Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Приписки по историята на иконоборците
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:47 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща
Oraсle
10 Апр 2005 00:32
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
А, гледам че ЧФ ме е изпреварил.
По данни от 1992 г. населението на Сибир било 32.5 милиона. Не знам дали е намаляло чак в пъти, но не вярвам да се е увеличило.
Душко
10 Апр 2005 01:19
Мнения: 11,027
От: Austria
"" REGISTER - 140 000000.-------това с чукчите ... щото Украйна не е русия , нали? ""
Украйна е отделна държава. Имаше 55 милиона население. Сега е намаляло поне с 4 до 6 милиона. Много украинци работят като гнастарбайтери в Русия - главно като ратаи по фермите, шофьори, строители. Като навсякъде по света работа която е непривлекателна за местното население. Има много артисти и музиканти от Украйна в Русия - те са добре. Украинките са много извесстни в ЕС, като най- многобройните представителки на една древна профкесия. Според някои до 15 % от жриците.
Населението на Русия - 145 милиона. От тях 20- 25 милиона мюсулмани които се ползват с всички права на руски граждани. Министъра на вътрешните работи на Русия е мюсулманин - татарин.
Населението на Канада е с англо, франко и китайски говорящите канадци .
Населението на САЩ - около 300 милиона с белите , афроамериканците, латиносите и китайските емигранти. До 2015 година делът на белитте американци ще е под 50 % и непрекъснато ще пада. В най- големия и най развития щат - Калифорния то е вече под 50 %. Милиардното население на Латинска Америка и многомилиардното население на Източна Азия ще се изселва към плодородните земи на САЩ.

Африка и мюсулманския свят също се нуждаят от пространства.

Малка демографска справка - Испания и Мароко са съседи.
Преди няколко десетилетия - Испания имаше 3 ( три ) пъти повече население о Мароко.
Днес имат еднакво население.
След 2 десетилетия Мароко ще има 2 ( два ) пъти повече население от Испания.
Къде ще отидат да живеят тия мароканци ( индийци, малайци, африканци )
А ) Испания ( ЕС, САЩ, Канада )
Б ) Сибир ( Коми, Архангелск )

Oraсle
10 Апр 2005 01:24
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Туй последното доста несвързано. Виж, в предишния постинг се беше постарал повечко, онова със зачертаването и скобките ми хареса, нищо че беше абсолютно невярно.
Последниият ти въпрос се основава единствено на предположението че населението на Марко, Индия и .т. н. ще продължи да нараства експоненциално. А дали това е възможно?
-
Пък гледам пращаш плодящите се мароканци и индийци в Коми и Архангелск.
Че то там си е старшен бахър. А преди това разправяше че Сибир бил прекалено студен за китайци. Явно мароканите и индийците не са чак толкова претенциозни.

Редактирано от - Oraсle на 10/4/2005 г/ 01:37:17

Душко
10 Апр 2005 02:16
Мнения: 11,027
От: Austria
Oraсle, когато си служтиш с цифри и факти е друго нещо. Така вече може да се разменят смислени мнения.
Радвам се, че си служиш с Атласа, а не с пропагандата. Това е вече нещо друго.
Прав си, по- голямата част от населението на Русия е в европейската част.
Това за 30 те милиона жители на Сибир също е вярно. Да предположим - 30 милиона сибиряци в 12 милиона км. кв. територия - долу горе като в Канада.

Само, че - Митът Канада и студа.

