Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Втори левскар в Симитли
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:292 Страница 1 от 15 1 2 3 Следваща »
Luke Skywalker
11 Яну 2004 21:07
Мнения: 1,870
От: British Indian Ocean

Ц С К А
Luke Skywalker
11 Яну 2004 21:29
Мнения: 1,870
От: British Indian Ocean
ДВХИДБ "Геренка"


Добър ден, уважаеми зрители! Вие отново сте с предаването “Репортерите”. В днешното издание ще бъдем заедно с вас в дома за възрастни хора, инвалиди и душевно болни “Геренка” в китното българско село Подуене. Ще ви срещнем с посетителите на това единствено по рода си в България лечебно заведение. Ще погледнем света отвътре. Той не е света на отритнатите, забравените, поруганите, каквито са всички останали подобни приюти в нашата родина. Благодарение на спонсорството на руския евреин г-н Чорни тук бе издигната една съвременна, ултрамодерна база, отговаряща и дори задминаваща всички изисквания на Европейския съюз. Тук намират подслон стотици българи от третата възраст, както и физически и умствено пострадали.
Най-напред нашите камери се насочват към отделението за възрастни хора. Както виждате, тук всичко е спокойно. Живописни пътеки се вият из обраслия в зеленина парк. Небосвода се отразява в множеството изкуствени водни басейни, птички чуруликат нейде из храсталаците. Възрастни хора се шлаят с ръце на гърба и усмивка на уста в дружелюбния топъл следобяд. Приближаваме двойка мъже, които спокойно разиграват поредната си партия табла.
-Добър ден, господа. Вие сте с предаването “Репортерите”. Моля, разкажете нещо повече за вашето ежедневие тук и това, което ви впечатлява.
-Добър ден. Аз съм Дани. Дани Боримироф. А това е Коцето. Коцето Фидолоф. Изфинете, че фъфля, ама старост- нерадост, знаете. Ми какфо да фи казем. Такъф старчески дом няма никъде по земята. Чуфстваме се прекрасно. Погледнете наоколо- красота! И персоналът тук е толкова мил, цовески. На мен най ми допада управителя Зузо. Благородна дуса. Някога сам се наема да ми смени памперсите, друг път ми слага ценето., трети път ме дързи, когато ходя по голяма нузда. Коце кази и ти нещо.
-А?
-Кази и ти нещо.
-Какво?
-Ще ни дават по телевизията.
-Еми аз какво да кажа. Посочете ми накъде да гледам, че нещо недовиждам. Много годинки ми се насъбраха. Къде са ми очилата? Момче, ти ли ги взе? А, ето ги. Ние с Данката сме германски пенсионери. Аз дълго време работих в Берлин. След като разбрах какво чудо е направено тука, реших да се върна в България при нашите си хора. И сега съм много доволен от това мое решение. Яденето- ядене, спането-спане. Кеф ти инвалидна количка, кеф ти бастун. Виждаш ли го оня побелял старец, ей там. Викат му Вьорнер. Навремето бил прославен дърводелец. Сега тук той ни прави бастуните. Златни ръце има…
Отдалечаваме се бавно от нашите събеседници и ги оставяме, потънали в собствените им мисли. Те поне имат една сбъдната мечта- да прекарат последните си дни в разкошна обстановка, обгърнати от грижите на добри хора. Продължаваме напред към отделението за инвалиди. И тук всичко блести. Чистотата се набива на очи отдалеч. Навсякъде зеленина, отнякъде се чува шуртяща вода. Почти не се забелязват болни, явно са се отдръпнали в почивка предвид следобедния час. Камерите ни все пак улавят един млад мъж.
-Здравейте. Как сте днес?
-Как съм ? Бил съм и по-добре. Отскоро съм тук. Пострадах тежко. Вижте ми краката. Вече свиквам. Тука е прекрасно. Има кой да се грижи за тебе, чувстваш се някак си разбран. Забравих да се представя. Йовов. Сега няма кой толкова да видите тук. Елате, ще ви заведа при лудите. Тия спирка нямат. Понякога е интересно да ги наблюдаваш.
Приближваме бавно. Камерата веднага фиксира една танцуваща дама, която си припява нещо тихо. Забелязваме дълги руси къдрици, много грим и шарена басмена рокля. Тук се включва нашият събеседник Йовов.
-Това е Топчо. Мисли си, че е кралица. Винаги носи женски дрехи. Вижте на какви високи токчета се е качил. Често се прегръща с оня синеокия младеж там- Диванков. Мисли го за принц. Младежът пък се е побъркал, когато някакъв негър се е изгаврил с него на два пъти. Тича като луд и непрекъснато крещи някакво име- Бокаса ли, Мукаси ли, не мож го разбра.
В това време към нас се втурва Топчо, яростно мята пиратака и извиква “Аз съм кралицата на бала”. Явно свикнал на гледката Йовов даже не отмества и поглед, а бавно изрича.
-Знаете ли кой е голямата атракция тук. Виждате ли оня, дето прави нещо като заден мост. Казва се Гондзо. По цял ден седи така. Мисли си, че е пейка. Ломоти, че това била голямата му мечта и гордо нарича себе си “скамейка”. Кара другите луди да сядат върху му. От това най-често се възползва Коловати, който си реди шишетата с вода (той си въобразява, че това е ракия) и спретва луда веселба. Страхотни кючеци върти….
Йовов продължава със сладкодумния си разказ, но нашето време, уважаеми зрители, изтича и затова се разделяме с вас до следващото ни издание. Вие бяхте заедно с “Репортерите” в Дома за възрастни хора, инвалиди и душевно болни- “Геренка”. Пожелаваме ви лека вечер!

