Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Пострадали от наводнението в Бисер са завели дела за над 2 млн. лв.
Добави мнение   Мнения:6 1
Бай Драган
30 Юли 2017 20:15
Мнения: 12,047
От: Bulgaria
Още отваряйки делото разбираш кой е виновният - МИНИСТЕРСТВО на ОТБРАНАТА.
доремидоредосолсол
30 Юли 2017 20:28
Мнения: 1,155
От: Bulgaria
Прави са хората, ще искат. Но все пак да попитам, колко от тях са застраховали недвижимото си имущество?
Бърдоква
30 Юли 2017 21:43
Мнения: 139
От: United Kingdom
Е нали бай Худжук обещаваше на хората,че всичко ще бъде наред ама той се оказа голям... Хвалипръцко
09.09.44
31 Юли 2017 08:12
Мнения: 1,658
От: Bulgaria
Е, нямаше да има дела , ако в законодателството ( Закон за водите ) отговорността не се търсеше само от собствениците , а и от държавата ( ако , изобщо я има...) , тъй като структурата необходима за управление на такива обекти следва да се изгражда от нея по начин , който гарантира ежедневния контрол върху експлоатационното състояние на всеки обект .Тоест , вместо да се изграждат политически обосновани контролни органи за контрол на собствениците , как си вършат задълженията по закон , имаше задължение всяка една община да разполага с поне един хидроинженер , който да върши тази работа, а не собствениците , които разбираемо не са в час с материята. Тази и е причината с цялата материя по катастрофалното положение на мелиоративната мрежа изобщо в страната , която беше разрушена по политически съображения също. Е , ще продължават наводненията със сигурност , а и оправданията за собственост , климат и прочие независещи от управлението на държавата феномени.
Н16
31 Юли 2017 11:42
Мнения: 8,441
От: 0
9.9.44 : структурата необходима за управление на такива обекти, следва да се изгражда от нея по начин , който гарантира ежедневния контрол върху експлоатационното състояние на всеки обект .Тоест, вместо да се изграждат политически обосновани контролни органи за контрол на собствениците , как си вършат задълженията по закон , имаше задължение всяка една община да разполага с поне един хидроинженер , който да върши тази работа, а не собствениците , които разбираемо не са в час с материята. Тази и е причината с цялата материя по катастрофалното положение на мелиоративната мрежа изобщо в страната , която беше разрушена по политически съображения също. Е , ще продължават наводненията със сигурност , а и оправданията за собственост , климат и прочие независещи от управлението на държавата феномени
А какво е положението с мелиоративната мрежа в Република България към 2017 година?
Кой и как я е разрушил - и какви са били тия политически съображения?
09.09.44
31 Юли 2017 21:07
Мнения: 1,658
От: Bulgaria
ЗА Н16 . Хидромелиоративна мрежа , такава каквато беше изградена до 10 ноември 1991 г. на практика за нея може да се говори само теоретично сега през 2017 г. На практика такава не съществува , защото елементите й са разрушени. Който си спомня първите години след горната дата , той знае , че при връщането на земята на собствениците по наследствени нотариални актове , тези елементи не се актуваха като такива от построени от държавата .Отделно , напояването беше отдадено на политически обвързани фирми , които и да искаха да се запази мелиоративната мрежа , не бяха в състояние да го направят ,защото нищо не ги обвързваше да го правят. Защо политически решения?! Наивен въпрос ! Как ще владееш процесите след подобна разруха , ако държавата е собственик ??? Колкото до наводненията , ето един пример за елементарността на проблема днес : всяко едно българско село , което беше застроено в низина , имаше в ниската си част ОТВОДНИТЕЛЕН канал , свързан с река , дере или малък язовир , който в случая действа като събирател на излишни повърхностни води... и т.нат. Е , ако вместо да се създават работни места за лица , които да контролират собствениците на тези малки язовири и водоеми , имаше задължително по един само хидроинженер в дадена община да извършва целогодишен надзор върху експлоатацията на този(и) обекти , щеше ли да има такива поразии ?! Със сигурност не .Което логично води към извод , че МС , НС и прочие фактори не са били на местата си.
Добави мнение   Мнения:6 1