Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Сръбският премиер: В блато сме за Косово
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:51 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
suhar
08 Апр 2013 16:47
Мнения: 6,222
От: Bulgaria
В този Форум не съм чел постинг за заграбените от сърбите български градове Пирот, Босилеград, Цариброд. Иначе жалби и тюхкания за сръбските права над Косово, колкото щеш.
Grauvell de Cortes
08 Апр 2013 17:19
Мнения: 626
От: Bulgaria
axsbf67
08 Април 2013 15:37

... българска войска е газила и мачкала албански формирования. Една дивизия "Скендербег" българите са я направили на пух и прах. Оттам и страхът.

Колега, чак пък направили... колко направили? Това, че сме дали около двойно по-малко жертви повод за хвалба ли е? Впрочем, препратката си заслужава: Натисни тук
Amazon
08 Апр 2013 18:04
Мнения: 5,842
От: Congo, the Democratic Republic of the
Сърбите започнаха война която не можеха да спечелят и сега си носят последствията. Подведе ги опита им от ПСВ и Българо-Сръбската, кедето започват война просто заради идеята и щото са велики. После кой ги хване ги бие като маче у дирек(това у техните учебници по история не присъства) и после нищо не губят, или даже печелят нови територии.
Да ама този път се замесиха с държави които не прощават, когато не слушкаш.
Rakita
08 Апр 2013 18:24
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Да ама този път се замесиха с държави които не прощават, когато не слушкаш.
Въпросът е, защо западните велики сили изведнъж толкова рязко промениха отношението си към сърбите, които бяха толерирали дотогава доста десетилетия? И дали с това западът приключи с активностите си на Балканите?
Maximus II
08 Апр 2013 19:15
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Пирот, Босилеград, Цариброд а и други не са ги заграбили сърбите, дадоха им ги същите сили, които сега им взимат Косово, дядовците на сегашните световни господари са чертали границите тогава след ПСВ, в Америка са чертани, в частни "комисии" и "институти", за умния казвам достатъчно.
И не става въпрос за антипатии и приятелство, "просто бизнес", изразът онези са го измислили.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Maximus II
Amazon
08 Апр 2013 20:13
Мнения: 5,842
От: Congo, the Democratic Republic of the
Rakita
08 Апр 2013 18:24
Въпросът е, защо западните велики сили изведнъж толкова рязко промениха отношението си към сърбите, които бяха толерирали дотогава доста десетилетия? И дали с това западът приключи с активностите си на Балканите?

Ами според мен защото ги ядосаха и им развалиха спокойствието. Нито Западна Еевропа нито САЩ искат стрелби и частичен геноцид в Европа. Същото се случи в Югославия (геноцидите на хървати над сърби и сърби над хървати) по време и след ВСВ. Ама тогава цяла еропа беше кочина. Сега е друго положението.
Та за това. Косово им беше наказание на сърбите, че не пуснаха Босна и Херцеговина да си ходят по живо по здраво подобно на Македония.
Ако разпадането на Югославия беше минало без нито един изтрел, сега Косово може би щеше да бъде автономия в рамките на Сърбия. Или отделна държава, но с различна по-малка територия.
axsbf67
08 Апр 2013 20:41
Мнения: 1,052
От: Bulgaria
Grauvell de Cortes
08 Апр 2013 17:19

Колега, позоваването на в-к Стандарт като достоверен източник е малко да се нарече излагация.
ПП: равносметката - колко убити от двете страни не винаги отразява крайния резултат. В случая обаче показва, че освен два пъти по-малко загинали, частите на 2-ра българска армия са постигнали задачата си. И то в условия, които не са били благоприятни за тях - партизански бойни действия и добре укрепен и оборудван противник. С приблизително съпоставими числености на силите и средствата. Което пък говори за добрата подготовка и планировка на операцията от българските командири. Иначе настъпление се предприема при съотношение най-малко 3:1 в полза на настъпващия, и то при други благоприятстващи фактори. Ако последните липсват, се търси съотношението 6:1. А както се вижда по историческите книги и достоверни сайтове (не в-к Стандарт), нито силите, нито средствата, нито други фактори са благоприятствали действията на българската войска.
Като съм писал за разгром или разпердушинване, съм имал това предвид - както 21 сс дивизия Принц Ойген, така и 21 сс планинска дивизия Скендербег са разбити, части от тях се предават на българските войници, а други са доразгромени.

Единственото вярно нещо в посочения от теб линк на в-к Стандарт е, че не сме губили битка в Косово.

Редактирано: 1 път. Последна промяна от: axsbf67
axsbf67
08 Апр 2013 20:59
Мнения: 1,052
От: Bulgaria
Метнал, метнал...колко да ме е метнал..?

АМи много, как да ти го обясня. Ти си си говорил със Зоран, а пък аз с такива като него - доста повече от 5000 души. И всичките както разправяха, как ще изтрепат тъпите задръстени американци по време на войната в Югославия заради Косово, така и подвиха опашките като взе да им спира токът и водата.
После така разправяха за Косово, че не си го дават, а пък им го взеха. Сега ще си го вземат обратно, но няма да им го дадат.
Просто защото други решават тези неща. За наше съжаление, спрямо нас българите също са постъпили така. По-опасното е да не постъпят отново така - поводи могат много да се намерят.
Така че по-добре да си гледаме нашите работи. Още повече, сърбите вече в продължение на повече от 95 години масово газят и мачкат българите в бившите Югославии и сега в Сърбия. Ние никога не сме успели да защитим успешно нашите сънародници там. А това е жалкото.
Rakita
09 Апр 2013 09:07
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Ако разпадането на Югославия беше минало без нито един изтрел, сега Косово може би щеше да бъде автономия в рамките на Сърбия. Или отделна държава, но с различна по-малка територия.
Хубаво, но защо преди 100 години балканските държавици бяха обединявани във федерации, а сега регионът целенасочено се парцелира? Прелюдия ли е това към нещо друго или просто "наказание за сърбите"?
axsbf67
09 Апр 2013 14:25
Мнения: 1,052
От: Bulgaria
Хубаво, но защо преди 100 години балканските държавици бяха обединявани във федерации, а сега регионът целенасочено се парцелира

неточно - създаването на Кралство на сърби, хървати и словенци след ПСВ не означава обединяване във федерации на балканските държавици.
Защото ставаше за сметката на други държави - като България, Австро-Унгария и Италия например. От 20 години досега има създаване на нови държави за сметка на безсмисления експеримент от създаването на Кралството на сърби, хървати и словенци.
Добави мнение   Мнения:51 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3