ГЪЧО
11 Яну 2004 23:34
Мнения: 8,746
От: Bulgaria
Натиснете тук
Kara
12 Яну 2004 00:07
Мнения: 1,686
От: Bulgaria
Здравейте, форумци! Гочето да не го увъртва за Башов, а да каже направо, че последният не става за Левски. За "н"-ти път иди ми-дойде ми с него. Щом като досега не се е наложил, да му дават пътя окончателно.
Атлетико, честито. Нова, прекрасна победа на Атлети. Откак Папата ни благослови преди близо 2 месеца, допуснаха само една загуба, срещу любимият тим на мадридските чиновници. Приятна седмица на всички!
cattle_ripper
12 Яну 2004 00:22
Мнения: 8,070
От: Bulgaria
Luke
Якоооо.
Stanislav
12 Яну 2004 00:30
Мнения: 112
От: Bulgaria
Luke, много добре звучи!
Орландо
12 Яну 2004 01:42
Мнения: 5,800
От: Bulgaria
Люк,
като изключим качеството на материала предаден от теб, имам ейне забележка. Що се пънеш да им обясняваш толкова много бе, пич. Било то и като пейст?
GIANNI
12 Яну 2004 02:31
Мнения: 13,991
От: USA
Orlandooooooo!!!!!!!
Tap si seljo, kato podmetka!!!!!!!
Shto li se napavash da ostroumnichish kato rage-to???????
GIANNI
12 Яну 2004 02:36
Мнения: 13,991
От: USA
stanislav li ili ragepodoben???????
Lapai GONZOVKATA i begai da spish!!!!!!!
Орландо
12 Яну 2004 03:31
Мнения: 5,800
От: Bulgaria
Джани,
ами ние, простолюдието, се опитваме да ви подражаваме и да бъдем поне толкоз ЕНТЕЛЕгентни чекай малко хи хи хи, ок, вече съм сериозен колкото теб, ха ха ха
Орландо
12 Яну 2004 03:35
Мнения: 5,800
От: Bulgaria
Джанке,
ама ти верно ли си в USA? Голема веселба, когато некой търси талибани, там където не треве
Back to the future
12 Яну 2004 04:27
Мнения: 4,336
От: Kazakhstan
Люк,
а дали сценаристите на "НЛО" няма да се поразсърдят на нескопосната пародия? Или и те са от новите ливърпулци и ще те засипят с поздрави и усмивки. Не че са разбрали нещо ама май се плюе по Левски та ...
ATLETICO DE MADRID
12 Яну 2004 07:46
Мнения: 10,242
От: Cyprus
Вярноа ли е, че Ил. Стоянов няма да може да се възстанови до мачовете за УЕФА ? (питам за мачовете с Ливърпул... всичко по реда си )


