Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Българинът харчи повече за цигари, отколкото за дрехи
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:61 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща
дбг
16 Авг 2005 00:59
Мнения: 1,191
От: Bulgaria
Е все пак народа има нужда от развлечения.
Ку-Ку
16 Авг 2005 01:10
Мнения: 4,128
От: Bulgaria
Наркоманията и простотията взимат страшни размери у нас. Немат паре да закърпят гащите, ама цел ден палят цигарки вместо да работят, после влизат у некой форум и се оплакват от циганетата дето дишали лепило покрай Централна гара.
Vute Graovski
16 Авг 2005 01:30
Мнения: 2,225
От: Poland
Е тетова ни йе убавото на нас българите - еднъж се живее , аку требе голи че одиме ама на ракийка , мезе и цигари требе да има . Е па а наздравийе
lente
16 Авг 2005 02:15
Мнения: 1,189
От: Germany
Голям праз...
ole-le
16 Авг 2005 02:21
Мнения: 5,620
От: Bulgaria
За жилище, вода и ток са отишли 52, 72 лв. от разходите на домакинствата

Дали статистика, който е "получил" тези данни си плаща тока ?
*
Щото ако си го плаща си знае, че е безсрамен лъжец.
Магистър
16 Авг 2005 03:20
Мнения: 401
От: Bulgaria
Не всеки българин, а Пушачът така харчи и парите му изгарят със дима на цигарата. На запда да се пуши е демоде, консумацията пада, и затова цигарените компании се опитват да зарибят с пристрастяващи цигари страните от третия свят.
USA2-2
16 Авг 2005 05:11
Мнения: 1,520
От: Bulgaria
Верно е. Тук пушат само мексиканците (и то не голяма част от тях) и всички руснаци, които познавам, без изключение.
oIo
16 Авг 2005 07:03
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Една Коста Рика даже има по-благоприятна структура на разходите от България.
МОНА ЛИЗА
16 Авг 2005 07:08
Мнения: 130
От: Bulgaria
Обаче, защо не ви направи впечатление, че българинът харчи повече пари за все по-малко неща? На това явление му викаха инфлация май?
Цените растат като за световно, но на никой не му пука (поне на журналистите!). Вместо да ни занимават със статистики и стъкмистики, защо не проучат на какво основание се вдига цената на хляба (поне в Ст. Загора), като цената на пшеницата е 14-15 ст., но никой не купува. Мелниците били пълни с миналогодишно жито! Цените обаче си раста-а-а-т!
Ей това е материал за първа страница - ХЛЯБЪТ на българите, а не цигарите им.
P.S. Оставих цигарите и какво, оказа се, че яденето е по-скъпо...
gogol76
16 Авг 2005 08:05
Мнения: 42
От: Russia
наи-после статистиката призна нещо очевидно
Пешо Мастиката
16 Авг 2005 08:41
Мнения: 2,018
От: Bulgaria
на картофи и месо - с по 100 г, съответно 2, 4 кг и 1, 9 кг.
Ако домакинството е само от един човек, данните са верни
turkish89
16 Авг 2005 08:42
Мнения: 127
От: Bulgaria
Ако щете го признаваите, но българинът е като цяло ПРИСТРАСТЕН към алкохола!!! Доказателство е фактът, че в България де казва не "кога ще ходим да пийнем по чашка", а "кога ще хадим да се напием".
Пешо Мастиката
16 Авг 2005 08:53
Мнения: 2,018
От: Bulgaria
Казва се още "Да отидем да се напушим"
PRA4A*bg
16 Авг 2005 09:00
Мнения: 5,541
От: Bulgaria
turksih89,
види се не си запознат с терминологията. Казва се "да отидем да пием по бира", когато се предполага че ще бъдат изпити неопреелен брой бири, или "да отидем да изпием по една бира" - умерено количество
sA1NT
16 Авг 2005 09:26
Мнения: 46
От: Bulgaria
е трябва да има някакви пороци все пак, не може само здравословно и цивилизовано да се живее.
а пушачите сега сме ощетената част от обществото
turkish89
16 Авг 2005 09:34
Мнения: 127
От: Bulgaria
Пушенето трябва да бъде изкоренено!!!
steretje
16 Авг 2005 09:36
Мнения: 211
От: Bulgaria
Не е точно да се каже, че е демоде да се пуши на Запад. Не е точно да се каже също, че е лукс(4 евро пакрт цигари). По-точно е да се твърди, че хората там имат чувство за самодисциплина и отговорност - обръща внимание повече на здравето си и харчат парите си избирателно. Същото се отнася за алкохола, храните и т.н.
Абсолютно съгласен с Ку-Ку!
sA1NT
16 Авг 2005 09:44
Мнения: 46
От: Bulgaria
Пушенето трябва да бъде изкоренено!!!

това звучи малко репресивно. аз смятам , че е важно самия човек да осъзнае необходимостта от това да спре да пуши, отколкото да му се забранява. Освен това ограниченията никога не са довели до някакъв ефективен резултат. Вярно, че наркоманите се увеличават/ аз лично не мога да си обясня защо, може би защото е модерно, или не знам.
Вярно е , че хората на Запад са дисциплинирани, вярно е че цените на цигарите са високи, но винаги има склонност до приравняването им към условията в България. Което не е правилно.
Аз лично смятам , че проблемите на българите с алкохола са в пъти по-големи от тези с цигарите!! Явно да си хронично-битов алкохолик е повече от кеф! и да се напивате до безпаметност е някаква гордост , която трябва да се изтъква нон-стоп.
segabg1990
16 Авг 2005 09:58
Мнения: 118
От: Bulgaria
така както харчи повече за цигари след 10-20 години няма нищо да харчи - цигарите не прощават...
`Kaily
16 Авг 2005 10:04
Мнения: 4,963
От: Bulgaria
Заглавието манипулативно и всички маймуни наскачаха по клоните и налапаха кукичката.
Истинското заглавие е - Българинът толкова е обеднял, че парите за дрехи са по-малко и от парите за цигари даже.
Ако изобщо трябваше да бъде това заглавие, ма май некой пак си е чешал нещо си.

_______________________
"Ако народът не вярва на управниците си, те не могат да останат на власт." Конфуций
МД
16 Авг 2005 10:09
Мнения: 370
От: Bulgaria
Чета и някои крайни мнения.Не съм съгласен някой да ми казва как да харча парите си изкарани по честен начин. Всеки да си харчи парите както иска, стига да не нарушава законите , и да не пречи на другите. Стига сме сравнявали с запада.Ако приемем , че развития свят е 50-60 год напред в своето развитие то нормално е след толкова години и нашето поведение в тая област да достигне тяхното.
Добави мнение   Мнения:61 Страница 1 от 3 1 2 3 Следваща