Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Опасност от провал на вота в чужбина
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:241 « Предишна Страница 5 от 12 3 4 5 6 7 Следваща »
nesnaecht
21 Юни 2005 11:52
Мнения: 15,180
От: France
Крюела във десятката !
Dominus
21 Юни 2005 11:54
Мнения: 1,056
От: Bulgaria
Cruella и от мен
nesnaecht
21 Юни 2005 11:55
Мнения: 15,180
От: France
Доминус къде го прочете ?!? Май още не са ги пуснали резултатите !

ПП- Звинявай , намерих го ! добре е все пак вижда се ча БГ е дясна що годе ?!?

Искаме да подчертаем също така, че проведените Уеб избори целяха да проверят нагласата сред аудиторията на News.bg, броени дни преди Парламентарни избори 2005.
Макар че избирателната активност бе много добра и въпреки 4482 души, участвали в гласуването, то не е представително в национален мащаб.

Редактирано от - nesnaecht на 21/6/2005 г/ 12:08:14

america1332002
21 Юни 2005 12:03
Мнения: 5,137
От: Bulgaria
не ви трябват избори демокрация и партокрация.
за ориенталски народи има по добри обштесвени строеве, например джамахирията. я вижте арабите-дърпат си наргилето , сърбат си кафето, хапват си рахат локум и не мислят за нищо. вместо тях мисли водачът на първосептемврииската революция-дава на всички подслон, храна, коли.
ако станем джамахирия сте ни приемат в Арабската Лига. а там присъединителните фондове са двоино по големи, ще има да крадете и да лапате поне 5 години на кйор софра.
Dominus
21 Юни 2005 12:05
Мнения: 1,056
От: Bulgaria
Незнайко - виж сайта на News.bg
Калки
21 Юни 2005 12:08
Мнения: 20,000
От: Bulgaria
Ако на управляващите им дойде на ум тъпата идея за премахване на двойното гражданство много от емигрантите ще се откажат от него. За тях ще бъде по-затруднително да се връщат в България, да откриват бизнес в въобще да се борят с бюрокрацията като постоянно пребиваващи чужди граждани. Което накрая ще ги откаже от мисълта да се върнат. Това ли искате да стане?


Не виждам с какво отказът на емигрантите от българско гражданство ще навреди на България или лично на мен.

Засега не се забелязват връщащи се българи, които да откриват бизнес. Напротив, забелязва се вълна от хора, връщащи се за да заемат длъжности, т.е. - за да получават заплати в качеството им на наемни работници. Това също не допринася с нищо за благополучието на живеещите тук българи, дори напротив.

От наблюдения над вече върналите се мога да кажа, че е по-добре засега да не се връщате. Ако един ден дойдете да харчите пенсийките тук, може и да сте полезни. Засега сте обратното - хора, дошли да грабят.
paragraph39
21 Юни 2005 12:13
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
КАТО става въпрос за Конституционните ПРАВА и на българските граждани-ЕМИГРАНТИ /"дезерньори"/, нека да стане въпрос и за конституционните им ЗАДЪЛЖЕНИЯ- за някои от Задълженията, поне !!!
......................................... ......................................... ..................................
КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
...
Глава втора
ОСНОВИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ...
...

