Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Ново време за царската власт
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:408 « Предишна Страница 20 от 21 18 19 20 21 Следваща
Don
08 Фев 2005 19:25
Мнения: 19,057
От: Bulgaria

От 20:00 по Канал 3 - "НАГЛА" пресконференция на новото време. Поне така гласи анонса.
Gan(ю)гоТрий
08 Фев 2005 19:31
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Старшината забрави за обедната почивка и се минА, щот не спазва хирата рецепта на Лорд Сендуич “чукай покер, но не забравяй и грижата за стомаха”.
Проф. Дървингов, подкрепям първите 7 думи от тъмно синие по-нагоре, т.е. подчертаните горе. Без това правило липсва ОТПРАВНА ТОЧКА, т.е. закона е нищо ако не се спазва.
Sir_Lanselot
08 Фев 2005 19:46
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Костов обвини Михайлова..................
Михайлова обвини Костов .................
Gan(ю)гоТрий
08 Фев 2005 19:55
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
..да живеят пачаврите - лекета не хващат. АМИН..
Mrx++
08 Фев 2005 19:57
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Sir
Нещо не си ме разбрал. Прочети внимателно какво съм написал.
Аз въобще не се обиждам, защото тези неща не ми идват отвътре, като някои тук.
Заро
08 Фев 2005 20:33
Мнения: 73
От: Bulgaria
Мисля, че немско-италиянският мелез и комунистическото отроче Велчев трябва да се замислят над следното:
.........
Ще плащаме ли някога “Данък Интернет”?


8/2/2005 16:00
Наскоро появили се съобщения от комисията по данъците към Конгреса в САЩ позволяват да се направи извода, че действието на данъка върху телефонните разговори, въведен като “данък върху луксозните предмети” преди повече от 100 години, може да бъде разширено върху всички комуникационни услуги, в това число и Интернет. Анализаторът на BBC Бил Томпсън смята, че развитието на Мрежата е достигнало до стадия на зрялост и въпросът за налагането на данъци вече може да бъде разглеждан съвсем сериозно.

В момента в САЩ телефонните разговори по фиксираните мрежи се облага с 3% данък. В същото време обаче, расте делът на предоставяните от операторите на мобилни връзки и посредством VoIP услуги, което поставя в неравноправно положение играчите на този пазар. Докато едните плащат данъци, другите на практика се ползват от данъчни облекчения. Неизбежно се налага предприемането на действия, които да гарантират честната конкуренция на пазара.
Едно от решенията на дилемата е мобилните комуникации и VoIP-услугите да се облагат със същият данък както нормалните телефонни услуги. В комисията по данъчната политика обаче предлагат на Конгреса на САЩ по-мащабно решение. Предлага се да бъде въведен данък върху предоставянето на телекомуникационни услуги изобщо. Според законодателите това ще позволи с данъка да се обхванат и технологии, които тепърва ще се появят в тази област, като едновременно с това няма да се налага постоянното преразглеждане на законите за да се догонва техническия прогрес.

Обикновените американци обаче не посрещат с разбиране тази идея. В очите на много от тях мисълта за щедро финансиране на държавата заради общественото благо се възприема като опасен либерализъм, граничещ дори с комунизма. Има и алтернативни предложения – изобщо да се отмени данъкът върху съобщителните услуги. Един от доводите на поддръжниците на тази идея е, че находчивите граждани винаги ще търсят и ще намират начини успешно да заобикалят закона и така да натрият носовете на властите.

Преди пет-десет години прекрасен аргумент срещу “данък Интернет” беше самата новост на технологията, относително малкият брой потребители, а също и фактът, че какъвто и да е фискален режим би довел до изкривяване на самата идея. Вместо максимално отворена и удобна за всички Мрежа, нейното развитие щеше да бъде диктувано от изискванията и логиката на данъчното облагане. Днес обаче, когато в редица страни - например, в САЩ и Великобритания, - голяма част от хората са вече “онлайн”, този аргумент губи силата си.

Очевидно е, че в близко време и в средносрочна перспектива Интернет ще стане основа на съвременната комуникационна инфраструктура. Очевидно е също, че мрежите с пакетна комутация, изградени на база на TCP/IP протокола, с течение на времето ще бъдат заменени от технологии, използвани в съвременните телевизионни и радио комуникации. Ясно е, че властите, предпочитащи да използват косвеното данъчно облагане, ще търсят начини за пълнене на бюджетите за сметка на потребителите на Мрежата, точно както това се случва с всички други аспекти на ежедневието ни – като започнем от акцизите за алкохол и цигари, минем през пътните такси и стигнем дори до ходенето на кино и театър – за всичко плащаме данък.

Фактически, в САЩ и в момента много от хората плащат данък за ползването на Интернет. В редица щати, в частност Алабама и Флорида, данък се плаща върху ползването на вироколентов достъп по DSL, като трактовката е, че това е предоставяне на телекомуникационна услуга. В Уисконсин от 1991 година действа 5%-тов данък за достъп до Мрежата. Тамошните законодатели са проявили завидна осведоменост – законът е приет много преди в сила да влезе законът за забрана на облагане на Интернет (така нареченият Internet Tax Freedom Act), който става бариера за всички опити Мрежата да бъде поставена под фискална зависимост.

Във Великобритания, както и в почти всички страни на стария континент, достъпът до Интернет се облага с Данъка върху добавената стойност. Със същият данък се облагат и всички покупки, осъществявани онлайн. На дневен ред обаче стои съвсем друг въпрос – въвеждането на особен данъчен режим, отчитащ специфичния характер на Мрежата. Става дума за облагане на самият Интернет като такъв, а не просто чрез добавяне на данъци върху начините за достъп.

В момента потребителската активност в Мрежата изобщо не може да се отчете реално. Липсата на платежна система, която да позволи събирането на “Данък Интернет” обаче, изобщо не означава, че такава система може да се създаде в един прекрасен ден. В момента не плащаме и стотинка данък за всяко изпратено или получено писмо по електронната поща или за посещение на сайт. Платеният достъп до ресурси в Интернет като правило вече попада в обложените с данъци стоки и услуги. Така че никак не е лесно да бъде обосновано въвеждането на нов допълнителен данък.

Две са “болните” места. Първото от тях е VoIP. Властите са свикнали да прибират тлъсти данъци от телефонните компании. Възможността да си общуваме спокойно с помощта на компютрите (без да плащаме данъци за това), просто не дава на държавните чиновници спокойният сън, за който си мечтаят. Истината е, че за услуги, предоставяни безплатно – например, Skype – не може да се събира дори ДДС. Ако бъде въведен “данък Интернет” ще се случи почти същото както и с останалите косвени данъци – плащаш за нещо, което не е задължително да ползваш.

Втората и особено болезнена тема е проблемът с предлагането на видео през Интернет. Границата между телевизия и Интернет вече е трудно определима в някои отношения. Необходимостта да се плаща данък, например, върху гледането на потоково видео, както и размерът на сумите, могат да се окажат “студен душ” за много потребители.

Сама по себе си темата за въвеждане на “Данък Интернет” е много болезнена. Хипотетичното облагане на Мрежата изобщо няма да бъде прието с разбиране и одобрение от обикновените потребители. И въпреки това, прогресът не спира и колкото повече Интернет прониква във всекидневието ни, толкова по-често ще се чуват призиви за налагането на данъци върху удобството, което той ни предоставя. Властите няма да оставят току така нещата и кой знае – може би е неизбежно плащането на “Данък Интернет”?




Sir_Lanselot
08 Фев 2005 20:42
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Mrx++
Прочетох. Разбрах че не искаш да се подменя темата. ОК.
Sir_Lanselot
08 Фев 2005 20:46
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Заро,
Очевидно им отреждаш дълги години да управляват щом казваш "някога ".
Ще ти бъдат благодарни.
Заро
08 Фев 2005 20:55
Мнения: 73
От: Bulgaria
Сър, точно къде е написано от мен "някога"? Немско-италиянският мелез, независимо от платените социолози (в т.ч. и Райчев, на който С. Донче му купи играчката в-к Сега) е вече прочетен вестник и сега този вестник, по стара българска традиция се къса на подходящи по размер парчета и ще се използва, след някой друг месец по предназначение във WC!
Заро
08 Фев 2005 20:59
Мнения: 73
От: Bulgaria
Съре, учен човек си! Погледни, че има отделяне на моите писания, от тези които съм цитирал! Ако ти е трудно да различаваш, следващия път специално за теб ще пиша кое е мой текст и кое е чуж текст! Просто не ти прилича да реагираш тъпо като "царо"!
Gan(ю)гоТрий
08 Фев 2005 21:01
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Заро
[Новак][6]
07.2.2005 г. 22:36:11
“през 1944 или 1945 г. българите са изпращали един неосъществен цар, при това с цяла композиция награбено от народа!”
..с цяла композиция, натоварена със “злато и др. активи” се е изнесъл Фердинадчо – прекарал по “саратовски” не само БГ, но и руския цар и Германия. Влаковата композицията на Симчо за Мадрид ще е претъпкана с ТИКВИ: кондуктор – о.з. Президент на Парламента Оги Герджиков, барман(вагон-ресторанта) лекето на Пазарджик – Кошлучето. “Мадрид Експрес - превозващ тикви - еднопосочно”
Sir_Lanselot
08 Фев 2005 21:13
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Мисля, че немско-италиянският мелез и комунистическото отроче Велчев трябва да се замислят над следното:
.........
Ще плащаме ли някога “Данък Интернет”?
Заро,
Ами защо да се замислят над тази далечна перспектива, когато това още не е реалност в Америка? Че нали според тебе ще бъдат изритани след най-много 4 месеца.
редник
08 Фев 2005 21:19
Мнения: 9,547
От: Bulgaria
Тикви, ама златни - от изсечени гори разпродадени имоти...
Sir_Lanselot
08 Фев 2005 21:24
Мнения: 10,020
От: Bulgaria
Членство в НАТО, подписване на протокол за присъединяване към ЕС, натриване мутрите на червено синята мъгла / виолетовата суспензия /, намаляване на безработицата, политическа и икономическа стабилност, пълна подкрепа от господаря на света Джордж Буш.
Stranger
08 Фев 2005 21:33
Мнения: 2,674
От: Bulgaria
Бях сигурен , че вота на недоверие няма да мине докато "Новото време " не ... подписаха споразумение. Сега вече не съм. Нов морал , който няма нищо общо с морала. Какво ли ще сънуват нощес ??? Утре може пак да са опозиция, ако някой плати повече. На всичкото отгоре и тази гавра с Огнян Герджиков . Защо беше този ... сапунен сериал , загуба на парламентарно време, дестабилизиране на управлението( то малко му трябва). За да има какво да си пишем по форумите. I sick**r.
Gan(ю)гоТрий
08 Фев 2005 22:00
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
"В царството на слепците и едноокия е цар"
raven707bg
08 Фев 2005 22:15
Мнения: 5,137
От: Bulgaria
<b>Царят обещава: минимална заплата 270 лв., средна пенсия 200 лв. и надбавки за всички деца до 2009 г.</b>

Министър Христина Христова обясни пред журналисти как българската социална политика ще се доближи до евростандартите

Днес, 08 февруари, в Централата на НДСВ, се проведе политически съвет на тема “Социална политика с европейски измерения до 2009 г.”
Министър Христина Христова представи отчет за извършеното в областта на социалната политика от 2001 г. досега и е очерта намеренията на МТСП за развитие до 2009 г.
Следващия мандат на НДСВ предвижда:

* Детски добавки ще получават всички родители, независимо от доходите им, както и ще се осигурят допълнителни финансови възможности за младите семейства;
* Ако сегашният темп на нарастване на минималните доходи се поддържа, очакванията са до 2009 г. минималната работна заплата да е най-малко 270 лв., средната пенсия поне 200 лв., а гарантираният минимален доход да достигне 76 лв.;
* За да се достигнат европейските социални стандарти ще се изготвят правила за по-справедлив достъп до пенсионната система според личното участие на всеки човек. Ще се създаде и специален фонд за увеличаване на пенсиите и намаляване на осигурителната тежест;

До края на този мандат МТСП предвижда:

* Пилотно да започнат работа 20 фамилни центрове за отглеждане на деца до 4 години;
* Да стартира програма за социална помощ за здравно осигуряване,
* Да се даде възможност на повече хора да участват в програмите “Личен асистент” и “Социален асистент”, както и “Равен шанс на децата в училище” в цялата страна;
* Ще се открият 10 комплекса за социални услуги за деца в риск и семейства в риск;
* Ще се изградят 12 защитени жилища за младежи с ментални увреждания;
* За 13-те общини, в които 30% от населението живее под прага на бедността, в момента се създават програми за социално развитие.

Политическият съвет на НДСВ дава висока оценка на работата на Министерството на труда и социалната политика и при двата ръководни екипа – на министър Лидия Шулева и по-късно на министър Христина Христова. Това заяви зам.-председателят на партията Даниел Вълчев след края на политическия съвет.[/b]
Ина Тодорова
08 Фев 2005 22:27
Мнения: 3,086
От: Finland


raven707bg
08 Фев 2005 22:35
Мнения: 5,137
От: Bulgaria
Тодурова, не се хили безпричинно, ами виж ква свалих от сакатия сайт на правителството. Ромите се включват, а ни бегаме в странство...

Издания от цял свят продължават да коментират Международното откриване на “Десетилетието на ромското включване 2005-2015 г.”

08.02.2005 г.

Швейцарският ежедневник “Le Temp” публикува статия под заглавие “Осем страни от Югоизточна Европа лансират Десетилетие за интегриране на ромите”. Техните правителства се ангажират да направят необходимото за превъзмогване на несъответствията в условията на живот между ромите и останалата част от населението, пише изданието. То подчертава, че проектът дава възможност да се обърне ходът на историята и да се реализира политическата воля за интегриране на ромите в европейските общества. Цитира се и Декларацията, подписана от петима държавни ръководители и трима вицепремиери, с която те поставят началото на първото международно усилие да се направи радикална промяна в политиката по отношение на ромите.

Правителствата на осем централни и източноевропейски държави обединяват усилията си за пълната интеграция на ромите в техните демократични общества, пише излизащият в Делхи на английски език вестник "The Asian Age". Изданието цитира словото на премиера Симеон Сакскобургготски, в което той подчертава, че всяко човешко същество заслужава шанс за по-добър живот. Българският министър-председател вярва в таланта и способностите на ромите, пише вестникът. В статията се изтъква, че усилията на 8-те държави-инициаторки на дългосрочния проект ще бъдат насочени в четири основни области – образование, здравеопазване, заетост и благоустройство.

И двете издания информират за ролята на Световната банка и на Института “Отворено общество” в инициативата и за финансирането на бъдещите проекти за периода 2005-2015 г.
Gan(ю)гоТрий
08 Фев 2005 22:37
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
ДойдеМуВремето
(снимка: натиснете тук)

Редактирано от - Gan(ю)гоТрий на 08/2/2005 г/ 22:45:58

Добави мнение   Мнения:408 « Предишна Страница 20 от 21 18 19 20 21 Следваща