Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
В градовете с най-много онкоболници никой не се занимава с умиращите
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:23 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
mahtava
23 Яну 2018 20:58
Мнения: 179
От: Bulgaria
Както грозно живеем тъй и грозно умираме!

Държавата на Мутрите!

BuboLechka
23 Яну 2018 22:11
Мнения: 4,484
От: Bulgaria
Умираме, защото не умеем да прощаваме, защото всичко което вършим, трябва да го вършим с любов. Толкова сме свързани, че когато някой пуши, влияе на другите. Трябва да живеем простичко на емоционално ниво.
https://www.youtube.com/watch?v=qAHW47j2h4s
маргаритка2
23 Яну 2018 22:18
Мнения: 21,348
От: Bulgaria
Ами има доста хосписи, в клиниките предлагат по два-три... Частни, даже не знаех, че има такава пътека.
А в Токудата може хоспис, ама преди това трябва операцията и химиотерапията да е при тях.

Хипократ2006
24 Яну 2018 00:22
Мнения: 1,564
От: Bulgaria
Трагедията е голяма, вЕрвайте ми! Пиша това без капка ирония!
хикса
24 Яну 2018 00:39
Мнения: 5,046
От: Bulgaria
То щото за неумиращите са едни грижи... Веднъж лежах в една стая в болницата в Монтана с един бай Симо с рак на простатата. Ракът му го лекуваха във Враца, той беше изпаднал в някаква криза, ходил до Враца, там не знам какво са му правили, но трябваше да му се прелива кръв, това пък трябвало да стане в Монтана, щото е оттам. В Монтана го бяха пратили до кръвния център, който пък е в Лом, да дари кръв. Той хванал двама циганина, закарал ги до Лом, взел бележка, че е дарил кръв и го бяха приели в болницата в Монтана, където пък трябваше да чака да дъкарат обратно кръвта. Беше декември, студ, сняг, човекът чака една седмица, щото той, болният, можеше да иде до там да дари кръв, за да го приемат, ама колата с кръвта не можеше да пътува в такива условия. По едно време извадиха една банка някакъв резерв, че бай Симо беше все преритал вече, поосвестиха го малко, а след два дена най накрая дойде кръвта, преляха му още две, щото чакаше за три и го изписаха веднага.
galfonizator
24 Яну 2018 01:38
Мнения: 1,286
От: Bulgaria
На странни мисли ме навежда тази статистика. В "северозападналата" Враца тия "чесъни" са намерили сили (и финансови средства) да облекчават болката на 404 умиращи и да се опитат поне да ги изпратят от тоя свят по един малко или повече достоен начин. Така стоели нещата и с Варна, Шумйен, Русйе и ред други "чесъни". Във високохуманните и дълбокоинтелектуални София и Пловдив 95% от безнадеждните си отиват в къщи да си псовисат на спокойствие щото няма кяр от палиативните мерки. За морала и често демонстрираното превъзходство на софиянци и майни си съдете сами...
Weed361
24 Яну 2018 08:20
Мнения: 4,842
От: Bulgaria
Затова клиниките, които извършват активно лечение на пациенти с онкологични заболявания - химио- и лъчетерапия, са длъжни да предоставят и диспансерно наблюдение, и палиативни грижи, а ако нямат собствени структура за това - да сключат договор за осъществяването й с друго лечебно заведение. Изискването беше залегнало преди време и като задължително за сключване на договор със здравната каса. Промяната беше въведена при предишния кабинет "Борисов" именно заради факта, че болниците предпочитат да се занимават само с химиотерапия, но след това оставят пациентите си да се оправят сами. Очевидно въпреки закона промяна няма


Ами защо не обвързахте плащането за химио- и лъчетерапия със задължително проследяване на пациентите и приемане им в за палиативни грижи.
Този номер "договор с друго лечебно заведение" трябва да отпадне. Има частни болници, на които 1/3 от леглата има са на хартия в други болници и това е ОК за МЗ и НЗОК.
Никой от специализираните онкологични болници, частни или държавни не предоставя комплексно лечение. Повечето от тях имат един дежурен лекар през нощта и в почивните дни. Не приемат спешни случаи, включително и усложнения, настъпили от тяхното лечение. Пациенти с чревна непроходимост, кървене, тежки анемии настъпили 3-4 дни или седмица след лечението се насочват в областните и общинските болници.
ejko
24 Яну 2018 08:59
Мнения: 2,533
От: Bulgaria
Weed361,
buratino
24 Яну 2018 09:26
Мнения: 210
От: Bulgaria
Болниците ги интересуват единственно парите.Болния кучета го яли.
Картината е грозна и много тъжна.Но историята не прощава.
Един ден този народ с това отношение към умиращите е обречено...
Рано или късно.
Maximus II
24 Яну 2018 09:38
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Не виждате корена злото - лечебните заведения са търговски дружества!

Така е и в САЩ, като ти изцицат парите от застраховката, те изхвърлят от болницата!
Maximus II
24 Яну 2018 09:43
Мнения: 9,741
От: Bulgaria
Защото: Щом не си богат, не си качествен, не заслужаваш да живееш, и любимецът на либерастите - либертарианци, айн-рандци и пр. "готини" и "успели" - Чарлз Дарвин казва, неспособните отмират.