Чл. 60. (1) Гражданите са длъжни да плащат данъци и такси, установени със закон, съобразно техните доходи и имущество.
...
Чл. 61. Гражданите са длъжни да оказват съдействие на държавата и обществото в случай на природни и други бедствия при условия и по ред, определени със закон.
......................................... ......................................... ..................................
ДА, по българската Конституция и закони, и българските граждани , които живеят постоянно в Чужбина имат право да гласуват- но това е тяхно Право, а НЕ задължение!!! ! Но тук става въпрос НЕ за оспорването на това им Право, а за това, че българските граждани, които НЕ живеят в Чужбина ПЛАЩАТ /чрез данъците си в Бюджета на Р България/, за да осъществяват това си Право на гласуване, а българските граждани-емигранти НЕ ПЛАЩАТ /защото НЕ плащат занъци в Бюджета на Р България!/, за осъществяване на това им Право!!! А това вече е ПРИВИЛЕГИЯ!!!
А, по същите тези български Конституция и закони НИКОЙ НЯМА ПРАВО НА ПРИВИЛЕГИЯ:
......................................... ......................................... .................................
КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
...
Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.
......................................... ......................................... ...................................
ЗНАЧИ, след като българските граждани-Емигранти НЕ са ограничени в Правото им да гласуват, те НЕ трябва да имат ПРИВИЛЕГИЯТА да НЕ плащат за Правото си да гласуват! Сиреч, както би казал Ицата Стоичков: ПЛАЩАШ/данъци в Бюджета на BG/- ГЛАСУВАШ!
НЕ ПЛАЩАШ /данъци в Бюджета BG/- НЕ ГЛАСУВАШ
!
АКО НЕ ПЛАЩАТ данъци в Бюджета на БГ, желаещите да гласуват български граждани емигранти, да си плащат, ПОНЕ, разходите на българската държава/т.е., пари, събрани и от занъците на българските граждани-НЕемигрланти!/ по организацията и реализирането на Гласуването им! Става въпрос за някакви си $5 на човек!!!
И "това е толкоз просто и логично" !!! КАЗАХ!










Редактирано от - paragraph39 на 21/6/2005 г/ 12:20:07

Dominus
21 Юни 2005 12:18
Мнения: 1,056
От: Bulgaria
paragraph-e,
правото на гласуване не предполага насрещна престация "плащане на данъци". То е неимуществено конституционно право, което не може да бъде отнето освен в предвидените от Конституцията случаи.
____
Правното познание не е дословно възпроизвеждане на Конституционни или Законови текстове (изобщо на правни норми), А ТЯХНОТО РАЗБИРАНЕ И ПРОФЕСИОНАЛНО ТЪЛКУВАНЕ. Така че, не се напрягай да препостваш изолирана правна регламентация.
Tzistia
21 Юни 2005 12:18
Мнения: 1,352
От: Bulgaria
Комунистите ги е страх!
Българи да им покажем червн картон-те само разруха носят на България!!!
paragraph39
21 Юни 2005 12:23
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
DOMINUS,
ПРЕДПОЛАГА, предполага!
Иначе , ще е БЕЗПЛАТНА ПРИВИЛЕГИЯ за едни/ТАМОШНИТЕ/, а ПЛАТЕНО ПРАВО -за други/ТУКАШНИТЕ/ !!!
Dominus
21 Юни 2005 12:28
Мнения: 1,056
От: Bulgaria
paragraph-e,
ако държиш да научиш нещо - се вслушвай от време на време в казаното отсреща. Неимуществените права нямат паричен еквивалент. Правото да гласуваш /активно и пасивно/ са от тази категория.
____
Ако наистина конституционно-правната материя те интересува - препоръчвам ти работите на проф. Борис Спасов; след това можем да продължим разговора.
Дядо Виктор
21 Юни 2005 12:28
Мнения: 316
От: France
В дискусията се преплитат много теми, по които всеки (а как иначе) има поне едно мнение. Някои по-богати душевности имат дори по повече мнения: едно - от юридическа гледна точка, друго - от морална, трето - от данъчно-инвестиционна, четвърто - от историко-философски позиции. А някои имат само една, но за сметка на това силна откъм емоции позиция.
Естествено е така никога да не се постигне разбирателство (което отчасти е цел на участниците в която и да е дискусия у нас).
Проблемите на гласуването в и от чужбина са много и има смисъл да бъдат обсъждани надълго и нашироко. С едно уточнение: НЕ СЕГА, а след тези избори. Дискусията "как трябваше да бъде" или "как би следвало да стане" е в момента колкото безсмислена, толкова и контрапродуктивна. Вкарването на въпросите за здравни вноски, данъци и инвестиции я правят не само контрапродуктивна, а и малоумна.
Ако основният въпрос е за правото на емигрантите да гласуват в тези избори - то дискусията умира на място. Да, така е по закон. Имат право. Точка.
Обсъждане на някакви други варианти няколко дни преди вота е просто загуба на време (или чиста манипулация от страна на този, който го прави).
Ако въпросът е - ще има ли опити за манипулация около гласуването в чужбина (или опити да се смъкне някой и друг милион в суматохата) - ами то е очевидно, ще има. За това са криви обаче не емигрантите, а ковачите на нашите закони, които (неволно или по-скоро умишлено) са допуснали непълноти и недомислия, позволяващи както манипулации, така и откровени подигравки със здравия разум.
Така че предлагам дискусиите "как трябва да бъде" да оставим за след изборите.
хунвейбин
21 Юни 2005 12:31
Мнения: 9,895
От: Bulgaria
Колкото до инвестирането.
То е чисто икономически признак и няма общо с политическите.
То не е и не може да бъде никакъв политически признак-за да произтичат политически права.
Когато инвестираш-го правиш за да спечелиш самият ти.
Ползата за обществото е повече от съмнителна при всички инвестиции тип къщи , палати и паразитни печалби.
И затова лумпените реват.
Виждат как това рано или къдно ще стане невъзможно.
Ако го издигнат като такъв признак в България ще трябва да се даде право на чужденците да гласуват и нищо чудно българите да станат малцинство.
Дошъл и си вложил парите там където тече паразитна и паразитираща авантата и понеже го бие авантата и за политически права претендира.