Най големия остров в света - Гренландия принадлежти на богатата Дания. На територия повече от 2 милиона кв. км. живеят само 50 хиляди души. Явно наследниците на древните викинги, не могат да заселят и освоят най големия остров в света.
До него - Канадския Архипелаг. Най големия архипелаг в света - снежна пустиня. Неизползваема. Островите - Бафинова Земя, Виктория, Банкс, Девон, , Южен Хъмптон, Лемир ... са по- големи по територия от България и там няма нито един град. Пустош. Един от най- големите полуострови в света - Лабладор - ненаселен. По река Макензи и Хъндсъновия залив - нито един истински град.
Виж къде е Мурманск, Архангедлск и Петербург. Петербург 60 градуса сев. шир. ( 5 милиона ) е на паралела на южна Грендандия, и по- на север от п-в Лабладор. Погледни 60 гр. сев. шир. в Канада - пустиня.
Погледни Мурманск ( половин милион жители почти 70 гр. сев. шир.) или Архангелск - никъде в света - Аляска, Канада, Скандинавия толкова на север няма градове.
Да погледнем Канада. - Вакунвър - около 50 гр. с.ш. - точно там е Волгоград ( Сталинград ) в Русия.
Монреал и Отава - 46 гр. в. ш. - там е Одеса в Украйна или Астрахан в Русия. Наистина много студено, за английските и френските преселници. За русия - там е ЖЕГА.
Любимия на китайските канадци град - Торонто - 43 гр. сев. ширина. Там в Русия е само Сочи - морски курорт.
Ама къде е Сибир, къде е Сочи. Това, че китайците се чувстват добре във Вакунвър и Торонто, не значи, че ще се чувстват добре в Сибир. Цялото население на Канада се се скупчило в южната част на страната, до границата със САЩ. На север няма нито железни линии, нито истински градове, а селища от рода на Чърчил, Нелсон, Радиум, Ураниум, Платиниум. Освен групи ескимоси, там не се срещат нито бели нито жълти канадци. И няма никога да се заселят.
Чичо Фичо е прав с тая 0 изотерма. Не знам дали я е разбрал. На север от тая изотерма стопанството става много трудно. Не само селскостопанската реколта страда от липса на светлина и топлина, но и икономиката- от строителството на пътища и жилища, до отоплението всичко става с повече вложен труд за единица продукция. Защо е така - поммислете сами.
Чичо Фичо
10 Апр 2005 04:18
Мнения: 24,838
От: United States
Оракле, на сайта на Сибирския федерален окръг пише, че населението му е 20.5 млн, а Далекоизточния окръг е по-малко от пет млн. На Уралския федерален окръг е по-малко от 4.7 млн (част от него е Европа). Значи цяла азиатска Русия има по-малко от 30 млн (от 145 общо), но според мене и те бързо намаляват, някъде - в пъти.
Mikele
10 Апр 2005 08:12
Мнения: 1,566
От: Bulgaria
Всъщност преговорите между Китай и Русия се водят не китайци да заселват Сибир, а да разработват на концесия енергоизточниците /Китай се нуждае от огромни колическтва/ и полезните изкопаеми, като за това заплащат 1/3 от добива на руснаците.
Perkoles
10 Апр 2005 13:21
Мнения: 7,433
От: Australia
Иконоборците винаги ще са губещи, колкото и големи умници да са. От иконоборци, те самите се превръщат, или биват превръщани в икони. В битката им срещу образите, се използват (биват използвани) наложени вече образи или собствените им такива. Още в момента на допира си до медиите, иконоборците се превръщат в икони, т.е. в губещи. Но как да достигнат техните мисли до повече хора без помощта на медиите и без да се превърнат те самите в образи-носители на истини без да е необходимо да се раздвояват. Как, след като медиите си гонят тиражите(разб. и квоти и..), а без тиражи ги няма и медиите. На иконоборците им остава само една възможност, а тя е
... :-)
.
Колко много ми се щеше, преди десетина дни, някои да постне цитата постнат тук от NЕМ, за да стане ясно, как един иконоборец* бе превърнат сам в икона. Образ, в които трябваше да се огледат "правилно", "истин(а)ски"- грозно-изкривени, лъжливи и лоши събития и образи от близкото минало и настояще. Всички, застанали пред Това внушително огледало, трябваше да са добри и да изразяват истината. Истината, която ние трябва да възприемем такава, каквато ни е внушена.
.
*от гр. "Образ"+борец срещу утвърдения/утвърдените образи на една от системите.
.
П.С. С последния пример не искам да вдигам нечии кокали (опазил ме Бог). Просто използвах един съвсем пресен пример (някои може би не са се срещали с Че или още по-малко с Платон:-), как добрите идеи и Икони (образи) биват използвани от мерзавци за пъклено-гнусните си дела.
Както и: че тези ми мисли са напълно семиотични, предизвикани от написаното от Димитър Денков.
(денк даран :-)
Мерси, за което!
Calina Malina
10 Апр 2005 13:50
Мнения: 6,931
От: Bulgaria
Добре поне, че не ги осъждат на смърт вече Физическа де... Това според мене е най- доброто от Денков, публикувано във в. Сега.
Чичо Фичо
10 Апр 2005 15:11
Мнения: 24,838
От: United States
