Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
По-лоши ли са диктаторите от анархията
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:32 Предишна Страница 2 от 2 1 2
дао
21 Окт 2014 10:46
Мнения: 623
От: Saint Pierre and Miquelon
Мъчителното пробуждане за реалностите на създадения зловещ социално-икономически и политически порядък, с прякото участие на евро-германската нео-колониална метрополия, май вече започва. Дали ще проумеят, че окупационните територии от евро-германския ЕС-лимес също ги очакват непредвидими като последствия политически и социални катаклизми, като следствие от евро-германския нео-колониален геноцид над населяващите ги туземци ?
Същото което очаква и нео-вишистка полу-колониална Франция, и полу-колонията Италия. Очакват ни много интересни времена. Май прав ще се окаже стария мъдър евреин, днешния патриарх на гео-политиката Хенри Кисинджър, като определи гео-политическите и гео-икономическите действия във вътрешната и външната политика на Владимир Путин като "Политиката на здравия разум".
Разбира се, фрау Христиане трудно преодолява нео-троцкистките либералистични заблуждения и илюзии трупани с десетилетия. Дребен пример за това е смехотворния и призив за военен преврат срещу Башар Асад, чиято армия и служби за сигурност са създадени на етническо-племенен принцип, а алевитите го смятат за безспорен водач на своята религиозно-племенна общност. Но като цяло фрау Християне, доста срамежливо все още, признава, че либералистичната нео-троцкистка цветно-толералистична революция в глобален мащаб е претърпяла болезнен крах и идва най-неприятната и част - плащането на сметката...
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: дао
Mrx++
21 Окт 2014 11:08
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Типична статия с разсъждения от западната камбанария. От статията става ясно, че най-хубава е западната демокрация, ама тя не може да се приложи навсякъде.Ей тук, обаче, авторът направо се е изтаковал на метеното - дето се опитва нещо да замита.
Мирните революции в Източна Европа през 90-години на ХХ век затвърдиха това разбиране. В тези държави рухването на социалистическите диктатури не доведе до анархия, а до създаването на нов, демократичен ред. Така се създаде илюзията, че почти автоматично се отстраняват пречките да се появи демокрация.
Въпросът е дали западен тип демокрация, която води до олигархия, или истинско народовластие. Както Стамболийски, така и комунистите говорят за народовластие, разбира се с някои различия. То не е можело да се осъществи поради Студената война. Димитров, пък и Сталин са се надявали да го осъществят след 2-та светована война, но Чърчил обявява във Фултън спускането на Желязната завеса и с това Студената война. Целта е била да се попречи на установгяване на народовластието в соц. страните, да се забави възстановяването и развитието на разрушения от войната СССР.
Пенчо бре
21 Окт 2014 11:32
Мнения: 20,364
От: Bulgaria
В трилогията "Ходене по мъките" на Алексей Толстой, същото е казано по-добре. И "Батько Махно" е почти симпатичен. Сега демокрацията я гради "Баце", мачкайки.
Musashi
21 Окт 2014 11:44
Мнения: 198
От: Bulgaria
Защо бутнахте Татооооо???? Толкова ни беше добреееееее!! Вие сте виновнииииииии!!!!
mick
21 Окт 2014 12:00
Мнения: 8,588
От: Bulgaria
щурчо
20 Октомври 2014 21:25

Е то всеки може да каже, когато има кризи и т.н. че няма демокрация и заради това е толкова зле положението. Както се казва, тя демокрацията никога не е виновна Всъщност проблемът при демокрацията е, че е просто фасада на задкулисието. При диктатурите поне е ясно кой управлява. При демокрацията - не. Винаги когато има криза е виновна липсата на демокрация или международното положение.
гошо
21 Окт 2014 12:01
Мнения: 4,631
От: Bulgaria
Например - какво е постигнала България за 25 години от 45та до 70та.. и сега от 90та до 2014та...


И в двата случая става въпрос за инерция. Нещата, постигнати от 45-та до 70-та са постигнати на плещите на онези, възпитавани преди 45-та и поколението, възпитавано от тях. Същото се отнася и за 1990-2014--та. Библейските 40 години...
гошо
21 Окт 2014 12:03
Мнения: 4,631
От: Bulgaria
проблемът при демокрацията е, че е просто фасада на задкулисието


Това не е демокрация. Режимът в България също не е демокрация. Каква демокрация и какво реално представителство осигуряват депутати-милионери от "социалистическа" партия? Чий интерес биха защитавали подобни "депутати"?
mick
21 Окт 2014 14:07
Мнения: 8,588
От: Bulgaria
гошо
21 Октомври 2014 12:03

В коя държава депутатите социалисти са бедни?
Mrx++
21 Окт 2014 16:09
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Това не е демокрация. Режимът в България също не е демокрация. Каква демокрация и какво реално представителство осигуряват депутати-милионери от "социалистическа" партия? Чий интерес биха защитавали подобни "депутати"?
Гошо момше льошо. Точно това е тя Запдната демокрация. И както ти каза mick, навсякъде на Запад социалистите или социалдемократите са богати. Блеър, Шрьодер, Оланд, да не ги мислиш, че свързват едва двата края. В западната демокрация, пък и у нас политик не може да прпобие ако не е богат. Същотое и за партиите.
Клео_
21 Окт 2014 16:16
Мнения: 861
От: Bulgaria
В западната демокрация, пък и у нас политик не може да прпобие ако не е богат. Същотое и за партиите.

Може, може. У нас ввсички политици първо бяха бедни, после благодарение на участието в политиката станаха богати. Те затова и толкова драпат да са у политиката, иначе изпадат от копанката.
Dax
22 Окт 2014 00:04
Мнения: 4,462
От: Norway
Damn stupid camel fuckers.
Разбомбиха си държавите по външни внушения и дори не осъзнават какво са направили.
Добави мнение   Мнения:32 Предишна Страница 2 от 2 1 2