Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
България изостава по растеж и от държавите в Централна и Източна Европа
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:61 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
Milestone
22 Апр 2014 09:49
Мнения: 181
От: Bulgaria
Настоящето изследване представлява втората годишна публикация на Кофас посветена на несъстоятелността в Централна и Източна Европа (ЦИЕ). Тя съдържа резултатите от изследване на несъстоятелността сред икономиките в ЦИЕ, регион преживяващ рязко покачване на процента на случаите на несъстоятелност в много страни през 2013 г.

Който иска да го прочете цялото -Натисни тук

Нищо общо с изводите представени в статията, която, както обикновено, следва правилната политика. Изследването е за 2013 г. "Политическата нестабилност", цитирана най отгоре я помните - самозапалвания, оставки, служебно лъжеправителство, "Кой", разходки по жълтите павета(Някои са довели домашните си любимци) и т.н.



Маке !
Nickolas
22 Апр 2014 09:57
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Хайде стига,че ви омръзнах!

Не бой се. 100%
mick
22 Апр 2014 09:58
Мнения: 8,588
От: Bulgaria
Държава която дава над 30% от бюджета си за социални разходи няма как да просперира. Колко са капиталовите разходи? Как е в другите държави?
buratino
22 Апр 2014 10:12
Мнения: 210
От: Bulgaria
70-те години на миналия век, стана нещо особенно важно: пораснаха децата на първото поколение комунистически управленци на България. През 70-те години се появи със страшна сила крайно неудобният и едновременно с това много важен въпрос. Въпросът беше как да предадем на децата това, което имаме? Тоест, как децата на комунистическата върхушка да придобият позициите, правата и властта на родителите си.


Цитат от интервюто на Валентин Вацев пред една медиа....

И ние търсим отговорите на толкова много въпроси от сегашния ни бит и житие.
Въпроса е вълнувал хората още през 70-те години...
Корените на сегашното ни състояние се крият доста по надалеч господа...



pilosop
22 Апр 2014 11:26
Мнения: 893
От: Armenia
До 2008 година растежът се определяше от заменките и имотния балон, особено по черноморието. Е да, ама парите за изпиране свършиха! А "наште" другаре друга далавера не знаят, освен да цоцат от обществени поръчки! Външните инвестиции по правилата, пречат -вдигат цената на работната ръка, затова се намира врагът който пречи - бюргерите, пиндосите.... Румъния беше зад нас, а сега къде е... Ама май там има и работеща съдебна система! "Наште" освен всичко друго, са и недосегаеми, след като парламента на Тройната си гласува имунитет за допуснати финансови злоупотреби. Та така ще си и останем, най-бедни и бавноразвиващи се.
дао
22 Апр 2014 11:32
Мнения: 623
От: Saint Pierre and Miquelon
KIRMAN
Масовото черногледство и мрачните прогнози може и да имат основание,но да оправдаваме всичките си неблагополучия с ЕС е смешно,глупаво и абсолютно несъстоятелно

Прав е стария мъдър евреин Алберт Айнщайн, който винаги се е чудел, кое е по-безкрайно - Вселената или глупостта. А когато тя е примесена с агресивна лакейска неграмотност и откровенното нежелание да се нарекат нещата с истинските им имена, се получават такива евро-просяшки графомански "откровения" в стил мутроГерб. Разбира се на фона на Третата национална катастрофа която се случва в България, поради бруталния социално-икономически, културен, политически и демографски геноцид устроен ни от Берлин и Брюксел, някак си срамежливо се пропускат предишните две национални катастрофи устроени ни от Германия, но това е нормално. Проф Андрей Пантев пророчески ни предупреди "Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости". Е, вече е ясно, че са успели...
Най-страшното е, ча наистина голяма част от българите не искат да осъзнаят и осмислят случващото им се:
Доц. Иво Христов: Българите не осъзнават това, което им се случва
Пред очите ни се подменят носещите структури на едно доскоро модерно общество, което се вкарва обратно в бъдещето на едно минало – постиндустриално неоварварство“
Интервю: Светла Василева

- Доц. Христов, какво се случи според вас през 2013 г.?

- Отминалата година поднесе още една съчинена сценка на българския „преход“: наблюдавахме поредната „революция“, наречена борба с олигархията и смяна на системата, в която една част от господстващата върхушка, междувременно загубила властта, впрегна присъдружната си медийна, политическа, икономическа и криминална прислуга за борба с другата олигархическа разцветка, като за целта бяха мобилизирани и хвърлени като площадно пушечно месо жертвите на олигархията, последните искрено убедени, че действително им е дадена думата и шансът за действие. Мнозина изглежда още не са проумели, че във вече установения обществен модел им е отредено да бъдат декори, а не актьори на собствения им живот.

