Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
В. Василев: Балкански пакт би защитил интересите ни, в случай на турска инвазия
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:49 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
Doziris1
24 Юли 2016 15:46
Мнения: 8,837
От: Bulgaria
@von_Newmann

Има достатъчно теми, където можеш да се самоизтъкваш. Ако имаш да кажеш нещо по тази - кажи. Слабо ме вълнува фетишът ти към къщички и колибки.
Дорис
24 Юли 2016 16:02
Мнения: 28,933
От: Bulgaria
Всъщност...ти от Молдова ли си наистина?


Съдейки по фамилията, от средна бивша Съветска Азия. В оригинала първо става въпрос за построяване на трамвайна линия в средна Русия, но да минем направо към екзотиката на ЕврАзия:

Восточный вариант

Цветет урюк под грохот дней,
Дрожит зарей кишлак,
А средь арыков и аллей
Идет гулять ишак.

Азиатский орнамент

1. Урюк (абрикосы)
2. Арык (канал)
3. Ишак (осел)
4. Плов (пища)
5. Бай (нехороший человек)
6. Басмач (нехороший человек)
7. Шакал (животное)
8. Кишлак (деревня)
9. Пиала (чашка)
10. Медресе (духовное училище)
11. Ичиги (обувь)
12. Шайтан (черт)
13. Арба (телега)
14. Шайтан-Арба (Средне-Азиатск. ж.д.)
15. Твоя-моя не понимай (выражение)
16. Мала-мала





Ишаков
24 Юли 2016 17:35
Мнения: 591
От: Moldova, Republic of
Всъщност...ти от Молдова ли си наистина?

Всъщност .... щом толкова те вълнува - да. Пряк потомък съм на бесарабски българи. Това смущава ли те ?
Doziris1
24 Юли 2016 17:38
Мнения: 8,837
От: Bulgaria
Всъщност .... щом толкова те вълнува - да. Пряк потомък съм на бесарабски българи. Това смущава ли те ?


Ни най-малко. Любопитно ми беше. Благодаря за честния отговор!
sluncho6
24 Юли 2016 20:03
Мнения: 10,597
От: United States
>>><<<
И аз съм потомък, обаче на безарабски българи и никого не смущавам..
Butch
24 Юли 2016 20:08
Мнения: 6,934
От: United States
безарабски българи
von_Newmann
25 Юли 2016 00:38
Мнения: 3,182
От: Belgium
Ако имаш да кажеш нещо по тази - кажи. Слабо ме вълнува фетишът ти към къщички и колибки.

Ако темата е все още за васковасилевите преддемократически наклонения и посткомунистически придобивки, ще е за добре да направим блиц-ретроспекция към "Дела, Дела и само Дела" на един български Остап Бендер с цел читаЮщата публика да асимилира как се е родила идеята за "Балкански пакт" в главата на ексжурналиста-международник В. Василев.
3,6 млн. долара за столичния завод "Мраз" е щедър подарък

През декември 1996 г. тогавашният шеф на Агенцията по приватизация Веселин Благоев продава срещу 1 млн. долара, платими в брой, 67% от капитала на дружеството на консорциума от купувачи. Той бе сформиран от Brookway Inwestment, Vassilev International, "Братя Василеви" ООД и "Българо-иракски консорциум" АД, всичките представлявани от Васил Панайотов Василев. Съгласно записаното в приватизационния договор, Василев поема ангажимента в срок до 5 години от сключването на сделката да инвестира в "Мраз" 1 млн. долара, да съкращава по утвърден план заварените там 850 работници (като до 2001 г. бройката им е закована на 500) и което е най-важното - да погаси задълженията на завода в размер „до 2 млн. щ. долара”. Точно така е записано – „ДО”. Не е посочен конкретният размер на дълга?! Няма и срок кога трябва да стане издължаването?! През 2003 г. Василев обявява, че ще измести „Мраз” в провинцията, а на територията на предприятието ще построи „град в града” - суперлуксозен и изцяло газифициран жилищен комплекс с магазини, офиси, кино, спортни площадки, ресторанти, подземни и надземни паркинги на няколко нива и прочие екстри, на стойност между 16 и 18 млн. лева, пари на „Братя Василеви” АД. Журналисти обаче разбират, че, когато съобщава това, изобщо не е отправил съответната молба до Министерството на регионалното развитие и благоустройството за преотреждане на терена от промишленото му предназначение в зона за жилищно строителство.


Редактирано: 1 път. Последна промяна от: von_Newmann
von_Newmann
25 Юли 2016 00:52
Мнения: 3,182
От: Belgium
24 Юли 2016 16:02

Литературните "трели" на тандема са точни, но не е уловена песента на стрелите и тяхната насоченост към новосъветската власт цъфнала с цялата си простотия от пролетарски нововъведения и безлитературни скечове.

Действително Илф и Петров трябва често да се цитират и постоянно препрочитат, за да се асимилира тяхната литературна нюансировка, понякога кодирана и в междуредието.
Добави мнение   Мнения:49 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3