Душко, климата в Америка е доста различен от Европа. В Канада тайгата почва от Монреал и Квебек, пътя между тях е сибирски, зимата е сурова, около 46 градуса, ширината на Одеса. В Канада обработваемата земя е 100-200 км ивица по границата. Ню Йорк е на ширината на Солун, Вашингтон - Атина, Грийнсбъро (Сев. Каролина) - о. Крит, пък зимата е мразовита и снежна - в Ню Йорк 1996 видях най-голямия сняг в живота си. Сан Диего - на ширината на Тел Авив, но лятото никога не става над 25-28 градуса, вечер е хладно, обличат пуловери, водата рядко стига 20-22 градуса (у нас на 43 градуса ширина е стигала до 28, обикновено лятото винаги е 22-25). Освен Флорида - Тампа е по-надолу от Кайро, Маями - като централен Египет, растителността в американския юг е борове и дъбове (евкалипти в Калифорния), палмите си личат, че са гости от Карибите.
Душко
10 Апр 2005 15:44
Мнения: 11,027
От: Austria
Чичо Фичо , напълно си прав. Това е истина. Аз рекох да поспекулирам на незнанието на някои и да ги поставя в затруднено положение. Но ти познаваш фактите. Това не мога да го отрека. Приятно е да спори човек на основата на факти, а не на прпаганда.
Европа е галеникът на земното кълбо . Защо
Заради ГЪЛФСТРИМА. Най голямото топло течение на земята, което мъкне топлите тропически води на Карибско море към Северния Ледовит Океан. Покрай западните брегове на късметлията Европа. За това в Англия, Шотландия и Скандинавия през зимата е по- топло отколкото в София. ( През лятото в София е много по- горещо ). Русия има континентален климат - много тежък и за културните растения и за стопанството. Там разходите за 1- ца продукция са МНОГО по- големи от тези в Европа. Този тежък климат се компенсира със природните богатства (преди кожи и злато , днес нефт и газ). Тъпите ръководители на С. Съюз ( Кукурузника, Льонята и др ) си даваха богатствата за глупости - целувки от Бай Тошо, Хоникер ... и разни прогресивни африкански, азиатски и латиноамерикански лидери.
Докараха страната си до просешка тояга. Запада печелеше от това.
Ако Русия разумно използва богатствата си и се ориентира към Китай, Индия дори САЩ и Бразилия вместо към зависимост от европейския пазар - ще спечели. Има шанс да стане богата страна. Ако продължава да се държи като бебе за полата на майка си към Европа и САЩ - ще се разпадне. Най лошо, фатално за страната ще е влизане в някакъв съюз с Европа - напримевр в ЕС. Тогава окончателно ще загуби контрол над природните си богатства. Европа както знаем практически няма никакви, но за сметка на това е страшно хитра и лакома.
Душко
10 Апр 2005 15:59
Мнения: 11,027
От: Austria
Има още един въпрос който не се разбира от хората. Ако климата в Света стане по- хубав и умерен и настъпи " Световно затопляне " . Тогава Гълфстрима вече няма да е така силен. Екстремално ниските температури в полярните области ще се увеличат, а в Европа тампературите ще спаднат и донякъде ще се изравнят с тези в Канада, Аляска и Сибир. Това ще е много лошо за галеника на земното кълбо - Европа. Затуй европейците дигат такава патартия против " Световното затопляне ". Не защото са се загрижили за световната екология, а понеже ще загубят предимствата си.
САЩ, Канада, Китай и Австралия НЕ ИМ ПУКА от тия европейски проблеми.
Европейците пак принудиха Русия да играе по тяхната свирка и да подпише Киотските протоколи. За благодарност подпомагат морално и финансово вахабиитските терористи в Кавказ.
bgtopidiot
10 Апр 2005 16:07
Мнения: 11,702
От: Bulgaria
Душко, съгласен съм с повечето неща, които си привел като доводи. Само за ефекта от затоплянето имам малко друго мнение. Ако съществува такова затопляне (не е доказано), то за Европа ще има точно обратния ефект, защото Гълфстрима, на който дължи климата си, ще промени посоката си под влияние на повишаването на нивото на Световния океан (студената вода изтласква топлата на повърхността). Имаше изследвания откъде ще минава Гълфстрийм, смътно си спомням, че френската Ривиера бе заприличала на Гренландия, докато североизточното крайбрежие на САЩ и Канада наподобяваше Майами.
Инакомислещ
10 Апр 2005 16:11
Мнения: 1,677
От: Bulgaria
Хайде малко география за глобалисти - Натиснете тук
Душко
10 Апр 2005 16:56
Мнения: 11,027
От: Austria
bgtopidiot , Мисля, че сме на едно мнение. Може би аз не съм се изразил не съвсем точно- "" Екстремално ниските температури в полярните области ще се увеличат ... "" - имах в предвид, че в полярните област ще стане по- топло отколкото е сега.
Както казва Чичо Фичо - Солун ( и Неапол ) е на паралела на Ню Йорк. Ако го нямаше топлото течение, би трябвало температурите в тези градове - пристанища да са приблизително равни.
Париж е на паралела на Волгоград и доста по на юг от Киев и Харков. Но е много по- топло, особенно през зимата.
Артиста
10 Апр 2005 17:12
Мнения: 5,204
От: Canada
Не може да се абстрахираш от връзката на солеността и температурата :


