Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
В богата Германия 15.7% от населението е бедно
Добави мнение   Мнения:21 1
Engels
13 Мар 2017 21:37
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Според актуален правителствен доклад за бедността в Германия, явлението е достигнало нови рекордни величини. Така например през 2015 г. бедни в Германия са били почти 13 милиона души - 15.7% от населението на страната.

Да изчакаме роботизацията да напредне и след 10 години наистина ще имаме рекорди.
kаily
13 Мар 2017 21:47
Мнения: 3,409
От: Bulgaria
Хайде да видим как се изчислява бедността първо. И после да видим какво прави немската държава с бедните.
Защото немските бедни живеят много по-добре от българските работещи.. А държавата не спира да ги подпомага.
Kole
13 Мар 2017 21:53
Мнения: 4,913
От: Bulgaria
Сега като дойдат едни богати мигранти и като донесат едни средства, и като ги инвестират в индустрията, и като застанат до поточните лини и заработят в заводите... Звуча ли като танти Меркел? Ми като си пийне човек така е, кво..
Engels
13 Мар 2017 22:00
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
като застанат до поточните лини и заработят в заводите..

Съвсем скоро няма да е изгодно до поточните лини да стоят хора.
Освен ако не са готови да работят за българската минимална заплата.
Но и това ще е до време.
За в бъдеще роботите навсякъде ще станат по изгодни от хората.
Поевтиняването им е непреодолима закономерност.
Kole
13 Мар 2017 22:07
Мнения: 4,913
От: Bulgaria
Фрау рекла, daß sie das schaffen. А Сарацин отвърнал - Deutschland schafft sich ab.
Оставям иронията настрана, но огромната вина за стремглавото обедняване на немците носи именно Меркел и безумната й политика на отворени врати и затворени очи.
ЗЛАТИЯ
13 Мар 2017 22:47
Мнения: 7,057
От: Bulgaria
Енгелсе,и за КОГО ще произвеждат тези роботи!?
За ,айде милион богати +обслужващ персонал!?
laluger
14 Мар 2017 07:31
Мнения: 515
От: Bulgaria
kаily 13 Март 2017 21:47
Хайде да видим как се изчислява бедността първо. И после да видим какво прави немската държава с бедните.
Защото немските бедни живеят много по-добре от българските работещи.. А държавата не спира да ги подпомага.


Не съм убеден. Бедните в Германия са си бедни. Те знаят, че никога няма да имат собствен дом, приятели и добра храна. И там се брои всеки цент по 3 пъти преди да се изхарчи. Едноседмичният "ол инклузив" в България не променя този факт. Просто делът на разходите за еднократна почивка е по-малък в общия бюджет, но други разходи го изяждат. Колко струва килограм ябълки или ремонт на автомобила и всякакви услуги въобще? Или пък една бира с приятели на заведение? Даже бих казал, че в България е по-малко вероятно да гладуваш, ако ти се работи и си здрав....
Редактирано: 3 пъти. Последна промяна от: laluger
Патагонец
14 Мар 2017 09:36
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
Ръководителят на хуманитарната организация PWFV Улрих Шнайдер смята за беден всеки, чийто доходи не му позволяват да има това, което си позволяват нормално печелещите хора и техните семейства

