Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
В България контролните органи бранят картелите от хората
Добави мнение   Мнения:8 1
падналотмарс
19 Фев 2013 20:15
Мнения: 2,918
От: Bulgaria
роди ме мамо без късмет
па ме хвърли в некоя комисия или агенция
без отчет
paragraph39
19 Фев 2013 23:48
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
България е капиталистическа държава! А капиталистическата държава е от и заради капиталистите! Така че, нищо ново и нищо чудно в това, че държавните органи в капиталистическа държава, като България, "бранят картелите от хората"!
Същото се отнася и за ЕС- който е съюз на капиталисктически държави и има за цел да реализира и защитава господстващата класа в тези държави( Класата на капиталистите)!
Същото се отнася и за НАТО!
По-важният и по-сериозният въпрос е: "Защо се раждат картелите?"! Защо, как така, "националноотговорните" капиталисти- "ДОБРИ СТОПАНИ"(за разлика от Държавата, нали, която, казват "демократите", е "ЛОШ СТОПАНИН"!) си правят картели, против интересите и правата на Потребителите! Та се налага, дори, да се правят "антикартелни"(и антимонополни) закони, че и агенции и закони за Защита на потребителите, даже!??
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: paragraph39
хикса
20 Фев 2013 06:43
Мнения: 5,046
От: Bulgaria
Е, от кого требва да се назначава една комисия, че да е независима? Може би от Господ, с посредничеството на Светия Синод? Някога се опитаха да сменят покойния Иван Татарчев преди да му е изтекъл мандатът, той обясни, че нема да стане тая работа и си го довърши. Другарчето му Иван Григоров услужливо се наведе и си тръгна. Като си услужлив, си услужлив.
Как`Сийка
20 Фев 2013 08:31
Мнения: 675
От: Bulgaria
Бург Гаски
20 Фев 2013 08:58
Мнения: 1,663
От: Bulgaria
Положението е такова, понеже политическата измет (за краткост ПИ) загроби държавността в Р България. Още през 1989-90 сините шамани "прокламираха" неподчинение на комунистическите закони. После стана така, че ПИ промени законите и институциите по начин, които я устройва, и така до днес!
Съдебната ситема, като основа на държавността е в разруха, полицията обслужва ПИ, здравеопазването, пенсионната система са в разпад. Това е от 1990 г. При ББ всичко това "изкристализира", "стана ясно, както, че ще съмне", както беше писал поета.
Сега е момента да залеем улиците и площадите и да искаме:
1. Служебно правителство с ограничен мандат - до една година;
2. Промяна на избирателния закон - 240 мажоритарно избрани депутати, които да излъчат правителство от експерти нямащи нищо общо с нито една партия!!!
3. Възможност за отзоваване на мажорираторно избраните депутати от гражданите, които са гласували за него.
4. Всички досегашни "политици" и техните калинки - вън от управлението!!!

Само така, ще възстановим България!
Майка България над всичко!
БозьоКифлев
21 Фев 2013 10:57
Мнения: 2,042
От: Bangladesh
Бург Гаски, докато не се измени безконтролността на съдебната система, нищо съществено не може да стане. да, може да се подмени целия ВСС, на теория даже може в него да влязат само прекрасни хора, но в такава порочна система с времето пак ще се натрупва все повече гуано.
rego
23 Фев 2013 23:13
Мнения: 1,846
От: United States
Въвеждане на контрол върху съдебната система на практика означава промяна на Конституцията в следното:

1. Да отпадне имунитета на магистратите ( съдии и прокурори). .При груби юридически грешки да може да се търси наказателна отговорност от прокурорите и съдиите. Нагледахме се на груби юридически пропуски и грешки, повечето от които вероятно допуснати от маситратите умишлено, заради които се провалят дела и се оневиняват подсъдими.

