

Договорът за изкупуване на електроенергията, добивана в “AES Гълъбово”, е от 4 юли 2005 с цена от 12,4 стотинки на киловатчас.
Договорът с италианската компания “Енел”, която купи ТЕЦ “Марица-изток 3?, а после препродаде централата на американската “Контур Глобал”, е сключен на 4 март 2002 година, с цена от 8,55 стотинки за киловатчас. Тези цени включват и възстановяване на инвестицията, което липсва в цената на енергията от АЕЦ "Козлодуй".
mick
18 Фев 2013 14:15
Мнения: 8,588
От: Bulgaria
Foton Gyuro 18 Февруари 2013 05:10 - Значи всички обясняваха, как е по-евтино човек да се отоплява на климатици.. и масово се премина на такова отопление. Отказаха се хората от парното, така го направиха по-неефективно. Отделно климатиците трябва постоянно да работят и когато е много студено - правят големи сметки, особено по-евтините.

На ток е най-скъпото отопление.

avtora
18 Фев 2013 14:34
Мнения: 28
От: Andorra
Не са виновни ЕРП-тата, ами политиците дето се заиграват тайно с тях. Визирам например Цветелина Бориславова...
Добави мнение   Мнения:10 1