Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Референдумът във Великобритания мина, а никой не иска да консумира победата
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:32 Предишна Страница 2 от 2 1 2
SgtTroy
01 Юли 2016 11:29
Мнения: 6,667
От: Mauritius
Твърде елементарен и типичен ругателен опит за отклоняване на темата...
Ако е плиткоумно - защо бързаш да скриеш с обиди смисъла? Друго на лиШчето няма ли? Нещо твое по темата - по възможност? Лично, не служебно...


Са, ше е доста възпитано да не се намесват лишчета.

Напълно подкрепям колегата Minderbinder и наистина мисля, че мнението ти как

Референдумът беше сблъсък на интересите на гражданите срещу интересите на корпорациите. Защото ЕС контролира и пристяга интересите на хората, а вече подготвя налагане интересите на фирмите /най-вече задокеански/...


е плиткоумно.

Аре да вземем 5 страни от ЕС - Кралството, ФРГ, Франца, Испания и Италия. Да видим колко плащат големите корпорации - Гугъл, Фейсбук, Амазон и квото се сетиш във всяка от тях като данъци и дали това има неква връзка с ЕС.

Щото Фейсбук беха платили нещо към £4,500 за една от скорошните данъчни години в Кралството при милиарден оборот. Дали плащат повече в другите ЕС страни или по-малко?
Е тука Мето и Зезо ше ти разкажат в детайли кво е zero hours contract - има ли го некъде другаде, вързано ли е с некоя директива на ЕС и т.н.
Без изобщо да се разпростирам върху евродирективите в социалната сфера, относно работното време и т.н.

Кви интереси на гражданите срещу кви интереси на корпорациите?

Референдумът и резултатите от него са си толко вътрешнополитически и толко нямат връзка с ЕС за сериозна част от гласувалите (които дори не знаят какво е резултат от ЕС и какво не е), че няма повече накъде. Смешно е да се представят като революция срещу Брюксел.
ЕС и бюрокрацията в Брюксел си имат ужасно много кусури иначе, но те не бяха сред аргументите в референдума.

Ма ако ти се намира излишно време, пиши си, нема лошо
генек
01 Юли 2016 15:02
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Обяснявам. После ще го повторя за по-...таквозинка...
Срутиха един кумир, един идол на политиката – ЕС…
ЕС, които беше прокламиран, рекламиран и пропагандиран като връх на човешката цивилизация, на световното устройство…
Малцина се замисляха как олигарсите, скрити зад паравана на политиката, преведоха европейците от Общ пазар до супердържава /както планира Тантето/…
Общ пазар – открити граници за стоки и услуги, на единен пазар… И супердържава – с едно управление, една армия, една полиция, едни закони, едни стоящи зад паравана…
Точно срещу унификацията на хората и срещу посегателствата на интересите си се изправиха британците…
Елементарен пример – ЕК оформя квоти. За риболов, за млекодобив, за производство на енергия и тем подобни. Които квоти отнемат инициативата на човека и посягат на интересите му. Но са добро нещо за фирмите, които са транснационални и получават квоти отвред. От различни държави – за едни собственици…
Корпорациите не се спряха, а сега вече подготвят налагане на своите интереси посредством клоновете си в САЩ – ТТИП. И с това се опитват да наложат власт над държавата като система…
Всичко – под лозунги за либерализъм, айнрандовщина, пазарни отношения и свободи…
Съзнанието и свободата се привеждат в пазарен вид…
Кумир…
Който британците посегнаха да срутят. Фактически – промяна на обществените отношения. Революция…
Сега се налага да се изградят нови…
Или да се наложат старите под модерен вид. Както е ставало неведнъж – Английската революция, Френската революция, Руската революция…
Така че – има за какво да вият модерните робовладелци…
Но – защо скимтят предназначените за роби?
Не зная…
------------
Сайтът на Генек
генек
01 Юли 2016 15:04
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
За по-тъпите - сбито.
Управление на пазара, квоти, правила, налагане на производства и спиране на такива...
Достатъчно ли е ясно, че се посяга на интересите на хората? На дребния производител, на дребния търговец, на нормалния рибар, кравар, хлебар, шивач, обущар и т.н. ?
Не е ясно? Е, майката Природа да носи отговорността за вас...
----------------------------------------
Сайтът на Генек
kaily
01 Юли 2016 15:08
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
генек, твойта революция предстои - срещу корпорациите
Ама английският референдум нема много общо с нея. Тая революция не е оная революция
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: kaily
SgtTroy
01 Юли 2016 15:24
Мнения: 6,667
От: Mauritius
Kaily, успявал ли е някой някога да надговори радиоточка/телевизор/грамофон?
Остави го човека, мое да не е бил в Англия, ма знае сичко за храбрите английски шивачи, обущари и хлебари и техните антикорпоративни въжделения
Minderbinder
01 Юли 2016 15:36
Мнения: 5,159
От: Bulgaria
нормалния рибар, кравар, хлебар, шивач, обущар и т.н. ?

