Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Соцеволюция на първомайските митинги
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:79 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4
paragraph39
03 Май 2004 18:41
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
MILА ZORINA,
АМА и аз това им разправям от МНОГО време на ПИШМАНдемократите тук: че Работодател и Наемен работник НЕ са едно и също нещо и, че НЯМАТ еднакви, а имат ПРОТИВОПОЛОЖНИ интереси! Но - най-странното!- и хора-Наемни работници, ТУК /и не само тук/ НЕ искат да приемат КЛАСИТЕ като следствие на място на човек във връзката Работодател-Наемен работник, а предпочитат да ги "мерят" по количеството Пари в джоба!!! Сякаш в Трудовия договор НЯМА две "Страни" , които се договарят , а после се подписват като два РАЗЛИЧНИ "трудовоправни СУБЕКТА" ?!?
Така е в Индустриалната епоха: нито Работодателят може да мине без Наемни работници, нито Наемните работници могат да минат без Работодател! Но това СЪВСЕМ НЕ ЗНАЧИ, че връзката им е ИДИЛИЧНА ! Основният въпрос е: колко много да е богат Работодателят и колко много да е беден Наемният МУ работник?!? А този въпрос се рашава вече СТОЛЕТИЯ- включително и чрез "Международната работническа солидарност! "1-ви май " НЕ е нито измислен от комунистите празник, нито е само и единствено техен !!! А на когото този празник НЕ му харесва- АМИ да не го празнува ! Но и да не пречи на тези, които искат да го празнуват!!! По-демократично ще е , някак си - така ми се струва, де?!?
volog
03 Май 2004 18:54
Мнения: 3,826
От: Reunion
ма, Параграфе, индустриалната епоха в много страни свърши!
Хората отдавна свикнаха да съвместяват работника и работодателя в себе си...
В крайна сметка начинът на живот и на мислене вече не се определя от това дали си на заплaта или не !
(матерялно състояние, (пари в джоба) и образование)
Ина Тодорова
03 Май 2004 18:59
Мнения: 3,086
От: Finland
М ++ много елементарно аргументиране на проамериканската любов на БСП сега. Не го очаквах от теб. И жертвите в Ирак ли са в името на тази любов ? Или приеманета американски бази в България с ограничаване на Българския национален сувурунитет ли? И като си гушнат БСП с американците , па плеснат ръце и се прегърнят и полетят в небесата- каква идилия , няма що? Истината е друга- много му се иска на Сергейчо да управлява , въпреки , че си няма хал хабер от управление и с това да замаже престъпленията и следите на Лукановото =Дойноовто чудо с онези пари , нал си спомняш??? Но , разбира се , това ще стане в братски боен съюз със новият велик брат САЩ и целуване не само на ръката му !
Параграфе, разбира се , че 1-ви май трябва да се празнува , и точно както казва Мила Зорина , с какви цели.Само , че празнуването на 1-ви май се поде единсвено от БСП , той се празнува така тук , празнува се от целия свят.Но кое отблъсква хората да не празнуват 1-ви май-това че трябва да го празнуват с БСП- те дискридитирата лявата идея в България и я унищожиха- как да отиваш да празнуваш с тях????

mila zorina
03 Май 2004 19:03
Мнения: 1,360
От: Bulgaria
Така е Paragrafe, малко четат някои хора, затова и малко знаят. И като шопа казват:"Най-мразим га мислим!" Днешният капиталист знае, че трябва да осигури на наемния работник достатъчно средства за възстановяване на работната му сила, да му осигури нормален начин на живот, за да не го заплашва със стачки и да му пречи да печели. Защо ли наемните работници в Западна Европа не искат нас, източноевропейците, да работим в техните държави на черно за два пъти по-ниски заплати от техните ? Толкова е близо до ума. колкото е близо до ума и фактът, че ни искат предимно за черната работа, която е най-ниско платената. Не тръгне ли напред родната икономика, няма да се оправи България. Не е лесно да си предприемач, не е лесно да организираш производство, но да правиш това с цената на безогледното използване на човешкия ресурс, пак не бива. Затова интересите, както и ти правилно отбелязваш, на работодателите и работниците никога не могат да бъдат едни и същи. Работодателите бързо се обединиха в Съюз на работодателите, а наемните работници не могат свестен синдикат да създадат. Защо ли пък работодателите им забраняват да членуват в синдикати?! Умният работодател, според мен, ще предпочете да има синдикат, с който да договаря услоията на труд и заплащането, а не с всеки един работник да го прави, но...прост народ- слаба държава, приятелю.
Ина Тодорова
03 Май 2004 19:09
Мнения: 3,086
От: Finland
Параграфе, разбира се , че 1-ви май трябва да се празнува , и точно както казва Мила Зорина , с какви цели, той се празнува така тук , празнува се от целия свят и от леви и от десни- празнуват всички трудови хора .
Но кое отблъсква хората в България да не празнуват 1-ви май-това , че трябва да го празнуват с БСП , те са тези , които единствено подемат празнуването , но те са тези , които дискридитирата лявата идея в България и я унищожиха- как да отиваш да празнуваш с тях????Ето такива мисли има народът български!


