Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Заплатите в България падат, отчете Европейската комисия
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:51 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща
Cruella de Vil
01 Дек 2003 09:09
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Правилни, много правилни констатации на първите няколко форумци. А интервюто на г-н премиера въобще не ми се коментира - все същите общи и несвързани приказки, на които народът се наслуша през последните 2 години. Съмнявам се дали точно манталитетът ни е виновен при положение, че българите на Запад много лесно се приучават да работят така, както си изисква от тях.
raven707bg
01 Дек 2003 09:19
Мнения: 5,137
От: Bulgaria
Тия са направо гении от ЕК!
Dedovec
01 Дек 2003 10:35
Мнения: 3,803
От: Bulgaria
Чипът трябвало да се смени! Ъпгрейдът май трябва да започне със смяна на операционната система и увеличаване на паметта, че то който помни като маймуните после и живее като тях! Но най-вече трябва да се смени министър-председателя след такава констатация.
В какво точно се изразява "дивото потребление" не стана ясно. Може би в един хлаб на ден и кофичка кисело мляко през ден, с които преживяват над половината от народеца ни?
Gan(ю)гоТрий
01 Дек 2003 10:44
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Дедо Смион си го знаехме като изявен жепеец, но явно е напреднал и с хардуера. Все е научил нещо от многото си унучета. Тва хубаво. Но требе да му се обърне фнимание, че където има глава тя подлежи на софтуерни и хардуерни подобрения. Където има ТИКВА, както е неговия случай, това е невъзможно, щото тиквите са изградени от растителен материал.
SJudge
01 Дек 2003 11:02
Мнения: 1,664
От: Bulgaria
Като не му харесва народът, да си хваща влака и да си ходи у Мадрид!
hamer
01 Дек 2003 11:27
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
Докторе, здравей! Както винаги си прав, но според някои друго си е със същите заплати, но без Симеон
Шантав
01 Дек 2003 11:28
Мнения: 331
От: Bulgaria
Вижте, коловозът тръгва още от коловръстното, откъдето народът стартира по пътя към Европа, за да участва в "Пробегът на мира". Там ще ахнат, като ни видят по спици. Нашите политици затова ходят на спициални визити и водят спициални разговори, за да могат да ни отворят вратите към европейския колодрум. Нашият Цар има още много да учи български, защото "коловоз" звучи като потънал в кал колодрум, което си е жив калодрум. А ние знаем, че в Европа карат не по калодруми, а по аутобани. У нас ние се опитваме да караме по някакви калобани, но от цялата тази работа има единствено лечебен ефект. България е известна със своите кални бани, затова, когато дойдат чужденци, ние няма какво да се притесняваме за нашите пътища, просто им обясняваме, че сме курортно място за калолечение, което е от "Калотина" до Черно море, и шофирането у нас е изключително здравословно. А, когато построят аутобани, вие ще видите тогава как здравето на нацията ще залезне и от здрав народ със здрави корени ще се превърнем в чугунената мантинела на общия европейски път. Какво пречи на тези, които не искат да се калят, да им окачат по един калобран на задника и те да си въртят педалите чисти и спретнати. Хем калобраните ще ги пазят от внезапни доставки на задната врата - ще нарисуват на него "Забранено паркирането" или "Забранено влизането" и никой няма да ги безпокои. Ако случайно някой се осмели да паркира, ще звъннат на някой съсед-полицай, той ще донесе крик и една торба с паяци, порода "Тарантула", които ще отнесат натрапника като наркоман пенсията на баба си. Ние сме калният оазис на Европа и не бива да отстъпваме от тази си благоприятна позиция, защото всеки опит за това е опит за дестабилизиране на Здравната каса, която и сега едва издържа да обслужва народните болежки, като раздава по един аспирин на всеки две години и то само на тези, които със сетни сили отиват да си вземат смъртния акт. А какво остава , ако изплуваме от калта и ни налетят всичките вируси на модерния свят, който е по-болен от всякога. Дори обратно, трябва да популяризираме нашата нетрадиционна медицина и да хвърлим пръст по света. Един хубав пръст, средно качество, да речем, от нашата благодатна земя. Ние сме най-чудните хора на планетата, работим за по 150 лева и ходим по два пъти на почивка през годината, караме си колите и си прекарваме уйкендите на вилите, а ако остане време ходим и на работа. Знаете ли кога ще стане това, ако минат аутобаните през нас - ходете и ги питайте тия в Европа.






