Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Образ и подобие
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:34 Предишна Страница 2 от 2 1 2
eklesiast
23 Дек 2014 13:11
Мнения: 1,462
От: Holy See (Vatican City State)
Дали щеше да бъде грамадна разликата, ако авторът беше пренесъл същите разсъждения върху петъчния парламентарен контрол ?



Или както е казал народа "Рибата се вмирисва от главата"!!!!!!!
agabaga
23 Дек 2014 13:13
Мнения: 2,145
От: Bulgaria
Всеки гледа каквото си иска, според манталитета. Аз съм любопитен кой пуска есемесите? Там е разковничето.
Големият Лебовски
23 Дек 2014 13:14
Мнения: 3,126
От: Antigua and Barbuda
Хората обикновено са глупави, бедни и мъничко объркани, абе както и да е.



Да, и затова сега Баце като им подскаже мнооого деликатно: "Парите от УПФ - в НОИ!", поне един милион ще го направят, с оргазъм даже!
eklesiast
23 Дек 2014 13:17
Мнения: 1,462
От: Holy See (Vatican City State)
И после защо държавата ни била такава... Ами каквато си я направим, такава ще е.



Точно така! Гласуваме за тикви, после се чудим, че се "народили" чичковите червенотиквеновчета!
жаден
23 Дек 2014 16:01
Мнения: 3
От: Bulgaria
Харесвам Ламбовски защото не престава да се упражнява в писане. Грубичко, недодяланичко, някак.
Mrx++
23 Дек 2014 16:36
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Днешната държава, па и телевизиите впрочем не са нещо като строг, но справедлив Дядо Коледа. Днешната държава не се грижи за къшея хляб на всеки и за допустимото до масовите очи зрелище с твърда, единна ръка.
От както дадоха право на глас на всеки и да прави каквото си иска, и лъсна нашата простотия с пълна сила. Западна Европа е била друго нещо. Католическата и протестанската религия са наказвали жестоко и най-малкото провинение - за онанизъм, на топора, за содомизъм - на топора, при най-малко съмнение, че не си в правата вяра - на топора или на кладата. Феодалите строго са наблюдавали крепостните си. Август Силният в неделя излизал из Дрезден и гледал коя булка не си е измила прозорците. И за тази, която я е мързяло, тояги на голо пред всички. Така е възпитано едно хомогенно общество. У нас 500 годнои през турско, разплута работа. Селският поп си мърмори нещо си в черквата, ако хване декиш,хаваща ако не пак добре. Турските спахиои само се интересуват раята да си плаща данъците, те са от друга вяра.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Mrx++
Apolitichen
23 Дек 2014 17:01
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Който иска, гледа, който не ще - не гледа. Или гледа друго.
И аз това викам: "Който иска, пуши, който не ще - не пуши. Или "пуши" друго". Да ама, сме били "опушвали" другите. А той, димът се носи като простотията. Та не може ли поне простотията да е скрита от публичните, опс обществените места както дима!?
за един приключил наскоро вариант на предаването "Биг брадър"
Колко варианта има това предаване? Да не би да има опити за "професионално израстване" или всички са безуспешни? Та, кой вариант си струва блеенето, опс гледането повече от 20 секунди?
Аз съм любопитен кой пуска есемесите? Там е разковничето.
А някой пуска ли? Дават ли телефонните номера, от които са пуснати есемесите? Щото и на изборите, в секции, в които има 500-600 избирателя, гласуват по 1000-1200. На нашата територия всички се множи, от нищо нещо става.
Калки
23 Дек 2014 17:16
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
затова сега Баце като им подскаже мнооого деликатно: "Парите от УПФ - в НОИ!", поне един милион ще го направят, с оргазъм даже!

В тази история има елемент на хазарт - кой ще фалира пръв, държавата или частният фонд. Като отчетем, че фондът е инвестирал вашите пари в ДЦК (за несведущите - държавни ценни книжа), изводът се налага.
Apolitichen
23 Дек 2014 17:43
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
В тази история има елемент на хазарт - кой ще фалира пръв, държавата или частният фонд.
Точно в тази история няма никакъв елемент на хазарт - фалира НОИ. Достатъчно е вече пенсионираните привилигировани (полицаи, военни, съдии, прокурори - общо около 35 хил. души за последните пет години), родени след 1959 г. и същите, очакващи пенсия в следващите пет години, да прехвърлят личните си партиди в НОИ и НОИ ще изпадне в допълнителен дефицит от около 35-40 млн. лв. годишно (това е без "швейцарската" индексация). Ако в сметката се включат и професионалните пенсионни фондове (ППФ), дефицитът нараства с още 180 млн. лв (има едни 30 хил. парчета от 2011 г. вече с пенсия от НОИ).
Фалитът на универсалните пенсионни фондове (УПФ) следва да се очаква чак след 2023 г., когато започнат да плащат "редовните" пенсии. Но ППФ са "пътници" - до 2017 г. няма да има нито един такъв, ако почнат най-сетне да плащат пенсии от 2015 г. или осигуряваните там упражнят "свободния си избор". Въпросът е дали НОИ ще съществува след 2017 г. или дали държавната субсидия за него ще надхвърли вече приходите от ДДС (в момента всички акцизи отиват за пенсия -4.6 млрд. лв.), сиреч над 8 млрд. лв.
Хари
28 Дек 2014 15:23
Мнения: 95
От: 0
Абсурдна позиция на автора: 1. Медиите имат право да показват и защитават, каквото си искат; 2. Зрителят, слушателят, читателят има правото - а) да гледа или не гледа, да чете или не чете, да слуша или не слуша; б) да хвали или да мълчи; 3. Зрителят, слушателят, читателят няма право да изразява несъгласие или критично мнение с медията!
Ламбовски, кога го измисли този принцип на българската демокрация?