Студените плътни води на Лабрадорското течение като че ли се гмуркат под водите на топлото Гълфстрийм течение, без да възпрепятстват движението му по бреговете на Европа.Но плътността на водата се определя не само от температурата, но и от солеността, а Лабрадорското течение възниква в Северния Ледовит океан достатъчно обезсолено и продължава да се обезсолява за сметка на северните (особено сибирските) реки.


Когато степента на това обезсоляване достигне определено ниво, плътността на водите на Лабрадорското течение се намалява, то се издига на повърхноста и прегражда пътя на Гълфстрийм. Започва захлаждане, а след това заледяване.Оттокът на северните реки все повече се затруднява.На
територията на Евразия възниква голямо затопляне, натрупва се вода в ледниците и във вътрешните морета.Едновременно с това расте и солеността
на Северния Ледовит океан, а следователно и на Лабрадорското течение. Постепенно то все повече отива в дълбочина и за известен период се намира под Гълфстрийм. Тогава климатът в северното полукълбо започва да се затопля.

Редактирано от - Артиста на 10/4/2005 г/ 17:15:09

Calina Malina
10 Апр 2005 17:50
Мнения: 6,931
От: Bulgaria
Простете невежеството ми, форумци Ама не ми е ясно как свързвате иконоборството с размишленията си по географски проблеми За чичо Фичо разбирам - той е пътувал миналата седмица до Сан Диего. Последният му е напомнил за Маркузе, а Маркузе се споменава в статията на Денков...
bgtopidiot
10 Апр 2005 18:09
Мнения: 11,702
От: Bulgaria
Ваше Чалгаджийство, много важен фактор поизпуснахме наистина
bgtopidiot
10 Апр 2005 18:14
Мнения: 11,702
От: Bulgaria
Calina Malina, явно не си спомняте какво беше удоволствието от бутането на танкчета
Simplified Solutions
10 Апр 2005 18:26
Мнения: 35,462
От: Bulgaria
Еееех, танкчетата. Златните времена на форума.
Чичо Фичо
10 Апр 2005 19:15
Мнения: 24,838
От: United States
Много интересни географски изказвания. Както и да се мени климата, Алтай, Байкал и Камчатка са върховни природни забележителности, като Ниагара и Йелоустоун. Дано скоро станат достъпни за обикновените туристи.
*
Американското източно крайбрежие е геологически много старо, почти плоско, с много приливни солени блата, лагуни и пясъчни коси, и с грамадни удавени речни устия, зимите понякога са сибирски, летата понякога - кубински. Като пристигнахме 1995 г. през август за една минута на улицата ставахме вир вода, да ни изстискаш, никога на ми е извирала така вода. 40 градуса и 99% влажност. През зимата авенютата пък ми изглеждаха като каньони до северния полюс. Сняг над метър за една нощ, четири часа си изравяхме колата с лопати и стана нещо като иглу. Патехме и от необичайно мощно статично електричество в къщите, ръцете ни се цапаха от нищо. Тръшкаха ни непознати вируси с всевъзможни гадки усложнения. Но отдавна свикнахме и сме ги забравили. Първите пионери в Масачусетс бей колони мрели като мухи през зимата, оттам и Деня на благодарността пред зимата, малко както в България наричали болестите "сладки и медени".
*
Душко, Русия според мене няма много какво да получи от Китай - те са съперници за западни инвестиции, а и на нея й трябва най-вече скандинавска цивилизованост, да стане като съседката си Швеция, нали е възникнала като варяжки княжества и до началото на 16 в. била обикновена северноевропейска държава като Швеция, Дания и Полша. КНР има архаична азиатска политическа култура - ето гледам сега всенародния гняв на трудови колективи срещу Япония, те са векове по-назад от Русия, дето е имало Александър Първи, Витте, Столипин, меншевики, кадети, февруарска революция. Русия има и много общо със съседите си от изток САЩ и Канада. Сибир, Аляска и западна Канада имат сходно автохтонно население, природа и история на колонизацията от белите. Руските фортове и църкви стигат до Сан Франциско, в Британска Колумбия има цели руски села от духобори от края на 19 в. Добри отношения с Япония, Китай, Индия и мюсюлманите - да, но за Русия според мене приоритетите трябва да са Северна Европа и Северна Америка.
Добави мнение   Мнения:47 Предишна Страница 2 от 3 1 2 3 Следваща