Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Как другите страни от ЕС се справят с бежанците
Добави мнение   Мнения:15 1
Matin
13 Окт 2013 19:46
Мнения: 392
От: France
Както и да го погледнеш- това са хора и трябва да им се помогне .
Ама, някой няма ли да озапти тези, дето ходят по света и разнасят демокрация , а тези хора страдат ?
Макар че и част от местното население си е виновно, че още вярва в мантрата за демократичните ценности -идат, взимат енергоресурса , поставят колониална админстрация и после се питат "Ама, кво стана ? "
Затова , отделяш 5-6 % от БВП за въоръжаване и стимулираш развитието на мирния атом, гониш кирякстефчовците - никой не те пипа.Няма бежанци.
ескимос
13 Окт 2013 20:14
Мнения: 1,588
От: Bulgaria
голяма грешка...
вместо демокрация по света трябваше да се разпространява комунизъмА и никакви бежанци нямаше да има
маргаритка2
13 Окт 2013 20:23
Мнения: 21,348
От: Bulgaria
И кво стана?

Всички са проплакали, айде и ние!
маргаритка2
13 Окт 2013 20:37
Мнения: 21,348
От: Bulgaria
Над 100 деца и жени от съседна Сирия, където втора година бушува гражданска война, бяха изпратени в Германия като част от програма на МОМ за спасяване на сирийските бежанци.
Die Hexe
13 Окт 2013 20:48
Мнения: 7,841
От: Bulgaria
Кое не разбра, маргаритке? Избягали са от Сирия в съседен Ливан. От там по някаква програма изпращат част от тях в Германия.
маргаритка2
13 Окт 2013 20:52
Мнения: 21,348
От: Bulgaria
да де, и аз това разбрах - прибрали са тези, които им трябват от съседната държава..
А ние нито сме съседна, нито сме си избрали индивиди да си ги приберем от съседните държави - и изведнъж - оп! проблем!.

Всъщност нашите не са баш сирийци.
paragraph39
13 Окт 2013 23:48
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
В Германия живеят 15 млн. души с имигрантски произход
13 октомври 2013
Към настоящия момент в Германия живеят 15 милиона души с имигрантски произход. През 2012г. в страната са пристигнали един милион имигранти, пише неделното издание на „Билд ам Зонтаг”.
Кризата с бежанците в Лампедуза, бягството на хора от въоръжения конфликт в Сирия, бедните мигранти от Румъния и България- трябва ли Германия да започне да приема повече бежанци, въпреки че само една малка част от тях е преследвана по политически причини? Или така Берлин ще отвори вратата към масово насилие и ще улесни безскрупулния контрабандистки бизнес? Общините като Дуисбург и Кьолн вече са претоварени: пренаселени убежища за чужденци, боклук , престъпност, проституция.
Причината, че толкова много чужденци решават да се отправят към Германия, е че тя е богата страна и границите й са отворени в рамките на ЕС- дори за хора от новите страни-членки като Румъния или България.
Списанието разделя пришълците на три групи: работещи имигранти с образование (поляци, шведи и испанци); бедни имигранти (българи и румънци); военни бежанци и търсещи убежище (пристигащи от Сирия, Чечня, Северна Африка).
borony
14 Окт 2013 08:33
Мнения: 1,984
От: Bulgaria
Не е ли по-евтино и безопасно за света да се отделят по-големи суми за развитие и омиротворяване на бедните и размирни райони, вместо да се пръскат пари за оръжие и издръжка на бежанци ?
tatyana1
14 Окт 2013 10:12
Мнения: 4,668
От: Bulgaria
Голяма част са потенциални терористи. Никой не би трябвало да приема млади мъже мюсюлмани (13-40г), а от идващите тук >50% са такива. Не казвам че всички са терористи, но ВСИЧКИ терористи са от тази група, следователно е рискова и не би трябвало да има право на убежище.
BoloY
14 Окт 2013 12:10
Мнения: 200
От: Bulgaria
А така. Важното е във всеки да виждаме терорист. Явно насаждането на страх работи.
Survivors
14 Окт 2013 12:24
Мнения: 3,252
От: Bulgaria
Не е ли по-евтино и безопасно за света да се отделят по-големи суми за развитие и омиротворяване на бедните и размирни райони, вместо да се пръскат пари за оръжие и издръжка на бежанци ?


