Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
СБЛЪСЪК
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:86 Предишна Страница 2 от 5 1 2 3 4 Следваща »
Cimida
26 Яну 2016 21:27
Мнения: 163
От: Bulgaria
"Учил съм в СССР и мога да кажа, че е мит качественото им образование."
Хубаво, че си призна , та поне да изръчкам на кея в Поморие или на ГКПП- то в Малко Търново един конкурент по-малко , преди да си ме изпреварил с "Мамо, мамо , я ги виж !"
Че аман от завършили в Савецкия съюз- днес видни евроатлантици и пазарници .
А утре - първи евразийци. Ръка не можем да хванем.
водопроводчик
26 Яну 2016 21:30
Мнения: 18,847
От: Bulgaria

Уилт 26 Януари 2016 20:05

Are You talking to me?
sorry
26 Яну 2016 21:30
Мнения: 817
От: Bulgaria

То това добре, ама що построихте Северен Поток тогава като България ви е по-скъпа от ЕС?

С този въпрос май си объркал адресата.

Хубуу де,ама що залитнаха така да обичат и Турция,за кратко?
щурчо
26 Яну 2016 21:36
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Че аман от завършили в Савецкия съюз- днес видни евроатлантици и пазарници .
А утре - първи евразийци. Ръка не можем да хванем.

От сорта на Луканов и Станишев, може би.
А виж тези като бай Тодар, Мако, Нако и Дако, дето са учили у Царство България как са сполучили...
водопроводчик
26 Яну 2016 21:37
Мнения: 18,847
От: Bulgaria
Щурчо си изработи кокалчето.
Бау-бау
Гав-гав
водопроводчик
26 Яну 2016 21:41
Мнения: 18,847
От: Bulgaria
onzitam
Ами да си учил. Дори и да е имало езикова бариера, изборът си е бил твой.
sofeto
26 Яну 2016 22:00
Мнения: 1,695
От: Bulgaria
На българската младеж днес пътищата в най реномираните училища на запад са отворени и едвали ще се намерят умни такива да учат в руски коптори.
Вероятно само такива дето искат да станат алкохолици или доброволни сътрудници на КГБ!
findbringer
26 Яну 2016 22:10
Мнения: 744
От: Bulgaria
Штурча, пиши само с един ник бе, сестро, разноглед станах да ти събирам мислата от няколко ника.
Cimida
26 Яну 2016 22:12
Мнения: 163
От: Bulgaria
Не,бе , евразийци искат да станат.
Я как минджевци от масковски и АОНСУ възпитаници - станаха евроатлантици изведнъж.
Палачинката се обръща - що да не ползват челния опит ?
Уилт
26 Яну 2016 22:15
Мнения: 6,053
От: Bulgaria
Няколкото руски възпитаника май имат нещо против, българчета да учат в Русия!
Защо бе?
котарак
26 Яну 2016 22:21
Мнения: 4,526
От: Bulgaria
НИЩО НЕ ДЪЛЖИМ НА СЪВРЕМЕННА РУСИЯ

Илиян Василев


Имал съм многократно възможност да изложа тази позиция на своите руски колеги, но изглежда някои чуват само това което искат. Затова още веднъж и бавно, за да се запомни:

Съвременните поколения българи не дължат НИЩО на съвременните поколения руснаци.

В този смисъл не дължим нищо на господин Лавров, нито цент.

Той и днешните руски политици нямат наследствени права върху признателността на българите, защото не са направили нищо днес за това да ги смятаме за опора и приятели. Или ако са направили това е било с знак минус – справка много милиардните дългове по енергийните ни проекти и нищожните обеми на износа ни към Русия. Ако говорим за отношенията между нашите два народа ще бъде добре господин Лавров да види колко българи са посетили Русия, колко учат и колко работят там. Истината е, че има тотален разрив в свързаността на нашите два народа и вината не е в българите.