Писна ми
01 Дек 2003 11:38
Мнения: 2,086
От: Bulgaria
Имаше едно обещание за несимволично увеличение на доходите и едно реално намаление на доходите. Във всяка нормална държава най-малкото почтено е като лъжеш и те хванат да си ходиш. А иначе ще се окаже, че е имал предвид само себе си.
кака Пепа
01 Дек 2003 11:49
Мнения: 371
От: Antigua and Barbuda
Господине или госпожо Писна ми.. простете.. но не сте прав или права.. моля.. моето царствуващо достойнство е възмутено от опита да се изкара нашиа Патрон.. калибър С2.. долен лъжец.. шмекер дори.. какво рече на старобългарски той.. НеСимВолично увеличение.. тоест.. увеличението Не зависи от Симовата Воля.. в прав текс го е казал.. макар с известно съкращение.. за оригиналност.. моля ви четете внимателно..
TheCoretaker
01 Дек 2003 12:02
Мнения: 49
От: Bulgaria
Без да искам да се хваля и доколкото това е мое мнение, аз лично се причислявам към категорията на можещите и знаещите, които трябва да издържат неможещите и незнаещите - с данъците от моите доходи държавата плаща на двама пенсионери. Ясно ми е, че не бих могъл да получавам доходи "като на запад" поради характерната обстановка в държавата ни. Но няма как да не бъда черноглед - държавата не ми създава подходящи условия да си увелича доходите поне в някаква приемлива степен. Под подходящи условия разбирам държавата да не ми краде под формата на данъци и осигуровки 50% от спечелените допълнително пари (от чужбина), за чието спечелване държавата няма абсолютно никаква заслуга. Очевидно е, че т.нар. знаещи и можещи - млади специалисти, компютърджии, учени и т.н., прозвеждат достатъчно брутен продукт, сравним с този на западните си колеги, защото като отидат на запад, те полуват и съответните "западни" заплати. А тук нас същата категория хора се радва на заплати от по 300лв. Да е направила държавата нещо, за да създаде в тия хора поне някакво чувство на оптимизъм? Нищо такова!!! А случайно да знаете колко е заплата на млад специалист, току що завършил университет, който постъпва на работа да речем в БАН - 180лв бруто. Е няма как при това да се задържат качествени млади хора в страната, няма как да се гледа положително на нещата. В същото време държавата излива стотици милиони левове в, като пример, джобовете на тютюнопроизводителите, разни монополисти и т.н.... Абе следобед отивам в фотото под нас, да си правя снимка за зелена карта.
BatSlavi
01 Дек 2003 12:11
Мнения: 4
От: Bulgaria
Единственото хубаво нещо на този форум е че всеки може да си пише каквото поиска! Особено ако го съпоставим с ТВ предаването “Сблъсък”, което се е превърнало в говорилня – всички се надвикват и никой не чува своя опонент. При това положение, дори и хора, с висок рейтинг на общественото мнение, не могат да изкажат своите позиции по жизнено важни въпроси, свързани с прехода ни към действително демократично управление. Обръщам се към всички радио-телевизионни медии с предложение като контрапункт на предаването “Сблъсък”, да открият нова рубрика под надслов “Brain storming” (“Мозъчна атака”), където да се канят само умни и възпитани люде, които само със силата на аргументите, а не чрез надвикване, да изложат своите тези и антитези.
Gan(ю)гоТрий
01 Дек 2003 12:14
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Шантав, добре си заострил вниманието относно значението на калта. Все пак от калта бог създаде човека, макар някои все да го забравят. Подобен род мисли възникват обикновено когато отрочето на някоя мутра, пардон бизнесмен мине като черта през локвата до тебе. Лошо е когато си се случил там пешачка, но няма проблем ако ти са напръскали 25 годишната германска кола, тя така и не знае що е баня тъй, че си е живо освежаване. Все пак дано снощи си гледал репортажа от село еди-кое си дето сите гласоподаватели я карат юнашки на вересия – кой 1000, кой повече лефа записан д дебелио тефтер. Тия хора са му намерили цаката на принципа: “не земай нищо за което ти искат пари”. Този принцип е добре известен на милиардерите, макар че в случая амбициите са значително по-скромни. А тези хора си почиват не по 2 пъти в годината, през цялата година щото отдавна са забравили какво е да се мъчиш да ходиш на работа.
бай Ганев
01 Дек 2003 12:26
Мнения: 19
От: Bulgaria
... А "Лекарствата" стават все по отчайващо скъпи...
Галилео
01 Дек 2003 12:29
Мнения: 156
От: Bulgaria
Много е точен Симеончо. Само че не чип в главата, а сачма. На българина му хлопа сачмата в главата. В това е проблемът. Докато хлопа, все другите са му виновни - ту това правителство, ту онова. Все някой трябва да му дава. До второто пришествие няма да разбере, че обществото на комунизма свърши.
Сачмата, обаче, ще продължи да хлопа. Симеончо бърка с Европата за 2007. Няма да стане, ще я провалят сачмалиите.
takoko
01 Дек 2003 12:44
Мнения: 1,169
От: Germany
interpretazijata na dumata "bednost" v germany i bulgaria e razli4no! v germany taka e sazdadena sozialnata sistema, 4e nikoj " da ne umre ot glad"

