Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Гори, гори... отпуска
Добави мнение   Мнения:3 1
хикса
05 Юли 2015 18:26
Мнения: 5,046
От: Bulgaria
E, железна логика има в идеята, че ако за 3 години не си успял да ползваш отпуските само за една от тях, на десетата като нищо ще си ги използваш всичките. Иначе, да се плаща, задето не си ползваш някакво право не е много логично, тогава и на тия, дето не гласуват трябва да се компенсират с 48 депутатски заплати, примерно, или 60 президентски, колкото е трябвало да получи тоя, дето са пропуснали да се възползват от правото си да го изберат.
FuFighter
05 Юли 2015 19:25
Мнения: 1,603
От: Bulgaria
хикса
mo4o
06 Юли 2015 17:03
Мнения: 204
От: Bulgaria
КАКВО "КАЗВА" КОНСТИТУЦИЯТА?
Конституция на РБ - "чл.48 (5) Работниците и служителите имат право на здравословни и безопасни условия на труд, на минимално трудово възнаграждение и на заплащане, съответстващо на извършената работа, както и на почивка и отпуск, при условия и по ред, определени със закон."
Правото на отпуск е конституционно право. Конституцията възлага на закона, т.е. на КТ да определи условията и реда за реализиране на това право. Правото се реализира активно, чрез ползване. Това иска КРБ и това възлага на закона. КРБ "Чл. 57. (1) Основните права на гражданите са неотменими." Тоест правото по чл.48, ал.5 КРБ - на отпуск е неотмениимо. КРБ Чл. 5. (1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат. ТОЕСТ КТ НЕ МОЖЕ ДА ПРОТИВОРЕЧИ НА КОНСТИТУЦИЯТА! "Да ама не", както би казал ПБ.НО ВСЪЩНОСТ ОКАЗВА СЕ, ЧЕ МОЖЕ. И ТО НЕ САМО ЕДНОКРАТНО, И НЕ САМО В КТ! ДАВНОСТТА ПРЕКРАТЯВА ПРАВТО НА ПОЛЗВАНЕ. ПРАВОТО СЕ ГУБИ. КОГАТО КАЗВАМЕ, ЧЕ ПРАВОТО СЕ ПОКРИВА С ДАВНОСТ, ВСЪЩНОСТ КАЗВАМЕ, ЧЕ СЕ ОТНЕМА, ОТМЕНЯ!
ДАЛИ ТОВА ИСКА И ДОПУСКА КОНСТИТУЦИЯТА? НЕ ЗНАМ. ТЯ НЕ МИ ДАВА ПРАВО ДА ПИТАМ КОНСТИТУЦИОННИЯ СЪД. ПЪК ОНЕЗИ ДЕТО МОГАТ ДА ГО ПИТАТ СЪВСЕМ И ПРЪСТА СИ НЯМА ДА ПОМРЪДНАТ.
Но какво от това?


Добави мнение   Мнения:3 1