Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Русия изпраща три дивизии по западната си граница
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:56 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща
Meto ot Interneto
12 Яну 2016 22:24
Мнения: 17,783
От: Bulgaria
Рядък случай в дописките на вестника напоследък: заглавието улучва най-важната новина: три чисто нови дивизии на потенциалния западен фронт. Останалото е мъни-мъни патенца.
Паскалин
12 Яну 2016 22:29
Мнения: 1,517
От: Canada
Русия изпраща три дивизии по западната си граница

В отговор, САЩ изпраща допълнително 3 танка "Абрамс" и двойка изтребители в Прибалтика за да гарантира безопасността на източните граници на НАТО.
щурчо
12 Яну 2016 22:37
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Китай може да засели Сибир и Далечния Изток в Русия с трудолюбиви китайци.
Това заяви зам.-председателят на Китай Ли Юанчао, цитиран от УНИАН.
Преките инвестиции на Китай в Русия надвишават 4 млрд. долара. Според мен това е незначителна цифра. През тази година съм посетил латиноамерикански страни, които са много по-малки от Русия, а там инвестициите ни са в порядъка на десетки милиарди долари, посочи Юанчао. Сътрудничество между двете страни може да се осъществи и в сферата на трудовия капитал. Русия има значително научно-техническо, ресурсно и интелектуално преимущество. Китай също има своите силни страни – огромен пазар, най-големият в света. В Китай са и най-големите работни сили, както и огромни финансови ресурси, допълни Юанчао.
В Русия има обширна територия, а в Китай живее най-трудолюбивия народ в света. Ако можем да съчетаем тези два фактора, ще получим съществено развитие. В Русия има голяма територия и малко народ, а в Китай е обратното, допълни Ли Юанчао.
Казуса
12 Яну 2016 22:40
Мнения: 21,082
От: Bulgaria
В отговор, САЩ изпраща допълнително 3 танка "Абрамс" и двойка изтребители в Прибалтика за да гарантира безопасността на източните граници на НАТО.

За количеството военни памперси скромно мълчиш, а?
Казуса
12 Яну 2016 22:44
Мнения: 21,082
От: Bulgaria
Тракиецо, новината ти е от 27-ми май по-миналата година.
Дай ми определение за тролене?
ЗИП
12 Яну 2016 22:52
Мнения: 34,590
От: Bulgaria
Да не е било през 1968, от което правиш извод, че оттогава вече няма свръхдържави?


Онова от 1968г наистина е много ценно. Мисля, че дори е единствено по рода си в историята на американския флот. Сега му се радват дечицата в Северна Корея.

Имам предвид едно друго много по-голямо с около 100 самолета на борда. Тръгна да плаши тов. Ун преди неколко дни ама той не му обърна внимание и коритото нещо почна да се рее из океана кат "летящия холандец".....

щурчо
12 Яну 2016 23:01
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Затъване в дългове
Болестта гигантизъм, поразила ръководството на "Роснефт", принуди компанията да изкупува все по-нови активи - от принадлежащата й "Итера" до ТНК-БП. С парите, както обикновено, помагат китайците. През май 2013 г. "Роснефт" постигна с КНПК поредната договорка, като фактически й продаде нефт, който все още не е добит (до 365 милиона тона в продължение на 25 години). Сумата на предплатата се оценява на 70 милиарда долара. Тази стъпка рязко увеличи обема на дълга на "Роснефт", което стана един от факторите, принудили неотдавна шефа на компанията Игор Сечин да потърси помощ от правителството.
Фактически притежаващ основните обеми нефт, който все още предстои да бъде добит в Източен Сибир, Пекин вече може да диктува условията си на длъжника. На китайците е обещано дялово участие в разработването на такива големи и перспективни полета като Ванкор и Среднеботуобинското находище. Тези дялове ще позволят на КНПК да контролира в Русия извличаните запаси от нефт по категориите С1+С2 с обем 1,2 милиарда тона. Струва си да си припомним, че доказаните запаси от нефт на Китай в края на 2013 г. съставляваха 215 милиарда тона.
Като похарчи гигантски средства за придобиването на ТНК-БП и други активи, "Роснефт" се оказа в ситуация, когато да вземаш назаем пари от Пекин е трудно, а дългът нарасна до опасни размери. Правителството смята да финансира инвестиционната програма на държавната компания от средствата на фонда за национално благосъстояние, за да плати новите придобивки.
След нефта идва ред на газа
Следвайки примера на "Роснефт", бъдеща плячка за китайците започна да залага и "Газпром". В Пекин вече потвърдиха съгласието си да заделят до 25 милиарда долара в качеството на предплата за газ, за да помогнат с финансирането на проекта, който включва усвояването на газовите запаси на Якутия и Иркутска област и строителството оттам на газопроводната система "Силата на Сибир". Не са изключени и нови заеми - капиталовложенията в проекта се оценяват в инвестиционната мотивировка на "Газпром" за проекта на над 100 милиарда долара, макар ръководството на монополиста да говореше оптимистично за 55 милиарда.
Междувпрочем, рентабилността на "Силата на Сибир" буди сериозни съмнения. Ако се вярва на същата тази инвестиционна мотивировка, възвръщаемостта на проекта по чист доход превишава 16 години. А по чист дисконтиран доход проектът няма да има възвръщаемост, дори ако бъде поставен краен срок 2048 г.
В "Газпром" се опитват да оправдаят китайския маршрут с това, че газопроводът щял да съживи икономиката на Източен Сибир. Тръбата, минаваща под хълмовете на тайгата, не създава нови работни места. Газопреработващото предприятие край град Белогорск в Амурска област има нужда само от 3000 сътрудници. Газифициране на регионите? Но търсенето на газ по трасето на "Силата на Сибир" дори през 2040 г. едва ще превиши 3 милиарда кубически метра.
Там, където решенията се вземат от геополитически съображения, няма място за мнения на икономисти. Затова пък при дадените обстоятелства китайците с тяхната тактика на "скок от засада" си развяват байрака както си искат. А в условията на финансовите санкции на Запада - още повече.
Стайнбек
12 Яну 2016 23:04
Мнения: 21,409
От: Bulgaria
Щурчо тази вечер няма да може да заспи от радост, че Русия потъва...
Firmin
12 Яну 2016 23:06
Мнения: 33,549
От: Bulgaria
Абе, вие четете ли кво пише въобще. Ква западна граница, кви пет лева!