САМО ЛЕВСКИ
ATLETICO DE MADRID
12 Яну 2004 07:50
Мнения: 10,242
От: Cyprus
Кара,

благодаркско и честито и на теб. Честито и нна всички атлетикос за великолепната победа над Билбао. Тя беше най-хубавият футболен подарък за РД на лицето Атлетико .
*

Постнал съм снимков материал от головете в статията за Примера.
*

Атлети вече са в зона ШЛ на Примера, но предстоящите мачове са много, много сериозни ... особено серията през февруари.


FRENTE ATLETICO
BatJoro
12 Яну 2004 08:30
Мнения: 7,657
От: Bulgaria

ЧРД
Natalicio ; Cumpleanos
ivio
12 Яну 2004 08:41
Мнения: 5,681
От: Bulgaria
Делегация на "Ливърпул" ще пристигне в София в средата на февруари за да инспектира ст."Георги Аспарухов". Англичаните ще огледат съблекалните и терена.


тия идиоти англичаните при всички положения ще намзерят за какво да се хванат и да вдигнат напрежението преди мачовете, не знам к'ви са но ми се струва ненормално да идват и да инспектират - те, ако трябва от УЕФА да дойдат и да инспектират, но противников инспектор ми се вижда крайно грозно.
то няма да е лошо и от наша страна някой да ходи там да направи Енспекция, но като знам, че това ще са "агент Николай", Косе босе Баджак и Руси Гочев, по-добре да не тръгват, само ще се напия и ще подпишат с две ръце.
Както съобщи вече финансовото чудо, "ликвидатора" на Левски - КБ, мачовете на Левски vs. Ливерпул вече са продадени!
добро утро на всички и успешна седмица!
Орландо
12 Яну 2004 08:42
Мнения: 5,800
От: Bulgaria
Archi е червен.
Арчи е от ЦСКА. Призна ми го!
Dinko
12 Яну 2004 08:52
Мнения: 5,685
От: Bulgaria
ЧРД Атлети![/bl ue]![blue]!
Жив, здрав, прав и корав!!!!
Любимия си отбор в ШЛ да видиш и шампион да стане в скоро време!!!
(За Атлетико Мадрид ти говоря - не се унасяй в мечти де ...)
Орландо
12 Яну 2004 08:56
Мнения: 5,800
От: Bulgaria
ЧРД, Атлетико.
Желая ти щастие. Тази думичка включва всичко (включително и поумняването)
Абе, дори и да не поумнееш, пак бъди щастлив. Твоя си работа
bURN
12 Яну 2004 08:59
Мнения: 2,329
От: Bulgaria
TrEbva6e nie da zememe toa pi4 Ba6ov. MoE za ni6to da ne stava ama pone da sedne na glavata na DIvankov, kakto samo toi si moje





4RD & happy 3:0
Орландо
12 Яну 2004 09:01
Мнения: 5,800
От: Bulgaria
А Арчи е чорбар але алеее, А Арчи е чорбар Але елееее, А Арчи е чорбар, а Арчи е чорбар, а Арчи е чорбар але алееееее.
Арчииии, кой ти е любимия цвят?
Добави мнение   Мнения:292 Страница 1 от 15 1 2 3 Следваща »