На практика българският бизнес престана изобщо да разчита на руския пазар и то не защото няма какво да изнесе, напротив. Изнасяме и то много за далеч по-конкурентни пазари, но политиците в Русия си мислят, че могат да управляват ръчно интереса на българските бизнесмени, да отварят и затварят вратата пред българския износ на стоки и услуги, когато си поискат и в зависимост от това дали едно или друго действие на българското правителство им харесва или не.

България не само не дължи нищо, а обратно Русия, като наследник на Съветския съюз дължи много за стореното след Втората световна война. За насилственото налагане на чужд за страната строй, който ни извади от Европа и цивилизацията за повече от 50 години и унищожи икономическия, научен и политически елит на нацията. Само инерцията и отсъствието на рефлекс за защита на интереси спрямо Русия не са накарали българските правителства да представят сметка на Москва за нанесените щети. Така както направиха други страни излезли от бившия „соцлагер“ – акцентът е на думата лагер.

За огромния негативен отпечатък на „съветското присъствие“ е достатъчно да споменем, че наследството и текущата му сянка, спират всеки опит за полет в развитието ни. Местният отпечатък на руския олигархичен модел у нас – схемата „Кой?“ е най-голямата пречка пред развитието ни и единствената причина за нейното оцеляване са хранителните канали и свързаност с Русия.


Историческата сметка за уреждане от наши дни е при всички случаи по-актуална от далечните години на руско-турската война. Добре е господин Лавров да балансира историческите си претенции с по-актуалния прочит на съвременните руско-български отношения. Ако не знае, да пита – в Москва има още честни политици и дипломати
какво е СМЕРШ и каква е истината за „освобождението“ след Втората световна война.

У нас паметниците на руските войни, които са паднали или воювали в руско-турската война, се поддържат много по-добре от начина, по който това става в самата Русия. Там паметта за тях просто изчезва, потисната от много други войни с претенции да бъдат освободителни, водени на различни фронтове. Само в България могат да се видят паметници и улици на Скобелев, Гурко, Дондуков. Така, че не ние, а руските политици могат да се поучат от това как се тачи памет.

Господин Лавров може да бъде уверен, че колкото повече натяква и изисква „признателност на сила“ толкова повече нараства желанието на българските граждани да балансират свръхпризнателността към руските генерали с възстановяване на по-здравословни исторически пропорции и признателност към личностите – темели в националната ни история. Именно признателността към тях бе дълги години потискана като второстепенна потребност, само и само за да въздигат в култ руски и съветски генерали и политици. Достатъчно е да видите колко и кои от централните улици в София и в големите български градове са посветени на руски политици и военни, и колко на българските царе, светии, генерали, политици и интелектуалци. Да попита защо отношението на съвременните българи към руските и съветски паметници е силно различно?

Възстановяването на историческите баланси е необратим процес и се страхувам, че господин Лавров тепърва има да получава нелицеприятни новини от все по-непризнателна България към съветска Русия, без разбира се да забравяме руските войници воювали, както за свободата на България, така и против нея.

Съвременните ни исторически „баланси“ са изключително негативни за България поради неоимперската политика на Владимир Путин, която превърна дори „братска“ Украйна във вечен враг. Погледнете – на територията на бившия СССР не остана страна, която да храни истински и неподплатени с материални интереси симпатии към политиката на Кремъл.

Трудни дни очакват Русия, моите руски приятели и познати, защото им предстои да платят за удоволствието да преживеят последните дни от управлението на господин Лавров и господин Путин. Ако не друго, можеше като първи руски дипломат, господин Лавров, да прояви уважение към суверенното право на България да взема своите решения в сферата на сигурността и развитието. Кой и кога е казал, че те винаги трябва да бъдат производни или съобразени с това, което мисли поредния чиновник на върха в Москва?

Мога да го уверя, че хората у нас, за които руският външен министър пише, че обичат Русия повече от страната си ще стават все по-малко. Те са устойчиви маргинали. И най-важното послание към ръководителя на руската дипломаци – тези български политици нямат никакъв шанс днес или в бъдеще да управляват България и да променят траекторията и на развитие. Добре е в Москва да свикват с тази мисъл.