"Основните ни усилия трябва да бъдат за укрепване на потенциала на стратегическите ядрени сили и за изпълнението на програмата за космическа отбрана", е заявил Шойгу. Пет ракетни полка, оборудвани с модерни ракетни комплекси, ще влязат в активна служба през 2016 г., допълни той. "Също така е необходимо да се подобри инфраструктурата, поддържаща ядрените сили, като се отделя специално внимание на съоръженията, където са базирани ядрените подводници на страната и ядрените бомбардировачи с далечен обсег", каза руският военен министър. В допълнение той обяви, че министерството т.г. планира да завърши строителството на военни съоръжения на островите в Арктика и изграждането на инфраструктурата на Курилските острови.


На други им се пече яйце на задника, не на Полша и на Прибалтика. Те са само за ... разгрявка.
Стайнбек
12 Яну 2016 23:06
Мнения: 21,409
От: Bulgaria
Командващият операциите на ВВС на САЩ в Европа и Африка генерал Франк Горенк коментира пред The New York Times, че усилването на руската противоракетна отбрана заплашва полетите на авиацията на НАТО в Европа.

Генералът напомня, че Русия в последно време е разгърнала ракетни комплекси в Крим и Сирия. Той добавя още, че руската стратегия за антидостъп (А2) се явява едно от най-тревожните неща, с които той се е сблъсквал по време на своята служба. Един от ключовите елементи на стратегията се явяват разположените ракетни комплекси в Калининград.

Те, според Горенк, са разположени така, че да закрият достъпа в региона между Полша и Литва. Освен това руските ракети покриват и част от въздушното пространство на тези страни, където може да се наложи да лети авиацията на НАТО.

Генералът признава още, че Русия има пълното право да размества оръжието си във всяка част на своята територията, но на стратегията А2 в НАТО гледат като на сериозен проблем, който „се следи в развитие”.

Горенк подчертава, че нарастването и разширяването на руската противоракетна система не може да се игнорира, а изисква следене на процеса.

Сирия и Ирак не влизат в зоната, за която отговаря Горенк, но той с интерес следи действията на Русия в този регион. Според генерала Москва се опитва да покаже на Запада мощта на своите нови оръжия.

„Те използват крилати ракети и бомбардировачи в Сирия. Очевидно е, че се стремят да покажат възможностите на своего влияние и то не само в своя регион, а и по целия свят”, казва още Горенк.
ВладиГео
12 Яну 2016 23:13
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
Към 2020 година населението на Далечния изток се предполага че ще намалее до 4.5 милиона. Това засяга преди всичко руснаците, а не коренното азиатско население, което населява района от хиляди години. Това са племенни групи от корейски, китайски, монголски и тюркски произход, по традиция приспособени към изключително трудния живот в Сибир. За това население в Съветска Русия, както и в днешна, никога не са публикувани статистически данни. Предполага се че то наброява около пет милиона. Времената на съветската гигантомания с нейните комсомолски строежи отдавна е в миналото и руснаците бягат по всички посоки.

Щурчо, оставям те да се ограмотяваш.
Това, което хвърляш, са някакви тъпотии, каквито има с милиони в нета.
А що си мислиш, че зеленото гущерче заменя личната оценка
ЗИП
12 Яну 2016 23:21
Мнения: 34,590
От: Bulgaria
Точно в този момент Иран унижава бившата свръхсила САЩ !

Задържан е американски военен кораб в Иран !

Пентагона се моли всичко да е добре с екипажа !