Истина е, така мислят за вас, и без това Земята е пренаселена и причинявате глобално затопляне, дори като дишате!
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Maximus II
Бай Дан
24 Яну 2018 10:16
Мнения: 1,899
От: Bulgaria
По закон у нас трябва да се предоставя комплексна грижа при лечението на ракови заболявания. Затова клиниките, които извършват активно лечение на пациенти с онкологични заболявания - химио- и лъчетерапия, са длъжни да предоставят и диспансерно наблюдение, и палиативни грижи, а ако нямат собствени структура за това - да сключат договор за осъществяването й с друго лечебно заведение. Изискването беше залегнало преди време и като задължително за сключване на договор със здравната каса. Промяната беше въведена при предишния кабинет "Борисов" именно заради факта, че болниците предпочитат да се занимават само с химиотерапия, но след това оставят пациентите си да се оправят сами. Очевидно въпреки закона промяна няма.

Очевидно никой от законоприлагащите и контролиращите не го е еня за този закон.
Лекарите и учителите НЕ ТРЯБВА да бъдат търговци!
BuboLechka
24 Яну 2018 10:51
Мнения: 4,484
От: Bulgaria
Не спекулирайте с болката на хората, понеже имам поглед отвътре, моето впечатление е, че болниците лекуват такива болни и накрая ги пускат да умрат в къщи. Те много добре знаят кога ще умреш. Просто има някаквя статистика и болницата печели черни точки, ако пациент умре при тях. Така, че е вярно като статистика, но зад цифрите има и други неща.
Не се лекуват тези, които не искат да постъпят в болницата.
Като ни е толкова лоша здравната система, защо българите от чужбина идват да се лекуват тук и после пак се връщат там? Защо не се лекуват в чужбина? Щото хем е скъпо, хем трябва да чакаш месеци за операция.
маргаритка2
24 Яну 2018 11:04
Мнения: 21,348
От: Bulgaria
Не е съвсем така.
Влизат само за вливанията, после ....
Това е една от причините да се смята, че ако отидат в Турция, там някак ще ги излекуват /продавачите на напразна надежда/.
BuboLechka
24 Яну 2018 11:40
Мнения: 4,484
От: Bulgaria
Другото решение е доброволци, но каква психика трябва да имаш, че да се занимаваш с умиращи.
маргаритка2
24 Яну 2018 11:42
Мнения: 21,348
От: Bulgaria
Права си - кошмар.
Или мародери, което също не е решение...
С две думи - не знам.
панКариба
24 Яну 2018 11:49
Мнения: 2,966
От: Bulgaria
Хипократ200624 Януари 2018 00:22, любимата ми клинична пътека, за която съм благодарен на зъболекаря-импресионист илко, е "Ухапан от алигатор".
Шефът на НЗОК си иска 600 лв. за костюм
Проф. Плочев продължава: "… И имам един дребен въпрос. Полагат ми се пари за дрехи и трябва да ми ги гласувате". В края на заседанието надзорниците гласуват "средства за представително работно облекло на управителя на НЗОК за 2018 г. в размер на 600 лв.".
ДУМА припомня, че според чл. 28 на Наредбата за служебното положение на държавните служители, на заемащите ръководни длъжности се полагат до 450 лв. за представително облекло за календарната година, а за експертни длъжности - до 250 лв.
Nafarr
24 Яну 2018 12:01
Мнения: 2,780
От: 0
Просто има някаквя статистика и болницата печели черни точки, ако пациент умре при тях.


Майка ми бе лекар педиатър, почина в приемното на Пирогов (преди 14 години), след като дори от Бърза помощ отказаха да дойдат на повикването ни и ние я откарахме с такси там.

В смъртния акт не бяха записали къде е починала, върнахме се в Пирогов, за да го впишат, тъй като пък на гробищата в София не искаха да я приемат (т. е. да приемат тялото ѝ, имаше и други препънки, погребана е в гроб, купен от баба ѝ за вечни времена още през 1940 г., когато и двамата ѝ родители починали млади от туберкулоза, та я отгледала баба ѝ, нещо ни искаха да представяме документ, че е наследница на баба си, въпреки че баща ни вече бе погребан преди още 10 години в същия, както и да е).

Там отказаха да го впишат.

Та се наложи да го впишем сами, не зная дали сме навредили на статистиката и нарушили някакъв закон...

Лекар, починал и поради факта, че Бърза помощ не искаше да изпрати екип...

Ако прекарвате повече време по болници, забележете колко некролози на лекари има в тях...

Вечна им памет и мир на праха им!


Иначе и преди изписваха хората да си умират у дома, зная го включително от това, което споделяше майка ми, оперирана има-няма 17 пъти, преди да почине...

Гарван
24 Яну 2018 12:42
Мнения: 9,350
От: Bulgaria
Тъжно, гнусно и безчовечно. Ракът и без това е бич, лечението му е тежко и травмиращо, а за капак и достойна смърт дори няма, оставят те на произвола.
Не че здравите ни майки и бащи пенсионери получават по-човешко отношение. Тия от парламента и касите заслужават да ги оставят да изкарат една зима с 200 лв месечни доходи.
Здравеопазването не е търговска дейност, а социална. Но думата социална изобщо отсъства от речника на мутрите...
kаily
24 Яну 2018 13:28
Мнения: 3,409
От: Bulgaria
дежурните андрешковци ги няма под тоя материал...да не са се хванали най-после на истинска работа?
Н16
24 Яну 2018 13:48
Мнения: 8,441
От: 0
клиниките, които извършват активно лечение на пациенти с онкологични заболявания - химио- и лъчетерапия, са длъжни да предоставят и диспансерно наблюдение, и палиативни грижи
А има ли някаква статистика - "химио - и лъчетерапията" - води ли до излекуване, или не? И при какво % съотношение..
Редактирано: 1 път. Последна промяна от: Н16
Добави мнение   Мнения:23 Страница 1 от 2 1 2 Следваща