Имаш предвид Tinker, Tailor, Soldier, Sailor, невям ?
Minderbinder
01 Юли 2016 15:41
Мнения: 5,159
От: Bulgaria
Управление на пазара, квоти, правила, налагане на производства и спиране на такива...
Достатъчно ли е ясно, че се посяга на интересите на хората?

С'я, сержантът е прав, че няма особен смисъл да се спори с радиоточка, но само да подхвърля - управлението на пазара включва такива неща като антимонополно законодателство, контрол на качество и произхода на стоките, защита на регионални производства, демографски политики и т.н., които (поне според мнозинството коментатори) са в интерес на хората.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Minderbinder
генек
01 Юли 2016 16:13
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Аз не съм простак и няма да ви лепя етикети, нито да ви определям като неграмотни, щото не сте чели "Чудесата на света Петка"...
Просто задавам нормални въпроси: дали ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ смятат, че тия законодателства, квоти и регулации са в тяхна полза?
Примерно - исландските рибари дали са доволни от квотите? А българските кравари? Говоря за кравари, не за мафиотски сдружения...
Дали правите разлика между интереси на държавата - която иска всичко да е вчесано по определен от нея норматив, и интересите на хората - много често твърде различни от държавните? И какво е държавата? Хората? Или е система, която в повечето случаи е завладяна от някоя групировка /наречена партия/?
Ще се направя, че не съм видял просташките обиди - разбирам, че другояче не можете да се "аргументирате". А, да - и с лиШчето...
Впрочем, твърденията на единия скандинавски елемент са като стоката, която пробутва - памук с шоколад отгоре...
------------------------------
Сайтът на Генек
kaily
01 Юли 2016 16:27
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Просто задавам нормални въпроси

задаваш напълно нормални въпроси и точни, ама не по темата
Minderbinder
01 Юли 2016 17:19
Мнения: 5,159
От: Bulgaria
Дали правите разлика между интереси на държавата - която иска всичко да е вчесано по определен от нея норматив, и интересите на хората - много често твърде различни от държавните?

Да обяснявам ли или да не обяснявам.... ? Едва ли ще има полза, ама да се пробвам.
Кайли, искам това да ми се зачете като полагане на труд в полза на общото благо - нещо като правенето на безплатни градинки, детски люлки и т.н., за което кълвеш патагонския дроб.

Та, на темата.
Държавата (говоря за съвременната демократична държава) е едно такова нещо, което няма собствени цели и интереси, защото не е персонифицирано. Държавата е механизъм, средство за регулиране отношенията в рамките (обикновено) на някаква територия и съвкупност от хора. В идеалния случай този механизъм се опитва да удовлетвори оптимално интересите на хората, намиращи се под нейна юрисдикция. Това означава да бъдат задоволени/защитени възможно най-много интереси на възможно най-много хора. Защото да бъдат задоволени всички щения на всички хора е невъзможно - те са твърде противоречиви и често взаимно изключващи се. Затова държавата се старае да намери оптималния баланс на интереси и да го облече в нормативен акт (закон). Затова не може да се говори за противопоставяне на интереса на държавата на интереса на отделния гражданин - противопоставянето е между интереса на мнозинството и малцинството.
Това, разбира се, е в иделания случай.
Слабост на тази концепция е немаловажната подробност, че далеч не всички граждани имат равни възможности да вземат участие в процеса на изработване на въпросния оптимум и така се стига до дисбаланси, при които държавата е използвана като средство за преразпределение в полза на част от населението, по-голяма, както беше при диктатурата на пролетариата, по-малка, както е сега в условията на демокрация от евроатлантически тип. Може да се стигне до ситуации, в които държавата да защитава интереса на малцинство срещу мнозинство, което сме наблюдавали.
При всяко положение, обаче, не държавата е виновна, а онези, които са допуснали да се получи дисбалансът на интереси - на първо място самият електорат.
SgtTroy
01 Юли 2016 18:07
Мнения: 6,667
От: Mauritius
исландските рибари дали са доволни от квотите


Ми Исландия никога не е била в ЕС, няма как да определим доволството им от нещо, което е неприложимо за тях.
Добави мнение   Мнения:32 Предишна Страница 2 от 2 1 2