Губят почва под краката си, затова стават по-нервни. Жалко, дори в дипломацията вече няма стандарти.

http://vek21press.com/index.php/2016/01/26/russia-putin-lavrov/


Илиян Василев, както винаги, безупречен и хирургически точен!
щурчо
26 Яну 2016 22:38
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Хмм, след срива на петрола и Казахстан уйде у киречо, барабар с целио Евразийски съюз...
Туткалчев
26 Яну 2016 22:39
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
Абе докога ще поствате мръсните си чаршафи да затъквате нормалния диалог?!
Колко години ще ти трябват, Котарак, да се научиш да кажеш едно-две изречения и да пуснеш линк към така ценния материал?
Що за малоумие!
Туткалчев
26 Яну 2016 22:41
Мнения: 30,781
От: Bulgaria
Няколкото руски възпитаника май имат нещо против, българчета да учат в Русия!
Защо бе?

Къде го видя това, бе, челеби?
Миражи, халюцинации невям?
водопроводчик
26 Яну 2016 22:45
Мнения: 18,847
От: Bulgaria
Абе тоз Илиян Василев няма ли си необятната аудитория на прокопиевите парцали, че се налага разни агитпропчици да ни навират простотиите му и на нас, няколкото пенции с бастуни и без зъби, събрали се в червения комунистически форум на СЕГА?
Мъка, мъка прокопиева... Да им организират рубрика "Платени внисания".
Globalist
26 Яну 2016 22:48
Мнения: 25
От: Bulgaria
С този въпрос май си объркал адресата.


Този въпрос важи повече за ЕС, така е. Но заради меда дето капе от устата на Лавров, ми се струва, че и той трябва да отговори на този въпрос. Като спряха ЮП, можеха да не се съгласяват на СП щом България им е такъв изконен съюзник. Можеха да настояват само и единствено на ЮП без да дават шанс на Меркел. Истината е, че и двете страни ни мачкат. България няма приятели, има съседи по съдба и това трябва да е ясно на всеки от нас.
щурчо
26 Яну 2016 22:50
Мнения: 23,365
От: Bulgaria
Масква е много изостанала. Веке не става и за суровинен придатък на Запада...
водопроводчик
26 Яну 2016 22:53
Мнения: 18,847
От: Bulgaria
oнзитам не е руски възпитаник. Бил е там за да учи, но по собствените му думи там не било учене, а други неща.
А пък дори и да си учил там, това въобще не те прави руски възпитаник.
Phylopatiev
26 Яну 2016 22:55
Мнения: 188
От: Azerbaijan
"На хипотетичен референдум за външно-политическото бъдеще на страната 63% биха гласували "ЗА“ запазване ориентацията към ЕС и НАТО срещу 33% - "ЗА“ преориентация към Русия и евразийския съюз около нея. Нагласите остават практически без промяна в сравнение с април миналата година. Проевропейската ориентация и подкрепа за политиката на ЕС преобладава във всички образователни и възрастови групи. Единствените, сред които желанието за външно-политически съюз около Русия доминира, са симпатизантите на БСП, АБВ и Атака. И в трите електората по около 35%-38% са за участие в ЕС срещу 59%-62% за съюз с Русия. Крайните русофили се радикализират За една година промяна в мнението и числеността на тези групи не е настъпила. Новото е в радикализацията на т.нар. „крайни политически русофили“ (около 6%-8%), които безпрекословно подкрепят политиката на Русия, до степен, че са склонни да й отдадат приоритет пред националните интереси."

Лошото е, че така наречените 6-8% "крайни политически русофили" са най-кресливите и от 70 години управляват България, като на тях дължим, да сме най-вярната задунайска губерния и водеща роля - беднякът на Европа!
Овчаря
26 Яну 2016 22:57
Мнения: 9,787
От: Bulgaria
А пък дори и да си учил там, това въобще не те прави руски възпитаник.

За да си руски възпитаник, трябва да си пребивавал във възпитателно училище тип "Макаренко". Иначе-не.
Добави мнение   Мнения:86 Предишна Страница 2 от 5 1 2 3 4 Следваща »