Естествено.
Rakita
14 Окт 2013 12:50
Мнения: 22,828
От: Bulgaria
Хуари Бумедиен, президент на Алжир, през 1974 г. в реч пред Общото събрание на ООН заяви: „Един ден милиони мъже ще напуснато Южното полукълбо на тази планета и ще нахлуят в Северното. Но не като приятели. Защото те ще нахлуят, за да покоряват и ще покорят Северното полукълбо с децата си. Ние ще победим чрез утробите на жените си”.

Речта на Бумедиен в ООН трябваше да предизвика тревога. Но не би!

В същата 1974 г. Организацията ислямска конференция в Лахор, Пакистан, приключи срещата си с решение за увеличаване потока на имигранти към Европа. В резолюцията се казва, че континентът трябва да бъде покорен чрез „демографско превъзходство”.

От тогава този план е закон. Във всяка джамия в Европа, на петъчната молитва, имамът се обръща към мюсюлманските жени: „Трябва да родите поне пет деца...” Пет деца на семейство. Ако имигрантът има две жени, децата стават десет, ако има три жени – петнадесет. Не казвайте, че в Европа полигамията била забранена. Ако са италианци, французи, немци многоженците отиват в затвора. Но никой не докосва с пръст алжирските, мароканските, пакистанските, суданските, сенегалските многоженци.
Натисни тук
Survivors
14 Окт 2013 14:02
Мнения: 3,252
От: Bulgaria
Katharina Schmid от the University of Oxford, UK, изследва сред 1600 жители на 224 расово смесени общини във Великобритания дали е вярна тезата на Пътнам за деструктивното социално въздействие на културната диверсификация:
Diversity does not produce ‘bad race relations’ or ethnically-defined group hostility, our findings suggest. Rather, inhabitants of diverse communities tend to withdraw from collective life, to distrust their neighbours, regardless of the colour of their skin, to withdraw even from close friends, to expect the worst from their community and its leaders, to volunteer less, give less to charity and work on community projects less often, to register to vote less, to agitate for social reform more, but have less faith that they can actually make a difference, and to huddle unhappily in front of the television. Note that this pattern encompasses attitudes and behavior, bridging and bonding social capital, public and private connections. Diversity, at least in the short run, seems to bring out the turtle in all of us. (Putnam 2007)

Резултатите от изследването на Schmid и колегите й показват:
1. Реалното и възприеманото като реално различие се свързва с намалено доверие към външните групи и намалено като цяло доверие в обществото. Но само сред белите респонденти.
2. Когато мнозинството и малцинството имат възможност за ежедневно общуване - да си побъбрят за децата или за спорт - това намалява усещането им, че са заплашени и усилва доверието. Тоест разнообразието усилва доверието, но косвено.

http://www.huffingtonpost.com/wray-herbert/does-diversity-undermine_b_4044853.html

Изследването още не е публикувано в пълен вид и не е известно дали се спира на въпроса дали ако хората не могат да си говорят за децата си, например, защото едните ценят образованието, равенството между момичета и момчета, сдържаността и толерантността, не са религиозни и пр., а другите не ценят тези неща, може да се създаде доверие между тях.
Не е ясно също прави ли се разлика между етнос/раса и култура.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Survivors
Patriot1965
14 Окт 2013 18:20
Мнения: 6,184
От: Cape Verde
Borony,

Евтините методи са вече изпробвани. Не работят.
4o4ko_4
15 Окт 2013 01:46
Мнения: 1,871
От: Bulgaria
Аз предлагам или всички да се наричат бежанци (бягат от страните си, нали така) или всички да са нелегални имигранти... Или не, някои бежанци не са нелегални... Абе, вестника, оправете си понятията и терминологията!
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: 4o4ko_4
Добави мнение   Мнения:15 1