Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Валери Симеонов влезе в люта схватка с българите в чужбина
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:82 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща
Begemot
05 Май 2016 06:45
Мнения: 4,428
От: Bulgaria
Селски номера на Симеонов. Правото на гласуване е конституционно право. Не е обвързано с плащане на данъци ( или с друг имушествен ценз) или "уседналост" т е живеене за известно време на псотоянен адрес в България.
Ако плащането на данъци беше условие за гласуване, да питам колко от циганите, които гласвуат за 20 лева и 5 кебабчета, за платили данъци през живота си? Николко. Ама гласуват и ще гласуват защото не може гласоподавателят да бъде дискриминиран икономически, етнически или по местоживеене. Демек, дали е българин в чужбина., в малък или голям град, първа или втора преснота...
Симеонов го притесняват гласовете от Турция и с право. И мен ме притесняват. Но той не търси законно и постоянно решение, излиза с някакви процедурни хватки и патриотарски лозунги, популист и то много семпъл, да се изразим по меко.
Като му пречат турските гласове ( както ми пречат и на мен, нищо че съм в чужбина) да започне борба за премахване на двойното гражданство. Да започн борба за заличаване регситрациите на ДОСТ и ДПС като етнически партии, по своята същност противоконституциони. Да започне борба з а спиране на пенсиите на изселниците в Турция, които сега се плащат от работещите българи, като е толкова по сметките. Да започне борба за промяна на Конституцията,щом действуващата такава дава права, които не му харесват. Да започне борба за въвеждане на "уседналст" т е живеене в България известно време ( например 3 години от последните 5), за да се гласува. да въведе минимален ценз за знаене на български език, например, за гласуване. По горе един форумец съвсем сериозно обяснява, че българите в чужбина,в голямата си част хора образовани, не трябвало да гласуват,щото не били информирани какво става в България. Хасан от Столипиново, дето не може да се подпише и Фатима от Истанбул ( пардон, Константинопол) дето не знае дума български, са много информирани , нали.
И накрая - процедурни номера няма да спрат вота от Турция, На всеки хитър...такова, има и хитра запушалка; Турците , или по точно МИТ и Турската държава, ще намерят начин да се гласува от Турция, каквито врътки да се правят. Имат ресурс, фианнсов силов, вотът от там ще дойде. Трябва радикално решение на въпроса, изгонването на ДПС и ДОСТ от българския политически живот, конституционни и законови промени в правото за гласуване.
Аам това иска топки, а не плямпане на селски бабаит, на който всички му се "пречкат в караката"....
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Begemot
Йозеф К.
05 Май 2016 08:46
Мнения: 2,542
От: Bulgaria
Тъжно е когато държавата се управлява от едно много лошо копие на бай Тошо и един наказан и от природата провинциален простак! Двама глупаци управляващи!
Народе????
dabedabe
05 Май 2016 08:55
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Санким, ако копието беше добро, щяхме да прокопсаме.
Mars Attack
05 Май 2016 09:21
Мнения: 12,996
От: Bulgaria
Валери Симеонов е най-вече пълен простак ! Такива са поне 80% от т.н. "политици", де-факто - простаци и интересчии, набутали се в политиката само и единствено заради келепира, който тя им носи (с лобиране, закони, обслужващи само тях, и т.н. хватки ). И много като него - под мимикрията на "партиотизъм" и други подобни етикети. Като искат да спрат ДПС, да привлекат избирателите им към себе си с реални действия и програма. Но понеже са некадърни лаладжии, не стават за това. В една нормална държава, която за съжаление България не е, тоя простак отдавна да е аут от политиката !
dabedabe
05 Май 2016 09:27
Мнения: 19,395
От: Antarctica
Не да е аут, ами въобще нямаше да припари. Нейсе! Тежко е комунистическото наследство. Всички се изредиха на тоз нещастен приспан народ.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: dabedabe
rorik
05 Май 2016 09:36
Мнения: 15,950
От: Bulgaria
Тъжно е когато държавата се управлява от едно много лошо копие на бай Тошо и един наказан и от природата провинциален простак! Двама глупаци управляващи!
Народе????




Ммм даа,
25 години народът се опитва да да смени "учените, възпитаните, интелигентните ", копия на любимия ви Тодор Живков. И те загробиха България.

Извинете,кой сте вие който си позволявате да обиждате избирателите на Борисов, Симеонов?
С какво сте по надарен от природата от Симеонов, Борисов,....? С възпитание, с образование ,.. или сте по красив?
А да единственият ви критерии е измисления реформиран говор след 9-ти септември на който казвате литературен.Останалите не са българи , нали.
Ами хайде направете си литературна държава, мястоима много , и си изберете за столица Разград. И си управлявайте и си изкарвайте хляба. .
Що не се кандидатирате на избори да видим колко и какви избиратели ще ви изберат?
laluger
05 Май 2016 09:55
Мнения: 515
От: Bulgaria
Симеонов е абсолютно прав. Все едно аз като не живея в родния си град, да искам да определям какво да става там. Ако толкова искам АЗ да казвам какво да се случва, местя се там, част съм от обществото, което ще обира ползите и негативите на гласуването. А не: аз дистанционно много искам да кажа какво да става еди къде си. Защо? Избрал си да живееш на друго място. Добре. Гласувай там! Ти си част от онова общество, не от нашето. Другата смешка е за инвестициите. Тръбят че 2 млн изпращали 3 млрд. И колко са това на човек? 3000/2 = 1500 / 12 = 125,- /месец.
Каквото и да работиш в България и каквото и да направиш приносът ти ще е по-голям. Настрани оставям, че си зарязал Род и Родина БУКВАЛНО. Кой да ни оправи държавата, ако не самите ние? Къде сте в момента, когато хората протестират в Раднево? Не всичко е пари драги сънародници, колкото и да е трудно да повярвате!
emilbnk
05 Май 2016 10:20
Мнения: 757
От: Bhutan
Много шум за нищо.
Вади се от контекста идеята на г-н Симеонов и се раздува. Разделят разходите за секции като делят секциите на общия бюджет. Еффтино...
Секция в Ню Йорк и секция в Каспичан не струват едни и същи пари.
Милиардите които емигрантите връщали в България като "инвестиции". Да не вадим определението за инвестиции, но тези пари не разкриват работни места и не помагат развитието на отрасли.

Всеки от нас е направил избора си къде да живее, но не може да ревеш за изборни секции и права при положение че изборната активност на българите в чужбина е минимална. В САЩ и Канада живеят на 500 000 българи, на последните избори са гласували едни 8 000... или 1.6%.

Сънародничката ни от Ню Йорк пише лично писмо до г-н Симеонов (не фейсбук или отворено), получава отговор и после публикува личната си кореспонденция в мрежата!
Етично? Не.

Който иска да гласува, винаги ще намери начин. Промените не ощетяват българите в чужбина.
vladimir_ak
05 Май 2016 10:28
Мнения: 191
От: Bulgaria
Юмжагийн Целденбал
Май не си прав. Могат да гласуват по пощата или чрез пълномощник

Защо не кажеш, че британците след 15 год навън НЯМАТ право да гласувват. Като българин, живеещ в чужбина в този момент подкрепям Валери Симеонов. Даже ще изляза на контра протест!!!!!

Pacem
05 Май 2016 10:40
Мнения: 873
От: Bulgaria
[font=VerdanaАз не мога да позволя една шепа соросоидчета да ми се мотаят в краката, когато се опитваме да решим важни проблеми.Добре ги реди Валери Симеонов, само че заради такива като него, папагали, сме на това усажно дередже. Той се кълне в конституцията, а на практика допуска да се приемат негонституционни актове като ИК например.Първо на първо конституцията не допуска кодекса като акт на законодателството.Второ на второ, има двоен сдтандарт в изборите- два мандата за президент, а за народните изедици и кметове - вечен мандат. Тъй че е точно навреме поискана тази оставка от страна на критиците на този пигмей в правото от Бургас. ][/Verdana]
homoludens
05 Май 2016 10:41
Мнения: 500
От: Bulgaria
Ето някои тъжни истини за гурбетчиите.

Не са 2 000 000 а 1 000 000. Не внасят а изнасят. На 4/5 децата им са в БГ. Тези дето са си взели децата не пращате нищо.

Ако си мислите, че с парите за смартфони и таблети и скъпи дрешки си гледате децата?! Добре че имате добри родители.

Отглеждане на деца от баби и дядовци на гурбетчии е епидемия по провинцията, в София си личи по-малко.

Всяка година се връщате за да си лекувате зъбите, ходите по-доктори и ако можете възстановявате здравни права ако ви предстои операция.

Във всяка банка има western union но моето наблюдение, е че се пращат пари от тук към вас, голяма част от този 1 000 000 са учащи.

Така че паричния поток е изцяло отрицателен за България.

А това че с парите изкарани навън купувате имоти които, давате под наем само внасяте инфлация в този сектор.
Не казвам че не сте българи нито че нямате права като другите Българи.

Но нито сте по-умни, нито по-способни нито сте по-кадърни от нас и престанете с този наставнически тон. Ако бяхте това за което претендирате щяхте да се реализирате в България.
rorik
05 Май 2016 10:44
Мнения: 15,950
От: Bulgaria
ащо не кажеш, че британците след 15 год навън НЯМАТ право да гласувват. Като българин, живеещ в чужбина в този момент подкрепям Валери Симеонов. Даже ще изляза на контра протест!!!!!


Ето , М.Константинов казва.
Българите които гласуват в чужбина гласуват като българите в България.
Единстеният проблем е българите в Турция.
Ами то не е проблем , даже , а е факт.Българите в Турция и ромите, гласоподаватели за ДПС , ДОСТ , са фактор в управлението на държавата.
Т.е платеният , контролираният вот решава политиката в България. Това е.
Как да се реши този факт? Ами единствено с финансови инструменти.Няма пари за избори , ромите няма да гласуват.,илида ги накараме да искат все повече и повече и плащачите да не могат да плащат.Спират им се социалните , и плащачите да им плаща тмасрафа за 4 години от избори до избори. На плащачите им се спира кранчето да крадат .
Stimpy
05 Май 2016 10:54
Мнения: 1,555
От: Bulgaria
Който има желание да гласува - ше намери начин да го направи. Напълно поддържам Валери С. ( в този конкретен случай ) . Колкото до бг диаспората и колко внасяли в Бг - кой българин в чужбина плаща данък приходи в Бг хазната ? Съвсем правилно се отбелязава - псевдо-българи - след като си пял с ръка на сърце под флага на звези и райета или си се клел за верност към нейно величесстово и прочее - какъв си ??

Stimpy
05 Май 2016 11:00
Мнения: 1,555
От: Bulgaria
Но нито сте по-умни, нито по-способни нито сте по-кадърни от нас и престанете с този наставнически тон. Ако бяхте това за което претендирате щяхте да се реализирате в България.


По-точно и по-добре не може да се каже - само дето на такива като татанчо нема да му хареса та затова ще цвили че "спазвал законите и си изкарвал честно парите" ...... ай сиктир
Ганий
05 Май 2016 11:01
Мнения: 15,029
От: Bulgaria
rorik 05 Май 2016 10:44
Българите които гласуват в чужбина гласуват като българите в България. Единстеният проблем е българите в Турция.Ами то не е проблем , даже , а е факт.Българите в Турция и ромите, гласоподаватели за ДПС , ДОСТ , са фактор в управлението на държавата.

Абсолютно невярно твърдение!
Проробовладелската преса непрекъснато гърми, че ДПС и ДОСТ били етнически партии. Поне аз нито веднъж не съм чел в проробовладелската преса такова определение за чисто етническата партия на Корман Исмаилов, която е в РБ, а оттам и пълновластен управляващ субект в сегашната коалиция! Нито веднъж!!! Пита се в задачата защо това се премълчава, защо гласовете от България и Турция за ДПС и ДОСТ (технически на пропаганден език в опозиция) са престъпни, пък гласовете за Корман Исмаилов (по пропаганден език - управляващи!) са добри и демократични.

Най-важният ни ориентир, колеги, е поведението на проробовладелската преса. Каквото тя пропагандира е максимално вредно за България, Българите и Българското. Като вземете предвид в настоящият измислен спор кого защитава проробовладелската преса, веднага ще разберете, че тя защитава някакви подставени лица от чужбина (чужбински Х.У.И.-та), чиято единствена цел е да подпомогнат робовладелците на принципа - разделяй и робовладей!
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: Ганий
toly
05 Май 2016 11:12
Мнения: 4,974
От: Bulgaria
ДПС-то се цепна и сега съвместно с тиквите и "патриотите" се опитват да прецекат новата про-турска партия.

Есенцията на занятието. Неразбираема за мнозинството живеещи в чужбина българи.
Юмжагийн Целденбал
05 Май 2016 11:14
Мнения: 1,061
От: Mongolia
vladimir_ak
05 Май 2016 10:28
...Защо не кажеш, че британците след 15 год навън НЯМАТ право да гласувват. Като българин, живеещ в чужбина в този момент подкрепям Валери Симеонов...

Като българин, също живеещ в чужбина и никога не гласувал в български избори от чужбина, смятам, че всеки има свещеното право да не е на моето мнение.
Както и аз имам правото да защищавам мнението си.
Отговорих на колегата по форум, че твърдението "британците нямат право да гласуват от чужбина" не е вярно.
Сега ти ме сапунисваш - "ама те след 15 год навън НЯМАТ право да гласувват" .
И така почваме да се губим в дребнотемие.

Какво сега - да ти кажа, че датчаните губят това си право дори след 2 години навън?
Или че арменците (дето Фирмин ги хвалеше каква сплотена диаспора били) - че те пък през 2006 година изобщо отмениха гласуването от чужбина?
Armenia abolished external voting in late 2006 after it was argued that only Armenians living in Armenia should have a say in the governing of the countryНатисни тук

А и гърците, също хвалени от Фирмин и други - реално не са решили проблема:
The Constitution provides, following the amendment of 2001, for the right of Greek citizens living abroad to vote for the legislative elections. Nevertheless, no law implementing the constitutional provision has yet been passed.

Свят голям - системи за гласуване от чужбина разни.

Колкото до твоята приказка: "Като българин, живеещ в чужбина в този момент подкрепям Валери Симеонов" - кое по-точно подкрепяш? Той на практика нищо ново не предлага, тъпанарските лафове от рода на това кой му се мотаел в краката ги оставям настрана, доколкото не внасят новост в предложенията, а и са елемент от лична комуникация.

Имаше един лаф - "Не е важно дали има проблеми, важното е дали има решения за тези проблеми" .
Ако проблемът на българите в чужбина е, че не могат да гласуват безпроблемно - а на българите в България е, че гласуването в чужбина е ненужно скъпо: ами аз предложих решение, с което хем секциите в чужбина отпадат, хем всеки може да гласува където и да е, хем отпада проблемът колко и къде били българите в чужбина, които искали да гласуват (опсал съм го в постинга си от 2016-05-04 22:33:36)

Реакция - практически нула (освен един коментар, че "Не върши работа тая схема. Емигретата я гласуват, я не, но от Турция като нищо ще дойдат 300-400 000 хиляди писъмца с булетинки. Толкова ли не можете да разберете, че препирните са заради гласовете на българските турци" )
Е, ако това е проблемът - "за едно се отнася, ама за друго се касае" - поне да се дефинира и да му се търси решение. И такова има - ако към моето предложение се добави, да речем, "датският модел" , въпросите могат да се решат "по европейски" :

Who can be registered in the electoral register despite of residence abroad?


- Persons abroad who intend to return to the realm within 2 years after departure.

It is also possible for the below mentioned groups of persons:
- Persons employed by the Danish State and on duty outside the realm.
- Persons on duty abroad and employed by the Government or a Danish private company or a Danish organization.
- Persons on duty abroad and employed by an international organization of which Denmark is a member.
- Persons stationed on duty abroad by a Danish relief organization.
- Persons residing abroad for educational purposes.
- Persons abroad for health reasons.
- Persons abroad who because of their ties to Denmark can be compared to the above-mentioned persons.

In addition to these, spouses, registered partners and cohabitants to the above-mentioned persons can also maintain their right to vote under the same conditions.
Натисни тук

Давам "датското решение" просто като пример, че колелото е измислено отдавна - а ако точно това колело не ни харесва - има и други модели...
Въпросът е да се дискутира проблемът по същество.
Нещо като в правилата на този форум - да се обсъждат темите, а не авторите им.
Докато в случая се водят спорове не толкова по темата, а "за" или "против" лицето Симеонов и това дали неговият начин на говорене е приемлив.
Което ни най-малко не ни доближава до решаване на проблема.
Което може би е и целта.

