Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
25 години се оправдават с комунизма и още не си подават оставката
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:244 « Предишна Страница 13 от 13 11 12 13
bgman13
22 Фев 2016 11:39
Мнения: 6,082
От: Bulgaria
Уважаемият г-н пъстър изобщо не може да си представи, в какви невъзможно абсурдни времена живеем. Ще му обясня - понеже интернет няма да може да му го каже с две думи.
Не само турското робство не го е имало. Не само Русия не ни е освобждавала. Не само комунизмът не е направил нищо хубаво, пък е извършил такива престъпления, каквито никога не е имало. Не само две - три хиляди медала за България от международни първенства само в спортовете борба и вдигане на тежести не съществуват.

В ДНЕШНОТО ВРЕМЕ СТИГНАХМЕ ДО ФЕНОМЕНА, ДА СЪЩЕСТВУВА "ПЕСЕН ИЗ ФИЛМА "КОЗИЯТ РОГ", КОЯТО Я НЯМА ВЪВ ФИЛМА "КОЗИЯТ РОГ".

Няма я бе! В нито един филм от нито един торент, в който човек може да си свали филма "Козият рог" тая песен я няма. И от двадесет години, колчем по някоя телевизия го пуснат тоя филм, тая песен я няма във филма.
Pstr
22 Фев 2016 11:53
Мнения: 2,573
От: Bulgaria
***
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: sybil
bgman13
22 Фев 2016 16:12
Мнения: 6,082
От: Bulgaria
Джим Корбет в книгата си Човекоядците от Кумаон споменава за два тигъра, които са удушили и изяла 525 човека. Цял полк индуси! Това вероятно е световен рекорд, който макар и да е бил преди сто години се помни.
А малка България има вероятно два полка борци и щангисти, които в съвсем близкото минало са й донесли медали от международни състезания. Това вероятно е световен рекорд на глава от населението. Но в читанките за трети клас въпросните спортове въобще не съществуват.
Добре де, съгласен съм. Българите сме лош матриал. Поголовни некадърници. Нямаме нобелови награди. И образование нямаме и никога не сме имали (въпреки че не е ясно, как така хем не сме имали образование, хем сме имали най-добрия допинг в щангите, та точно нас не са ни хващали). Обаче спорт сме имали. През комунизма. Не се ли радвате? Ало - българите! Радвате ли се, за дето благодарение на комунизма, вече не сте от най-низшите? Кога друг път ще ви се случи това извисяване - никога.
Ама така много сме го имали тоя спорт през комунизма, че по брой на медалите в борбата на глава от население вероятно сме водачи в световната ранглиста, дори и днес. Това благодарение на комунизма. И въпреки сегашната разруха. Значи кво излиза - създаденото от тоя комунизъм е толкова много, че може да носи и демокрацията. Има и да ядем от него има след това и да се изпикаем на него. Стига да плащат де.

Валентин Йорданов е борец номер едно в свободния стил за двадесети век. Не е ли равен на Дан Колов?

Александър Карелин е борец номер едно за двадесети век в класическия стил. Александър Томов когато се е борил с него го е надвивал. Същевременно Никола Динев твърди, че се е случвало да надвие Александър Томов на републиканското, но на големите състезания да отиде Александър Томов, защото... бил имал връзките, представете си. Динев е двукратен световен шампион и сигурно скърца със зъби, че може да е и трикратен, че и четирикратен, ама златният световен медал е бил фактически подарен на Александър Томов от... треньорския щаб на България.
За капак и Рангел Геровски се е случвало да бъде равностоен на Александър Карелин.

Абе хора, за какво става въпрос тука? В свободния стил, най-добрия за двадесети век е българин. В класическия има трима българи, дето май са равни на най-добрия в класическия стил за двадесети век. Плюс най-много медали на глава от население. И в читанките това не го пише!

Но за сметка на това пише името на Кубрат Пулев.

При наличието на четири българи - златни олимписки медалисти по бокс;
плюс второ отборно място на българския национален отбор на световно първенство, в Австралия, където трикратният световен шампион Серафим Тодоров взе преходната купа Ръсел за най-добър аматьор;
със седем медала от световни и европейски първенства и две победи над Ленъкс Луис (три ногдануна), Петър Стоименов не е ли поне малко по-заслужил да влезе в читанките на третокласниците?

Всичките тия ги нема. Е що? Де, някой да ми обясни, що!

Редактирано: 1 път. Последна промяна от: bgman13
Добави мнение   Мнения:244 « Предишна Страница 13 от 13 11 12 13