Двойното гражданство е пълна пародия.
Авантата , авантата е движещият мотив .

Искат да гласуват заради авантата.
Heat
21 Юни 2005 12:32
Мнения: 13,716
От: Bulgaria
За гласуването на емигрантите в чужбина май сме говорили много и както се вижда без никакъв резултат. Няма да го предъвквам.
Доколкото се разбира от статиите, въпросът с гласуването в чужбина има два аспекта които смущават (извън моралната страна на въпроса).
1. В чужбина се намират стотици хиляди гласоподаватели (с юридическо право на глас). Извършва се огромна дейност от управляващата партия тези хора да гласуват или да се водят за гласували. Има съмнения, че резултатите могат да се манипулират. Управляващите искат единствени да контролират гласуването в чужбина.
2. Отпуснати са 4 милиона лева за подготовка на изборите в чужбина. Повечето партии участващи в изборите искат наблюдатели.
Един билет до почти всяка част на Европа и близкия изток е в рамките на 300 евро (или малко повече). Едно преспиване в хотел е 50-100 евро. Командировъчни за един ден 30-40 евро. Тоест един наблюдател в тези райони излиза около 500 евро разходи. В Турция наполовина, в САЩ, Австралия и т.н. двойно. 1000 наблюдатели ще изразходват максимум около 1 милион лева от заделените 4 милиона. Интересно какво друго ще се прави с тези пари та не стигат? Или вече са разпределени както милионите от комуникационната стратегия за ЕС и това е камъчето.
R_S
21 Юни 2005 12:33
Мнения: 26
От: Bulgaria
Митинг-концерт на АТАКА

Днес - 21 юни - вторник

София, пл. "Св. Александър Невски"