Ха! То оставаше безработните да имат стандарта на работещите! Тогава какъв стимул за работа биха имали?
Тука не става дума за бедни, лишени от покрив и храна, а за такива, които нямат пари за развлечения, за ходене в ресторант, за екскурзии и почивки в чужбина и то не че въобще не могат да си го позволят, но много по-рядко от работещите.
Никой от тях не е беден по критериите на ООН.
JJ6
14 Мар 2017 11:16
Мнения: 721
От: Canada
Laluger,
Но аз съм и убеден.Никъде,и в най-богатите страни да се живее на социал не става за нормален човек.
Nickolas
14 Мар 2017 11:19
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Тия, които нямат пари за отпуска два пъти в годината, по веднъж на ресторант в седмицата, две коли на трима души с дете, качествено жилище - могат веднага да започнат като лекари, ИТ-специалисти, учители, но и като инженери и юристи или просто работници-специалисти. Ако не могат да започнат като такива, защото нямат нужната квалификация, започват с 8.20 Евро/час и си натискат парцалите. Все има някаква причина да не са квалифицирани. Най-често е мързел на млади години, много бира, наркотици, ранна бременност.... Иначе работа да искаш в Германия.
Тия млади хора, които започват някакво тригодишно обучение и го изоставят, после ги молят: Хайде бе, хванете се тук, ние ще ви оказваме помощ - само си завършете специалността, само и само да не висите цял живот на социална помощ!
После събират бутилки. Къде не е така, че да ги препращаме там. Къде плащат без квалификация. Къде има две отпуски в чужбина по две седмици на година? В България ли?
Nickolas
14 Мар 2017 11:27
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Ами той социалът е единствено за болните в най-богатите страни. Или за хора, които са изпаднали в тежко положение поради една или друга причина: пак болест, развод, загубване на работно място за по-дълго време - свързано с преквалификация. Тоест за нормални хора, чиято цел не е да висят на гърба на обществото, а след разумен период от време да си намерят пак работа.
За болните, защото ако човек не е болен, а му се работи - отива и си намира работа. Но ако си прави сметката, както си я правят доста хора: Да бе, да ставам аз в 5 часа всеки ден, да работя 8 часа, после да се прибирам уморен и утре пак в 5 - и да вземам само 100 евро повече, отколкото ако въобще не работя и си ставам когато искам - да не съм луд. Затова ще се правя тука на луд, на болен, ще се преструвам, че си търся работа, пък не намирам и така година след година...
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Nickolas
Nickolas
14 Мар 2017 11:40
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Те знаят, че никога няма да имат собствен дом, приятели и добра храна.

Собственият дом не е самоцел в Германия (като в България например). Собственият дом е бреме и много работа, затова е главно хоби, защото тъкмо си поправил покрива, трябва да боядисваш оградата, а тревата трябва да се коси всеки три дена. Иначе те гледат накриво съседите. Но това е най-малкото. Собствен дом не значи съборетина от български тип или неизмазана къща, пак от български тип, със железа за следващата плоча. Таквиз къщя у Германия просто няма и няма как да има.
Тоя, който няма пари, си намира един апартамент с квадратура, която му се полага по социал и социалната служба му плаща наема. Едно 65 - 75 квадрата жилище за трима стига. В някой комплекс, но и това не е казано. Зависи от наема. Има си норми. Които са повече от човешки.
А и тоя, който няма пари, не се е родил безпаричен. Може да е наследил къща от родителите си. Ако получава социална помощ, социалът му плаща наема, макар къщата да е негова. Кажете ми някоя друга такава държава с бедни хора.
За приятелите какво? Само хора с пари ли имат приятели? Че то май е обратното, вкл. и в България. Като заимаш пари, почват да ти завиждат и се развалят приятелства. Единствено за добрата храна мога да се съглася, но и там зависи от културата на индивида. В БИО-маркетите плодовете и зеленчуците не са по-скъпи от в нормалния магазин, просто защото се развалят много бързо и трябва да се продадат. Който пазарува в БИО-магазини в Германия знае.
Nickolas
14 Мар 2017 11:53
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
Никъде,и в най-богатите страни да се живее на социал не става за нормален човек.

Вижте сега, вие се смятате за нормални хора и си викате - как ще живея аз на социал! И правилно. Защото нормален човек не живее на социал. Живее на социал този, който не може да се справи или не иска да се справи в живота. Наскоро имаше едно предаване - гледах разни случаи. Бездомници - дали им жилища. Те седят вътре, пият и им е скучно. Тегли си ги под моста. И отиват под моста. Идва социалният работник на другия ден: няма го нуждаещия се. Отива да го търси, намира го. На тоя му било скучно. Това не било живот!
А за изпадане - всеки може да изпадне от обществото. И то много бързо: болест, развод, безработица, алкохолна зависимост (което е пак болест)... Трите неща са свързани най-често. И се случват на нормалните хора. Но някои се справят, тоест повечето, а някои го намират за повод да не се справят и му пускат края.
Аз винаги се сещам за мои бивши приятели, българи от ..... - двамата музиканти. Живеят в един град в Германия, останаха без работа преди 30 години почти вече, но по български обичай си купиха като безработни апартамент (тогава за 140.000 DM), дъщерята завърши консерватория в Германия и докторат в Канада (музика), а синът преподава музика в една гимназия в голям град след консерватория в Хамбург. Тия двамата поработваха от време на време. Работа в техния град действително няма, а и за кога вече. Но той си държи две коли, едната истински олдтаймър (хоби). Тя поработва като корепетиторка тук и там. И така живеят вече почти 30 години на социал.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Nickolas
Nickolas
14 Мар 2017 12:41
Мнения: 8,500
От: Bulgaria
https://www.youtube.com/watch?v=6RLddXjQT9Y
Engels
14 Мар 2017 12:46
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Енгелсе,и за КОГО ще произвеждат тези роботи!?
За ,айде милион богати обслужващ персонал!?