takvor onik bodurjan
达可沃尔 奥尼克 保多利昂
Крез McDuck
01 Дек 2003 13:52
Мнения: 835
От: Bulgaria
Абе откъде ги взеха тези данни ми е супер любопитно. НСИ има доста по-различни: Натиснете тук


Както и да е, да приемем че по някакава методология средната работна заплата (за друг измерител не се сещам ) през второто тримесечие на 2003 е намаляла спрямо първото. Ако погледнете тук и си поиграете с калкулатора ще видите, че средномесечно за януари-март наетите лица са 1 980 149, а за април-юни 2 063 136. Обърнете и внимание къде е най-съществено увеличението на наетите - търговия, хотели и ресторанти, "други" (какво означава това - един Господ знае). Ако погледнете пак тук ще видите, че точно тези отрасли са с най-ниските средни заплати по принцип, като конкретно "Хотели и ресторанти" е на дъното. Образно казано: ако в месец "А" имате две работещи лица със заплати по 200 лв/месец и едно неработещо, а в месец "Б" и тримата работят, но третия е със заплата 100 лв/месец в задачата се пита кога средната работна заплата е по-висока?


Вие познавате ли някого, на който през второто тримесечие на 2003 да са му намалили заплата? Аз не познавам.


Когато става дума за икономическа статистика е най-удачно да се сравняват годишни данни, или в краен случай съпоставими месеци от различни години, защото има един препъникамък наречен сезонни колебания. Да сравняваш данни от май с данни от януари е все едно да мериш ябълки с круши. Нейсе, някой ден у нас това ще го научат дори и журналистите.
Gan(ю)гоТрий
01 Дек 2003 14:32
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Освен туй, Галилео, дъска нерендосана - сачмата не хлопа ами дрънчи и трака в главата на дедото и отдавна я чуват навънка. Посланиците вече подпитваха БСП и СДС докога го виждат туй чудо НДСВ.
reporter
01 Дек 2003 14:54
Мнения: 1,098
От: Bulgaria
“Чипът в главата” не е лоша формулировка. Заплатите и пенсиите са ниски, производителността на труда е ниска, всички се оплакват от лоша държавна политика, никой не търси причините около себе си (или в себе си). Проблемите (включително мизерията на част от населението) са само повод да се говори за проблемите. Синекурите в (държавните предприятия (а казват, че и в частните) никой не забелязва. Доходите на не малко хора се формират и от заплати, и от пенсии – вярно, че пак са по-малки, отколкото в Западна Европа, но в България не чак толкова. За всеки най-малък гаф се искат оставки на правителствено равнище, а въпросът кой за какво точно получава пари – също не е нито тема за обсъждане, нито някаква новина, нито повод за промени или по-сериозни изисквания към средния управленчески персонал. Той явно не носи нито задължения, нито отговорност.
rednikov
01 Дек 2003 15:32
Мнения: 515
От: Bulgaria
За част от форумците ще припомня един стар виц.
"Връща се едно юпи в родината, след като дълго време е яло парите на баща си и майка си.Трапезата приготвена.С последните пари старите купили едно печено пиле.
-Е, сине, като се учи толкова време кажи какво научи?Попитала майката.
-Много работи мамо, например мога да ти докажа, че на масата има две печени пилета!И започнал с доказателствата...
-Жено, намесил се бащата, я дай да си разделим това пиле, пък сина ще се нахрани с другото..."
Много неща се доказват статистически, но от това джобът ми не става по-пълен!
nesnaecht
01 Дек 2003 15:37
Мнения: 15,180
От: France
Шантав , и да те поздравя , и не все тая ! Ти си знаеш !
Интересното е че всички виждаме напредък отзад отпред се тая , но не го казваме !
Там е далаверата , да кажем че можем най-много кога нещем !
""""Не е важно каква заплата ще имаш , след като незнаеш да я похарчиш !""""
Кой знае от вас как се харчат 50 евро , със успех да ги дублира ?????
Няма нали ?!?!??!
Добави мнение   Мнения:51 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща