Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Без посока
Добави мнение   Мнения:15 1
dobadoba
24 Авг 2014 18:24
Мнения: 5,891
От: Bulgaria
'желанието на народа да се впрегне на работа в името на ясни, желани цели'
?..
Гражданскодействие
24 Авг 2014 19:06
Мнения: 144
От: Bulgaria
Нормалният частен бизнес няма нищо общо с държавните милиарди, които политиците делят. Напротив, тази делба на милиарди, тази битка между абонатите на обществени поръчки, поражда откровен страх и несигурност.

Тука - отличен /5,50/. За пълно шест трябва да се даде препоръка, а може и отделна статия да се напише.
"Впрягането" на народа за изпълнението на каквито и да е цели, е тема за виц, както е отбелязал и колегата по-горе. Дори простото установяване на народните цели и прокламирането им е абсолютно невъзможно при сегашната политическа система, като мисля, че е и противоконституционно
aldycrown
24 Авг 2014 20:37
Мнения: 7,421
От: Bulgaria
И какво не му харесва на гус'ин Хърсев, че пак Оногова ще раздава, плаща, увеличава, намалява и най-вече КРАДЕ от обществените финанси? Покрай Него ще вървят "наште" фирми, дошло им е времето. А другите ще отстъпят пътя на знаещите и можещите. Докато палачинката се обърне. А ако не се обърне, просто ще изгори...
маргаритка2
24 Авг 2014 20:48
Мнения: 21,348
От: Bulgaria
При цялото разнообразие на шарените политически платформи и програми, те всички отразяват реалността и логично всички се обединяват около решения, които обществото очаква и подкрепя


Уважаеми г-н Хърсев,
в момента сме в условията на преврат. Онуй, дето го имаме, прибра онуй, дето се води общество, и заедно управляват. Обединени, един вид.

Превратът започна като плаващ, поради формалността и безличността на лидера, но май ще се окаже висящ, по примера на "висящото кафе" по-миналата година.

Така че икономическите дискусии тепърва предстоят, нямат нищо общо с изборите и не се знае доколко болезнени аргументи ще се раздават.
Втора смяна
24 Авг 2014 20:52
Мнения: 4,072
От: Bulgaria
Спорят за парите на държавата, които всяка власт "усвоява", свои в полза на протежираните си проекти, общини и съответните икономически кланове, които стоят зад съответните проекти. Нормалният частен бизнес няма нищо общо с държавните милиарди, които политиците делят. Напротив, тази делба на милиарди, тази битка между абонатите на обществени поръчки, поражда откровен страх и несигурност.


Хърсев, Хърсев...Целият едър и среден бизнес и преди 9 септември и сега се е въртял около държавните поръчки /справка Стопанският 19 век на България на Румен Аврамов/
eklesiast
24 Авг 2014 22:58
Мнения: 1,462
От: Holy See (Vatican City State)
Обществото е напълно игнорирано.


Тогава, защо ни са партиите? Забрана!!!
Drakke
25 Авг 2014 06:13
Мнения: 114
От: Andorra
Хърсев е решил да преиначава марксистката доктрина по следния начин: Управляващите не могат да управляват по друг начин освен по старому, а на управляваните им се мърмори , но не им се живее по новому. Резултатът озъртане наляво-надясно и нищоправене.
Гражданскодействие
25 Авг 2014 08:33
Мнения: 144
От: Bulgaria
"Хърсев, Хърсев...Целият едър и среден бизнес и преди 9 септември и сега се е въртял около държавните поръчки /справка Стопанският 19 век на България на Румен Аврамов/"
"Обществото е напълно игнорирано.
Тогава защо са ни партиите? Забрана!"

19-ят и 20-ят век са в миналото, днес нито държавните поръчки са основният инструмент за корумпиране на бизнеса и ползването му от политиците - не че го няма, просто не са основен, - нито едрият бизнес е онзи, който изпълнява по-голямата част от тях. Не ми се рови за точна справка, но делът на държавните поръчки в БВП не е повече от 15%, а едрият бизнес е в енергетиката, финансите, комуникациите, цветните метали /само клъстерът "Средногорие" дава 7% от БВП и 18% от износа/, недвижимостите, зърнопроизводството и други експортни производства, тоест все в области с незначителни държавни поръчки.

Това наложи промяна в методите, чрез които предприятието на политиците, което у нас се нарича "държава", ограбва обществото. Тези методи Стиглиц нарича меко и неточно "пазарни изкривявания", а всъщност става дума за: криминалното предоставяне на обществена собственост - цялата приватизация, с изключения, които могат да се изброят на едната ръка; криминалното предоставяне на изключителни права - концесии, като тази на "Данди прешъз" и лицензии, каквито са всичките в комуникациите и хазарта; криминалните субсидии, като тези за "зърнарите" с майбасите; съучастието в ограбването на хората от някои банки, съдебни изпълнители и лихвари; криминалните "заменки"; непазарното ценообразуване в регулираните дейности; заплашването на бизнесмените, които не искат да хранят партии; многомилиардните губещи проекти; непозволената държавна помощ и още много други.

Партиите са необходими на шепа политици, като основно "средство за производство" на лични облаги в особено големи размери и на още 5% от хората, за удовлетворяване на потребностите им от някакво участие в политическия живот. Забраната им, освен че е недемократична, няма да реши нищо. Необходима е коренна промяна на политическата система.
eklesiast
25 Авг 2014 08:54
Мнения: 1,462
От: Holy See (Vatican City State)
Забраната им, освен че е недемократична, няма да реши нищо. Необходима е коренна промяна на политическата система.


Забраната ще премахне крадците/демократи/, с политически мотиви!

Новата политическа система се нарича ТЕОКРАЦИЯ!
Нова Конституция, на основа на 10-те Божи заповеди и управление чрез пророци!!!
Подробности - в Библията.
ПлесNick
25 Авг 2014 10:09
Мнения: 2,020
От: Bulgaria
Показател (личен) за ИСТИНСКО гражданско действие би било да дам гласа си са партия, която предлага ПРОМЕНИ в Конституцията - коя от регистрираните за 5 октомври предлага такива, и каква е СЪЩНОСТТА им... Това е добра тема за обсъждане във времето до 5 октомври...
Гражданскодействие
25 Авг 2014 10:28
Мнения: 144
От: Bulgaria
в момента сме в условията на преврат. Онуй, дето го имаме, прибра онуй, дето се води общество, и заедно управляват. Обединени, един вид.
Превратът започна като плаващ, поради формалността и безличността на лидера, но май ще се окаже висящ, по примера на "висящото кафе" по-миналата година.

Превратите от олигархичен тип, когато една или две олигархични партии вземат властта от друга или други олигархични партии, са винаги "висящи" и "висят" дълго. За по-малко от 13 години съществуване, Четвъртата република е поднесла на французите 26 преврата, докато успее да докара Франция до национална катастрофа и гражданска война с използването на въоръжена сила, атентати и останалите хубостии.
Край на олигархичните преврати може да постави само коренната промяна на политическата система. За щастие... от моя гледна точка, което значи от позицията, че е за предпочитане интелигентното решение, както и да се нарича: еволюционизъм, фабианство, социалдемокрация... у нас ги няма нито условията, нито партията за революционна промяна в марксистки смисъл. За нещастие, обществената подкрепа за АБВ - единствената партия, която има правилно виждане за промяната, не е голяма
Гражданскодействие
25 Авг 2014 10:50
Мнения: 144
От: Bulgaria
Показател (личен) за ИСТИНСКО гражданско действие би било да дам гласа си са партия, която предлага ПРОМЕНИ в Конституцията

Да, това е критично важният показател, номер първи. Радвам се, че успяхме да разменим мисли за него
Номер втори, социално-икономическият, е преразглеждането на фискалната политика и преди всичко незабавната отмяна на плоския данък.
Третият, но не по важност, показател е външно-политическият: рестарт на отношенията с Русия - бързо построяване на "Южен поток", бързо уреждане на спора за вече платения реактор и изграждането му в Блок 7, покана за участие в превъоръжаването на армията ни.
Apolitichen
25 Авг 2014 12:10
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
19-ят и 20-ят век са в миналото, днес нито държавните поръчки са основният инструмент за корумпиране на бизнеса и ползването му от политиците - не че го няма, просто не са основен, - нито едрият бизнес е онзи, който изпълнява по-голямата част от тях.

Лянча, ти да не си сега "гражданско действие"? "Държавната поръчка" с времето има все по-голямо въздействие с времето - от прякото закупуване на стоки за нуждите на държавни органи, през налагането на държавни стандарти ("права кратавица" ) до ... гарантиране печалбата на частни субекти (у нас "вятърничавите" електропроизводители, в САЩ - военнопромишления комплекс чрез рекетиране на "приятелски държави" или "контролирани удари" върху бедните на демокраДция държави). И не е задължително да се корумпира бизнеса. Понякога се развива, друг път бизнесът корумпира държавата. Всичко е въпрос на доверие и грамотност/компетентност у икономическите субекти. У нас и двете са в недостиг, второто хич го няма.
boby1945
25 Авг 2014 13:41
Мнения: 4,915
От: Bulgaria
Е скачахте с/у Орешарски, който няма и за година съживи икономиката, сега се хапете където не може да се стигнете....
Ама прост народ, слаба държава....
Bacilus_Bulgaricus
28 Авг 2014 19:54
Мнения: 16
От: Bulgaria
Браво бе Боби1945, браво. Ама де всички даа виждаха като теб????

Добави мнение   Мнения:15 1