В.Каменов
30 Дек 2014 12:57
Мнения: 2,523
От: Bulgaria
eklesiast
„Точно така! Гласуваме за тикви, после се чудим, че се "народили" чичковите червенотиквеновчета”

Винаги е било трудно за изговаряне и едно време се състезавахме за по-бърз изказ - без грешки обаче. Става дума за „чичковите червенотиквеничковчета”......
Гласуваната Тиква всъщност е образ и подобие на малки и големи обикновени тикви,не само на червенотиквеничковчетата.
старозагорка03
03 Яну 2015 01:34
Мнения: 171
От: Bulgaria
Още преди 5 години изхвърлих телевизора, кото нещо не само ненужно, но и вредно.
Предполагам след време на хората ще се плаща да гледат телевизия, а не като сега - хората плащат, за да гледат телевизия.
Лабдев
05 Яну 2015 16:25
Мнения: 223
От: Bulgaria
Писаното от Бойко Л. е пълно и с горчивина, нищо, че един го намира грубичко. Сега в голямото глобализирано село жанровете и границите са доста размити. Даже има такова понятие "размита логика". Само че тя е от изкуствения интелект и го характеризира като приближаващ се до човешкото разсъждение или поне до инстинктивните и рефлекторни действия на животните (а може би пък и те мислят, разните там говеда, овце, кучки, свине и всички от Ноевия ковчег). Но за много риалити формати, музикални изпълнения и други сегашни зрелища и дъвко-занимавки е характерно, че участват не глупави и дори умни хора, че може да се намери и нещо полезно - информация, жизнен опит, и че зрителят се вживява в тоя и оня. Нещо като "Соларис" на много ниско ниво. Николай Кънчев е безспорно висок интелект, ерудиран водещ, ама и той защо ли е в тоя кюп? Къде-къде беше в началото на "Стани богат"! И там имаше висок материален стимул, може би и шашми, но който е гледал редовно помни изключително информирани и разсъдливи хора, а и публиката не се излагаше. Има и още и наши, и чужди предавания по радиото и ТВ още от трийсетте години на 20 век.
Лошото е само едно, че простотията е по-лесна от сложнотията. И е по-евтина. Пак се налага сравнение с по-рано. Имаше т.н. "студийни" кина някога. В най-захлупените години там и по разни лектории можеха да се видях тогавашните западни стойностни флми, както и източни, но малко забранени. Андреков, Масларски, Бигор, Знеполски, Сечанова - част от умниците на България ти идваха на крака. Гледаш театър с имена-легенди за 70 ст., в провинцията концертират Ойстрах и всички наши големи музиканти. Опера и в моя затрит град, филхармония от 53 година. Всъщност градът не беше толкова затрит, след като беше дал не един оперен певец и певица, драматурзи, писатели и поети, скулптори и художници.
Сега от най-горе до най-долу е чалготерапия, както през началото на 90-те беше кашпировизация.
И тук-там свети някакъв маяк, къде истинска факла, къде светодиоди. Но не схващам дали и тези маяци не са част от терапията. Но все пак добре, че ги има такива светлини в мрака. Може да не съ пътеводни, но осветяват състоянието. Така че, огледайте се във всички посоки и намерете някакъв път.
Искам да споделя, че преди 20 г. смятах, че ще направим кръстоска от нашето хубаво и чуждото хубаво, изгонвайки лошото. Уви, не стана. Но какво става, например, в Холандия: имат си читалища, т.н. "Книги и култура" организации. Опознах донякъде дейността им. Също като у нас едно време, но повече и по-разнообразно. Имат си балетни и музикални школи, кръжоци, едва ли не домове на културата. И у нас от читалищата едно време тръгваха поетите, артистите, оперетите (Минко Босев!), от другаде тръгваха инженерите и огробиолозите. И се връщахме вечер в 9-10 часа от кръжоци и репетиции, въпреки строгия вечерен час. Е да, нямаше телевизии. Всъщност после имаше 1-2. Може би не е в телевизиите работата, а именно в държавата. Ама държавата сме пък ние, та ...
Добави мнение   Мнения:34 Предишна Страница 2 от 2 1 2