И за 90% прекариат, което е крайната цел.
Прекариата е бъдещето на мнозинството.
Engels
14 Мар 2017 12:51
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Даже бих казал, че в България е по-малко вероятно да гладуваш, ако ти се работи и си здрав....

В Германия можеш да преяждаш по 4-5 пъти на ден, дори да нямаш евроцент в джоба.
И то с храна която трудно биха си позволили българските пенсионери.
Mrx++
14 Мар 2017 13:45
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Ами той социалът е единствено за болните в най-богатите страни. Или за хора, които са изпаднали в тежко положение поради една или друга причина: пак болест, развод, загубване на работно място за по-дълго време - свързано с преквалификация.
Nikolas, ти били ли си в богата държава. Скоро един американец изчисляваше в Quora, че в САЩ има работа за 18 000$,годишно, което е мечта за българите, ама в САЩ не може да се живее.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Mrx++
Mrx++
14 Мар 2017 13:54
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
В Германия можеш да преяждаш по 4-5 пъти на ден, дори да нямаш евроцент в джоба.
И то с храна която трудно биха си позволили българските пенсионери.
Engels, абе как тъй без да платиш и цент. Ама аз не съм знаел и винаги плащах, наприм закуска с кифла и кафе, хоп 3. 50 евро. А колко пъти можеш да ходиш в кенефа след тия 4-5 яденета. И за всяко ходене ако е обществен трябва да плащаш. Лошо с пари и без пари пак лошо.
Редактирано: 2 пъти. Последна промяна от: Mrx++
Engels
14 Мар 2017 14:09
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
Engels, абе как тъй без да платиш и цент. Ама аз не съм знаел и винаги плащах, наприм закуска с кифла и кафе, хоп 3. 50 евро.

Както казва Бай Ганьо, имал си бол пари платил си.
Ако нямаше пари, бързо щеше да се ориентираш къде кифлите и закуските са безплатни.
В Каритас закуската е на шведска маса, на корем.

В Страсбург също ни предложиха такава закуска, но бързахме за влака за Марсилия (също безплатен, иначе беше по 100 евро на човек).
В страните от ЕС имаше бъг в системата на железниците, във всички държави в които можеш да си купиш билет във влака с карта номерът минаваше.
Не знам дали вече не са го отстранили. Но преди 7 години си джиткахме безплатно от Франция до Норвегия и обратно.
Готино е да си пират.
Engels
14 Мар 2017 14:14
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
И за всяко ходене ако е обществен трябва да плащаш.

В Париж обществените таолетни и баните бяха безплатни.
Сега не знам как е.

А и център „Жорж Помпиду“ беше със свободен достъп.
Engels
14 Мар 2017 14:28
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
За богатите (ако им се размине революцията) не знам как ще е, но за бъдещия прекариат, който се очертава да е 90% от населението, споделената икономика е най вероятното бъдеще.

Както казва Тайлър Коуен: Average is Over
Для трех четвертей рабочих мест, созданных в США после начала рецессии, заработная плата едва превышает минимальную. При этом в США по-прежнему больше миллионеров и миллиардеров, чем в любой другой стране мира.
В этой книге Тайлер Коуэн предлагает свое объяснение данного феномена: те, кто зарабатывает много, пользуются большими преимуществами искусственного интеллекта в анализе данных и достижении лучших результатов; те же, кто зарабатывает мало, не имеют опыта взаимодействия с большинством новых технологий и потому имеют очень плохие перспективы. Практически все сектора экономики все меньше зависят от ручного труда, и этот факт навсегда меняет мир труда и заработной платы. Спокойная жизнь где-то посередине закончилась.


Добави мнение   Мнения:21 1