Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Полезни ли са витамините?
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:41 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
читатель
19 Авг 2013 19:35
Мнения: 9,158
От: Bulgaria
"Концепцията за използване на мултивитамини бе наложена на американците от алчната фармацевтична индустрия, за да генерира приходи.
Нещо ново?
ablepsia
19 Авг 2013 20:02
Мнения: 26,566
От: Bulgaria
Любителки екзерсиси за нещо, което бездруго е ясно. Особено ме шашна изречението: "умират по-често от... ". Интересно дали е резултат от интепретацията на преводача или списователят смята, че едните умират всеки ден, пък другите - през ден?
P.S.
Да, както и очаквах, "преводаческо" малоумие: "died at rates higher than those ", което няма нищо общо с "честото" умиране.

Натисни тук
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: ablepsia
lilliola
19 Авг 2013 20:19
Мнения: 5,222
От: Faroe Islands
не става въпрос за приемане на вит. С, а за инжектиране на вит. С
би трябвало да се цитират достоверни източници!
VOCI
19 Авг 2013 20:22
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Най - големият мошеник с две нобелови награди.
Ако имаше номинация за мошеничество щеше да е с три.
Apolitichen
19 Авг 2013 20:48
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Нещо ново?
Има! Концепцията за парниковия ефект на въглеродния двуоксид бе наложена на света от алчни инвеститори за да генерира приходи от продажбата на "въздух" (въглеродни квоти) и гарантиране на висока печалба от "вятърничави" инвестиции. Пак с нобелов привкус, макар че Сванте Арениус получава наградата за теорията на електролитната дисоциация. И двамата, Сванте Арениус и Лайнъс Полинг са страхотни учени и са били превъзходни лектори, но какво става когато пишман-икономисти решат да "материализират" някои техни хипотези без научен експеримент. Тъй де, що да се харчат пари за наука и "феодални старчета".
Mrx++
19 Авг 2013 20:48
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
в Journal of the American Chemical Society под заглавие "Природата на химическата връзка". До излизането й химиците познават два вида химически връзки: йонни и ковалентни. Полинг твърди, че нещата не са толкова елементарни - според него споделянето на електрони става някъде между йонната и ковалентната връзка. Идеята му предизвиква революция, като обединява квантовата физика с химията.
Квантовата теория на химичната връзка за пръв път е създадена от германците Хайтлер и Лондон с теорията на водородната молекула. От там с се разработва Теорията на Валетните Връзки. Полинг е дал много за развитието на тези идеи, особено с Теорията на резонанса. Съветските учени, обаче критикуваха тази теория, но за не-квантовите химици тя е много удобна защото оперира с нагледни резонансни структури. Сега, обаче в квантовата химия се използва Теорията на Молекулните Орбитали, първо използвана пак от немски учен-Ернст Хюкел, след това развита от английския физик Хртри и съветския физик Фок (метод на Хартри-Фок) и Теорията на функционала на плътността (DFT) - твърде математизирани теории за не-квантовите химици.
Лайнъс Полинг има много заслуги за химията, той е исяснил много въпроси - така например природата на връзките в координационните съединения, така че напълно си заслужава Нобеловата награда за химия. А и той не я е получил за ролята на витамин С. А не малко велики учени са се заблуждавали по някои въпроси, като се започне от Нютън, който се е занимавал усърдно с алхимия. Айнщайн е бил за скритите параметри в квантовата физика и т.н.
През 80-те квантовият химик Енрико Клементи се изсили, като каза дайте ми мощен компютър и аз ще реша проблемът с рака. Веднага го назначиха в IBM -тогава те току що бяха разработили матричните процесори. Оттогава компютрите станха хилядократно по-мощни, но проблемът с рака все още не е решен.
Редактирано: 4 пъти. Последна промяна от: Mrx++
Mrx++
19 Авг 2013 20:51
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
не става въпрос за приемане на вит. С, а за инжектиране на вит. С
би трябвало да се цитират достоверни източници!
Како, то едно и също, защото става въпрос за биохимичното действие на аскорбиновата киселина.
анастаси сиров
19 Авг 2013 21:04
Мнения: 9,352
От: Bulgaria
Признавам,че не изчетох всичко.Но ВЪПРОСЪТ тежи със страшна сила:
Да рупам ли вечер салата?
наско милев
19 Авг 2013 21:10
Мнения: 152
От: Bulgaria
Да рупам ли вечер салата?


В никакъв случай!
Apolitichen
19 Авг 2013 21:23
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Да рупам ли вечер салата?
Колкото ти сака душата! Без да се насилваш. И чаша вино, червено, за "антиоксиданти" е добре, ако ти е вкусно. 50 грама ракия е препоръчително като "антидепресант". Най-важното е да мислиш, че си здрав. Сиреч, това което правиш, го правиш за себе си, а не защото някой е решил, че е полезно. И Полинг си е самовнушавал, че аскорбиновата киселина му помага. Затова при него има "лечебен ефект", а при другите няма.

Mrx++
19 Авг 2013 21:31
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Да рупам ли вечер салата?
Последните изследвания показват, че е пълна с бактерии и ммикроби. Рупаш я, след като я свариш при 100 градуса по Целзий.
Manrico
19 Авг 2013 21:34
Мнения: 31,153
От: Bulgaria
Да рупам ли вечер салата?