2. Председателите на ВКС и ВАС, както и гл. прокурор да не са членове по право на ВСС, защото това е постоянно действащ орган, а те си имат други задължения, описани в конституцията и закона за съдебната власт. Техният мандат да бъде редуциран до 5 г. ( от сегашните 7). Да има конституционни механизми за отзоваване на председателите на ВКС и ВАС, както и гл. прокурор чрез искане на НС или ВСС ( с 2/3 от броя на членовете) и решение на КС, когато те не си изпълняват конституционните задължения, дефинирани в конституцията за длъжностите им.

3. По-малък ВСС, напр. макс. 15, като 12 са избирани пряко от съдиите и прокурорите, а 3 да са от неправителствения сектор ( юристи в граждански сдружения, преподаватели и пр.), назначавани от президента; 15-те сами си избират председател на ВСС помежду си; механизми за отзоваване на членове на ВСС след искане на НС ( 2/3) и решение на КС при неизпълнение на конституционните им задължения, дефинирани в новата конституция. Да се избира от НС с мнозинство 2/3 по-малоброен Съдебен инспекторат ( СИ да бъде 5-7 човека вместо досегашните 11). НС да отзовава членове на СИ с мнозонство 2/3.
бонго-бонго
23 Фев 2013 23:42
Мнения: 26,313
От: Swaziland
Иван Костов: ЕРП-тата злоупотребяват, защото не усещат възпиращата сила на държавата
Дата: Вторник 12 Февруари, 2013 08:00:52
Нова Телевизия



Иван Костов:... Проблемът е, че много от тези фирми за заели господстващо положение на пазара. И вече истинският проблем за хората е, че те са започнали да злоупотребяват и не срещат възпиращата роля на държавата.
Водеща: Сега обаче какъв е изходът – тотална ревизия на тяхната работа, може би ревизия на условията, при които работят, може би проверка на тяхната дейност, засилване на контрола от страна на държавата или какво?
Иван Костов: Вижте контролът е лошо поставен, за да илюстрирам това, ще ви кажа, че когато се сблъсквахме с протестите за горивата, тоест преди тях още, ние стигнахме до извода, че Комисията за защита на конкуренцията, нарочно давам пример извън този сектор, за да стане ясно, че проблемът е повсеместен, той не е само в енергетиката и не е само в електричеството. Тогава ние предложихме поправка в Закона за защита от конкуренцията, защото там е зарит проблемът на практика. Основното нещо, което не е направено, а те са четири-пет органа, които трябва да защитават конкуренцията и да бранят пазара от монополизации и злоупотреба с господстващо положение, не знаят на чия страна стоят.
Водеща: В какъв смисъл не знаят?
Иван Костов: В смисъл, че не знаят, че трябва да защитават потребителя. Не знаят, че трябва да защитават конкуренцията.
Водеща: Значи защитават монопола.
Иван Костов: Те си мислят, че са създадени да регулират производства, да регулират подаване едва ли не на услугата и на енергията. Тоест те се вживяват в някакви други роли на изпълнителна власт или на квази изпълнителна администрация, която изпълнява дори и поръчки на монополистите, защото пак тази същата Комисия на конкуренцията веднъж обяви, че има картелизиране на пазара на горивата и след това се отметна от собственото си решение.
Водещ: Се отказа от собствено мнение.
Иван Костов: Тоест те не пазят пазара, не пазят интереса на потребителите, те си мислят, че са за нещо друго. Те си мислят, че са управленски органи, а те не са. И дълбоко във философията на създаването на тези органи има тежък порок. И той е създаден по времето на управлението на Симеон Сакскуборгготски. Трябва да го кажем това нещо.
Водещ: Да четем от това, че комисията за енергийно и водно регулиране трябва да промени посоката си на работа и парламентарната комисия, която контролира нея?
Иван Костов: И не само тя. И Комисията за контролиране на конкуренцията и Комисията за регулиране на съобщенията.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: бонго-бонго
Добави мнение   Мнения:8 1