- Каква е равносметката за България и българите след почти четвърт век преход?

- Първо, в страната трайно е установен властови модел, който въпреки фасадната си „демократичност“ по самия си генезис не предполага представителност и демократично управление, като действащата парламентарно-политическа инфраструктура има за задача да прикрива, а не да разкрива реалните субекти и механизми за генериране и упражняване на власт. Този модел обслужва установената през 90-те години социална матрица, нямаща нищо общо с приписваните й характеристики на „европейско“, „модерно“ и прочие папагалстващи клишета общество. Нещо повече, действена демокрация в България не може да има нито сега, нито в бъдеще, нито в началото на „прехода“. И това не се дължи на нечия зла воля, както наивно се обяснява, а на самата обществена структура, в която пребиваваме. Ако впилите се във властта „елити“ не представляват реалните интереси на тези, които са ги изпратили там – те не биха оцелели и ден. А ако те представляват тези интереси, те не могат да представляват интересите на нещото, известно популярно като „народа“. От друга страна, ако „народът“, особено в сегашното му насипно социално агрегатно състояние, бъде дори хипотетично допуснат до властта, това ще бъде началото на края на каквото и да е цивилизовано общество, дори в сегашния му уродлив гротесков вид. За да има действен парламентаризъм, трябва да има социална инфраструктура, генерираща обществени групи, които да виждат в парламента и политическите партии реално средство за изява и реализация на свои интереси. Нищо такова няма у нас. Ето защо Народното събрание, „лявото“ и „дясното“ ще продължат да служат само като удобен гръмоотвод за гнева на не особено интелигентната електорална „публика“, която хабер си няма за реалните механизми, генериращи властови и прочие ресурси.
Второ, моделът има за задача да стабилизира, охранява и валидизира резултатите от присвояване на икономическите активи в хода на „Великата криминална революция“ (по думите на Ст. Говорухин). Тази „революция“ стана с цената на деиндустриализация на българската икономика, имплозия на късното социалистическо общество, социална декласация на населението и пресичане на химерата „средна класа“ в зародиш. За т.нар. „граждани“, лишени от икономически и обществени шансове, не се предвижда никаква друга роля, освен тази на масовка в този процес, участвайки в поредните индуцирани цикли на вътрешновидова олигархическа кланова борба. Социалната матрица, изкристализирала в годините на „прехода“, очертава едно сурово обществено построение с ясен властови връх, концентрирал монопола върху икономическите ресурси, властовите и информационни възможности и влязъл в убийствена осмоза с пауперизираното и вторично варваризирано социално образувание, наречено българско „общество“.

- Преходът не ни ли донесе и други „бонуси“?

***

А някъде някой търсят и успяват да намерят изход:
https://anonybulgaria.wordpress.com/2014/04/11

http://30dumi.com/2014/02/izhvarliha-znameto-na-es-ot-ungarskiya-parlament-video/#ixzz2tUkUaiou
Редактирано: 7 пъти. Последна промяна от: sybil
valbi
22 Апр 2014 11:58
Мнения: 1,444
От: Bulgaria
След една дълга и продължителна демокрация на изобилие и благоденствие вече и страните от Африка ни задминаха. Те са уредени, процъфтяващи и развиващи се.
pilosop
22 Апр 2014 12:08
Мнения: 893
От: Armenia
Дао, в Унгария частната собственост винаги е съществувала. От бившите страни на соца, само за там беше проблем да се влезе и то само транзит. Като гледам форумци си искат Лукановото безвремие и чат-пат малко от Виденов!
simo
22 Апр 2014 12:16
Мнения: 8,455
От: Jamaica
на едно доскоро модерно общество, което бива вкарвано обратно в бъдещето на едно минало – постиндустриално неоварварство


Откъде ги вадите тия бисери? цоцът беше феодална система на външна издръжка -- първоначално срещу политическо сервилничене, а след като нуждата от него отпадна, срещу краткосрочни заеми, които още изплащаме.

Колкото до сервилниченето към Европа от 'елита', особено след 2005-та, то си е последствие на това, че първо, издънките на БКП познават само един начин да водят външна политика и второ, че оттатък им знаят кирливите ризи още от едно време.

И за двете неща са криви членовете на 'елита' и избирателите им.

Zhylaw
22 Апр 2014 12:17
Мнения: 702
От: 0
Pilosop - междувидова кръстоска, резултат от кръстосване на туземен пазарник с мигриращ НПОшник.