ЗИП
12 Яну 2016 23:25
Мнения: 34,590
От: Bulgaria




ВладиГео
12 Яну 2016 23:32
Мнения: 3,701
От: Bulgaria
Тези дялове ще позволят на КНПК да контролира в Русия извличаните запаси от нефт по категориите С1+С2 с обем 1,2 милиарда тона. Струва си да си припомним, че доказаните запаси от нефт на Китай в края на 2013 г. съставляваха 215 милиарда тона.

Чисти глюпости, като всичко останало в апокрифчето.
Доказани запаси от конвенционален нефт в света – 239,8 млрд. тона
(bp-statistical-review-of-world-energy-2015-full-report.pdf, стр. 6)
Пак там, на 6 стр., 53-и ред на табличката
Total proved reserves
...
China - 2,5 Thousand million tonnes

Верно е, че между 215 млрд. и 2,5 млрд. разлика почти нема,
нали, Щурчо

Ето и другите запаси от нефт
Доказани запаси от битумен нефт – 62,6 млрд. тона, в т.ч.:
Canadian oil sands – 27,2 млрд. тона
of which: Under active development – 4,1 млрд. тона
Venezuela: Orinoco Belt – 35,4 млрд. тона
http://www.eia.gov/analysis/studies/worldshalegas/


Rogatia
12 Яну 2016 23:40
Мнения: 8,949
От: Bulgaria
ablepsia
12 Яну 2016 22:05
Съжалявам, но ще Ви докладвам за разпространение на лични данни, което е забранено в този форум.
Паскалин
12 Яну 2016 23:58
Мнения: 1,517
От: Canada
„Те използват крилати ракети и бомбардировачи в Сирия. Очевидно е, че се стремят да покажат възможностите на своего влияние и то не само в своя регион, а и по целия свят”, казва още Горенк.

Руснаците просто ви показват, че ви свършиха хубавите дни, в които безгрижно си фърчахте когато и където си искате, ръсейки бомби и крилати ракети колкото и по когото си искате.
И мисля, че много добре го разбрахте. Затова е и това ръмжене, зъбене и неистов лай (най-вече от страна на паленцата) в глутницата.
rorik
13 Яну 2016 00:18
Мнения: 15,950
От: Bulgaria


Ммм даа, Какви източни , какви западни граници.
Варелчето като е 30 долара , кви космически ракети , кви ядрени оръжия плащат глада. 2017 иде, иде Нова революция.

Ще бъде тя танцува 100 г в историята. Толкоз .Един миг от вечността.
DukeNukem
13 Яну 2016 00:48
Мнения: 1,239
От: Bulgaria
Русия изпраща три дивизии по западната си граница


Нали там има едни държавици определени от една задокеанска селянка, като "фронтови". Явно Подполковника е пресметнал, че за тези държави са достатъчни САМО 3 дивизии. Като съдя по състоянието на нашата, май и две са много
Айде със здраве и се стягайте за запас.
aldycrown
13 Яну 2016 01:29
Мнения: 7,421
От: Bulgaria
rorik
13 Януари 2016 00:18
Ммм даа, Какви източни , какви западни граници.
Варелчето като е 30 долара , кви космически ракети , кви ядрени оръжия плащат глада. 2017 иде, иде Нова революция.

Иде, ама се не виде...
Подполковника изгони НПОшниците и няма кой да прави Майдан на зелено. Колкото и да им се иска на "демократите със сопа в ръка". Русия мина един път през либерастията и на косъм се размина с пълното затриване. Добре се видя какво желаят да направят от нея "партньорите" по елциново време. Втори път няма как да стане. Всеки вижда и какво става в Окраината и "демократичните" промени там. За една Окраина хвърлиха $5 милиарда. Колко трябваше да се изръсят изгонените НПО-та, та да докарат отново Русия до просешка тояга? Като милите на Европа укри?
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: aldycrown
ablepsia
13 Яну 2016 04:10
Мнения: 26,566
От: Bulgaria
Rogatia
12 Януари 2016 23:40

ablepsia
12 Яну 2016 22:05
Съжалявам, но ще Ви докладвам за разпространение на лични данни, което е забранено в този форум.


Рогатия, какво имаш превид? Не разбирам. Това някаква шега ли е? Къде има лични данни, разкрити от мен? Чии са те?

Последно пуснах ето този линк
http://www.svobodata.com/page.php?pid=13021&rid=6

към цитирания без отправка от Шурчо откъс от

КАК КИТАЙ ЗАВЗЕМА СИБИР

и подчертах, че авторът на материала е Дейвид Стануей, «Ройтерс»

Това мое мнение е изчезнало и вместо него се мъдриш ти със странни заплахи за "разпростаняване на лична тайна" за текст, който си има автор и свободно се намира в мрежата, откъдето го е и извлякъл, без да даде отправка, и самият Щурчо.
Авторът на текста, Дейвид Стануей е официален сътрудник на агенцията, сециализиран по Китай - ето го:
http://www.reuters.com/search/news?sortBy=&dateRange=&blob=david+stanway
Каква лична тайна, за бога!?

Хакeрства ли някой или какво?
Редактирано: 5 пъти. Последна промяна от: ablepsia
Добави мнение   Мнения:56 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща