Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Вноските за втора пенсия ще могат да отиват в НОИ най-рано през март
Добави мнение   Мнения:5 1
volog
16 Яну 2015 19:29
Мнения: 3,826
От: Reunion
ниските пенсионни вноски означават високи данъци.

А заедно с увеличението на осигуровките ще намалите ли данъците? Или ще оставите практиката за по-късен етап.
Ето решихте да отговорите ма крокодилските сълзи на профсъюзите за влаковете, и хоп 40 милиона лева за това, колкото бяха Коледните надбавки, или половината увеличение на пенсиите. И някаква агенция в Плвдив щяло да има да прави маркетинг на града. 17 министерства..... Министерството на Туризма луди пари харчи за реклама на сектора, уж те не могат сами да се рекламират, че и са с привелигирован а ставка за ДДСто.
ПлесNick
16 Яну 2015 20:13
Мнения: 2,020
От: Bulgaria
Калфин,

От добри чувства към тебе (виждали сме се веднъж само, преди 15-ина и повече години, ти и аз, в компанията на две приятни дами, в култовото ресторантме "Отвъд алеята, зад шкафа" беше...) три предлагам няколко рационални идеи, които можеш да предложиш на Тристранката, и ако се харесат, внасяй в Кабинета (като проект за "Пенсионен пакт", да речем)...

Ето ги вкратце (те повтарят мой пост в този Форум от 14 того, пак по тази тема):

1.
За пенсионерите, и кандидатите за такива - ако са родени ПРЕДИ годината 1959 държавата ГАРАНТИРА, че редовно ще изплаща пенсиите им! В регулярно индексиран размер - при инфлация! При дефлация - гарантира, че НЯМА да ги намалява! (Как държавата ще покрива дефицитите на ДОО/НОИ - дали данъци ще вдига, дали вноски, си е работа работа САМО и ИЗЦЯЛО на държавата!)

2.
За родените СЛЕД сакралната 1959 държавата въвежда правото на избор между следните три опции, като направеният първоначален (при започване на трудовия път) избор може, на по-късни етапи, на три пъти да бъде променян. Оциите са:

а/ вноската от 17.8 % (а може и ПО-ГОЛЯМА) отива само в НОИ;

б/ вноската, цялата, отива в УПФ;

в/ 1/2 от вноската отива в НОИ, другата половинка - в УПФ.

3.
Избраната от горните три опции може да бъде сменяна (с която и да било от другите две) на три пъти

първи път - на 10-тата година от осигурителния стаж;

втори път - на 20-тата година

трети, последен, път - на 30-тата година


Те това е! Дерзай Калфин!
belchev
17 Яну 2015 19:26
Мнения: 684
От: Bulgaria
Германската осигуровка ДОО е 18,9%. Нашата е 17,8%. С 18,9% хората са построили мерцедеса на обществените пенсионни системи, тук със 17,8% сме построили кенефа на пенсионните системи. С кенефмайстори Калфин, Тотю Младенов, Коце Тренчев, Кръстю Петков и сие. - кандидатите да се запишат като съавтори на кенефните изпълнения нямат чет. Ако се чудят защо с едни и същи пари - различни резултати, мога да им подскажа - ключовата думичка е З.А.Е.Т.О.С.Т. , не размер на вноските. Играта със заетостта е игра с двоен залог. Който не се осигурява, най-често е самият осигуряван. Било като безработен, било като пишман-студент, пишман-инвалид и пишман-категориен работник. Между българския вариант 59% от населението 15-64 г. работят, 41% - не и шведския - 78 % работят - 22 % - не разликата е (78/22) : (59/41) = 2,46 пъти. Тоест, 2,5 пъти трябва да се вдигне вноската, за да компенсира ниската заетост. Ето оттам идва цялата бюджетна и осигурителна мизерия. Не се работи!
belchev
17 Яну 2015 20:41
Мнения: 684
От: Bulgaria
Корекция: "който не се осигурява, най-често е ПОДПОМАГАН", ми беше мисълта.
вила
18 Яну 2015 08:52
Мнения: 15,014
От: Bulgaria
Въпреки че законът вече е в сила, новите текстове на практика не действат, тъй като
пак държавата не е парламентарна република,а слуга на едно ОПГ.
Добави мнение   Мнения:5 1