Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
""Приятелският огън"" по Гърдев порази Свинаров
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:323 « Предишна Страница 9 от 17 7 8 9 10 11 Следваща »
ЪФ1
08 Мар 2005 15:41
Мнения: 395
От: Bulgaria
последен постинг за днес и спирам да обяснявам.
Понеже повечето от вас говорят наизуст ще поясня:
за 6 месеца Садамчетата, както тук всички ги наричат получават между 15 000 и 20 000 лева + заплатите които им се полагат в БГ + компенсации - отпуск.
Наоколо можеш да си купиш малък апартамент за 15 000 - 20 000 лева, щото гладът е голям.
Ако не са достатъчно разумни си купуват една полу-нова кола, която се превръща в хармоника през следващите няколко седмици и отива в някоя от автоморгите или им я крадат, щото им саф се досвидяли 300 лева за застраховка и те си я купуват (откупуват) отново.
Беше се стигнало до там, че ги заплашваха, че ще им я краднат и те снасяха кинти. Абе голем смех.
Така, че, нека да не гожорим наизуст.
хунвейбин
08 Мар 2005 15:43
Мнения: 9,895
От: Bulgaria
Старшината ,
И въздействието което постига писмото доказва , че в него има много голяма порция шантаж.
Истина е казана от про американски настроен ефрейтор.
На който вероятно са обещали още една нашивка.
Ефекта е поразителен.Само във форума вече има над 10 готови генерали които единствено провидението не е забелязало.
Те във всеки момент могат да поемат ръководството на армията.
Дали са просто маниаци тези хора.Или са като този ефрейтор анонимно превърнал се в национален герой.Аз мисля , че е второто-за повечето от тях.
И това отново поставя много остро въпроса за платените писачи и драскачи.
За прислужниците.За проводниците на политическият шантаж.

paro_k
08 Мар 2005 15:45
Мнения: 53
От: Bulgaria
ЪФ-чо, прав бях, че завиждаш.
Gitcho
08 Мар 2005 15:45
Мнения: 1,057
От: Bulgaria
В форума се пръкна още един лумпен от сорта на FL & чичо Фичо. Това е товарищ Макаренко. Честито!
Them or Us
08 Мар 2005 15:46
Мнения: 904
От: Bulgaria
Долу НАТО!Долу ЕС!Долу глобалното меркантилно, гешефтарско, търговско....общество!
Mutant4o
08 Мар 2005 15:51
Мнения: 3,341
От: Bulgaria
Въпроса е за реакцията на военното и политическото ръководство, а не за това дали се умира на война или не.
zlobarcheto
08 Мар 2005 15:51
Мнения: 949
От: Bulgaria
Др.Макаренко!

настояваме за всичко това, явно си отскоро във форума и не знаеш. Но това са отделни теми, единственото общо между тях е , че да, пак ни правят на абдали!
А ти бойно участваш в това, другарю! Защо ли-ами гледай хАмериканския филм "Да разлаем кучетата"-като избухна секс-скандал в Белия дом, хамериканчетата ко измислиха-ами отвлякоха вниманието на хората към некъв конфликт в Албания. И ти правиш същото-има конретен казус-укриване на обещствено важна информация, след което следва издън, а след него не оставка, ами търсене на виновника, дето разкри истината! А ти ни занимаваш с катастрофи и приватизация. Да, и това е проблем, но не му е тук мястото.
Остава въпросът, къв го дирим в Ирак, защо никой не иска сметка от пияните рейнджърчета и от др.Буш?? ТОВА НЕ Е ВОЕННА ГРЕШКА. Нима сте с толкова къса памет-това НЕ Е ВОЙНА. ХАмериканчетата са там да възпитават иракчаните ан ДИмУкрация-ега ти димукрацията, стрелят по БГ-патрул....

Редактирано от - zlobarcheto на 08/3/2005 г/ 15:54:13

Старшината
08 Мар 2005 15:53
Мнения: 20,650
От: Bulgaria
Хун, точно в тази твоя интерпретация не съм съгласен. Я виж тия юнаци - да не са ги дърпали вестниците за езика ? Натиснете тук
Васуки
08 Мар 2005 15:55
Мнения: 3,605
От: India
Солджърите на янките вече съвсем са дерейлирали психически. Нощеска са гръмнали с "приятелски си огън" и иракски войник на тяхна служба. Това е симптоматично, италиянец-разузнавач, после наш НАТО-вец, накрая иракски мераклия да им служи - явно се касае за тенденция, която май ще се задълбочава. Така е като воюваш срещу народи, племена или вярващи, а не срещу редовна войска.
В медиите наемниците на чичо Сам вече са пропагандна позиция. Поручикът Узунов е с едни гърди напред, в "Стандарт" Велизар Шаламанов е изложил почти същите спуснати мисли. До утре ще пъкнат Иван Кръстев и Иво Инджев, вдруги ден ще заключат Огнян Минчев и Шван Гарелов. Вероятно циониста Дайнов ще се изцепи правоверно, по нещо ще смутолявят Дачлето и Райчефф. Добре известната група за влияние.
Kurli
08 Мар 2005 16:01
Мнения: 26
От: Bulgaria
Съболезнователно писмо на президента Първанов до роднините. "за отблъскването на терористична атака срещу български патрул в Ирак", 5 март:
"С енергичните си действия, рискувайки живота си, вашият син допринесе за отблъскването на атаката, защити другарите си".
kaily
08 Мар 2005 16:05
Мнения: 35,647
От: Bulgaria
Ми...милички, на мен ми омръзна да правя безплатна реклама на обединението, ама...
А сега един въпрос-кат не ви харесва, кой точно очаквате да промени нещата?
Щото се говори така-
на мен ми омръзна
и
трябва [/b]да се променят нещата.
Е убу, това
да се към кого го насочвате? Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.
А вие казвате:
Давим се! Някой трябва да измъкне давещите се!
Кой? Южният бриз ли?
проф. дървингов
08 Мар 2005 16:06
Мнения: 14,308
От: Bulgaria
ЪФ-ЧО - малко информация за размисъл и корекция на сметките -
участниците в експедиционните корпуси получават освен заплата за длъжност и звание и командировъчни - в началото бяха около 50 дол., последните протестираха (ако си спомняте) с аргумента за риска, който носят и сега получават по 100 дол. на ден(Свинаров се хвалеше, че е намерил парите). Но не съм сигурен дали напълно удовлетвориха исканията им, но дигнаха дневните в сравнение с първите батальони, та и за това се изпокараха. Смяташ - 6 месеца = 180 дни = 18 000 дол. Колко харчат и връщат в къщи не знам

Редактирано от - проф. дървингов на 08/3/2005 г/ 16:11:08

ЪФ1
08 Мар 2005 16:12
Мнения: 395
От: Bulgaria
komar1,
как ги сметна тий проценти бре, моите сметки са по-други:
4 батальона по 600 души = 2400
8 жертви
=========
0, 3333333~%
или
(2400 човека * 0, 3333333~)/100 = 8
та процените са 0, 3333 в период...
Защо ли непрекъснато имам чувството, че съм заобиколен от олигофрени, които вярват на всяка дума изписана в интернет и не могат да сметнат една най-обикновена сметка от линейната алгебра?!?!?!
Знам ли?
А оня дето все натяква, че завиждам, ще го осветля, че живея в къща струваща над 150 000 лева, спечелени с много бачкане и лишения и по най-чесния възможен начин и построена с много, ама много бач от моя страна.
Така, че стига простотии бе тате.
Ама друго си е да изкараш 20 000 лева за 6 месеца, без да се потиш много, много и без да мислиш за последствията...
Iezuit
08 Мар 2005 16:13
Мнения: 17,521
От: Pitcairn
Не мислите ли, че е кощунствено да говорим за пари в таква ситуация???
paro_k
08 Мар 2005 16:15
Мнения: 53
От: Bulgaria
Наташке, на теб разчитаме.
Честит 8-ми март.
zlobarcheto
08 Мар 2005 16:15
Мнения: 949
От: Bulgaria
Кайли, права си!
Ние трябва да се измъкнем за косата като барон Мюнхаузен!
Щото като гледам проблемът е , че други негови колеги /справка ген.щаба, правителството и пр./ се опитват да ни кажат , че живеем в някакъв сън, че това не е истина, че са виновни загиналият войник и анонимният автор на писмото...
Лощото е, че както гледам въ вфорума има такива дето им се връзват....
paragraph39
08 Мар 2005 16:19
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
КОМЕНТАР
Американският "приятелски огън" създава главоболия за дипломатите

Ан Гиърън, Рая Рагех и Тод Питман, Асошиейтед прес



За един ден американските сили в Ирак по грешка убиха офицер от италианското разузнаване и раниха журналистка, която бе прекарала цял месец като заложник в ръцете на бунтовници.Вероятно са застреляли случайно и български войник, участващ в оглавяваната от САЩ коалиция.

Инцидентите обтегнаха отношенията с двама от редките европейски партньори на администрацията на Буш в Ирак и създадоха дипломатическа бъркотия, която държавният секретар Кондълиза Райс трябва да оправя.

Лидерите на Италия и България привикаха американските посланици да дават обяснение за стрелбите въпреки че двата случая все още се разследват. На срещата си с американския посланик в София Джеймс Пардю президентът Георги Първанов се оплака от липсата на координация между коалиционните сили. Министърът на отбраната на България Николай Свинаров настоя коалиционните партньори да вземат спешни мерки за подобряване на координацията.

От своя страна италианският премиер Силвио Берлускони, предан съюзник на президента Джордж Буш, поиска бъде поета отговорност за инцидентите. В петък Буш се обади на Берлускони, за да му изкаже съболезнования, и обеща пълно разследване. Случаят има потенциал да се превърне в провал в сферата на връзките с обществеността, смята анализаторът Майкъл О'Хенлън от института Брукингс. Според него на този етап САЩ са смятани за двуличници, италианците мислят същото за Буш.

САЩ успяха да изгладят отношенията си с много европейски държави, които се противопоставиха на нахлуването в Ирак, но малко са европейските съюзници, готови да предоставят значителни контингенти и средства за войната.

Миналия месец Райс посети Италия, за да благодари на Берлускони, че е спазил обещанието си и е оставил контингента в Ирак въпреки нарастващото обществено недоволство у дома. Буш също се срещна с италианския лидер миналия месец.

Мнозинството от населението в България също е против войната и продължаващото присъствие на около 450 български военнослужещи в Ирак. И в Италия, и в България инцидентите предизвикаха дебати за това дали войниците трябва да останат в Ирак. Но и двете страни обявиха, че не смятат да изтеглят контингентите си след стрелбите в петък.

Българският редник Гърди Гърдев бе убит при "приятелски огън", както се изрази българският министър на отбраната - войникът бил улучен от куршум, идващ от американски комуникационен пост. Българската армия поиска от председателя на
Съвета на началник-щабовете генерал Ричард Майърс да се направи разследване. По случая работи и американската армия.

За италианския инцидент се знае повече, но все още не е ясно дали американските войници са проявили лекомислие, като са стреляли по колата на освободената заложница, или вината е на италианците. Американската армия твърди, че колата с журналистката Джулиана Сгрена не се подчинила на предупрежденията да спре и профучала през охраняем американски пропускателен пункт. Американските войници открили огън по колата и убили офицера от италианското разузнаване Никола Калипари. Сгрена и неин спътник в колата били ранени. Сгрена оспори почти всяка дума от американската версия и заяви, че колата й вероятно е обстрелвана, тъй като САЩ са против Италия да плаща откуп за освобождаването на заложници.

Абсурдно е да се предполага, че мъже и жени в униформи ще нападат невинни цивилни, заяви вчера говорителят на Белия дом Скот Маклелън. Маклелън допълни, че колата на Сгрена е пътувала по едно от най-опасните шосета в Ирак на път за багдадското летище. Шосето към летището е място, където атентатори самоубийци организират атаки с коли бомби и където бунтовници стрелят по оглавяваните от САЩ сили, посочи Маклелън. Той изтъкна, че войниците от коалицията често трябва да взимат мигновени решения, за да гарантират собствената си сигурност.

Всички са на мнение, че Пентагонът няма да промени тактиката си да спира коли като ги обстрелва. Това обаче може да означава, че Райс и други американски представители ще трябва да дават още обяснения, а вероятно и извинения. Смъртта на италианския агент и българския войник от "приятелски огън" е доказателство за ужасяващата действителност по иракските пътища.

Държат се като каубои, заяви Абдула Мохамед, чийто брат е бил убит от американските сили в Рамади на 28 февруари. Мохамед посочи, че брат му се движел прекалено близо до американски патрул, който внезапно открил огън по колата му и го застрелял. Американските военни автомобили в Ирак имат надписи на арабски, които предупреждават цивилните да спазват дистанция или рискуват да бъдат убити. Подобни предупреждения са поставени и на укрепените американски пропускателни пунктове в столицата.

В страна, където бунтовниците нанасят удари всекидневно, няма съмнение, че в някои случаи употребата на сила е оправдана. От свалянето на Саддам Хюсеин атентатори самоубийци, много от които в коли, убиха много американски войници. Освен тях обаче загинаха още повече иракчани - много от тях не са били атентатори, но са отказали да спрат на охранявани от САЩ пропускателни пунктове.

Объркването на някои американски войници е разбираемо, смята експертът по американска външна и военна политика Уилям Кинкейд. Според Кинкейд войниците попадат в ситуации, за които не са били обучени.

08-03-2005

хунвейбин
08 Мар 2005 16:23
Мнения: 9,895
От: Bulgaria
Старшина
Виж как се ясно се подрежда събитието.

Ако го разделим на период до писмото и след писмото.
Има съвсем ясно открояващи се два момента.

До появата на писмото.
Политическият елит лъже за да героизира.
Загинал от терористи-значи е герой.

Писмото прави обратното.
Де героизира за да излъже.
Загинал от приятелски огън-за който са виновни българите.

Общото между двете позиции е защитата на про американските интереси и настроения.

Първите ще твърдят .Щяхме да го кажем.Защото не може да се скрие.
Значи не са излъгали.
Вторите ще твърдят.Ние казахме истината .Това е цялата истина.
Виновни са българите.
Ефекта отново остава същия.
valko
08 Мар 2005 16:24
Мнения: 192
От: Bulgaria
На италианеца дето го убиха американците, кръстиха
площад в центъра на Рим.
Нашите да не останат по-назад кръстиха на Гърдю
-централната улица в селото.
Аман от простотията на българските политици.
Дет се вика : "Видяла жабата че подковават коня и
тя вдигнала крак"

Но на негово име трябваше да се кръсти някоя "УЛИЦА БЕЗ ИЗХОД "
като символ на безизходицата в която са набутани всички
българи.
paragraph39
08 Мар 2005 16:26
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
15 обезглавени тела са открити южно от Багдад 8 март 2005 | 15:54
Агенция "Фокус"
Багдад. 15 обезглавени тела на мъже и жени бяха открити южно от Багдад, е съобщил за АФП офицер от иракската армия. Подробности до момента не се съобщават.

Добави мнение   Мнения:323 « Предишна Страница 9 от 17 7 8 9 10 11 Следваща »