18:30 часа






В АТАКА, българи!
№14 в интегралната бюлетина!
famous
21 Юни 2005 12:37
Мнения: 552
От: Bulgaria
Стига сте ни АТАКували с този национал-СОЦИАЛИЗЪМ!
Бирник
21 Юни 2005 12:40
Мнения: 2,138
От: Bulgaria
В голямата си част живеещите в чужбина българи плащат данъци в съответната страна.Имайки това предвид българската държава е сключила и сключва с тези страни СИДДО(спогодби за избягване на двойното данъчно облагане) именно за да се избегне плащането два пъти на данък за един и същ доход, което би било несправедливо.Така че тези българи едва ли биха могли да бъдат обвинени в неизпълнение на конституционни задължения. Обвързването на правото на глас, с плащането на данъци в България ми се струва доста некоректно.
paragraph39
21 Юни 2005 12:46
Мнения: 80,095
От: Bulgaria
CRUELLA DE VIL,
Правенето на "Инвестиции" в България НЕ е аргумент за получаване автоматично от "инвеститорите" и на Право да Гласуват / хеле, пък, "БЕЗПЛАТНО"/ ! Иначе, би трябвало да признаем такова Право и на всеки чужденец-"Инвеститор" !!! Освен това, "Инвестиции" се правят от "Любов към Печалба", а НЕ от "Любов към Родината/или към съответната държава/!!!
А е възможно- например, в случая с "българските граждани-изселници в Турция"! - да желаят, чрез промени в законодателството на България, като пряка последица от гласуването им, да пожелаят, ако са бизнесмени и търговци ТАМ, например, ДА отпаднат мита за внос от Турция?! Или да отпаднат законовите ограничения, например, за 8-часов работен ден тук, или на задължителни законови изисквания за безопасни Условия на труд- за да могат законно Тукашни да им работят по 10-12 часа , а и да си спестят "инвестиции" в създаването на безопасни Условия на труд!
Изобщо, Право да избира и да бъде избиран трябва за има само този, който ЩЕ ЖИВЕЕ постоянно в държавата, към Статуквото в която е насочен ГЛАСЪТ му! И условията за Живот, които този глас ще предизвиква , да са условия на негов РЕАЛЕН Живот- ТУК И СЕГА!- а НЕ на "дистанционен" Живот в тази държава!!!
Apolitichen
21 Юни 2005 12:48
Мнения: 9,749
От: Bulgaria
Първо: Основният проблем не е моралното право, а редът, организацията и отчитането на резултатите на гласувалите български граждани в чужбина. Действащият избирателен закон в България позволява на всички българи, където и да са, да гласуват. Осигуряването на избирателното право на българите в чужбина е свързано с разрешаването на няколко основни въпроса:
1.Колко избирателни секции да има? (С други думи - струва ли за 100 гласоподавателя да си разкрият 343 секции?);
2.Следва ли всеки участник в изборите да има наблюдател във всяка задгранична секция? 22 партии, 38 независими кандидата, 7 сдружения за честни избори и 10 социологически агенции да командироват по 343 души за сметка на бюджета -26411 (едно депутатско място) души по 3 дена по $100 = $7, 9 млн. без транспортните разходи и нощувките?
Ако броя на наблюдателите трябва да се намали, то по колко наблюдателя би трябвало да изпратят например БСП, НДСВ, ДСБ, АТАКА и Партията на пенсионерите – по равно или в определени съотношения? Кой ще определи съотношенията, и ако те се окажат коренно различни след изборите?
3.Как ще се контролира законността при гласуването? Напр. Избирател живее в Гърция. Сутринта гласува в Солун с международния си паспорт (гръцки паспорт), следобед гласува в Сандански с българския паспорт.
Второ: Въпросът с двойното гражданство е много сериозен въпрос, поради това, че всеки гражданин поема конституционни права и задължения. Въпросът е по коя Конституция има права и задължения човек, с двойно гражданство? Напр. Гражданин съм на България и Русия. Двете страни влизат във военен конфликт и от двете страни съм мобилизиран да участвам в армията – на коя страна воювам, г-жо Де Вил?
nesnaecht
21 Юни 2005 12:49
Мнения: 15,180
От: France
При това конституционно право , не виждам къде е проблема за да не се гласува , където и да е по света ?!?
ПП- а такъв закон имат във всички ЕС държави , да не говорим и за другите дето не са във Европата ?!?

Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.

(2) Всеки български гражданин има право да се завръща в страната.



Руската конституция какво казва !


Статья 6

3. Гражданин Российской Федерации не может быть лишен своего гражданства или права изменить его.


Статья 27

1. Каждый, кто законно находится на территории Российской Федерации, имеет право свободно передвигаться, выбирать место пребывания и жительства.

2. Каждый может свободно выезжать за пределы Российской Федерации. Гражданин Российской Федерации имеет право беспрепятственно возвращаться в Российскую Федерацию.


Статья 32

1. Граждане Российской Федерации имеют право участвовать в управлении делами государства как непосредственно, так и через своих представителей.

2. Граждане Российской Федерации имеют право избирать и быть избранными в органы государственной власти и органы местного самоуправления, а также участвовать в референдуме.

3. Не имеют права избирать и быть избранными граждане, признанные судом недееспособными, а также содержащиеся в местах лишения свободы по приговору суда.

4. Граждане Российской Федерации имеют равный доступ к государственной службе.

5. Граждане Российской Федерации имеют право участвовать в отправлении правосудия.




Редактирано от - nesnaecht на 21/6/2005 г/ 12:52:00

Добави мнение   Мнения:241 « Предишна Страница 5 от 12 3 4 5 6 7 Следваща »