Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Борисов и Радев - една лоша дипломатическа комбинация
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:27 Предишна Страница 2 от 2 1 2
toly
06 Юни 2018 09:18
Мнения: 4,974
От: Bulgaria
В България политика е да крякаш срещу ВСИЧКО предложено от опонента. А логиката и обществения интерес е да крякаш само срещу грешните предложения на опонента. Това е което кара около 50% от населението никога да не гласуват на избори.
09.09.44
06 Юни 2018 12:30
Мнения: 1,658
От: Bulgaria
Амбиции....едва ли! Въпрос е каква е концепцията за управление на държавата и какво излъчва всъщност матреалът , че да има изобщо национална концепция за просъществуване.
Targus
06 Юни 2018 12:39
Мнения: 2,170
От: Australia
лоша е комбинацията между нещо и нищо, никога не работи.
aldycrown
06 Юни 2018 12:46
Мнения: 7,421
От: Bulgaria
Шапкар и пожарникар... Единият е излишен, щото само разваля убавата пасторална картинка на мутренския политически живот на територията...
Fafner
06 Юни 2018 14:20
Мнения: 506
От: Bulgaria
участието ни в наднационални структури като ЕС и НАТО, чиито интереси понякога не съвпадат с нашите

Всъщност, по-точно е да се каже, че интересите на ЕС и НАТО само понякога, при това съвсем рядко, съвпадат с нашите, а най-често не съвпадат - примери безброй.
Първия изстрел (както започна да става обичайно) даде Румен Радев, който се оплака, че "и до днес не престават опитите на говорители, на депутати, на мнозинството по всякакъв възможен начин да се омаловажи моята визита"

Е, от това следва, че не Радев е бил пръв. Авторът, вместо да информира, май взема страна с това "както започна да става обичайно" - примерите му говорят, че това съвсем не е обичайно, а точно обратното, например:
Срещата между ЕС и Турция бе договорена с чужд канцлер, без да бъде уведомен българският президент

Дайте ми определение за политическа система, в която премиерът може да се отбие на кафе в Народното събрание и да си тръгне след двадесет минути с оставката на председателя на парламента, който би трябвало да го контролира.

И какво? Въпросът е много точен, но отговор в статията няма.
ПлесNick
06 Юни 2018 18:28
Мнения: 2,020
От: Bulgaria
Национална външна политика няма да има, докато самолюбието и политическите амбиции на премиера и на президента ги сблъскват един с друг


Илиев, заменете думи след "национална външна политика няма да има, докато" със "записаното в глава четвърта на Конституцията не се пренапише по начин, по който Президент и Министър-председател БЪДАТ ПРИНУДЕНИ ДА КООРДИНИРАТ ДЕЙСТВИЯТА СИ, или пък по начин, по които главата ПРЕСТАВА да участва в номерацията на главите на Конституцията!", и всичко ще стане точно!
Добави мнение   Мнения:27 Предишна Страница 2 от 2 1 2