Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Фирми крият до 70% от оборота си със софтуерни шашми
Добави мнение   Мнения:4 1
Engels
07 Яну 2018 19:58
Мнения: 9,067
От: Bulgaria
С този трик според НАП магазини, заведения и т.н. успяват да укрият между 30 и 70% от оборотите си.

Като се има предвид колко елементарни са тези устройства и начинаещ би се справил с тях.
mick
07 Яну 2018 20:36
Мнения: 8,588
От: Bulgaria
При толкова голям процент ДДС - 20% каквито и да са устройствата.. все ще им намерят чалъма.

ДДС е създаден да се краде от и с него. Не е направен държавнически. Французите дето са го измислили са били или глупаци или мафиоти.

По-добре данък върху продажбите - около 5% - никой няма и да се опита да го краде. Прекалено малък е. А и тъй като няма връщане - няма и да се краде с него. Проблемът е, че партиите и техните приятели бизнесмени ще останат на сухо.
Пикачу
08 Яну 2018 09:11
Мнения: 8,152
От: South Africa
По-добре данък върху продажбите - около 5% - никой няма и да се опита да го краде. Прекалено малък е. А и тъй като няма връщане - няма и да се краде с него.


А-а, сетихте се !
Ама това си го имаше по татово време, наричаше се Данък оборот. Проста работа и сигурна !
Но очевидно и в ЕС много партии се хранят от тази гаванка.
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Пикачу
Apolitichen
09 Яну 2018 01:18
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
фискалните устройства са така програмирани, че при приключване на продажба да не се подава команда за отпечатване на касов бон.

Юбер-ци, опс иноватори във софтуера . Пестят хартия. Еколози от сой!

Ама това си го имаше по татово време, наричаше се Данък оборот. Проста работа и сигурна !
Не беше нито проста, нито "плоска", а хиперболична (данъкът се смяташе "под 100" - сиреч няма просто умножение, а деление с разлика, тоест при данък оборот от 22% и себестойност 100 лв., продажната цена става 128.21 лв.). Нито пък беше "сигурна" работа - задължението за внасяне беше на продавача. При продажба на консигнация и последващ брак/рекламация на стоката , продавачът се набутваше яко. Не е като сега n-тата брънка по веригата да го отнася .... с фиктивен фалит.
На всичко отгоре се дължеше при всяка една продажба. От горния пример, ако има само един междинен търговец (на едро), крайната цена на сергията ставаше 164.37 лв. при нулева печалба и за тримата, държавата прибира 64%. Ако решат да спечелят, държавата печели "двойно" (един път и половина). При такъв режим процъфтя бартера "ти на мене- аз на тебе", а в магазина - нищо.

Французите дето са го измислили са били или глупаци или мафиоти.
Само "усвоители" - косвеният данък осигурява най-бързо "оборотни средства" на държавата. Но в бързината все нещо се губи. В исторически план, "десятъкът" се е оказал най-устойчивия размер. Дори и в САЩ още се прилага, ама там не цъфтят в изобилие евробюрократи.
Добави мнение   Мнения:4 1