Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Българчетата обичат природните науки, но не се справят с тях
Добави мнение   Мнения:5 1
хикса
08 Яну 2017 19:45
Мнения: 5,046
От: Bulgaria
А ние по адрес на даскалиците ги разправяхме такива, като бяхме в девети клас - "Кюфтето обича литературата, ама не я разбира".
mimitooooo
08 Яну 2017 20:26
Мнения: 95
От: Antigua and Barbuda
"Това е елитна столична езикова гимназия! Каква лаборатотерия искате, тук се учат езици!", ето това е отговор на директора на най-желаната ЕГ в София след 7. клас! Всички знаем, че рибата се вмирисва откъм главата и всички си траем! Тогава да не се оплакваме и да мрънкотим по форумите!
Село_
08 Яну 2017 20:29
Мнения: 5,494
От: Bulgaria
Българчетата обичат природните науки, но не се справят с тях


Това много прилича на един друг готин лаф от новогодишните програми:
"Ами аз много исках да гласувам, ама нямах желание"
ablepsia
09 Яну 2017 03:28
Мнения: 26,566
От: Bulgaria
обичат природните науки, но не се справят с тях



Българчетата вече с никакви "науки" не се справят - като погледне човек пороя от неграмотност, заливащ ни от електронните издания на новинарските агенции, установява, че дори с правописа български изобщо не се справят. Изобщо не са чували за такова нещо. И елементарното значение на най-простите български думи не им е ясно.

Обаче не са учениците виновни, нито сегашните, нито завършилите училище преди някоя и друга година.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: ablepsia
Calina Malina
09 Яну 2017 08:16
Мнения: 6,931
От: Bulgaria
Около 59.5% (48.2% в ОИСР) от учениците в националната извадка се обучават в училища, в които се отделят допълнително средства за осигуряване на подходящо оборудване и материали за обучението по природни науки. Резултатът им е с 42 т. по-висок от резултата на останалите ученици.

Почти 72.1% от родните ученици (38.6% в ОИСР) учат в училища, директорите на които посочват, че ако разполагат с допълнително финансиране, ще го използват за подобряване на обучението по природни науки.

Учителите по природни науки на почти 91.5% от нашите 15-годишни ученици (65.2% в ОИСР) са сред най-квалифицираните преподаватели по преценка на техните директори.

Мноого се съмнявам в истинността на заявките и оценките по втория и третия пункт.
По втория - какво означава допълнително финансиране, след като разполагат с делегиран бюджет, в рамките на който могат да се разпореждат. Реалността е друга, пари се дават за консумативи (хартия, някой и друг ксерокс втора или трета употреба, принтер и ... препарати за хигиена). И никой не контролира този процес - защо и как... Получавайки определена сума, директорите могат да я изразходват през годината, ала тя не е разбита по пера и самите те подреждат по приоритети различните дейности, за които тази сума ще се харчи. Ако в едно училище се раздават премии в края на календарната година (защото основните заплати се държат на минималния праг), ха познайте от къде са спестени парите за това благодеяние. Допълнително финансиране пък може да има, ако се участва в различни програми или се търсят спонсори... - няма такива нагласи у болшинството у тях. Иначе, защо да не заявят желание в една анонимна анкета???
По третия - тук е добре да се сравнят преценките на директорите и обективните данни за наличните квалификационни степени на учителите.
Защото прави впечатление драстичната разлика между данните от българските директори и тези от ОИСР - 33.5% и 26.3%.
mimitooooo - точно! Интегрално обучение ли??? Ако се овладее едно учебниче по един предмет... - това е върхът.

Добави мнение   Мнения:5 1