Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Гърция и България са в национални катастрофи
Добави мнение   Мнения:8 1
Gan(ю)гоТрий
18 Юли 2015 15:08
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
България от 1997, а Гърция след олимпиадата през 2004. Не правете prepechat на умни чаршафи, а пишете собственото си мнение.
Първото което се очаква е наплив на безработни бълкарки/ри основно гледащи досега стари хора в южната съседка и фалит на фирмите с гръцки собственици от Кулата към София. Дори само това ще разклати "блажения" упадък в мамковината, най-бедната пепеляшка от ЕС и ще лъсне илюзията.
Само като отправна точка:
Олимпиадата закопала Гърция
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Gan(ю)гоТрий
БрюкселСофия
18 Юли 2015 16:27
Мнения: 375
От: Belgium
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: БрюкселСофия
kaily
18 Юли 2015 16:38
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
съгласна съм и с двамата по-горе
Овчаря
18 Юли 2015 16:41
Мнения: 9,787
От: Bulgaria
kaily
18 Юли 2015 16:38
Мнения: 30,913
От: Bulgaria
Скрий: Име,IP съгласна съм и с двамата по-горе

Ако с БрюкселСофия имате в семейството си безгръбначни, лумпенизирани наркомани, крадящи и проституиращи... ако обичате, говорете само от свое име и не обобщавайте.
Gan(ю)гоТрий
18 Юли 2015 17:58
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Гърците са все още нация - жива , будна , с чувство за национално достойнство , не безгръбначни

Това е съвсем вярно, гърците са византийци, парите не връщат но и не навеждат гръб. Глава си дават, пари и чест не дават. Трагедията при тях е обратна на тази у нас поне по 2 причини. И при тях и при нас олигархията изяде парите. Но там присвоиха еднi чужди пари и вероятно олигарсите са деляли плячката с банкерите които им ги дават. Друго, не малка част от тези пари достигнаха и до хората и гърците си оправиха пътища, инвестираха в селата и най-важно създадоха там трайно и качествено производство. Гръцките храни са от най-качествените и вкусни в Европа, При нас е другият полюс – олигархията краде не по-малко, но не краде от бездънните евроджобове, а от тънкия български джоб с броени стотинки и оттам мизерия за поне 60% от българите. И в Гърция и у нас банките имат ключова роля за финансовия недоимък, но разликата е пак същата – там заробиха държавата, а тука банките заробиха хората.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Gan(ю)гоТрий
Уилт
18 Юли 2015 18:24
Мнения: 6,053
От: Bulgaria
Това е съвсем вярно, гърците са византийци, парите не връщат но и не навеждат гръб. Глава си дават, пари и чест не дават.


Чест у хора, които могат, а не си връщат борча!?
Калки
18 Юли 2015 19:09
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
Не правете prepechat на умни чаршафи, а пишете собственото си мнение.

Добра препоръка !
Gan(ю)гоТрий
18 Юли 2015 19:15
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
И аз съм на това мнение Уилт, че който има борчове трябва да си ги връща. Но тука и за гърците и у нас се прилага схемата Станишев/Батко+братко или Батко раздава европари и всяка година дава на братко 100 млн юро да асфалтира едни и същи дупки. Но ако беше само това отдавна Батко щеше да е в пандиза. Но той като получи 100 млн от Станишев отчислява 10 млн "за мене си", 20 млн за него, Станишев отчислява 10 млн за БСП и 10 млн за Моника и Моников. Отделно има разход от други 5-10 млн за прокурори и др. талибани на власт и т.н. и накрая могат и да не останат пари за бачкаторите асфалтаджии. Схемата е перфектна и у нас и комшиите, но размерите са несравними
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Gan(ю)гоТрий
Добави мнение   Мнения:8 1