Аз препоръчвам природосъобразния живот - да се съобразява човек със собствената си природа - да яде каквото и колкото му се яде, и с пиенето така, и с пушенето, и с другото...
Apolitichen
19 Авг 2013 21:40
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Последните изследвания показват, че е пълна с бактерии и ммикроби
Това е добре, когато са малко. Иначе имунитет как се изгражда при пълна стерилизация!? От прекалено чистофайничество само алергия може да се развие. Алергиите ще са следващия "удар на фармацевтичната мафия".
Бай Драган
19 Авг 2013 22:05
Мнения: 12,047
От: Bulgaria
Ба си маамата!
Аз и сутрин и вечер пия хранителни добавки/ имуностимулатори/ витамини - 9 вида /5 сутрин и 4 вечер по време на ядене/. Всяка вечер вкарвам 100мл апиратив , много салата, а с вечеря и бира. След вечеря понякога, вечер виски или джин -50 мл. И това вече повече от 25 години. Ходя задължително 2 пъти на месец по преходи в планината, а на лов с кучето по 20-на километра на гонка.. Чуствам се перфектно, но понякога имам тежест в областта на черния дроб. Дали не трябва сега да преосмисля всичко и да спра добавките, щото много пари хвърлям по тях?
Гадости! Имам още за 2-3 месеца и ги спирам.
dabedabe
19 Авг 2013 22:12
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Бе знаех си аз, хаповете по-рядко. Безотговорни сме към здравето си. Всеки трябва да е половин доктор. Имаме море, реки, планини, гори, билки. Добави и една мотика и всичко е наред.
Бат Димо
19 Авг 2013 23:02
Мнения: 1,233
От: Bulgaria
Да рупам ли вечер салата?


Последните изследвания показват, че е пълна с бактерии и ммикроби. Рупаш я, след като я свариш при 100 градуса по Целзий.


100-200 грама ракийка с 45-50 етанолови градуса са достатъчни.
Billy-Joe Winchester
19 Авг 2013 23:36
Мнения: 2,255
От: Bulgaria
Витамин С помага при простуди и грипове защото понижава pH на някои телесни течности и пречи на бацилите да се размножават. Ефектът естествено е нищожен, но го има. Неприятното е, че това става за сметка на бъбреците.
А лауреата е бил голям хитрец. Алергиите и настинките често имат почти еднакви симптоми и може да се сбъркат едно с друго. Върху алергиите витамин С няма ефект.
mary1001
19 Авг 2013 23:56
Мнения: 2,539
От: United Kingdom
За първи път ще се съглася с Манрико.

Яжте, пийте... и каквото друго си иска душицата и дайте!
В това е истината!
len
20 Авг 2013 00:50
Мнения: 5,045
От: Bulgaria
А Линус Торвалд е кръстен на Полинг, btw. Не че има връзка с витамините. Аз пък съм чела книгите на Полинг и неговите последователи /тези за витамин С/ и абсолютно съм убедена, че витамин С помага. Когато ми се появи простуда, вдигам употребата на вит.С над 1 грам дневно и ликвидирам простудата за доста по-бързо време, отколкото с други средства. Прави ми впечатление, че в последно време почнаха да се появяват статии /поръчкови от Биг Фарма/ срещу витамините и добавките. Нищо лично - бизнес. Само дето витамините общо взето са по-евтини от другите химии. Пък и витамини могат да се добавят от храната, не само от дрогериите. Кои са най-често срещаните реклами по телевизиите - на лекарствата, естествено. Та Панадоли, Дуфалаци, Артроскопи и прочие. Такъв бил Полинг, онакъв, теориите му грешни и мошенически, пък видите ли, доживял до 93 /дай Боже всекиму/. Казват, че витамин В17, или летрил, е мощно противораково средство. Съдържал се най-вече в суровите кайсиеви ядки. Някъде четох, че в Щатите май не са позволени да се продават официално, щото били вредни. Аз лично като си изям кайсийките, си събирам костилките и като се сетя, си чупя и си хапвам по някоя ядка.
Почнат ли да плюят по човек, който е направил някакво откритие, свързано с медицината и евтино лекуване на болести, значи човекът е прав. От известно време ползвам едни алтернативни средства, няма да казвам какви са, за да не ме емне лекарската част на форума, ноо, някои ефекти са в буквалния смисъл чудотворни - примерно за порезни рани, които заздравяват буквално за два дни, за температура, която спада след 5 мин. Лично изпробвано от мен. Та хич не им вярвам на Биг Фарма поръчковите статии.
SvSophia
20 Авг 2013 07:45
Мнения: 36,140
От: Bulgaria
Аз препоръчвам природосъобразния живот - да се съобразява човек със собствената си природа - да яде каквото и колкото му се яде, и с пиенето така, и с пушенето, и с другото...

Хората се различават - по генетични дадености, по обмяна на веществата, по устойчивост към вируси и микроби..., а има и расови предразположения... Човек трябва да се научи да слуша организма си. Това, което за едни е добро, за други може да се окаже вредно. и vice versa. А най-важен е принципът на Аристотел (макар и по друг повод написан) - мярата трябва да е водеща, във всичко. За пръв път оцених принципа на Манрико, когато трябваше да вземам решения как и с какво да храня бебето си - благодарение на д-р Спок: предлагаш няколко храни и го оставяш да яде това, към което посегне. Бебешкият организъм най-добре си знае от какво има нужда, щото няма "наслагвания" кое "вредно", кое "полезно", от какво се дебелее и пр.
Другото е търговия.
гошо
20 Авг 2013 07:46
Мнения: 4,631
От: Bulgaria
Концепцията за парниковия ефект на въглеродния двуоксид бе наложена на света от алчни инвеститори за да генерира приходи от продажбата на "въздух" (въглеродни квоти) и гарантиране на висока печалба от "вятърничави" инвестиции.


Съдържанието на въглероден двуокис в атмосферата е 400 ppm, или иначе казано 0.04%. За сравнение съдържанието на кислород е 21% или 525 пъти повече.
Според Wikipedia изгарянето на петролни продукти по никакъв начин не се е отразило на съдържанието на кислород.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: гошо
Добави мнение   Мнения:41 Страница 1 от 2 1 2 Следваща