За Дао
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Zhylaw
дао
22 Апр 2014 12:25
Мнения: 623
От: Saint Pierre and Miquelon
pilosop
Дао, в Унгария частната собственост винаги е съществувала. От бившите страни на соца, само за там беше проблем да се влезе и то само транзит. Като гледам форумци си искат Лукановото безвремие и чат-пат малко от Виденов!


Унгария се бори!
“Унгарски Боже, ние Ти се кълнем! Кълнем се, че роби няма да умрем!“
Шандор Петьофи

А ние предпочитаме да бъдем евро-просяшки унтерменши и да живеем с презрително подхврълени евро-подаяния от откраднатото от нас....
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: дао
Pstr
22 Апр 2014 12:27
Мнения: 2,573
От: Bulgaria
Извинявам се за пропуска! Имах предвид,че БВП НА ГЛАВА ОТ НАСЕЛЕНИЕТО в Русия е по-малък от този в Белгия!

Остави това за бвп на глава от населението, в Русия той е нисък поначало (в Хърватия, Чили, Полша и 57 други страни е по-висок). БВП на Русия е съизмерим с този на...Италия. Като номинална (абсолютна) стойност. На глава от населението е почти 2 пъти по-нисък.

Който е грамотен, ще прочете и ще види. Който има чугунена глава ще каже, че статистиката грешна. Но всички знаем за кривата ракета и космоса

Натисни тук
Номинален БВП







Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: Pstr
pilosop
22 Апр 2014 12:56
Мнения: 893
От: Armenia
Копейкофилите, работят само с етикети, както другарят Путин: наречи го НПО-шник и си решил проблема, да не се чете. Интересно, това чудо НПО стана вредно, след като Путин ги изгони от Русия! Преди това явно не съществуваха, а още повече, че има и руски такива, като НПО "Русофили" и подобни. По хваща декиш, "фашист", "жид", "пиндосляк"...
pilosop
22 Апр 2014 13:17
Мнения: 893
От: Armenia
Zhylaw,
Pilosop - междувидова кръстоска, резултат от кръстосване на туземен пазарник с мигриращ НПОшник.

Виждам, че "връщането Лукановото безвремие и чат-пат малко от Виденов!", дълбоко засяга чувствата на някои форумци! Така де, Костов обърка една стройна система на тотален фалит на държавата!
Survivors
22 Апр 2014 14:02
Мнения: 3,252
От: Bulgaria
Нямали сме производство, нямали сме учени... Мога да кажа, че в областта на фармацията например имаме много добри постижения, наши прекрасни лекарства така си стоят без производство в БАН, защото били много евтини!
Apolitichen
22 Апр 2014 14:35
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Много моля, би ли посочил една-единствена "реформа" поискана от Берлин и Брюксел, която да не е довела до пълен колапс и тотален срив в съответната област
Публичния търговския регистър. Благодарение на него сега се знае колко фирми фалират.
Мойсей е водил ората си 40г, за накзание, това е било божие наказние.


Мойсей е водил ората си 40 г. за да забравят какво е било при фараона, и да вземат нещата в свои ръце.
След 40 години оглупяване из пустинята (при нас от "демокраДски ценности" ), асирийците ги взели в свои ръце . Прочетете си историята. Стига с тая глупава мантра! Фарсаджии! (повтарячи на история).
Държава която дава над 30% от бюджета си за социални разходи няма как да просперира
Какво предлагаш - да се отрежат субсидиите за фирмите и обществените поръчки!?
Който има чугунена глава ще каже, че статистиката грешна.
Хм, не отчита въораженията и ядрените глави - те са определящите макар да са по-малко от чугунените.
Но всички знаем за кривата ракета и космоса
Че за кривия космос е необходима не права или крива ракета, а врътлива?
pilosop
22 Апр 2014 15:52
Мнения: 893
От: Armenia
Е да ама имаме "експертно правителство"- един експерт на Черепа, друг по синтаксис, трети по далавера с френска осигурителна система...
mick
22 Апр 2014 16:43
Мнения: 8,588
От: Bulgaria
Apolitichen 22 Април 2014 14:35 - Искам да кажа, че прекалено много хора са на държавната софра. Прекалено много хора се правят на социално-слаби и не остават пари за нищо друго.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: mick
Engels
22 Апр 2014 17:17
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
И аз до последно имах някакви илюзии за България. Но след като видях съотношението между ромчета и българчета в началното училище илюзиите се изпариха. Явно сме преминали критичната граница. Като добавим и пенсионерите, особено по болест и картинката става ясна.
SeoKungFu
22 Апр 2014 19:03
Мнения: 102
От: Zambia
Ами защото България е болна от рак, който е се изявява в ролята на мафиозно правителство, затова !
Добави мнение   Мнения:61 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3