mila zorina
03 Май 2004 19:10
Мнения: 1,360
От: Bulgaria
Volog, съвместяващите функциите работодател и работещ са толкова дребни и толкова малко, че не си струва да говорим за тях. Говорим за наемните работници в големите компании, за наемните работници в областта на туризма, на услугите, на образованието, на здравеопазването, навсякъде около нас. Не можеш да отричаш очевадното.
PICKWICK
03 Май 2004 19:12
Мнения: 2,228
От: Bulgaria
Можеше статията да бъде значително по-кратка предвид това, че един и същ рефрен се повтаря няколко пъти и това определено затормозява четенето. Иначе идеята за паралела е добра, макар че авторката се самоопровергаваше на няколко пъти. Това, което ми липсва в тази статия е отговор на въпроса защо 1 май винаги се свързва с БСП?
Перчемлиев
03 Май 2004 20:00
Мнения: 697
От: Canada
Маркс++, не си прав в частта за Легиона и Бранник. Разполагам с устава на Легиона и с Указа в ДВ за създаването на Бранник. Няма абсолютно нищо фашистко в тях. Легионът е бил националистическа организация, а Бранник - идейно-възпитателна.
Mrx++
03 Май 2004 20:22
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Перчемлиев
Едно нещо е уставът, друго нещо е какво са проповядвали и трето нещо какво са правили. Че легионерите са националисти това е така, ама и националсоциалистите на Хитлер също са били националисти даже ултрасоциалисти. Ето тук са били допирните им точки.
Хитлер е дал на България Македония и Беломорска Тракия, което е мечтата на националистите. Борис III е бил наречен цар-обединител.
Инче
Тази позиция на БСП спрямо войната в Ирак съвсем ама съвсем не ми се нрави. Моето изказване, обаче се отнася до непрекъснатото натякване и вадене от мухала разни исторически факти. Това, което искам да кажа, че историята тук няма място, още повече, че за избиванията преди и непосредствено след 09.09.44г. и двете страни имат не малка вина. Тоз, който победи, той се обявява за правия и оплюва другия. А и двете страни са имат вина или нямат вина.
Muncho Podigovski
03 Май 2004 20:50
Мнения: 2,492
От: Bulgaria
Извинете ако повтарям нещо написано от вас, но нямах време да прочета коментарите под това писание.



Освен твърдението, че 1-ви май трябва да бъде празнуван.


Не мисля. Първи май е точно толкова масонски празник, колкото и 7-ми ноември, и 9-ти септември (у нас). Всеки, разбира се, е свободен, да празнува масонски празници ако сметне за адекватно и съгласно с мирогледа му. Аз лично оставям масоните да им се радват. Защото всички масонски празници са тържество на онези, които промиват мозъците на людете. На люде, които за тях са тълпа, стадо или гои - според местната терминология на съответната ложа.


Желая ви приятна седмица.
Vodolei
03 Май 2004 20:52
Мнения: 842
От: Bulgaria
Мила Зорина,
нямам възможност да говоря с работниците в други страни, нямам кабелна телевизия, работя често по 16 часа без почивни дни затова, моля те, обясни ми какъв е този световен кодекс на труда? Това, че не са толкова прости нещата го разбирам по предположението, че ако не плащаш членски внос на синдикат ще спестиш пари за телевизор или два, т.е. без синдикат ще имам безплатно 1-2-3 или повече телевизора всяка година. С трудовоправно договаряне се лишавам от свободата да започна бързо нова работа преди някой друг да заеме мястото, работодателя има възможност да ми размахва договора и да се киска докато другия, свободния работник, работник без световни кодекси на труда ще се кефи и ще казва "мерси" на моя работодател. Чувал съм за работници, които правят лоши работи, но за да ги изгонят трябва да се ангажират разни бюрократични организации, да се хабят хартии от което намаляват дърветата и храстите по земята, и фъф Финландия в частност. Справедливо ли е?
Don
03 Май 2004 21:08
Мнения: 19,057
От: Bulgaria
Ба си ситуацията.
Масоните ни го нафърфалякаха.
Баш на 1 май.
Vodolei
03 Май 2004 21:13
Мнения: 842
От: Bulgaria
Аз много харесвам гъбен дъжд ( след който гъбите никнат, никнат) и дърпат философите за брадите след което по целия свят могат да се построят чучури с газирана вода за трудещите се за сметка на капиталистите.
99
03 Май 2004 21:33
Мнения: 4,830
От: Eritria
суперстар - ако некой ти е ебал мамата - значи е бивш кумуняга. маалата се изключва по подразбиране
shake
04 Май 2004 09:36
Мнения: 5,773
От: 0
Суперстар, защо си мислиш, че познаваш огромното мнозинство? Сигурно познаваш много кариеристи, от които голямата част сега са в управляващите партии.
paragraph39
04 Май 2004 13:22
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
VOLOG,
................
volog
[Златен]
от Bulgaria



Ама, Параграфе, индустриалната епоха в много страни свърши!
Хората отдавна свикнаха да съвместяват работника и работодателя в себе си...
В крайна сметка начинът на живот и на мислене вече не се определя от това дали си на заплaта или не !
(матерялно състояние, (пари в джоба) и образование)
.................
"Съвместяването", драги VOLOG, е възможно само ако "работиш" на две или повече работи едновременно- на първата от тях -по 8 часа на ден, а другите по незнам колко си! Т.е. , този твой "казус" и НЕСТАНДАРТЕН и НЕприемлив- и е ПРИНУДИТЕЛЕН /от Живота, НЕ по Закон!/ за Наемния Работник- и само ДОКАЗВА, че Работникът НЕ получава достатъчно Заплата там, където работи 8 часа и е принуден/от Живота!/ да работи над 8 часа /което е РАВНОЗНАЧНО да работи на едно и също място ПОВЕЧЕ от 8 часа, нали?!! Но в резултат на МЕЖДУНАРОДНАТА и вътрешната "Работническа борба и солидарност"от столетия насам/което се празнува на "1-ви май"!/ Работниците по Света са успели да извоюват /ВПОСЛЕДСТВИЕ и като следствие/ от Работодателите и Държавата: 8-часов работен ден, минимална работна заплата, почасово заплащане, осигуровки, социални придобивки, здравословни условия на труд и т.н.!!!
ТЕОРЕТИЧНО, съвместяване в ЕДНО на Работодател и Наемен Работник има само при т.нар. "СВОБОДНИ ПРОФЕСИИ", при които ВСЕКИ си е и "Работодател" и "Наемен Работник" ЕДНОВРЕМЕННО /адвокати, лекари, занаятчии, художници и т.н./. ПОГРЕШНО е да се счита за "Работодател" човек, който е АКЦИОНЕР /във фирма/! Акционерът НЯМА Работодателски права/нито и задължения такива/- той има САМО Право на ДЯЛ от печалбата, съответстващ на броя на притежаваните от него акции, както и на "ликвидационен дял"/при ликвидиране на фирмата/!!! НИКАКВИ други права НЯМА акционерът- дори и правото му да гласува в Общото събрание на акционерите и правото му да иска информация НЕ е право на Работодател! ПО ДЕФИНИЦИЯ/и по закон/ АКЦИОНЕРЪТ НЕ ОТГОВАРЯ за задължения на юридическото лице АД, нито АД-то отговаря за задължения на акционера! Това се отнася и за т.нар. "Работодателски задължения" !!!
"Начинът на Живот" НАИСТИНА не се определя от това, дали си на Заплата или на Печалба! "Начинът на Живот" е въпрос и на Възпитание, Култура, Мироглед и т.н. Ако имаш впредвид "СТАНДАРТА на Живота"- той зависи И от "покупателната способност" на човек. Плоблемът е, че НЕ количествоно пари правят човек да е от "нисша" или "висша" СОЦИАЛНА КЛАСА, а обратно- принадлежността на човек към дадена социална класа/дали ще е Работодател, Наемен Работник или и двете идновременно/ прави той да бъде беден или богат ! Наистина, възможно е да има Наемен Работник, който да е по-богат от някой Работодател/той, обикновено НЕ е Работодателят му!/, но това е въпрос на "стратификация" ВЪТРЕ в една социална класа, а не ДИФУЗИЯ между две социални класи! Дори и НАЙ-"богатия" Наемен Работник на Света НЯМА еднакви трудовоправни ИНТЕРЕСИ и права/задължения/ с равен или по-нисък от него по "богатстно" Работодател по Света! Наемният Работник ВИНАГИ и всякога ще е този, който ПРОДАВА/на Работодател!/ собствения си Труд-Функция, а Работодателят ВИНАГИ ще е този, който КУПУВА/от Наемен Работник!/ чужд Труд-Функция !!! Тази е истината за КЛАСИТЕ ! Другото е умишлена или неволна/?!/ МАНИПУЛАЦИЯ- за прикриване на Истината!!!
Добави мнение   Мнения:79 « Предишна Страница 4 от 4 2 3 4