Както каза Ганий - "разделяй и робовладей" .
Bonjorno
05 Май 2016 11:40
Мнения: 3,927
От: Bulgaria
Много широко обсъждана тема вчера така, че е достатъчно да се прочетат тези дискусии и да не се повтарят нещата.

Същите като него - най-примитивната първосигнална патриотарска измет. Нито той, нито те осъзнават, че така правят услуга на ДПС, срещу което уж се борят. Ама за да го проумеят това, трябва малце повече акълец.


Не знам дали някой е забравил, ама преди доста години точно с тези думи СДС-активът обясняваше глупоста на БКП (може би вече се бяха прехвърлили в БСП), че не ще да регистрира партията на Доган (и тогава се говореше за достойните ни съграждани, които правят само добри неща и мислят само за България).

Но нито сте по-умни, нито по-способни нито сте по-кадърни от нас и престанете с този наставнически тон. Ако бяхте това за което претендирате щяхте да се реализирате в България.


То сега даже си има една организация от млади хора, завършили навън и върнали се тук, която прави кампании да обяснява колко по-добри са възможностите в България за такива млади и кадърни - преди няколко месеца по Дарик ги бяха поканили и те говореха за поредното изложение, което щяха да правят. Беше наистина много показателно. А и не бяха от компютърния бранш.

homoludens, 2016-05-05 10:41:11


Вчера няколко пъти им ги разправяха точно тези неща, но добре че и ти си ги написал. Повторението е майка на знанието, както беше казал един живял преди нас.

Селски номера на Симеонов. Правото на гласуване е конституционно право.


Че кой им пречи да гласуват ... в консулствата. А и къде в Конституцията пише, че трябва да ти идват на крака, за да можеш да си пуснеш гласа.

Чл. 108, ал. 1 : Който проповядва фашистка или друга антидемократична идеология


Къде е дефинирано понятието "демократична идеология", щото нещо се изгубихме в тези мантри. Коя е демокрацията - англосаксонския модел, немския модел, френския модел, скандинавския модел, модела на Вишеградската група, туския модел, руския модел, китайския модел, ... кой е този модел, дето сме избрали и сме го записали в конституцията. И който е нарушен.

Българите в чужбина имат няколко много неприятни качества - едно, че са независими икономически, второ че робуват на тъпи предразсъдаци като почтенно изкарване на пари, и трето обичат да спазват закони.


Бай, а защо тогава редовно ни се съобщава за поредния българин, дето са го хванали да прави нещо незаконно (банкоматче, проституцийка, наркотици, ...). Да, повечето не са такива, ама все пак максималистичните изказвания трябва да се мисли, преди да се постнат.
пил_и_пял
05 Май 2016 12:14
Мнения: 4,790
От: Georgia
тъпанарските лафове от рода на това кой му се мотаел в краката ги оставям настрана, доколкото не внасят новост в предложенията, а и са елемент от лична комуникация.
аз пък точно от тъпанарските му лафове съм неприятно изненадан, а не от мнението му по същество за гласуването. Защото те не са лична комуникация. Той не е лелинчо, пишещ на шуренайката на тетинчо. Той, както разбирам, е съпредседател на някаква представена в парламента формация, и пише писмо до непозната нему гражданка. Като казвам "неприятно изненадан" - изненадан съм не от простащината, а от степента ѝ. Пак като не е нарекъл гражданката "фащисана америcuntка" - берекет версин. Форумът все още му води с едни гърди.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: пил_и_пял
пил_и_пял
05 Май 2016 12:21
Мнения: 4,790
От: Georgia
Сънародничката ни от Ню Йорк пише лично писмо до г-н Симеонов (не фейсбук или отворено), получава отговор и после публикува личната си кореспонденция в мрежата!
Няма лични писма в политиката. Хеле пък между непознати. Няма очакване за конфиденциалност.
Добави мнение   Мнения:82 Предишна Страница 3 от 5 1 2 3 4 5 Следваща