Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
С баданарки срещу Осама
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:54 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3
Zomby
24 Окт 2005 12:45
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
Никой не ти е затривал подписа. Първо го национализирахме. После с административен подзаконов акт го преобразувахме от държавна в публична общинска собственост. После преобразувахме публичната общинска собственост в частнаобщинска собственост. После си го приватизирахме.
Фенклуб "Кравата на Манрико", Резервата,
Трето дърво,
Шести клон отдолу нагоре.
reporter
24 Окт 2005 12:52
Мнения: 1,098
От: Bulgaria
Цивилно министерство не може да разполага с военизирани части. Трудовите войски трябва да са към Военно министерство, т. е. да са част от армията, и съответно разходите по обучението и издръжката им да са от военния бюджет.
олезатвориочички
24 Окт 2005 13:34
Мнения: 1,759
От: Turkmenistan
Взех, че прочетох и статията — голяма простотия. Волна и злобна интерпретация на едно изречение. Строителни войски са преобразувани в държавна фирма по име "Строителство и възстановяване" (че да се запази абревиатурата). Въпросната фирма е към МРРБ, както пък преобразуваните транспортни войски са към мин-во на транспорта. Напълно е възможно алтернативно служещи да работят по тия фирми — това се прави и в момента, но от единици. Не изглежда да има принципна пречка целите на алтернативната служба (която в настоящия си вид не носи особена полза) да бъдат преосмислени по начина, по който казва Гагаузов. Мисля, че по същество идеята е смислена, всичко опира до реализация. Вметката на автора, че алтернативната служба била програма на социалното мин-во, издава с извинение чиновнически манталитет. А че армията щяла да бъде професионална 2008 не пречи — 2 години не са никак малко. По принцип единственият шанс за малцинствата (а и за немалко българи) е достъп до професионално образование; без това всякакви приказки за интеграция са безпредметни. А преди на някой да му се привижда бачкане за без пари по частни обекти нека се поинтересува дали това не се случва и сега. Да, случва се.
Zomby
24 Окт 2005 13:45
Мнения: 1,948
От: Bulgaria
От колко години го разправям това горното, дето го е казал олезатвориочички (а и само той ли!). И какво от това? На този свят всеки чете само мене си. И аз също. Как беше там ..... любимата поговорка на Доган и Хасан .... за интереса и феса....
Oraсle
24 Окт 2005 13:47
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Глей ги тия, метене на плаца учили, сапунка учили, проза...
А не ви ли научиха случайно на двете основни неща в казармата:
1. Скатка
2. Скатавка

А? Гиди връзкари недни...
олезатвориочички
24 Окт 2005 15:12
Мнения: 1,759
От: Turkmenistan
Ся видях, че материал по темата имало в "България" ( Натиснете тук), пък това тук било само "коментар" към него. Там нещата са си описани съвсем разумно.
volog
24 Окт 2005 15:53
Мнения: 3,826
От: Reunion
Голяма тъпотия е заглавието: умните бомби да не би да имаха по-голям успех.
всичко си идва от образованието.
Смятам, че трябва да премахнат наборната слузба, но могат да вкарат часове по гражданска защита и друга вид подготовка в училищата /преди имаше/ както и разни подобни щуротии да се признават за кредити, ЗИПове, СИПове и други неща в университета. Все пак сигурно има доста младежи дето им се държи автомат, без да им се седи една година по плацовете.
Иванов
24 Окт 2005 17:37
Мнения: 2,891
От: Bulgaria
Да четеш глупости във форума като че ли е вече естествено, но когато простотиите започнат да се изливат под името на определени автори, на които пресата не предоставя трибуна за отговор, е това е вече БЕЗОБРАЗИЕ. Знаеш ли бе г-н Деянов защо сме влезли в това НАТО, освен за да купуваме американско оръжие. От какъв зор, ще харчим пари от мизерията си за да се борим с тероризма, след като той е измислица на Щатите за да установява планетното си господство. Защо бе г-н Деянов трябва да имаме платена армия, след като се знае от цялата човешка история, че това не са армии за защита на Отечеството, а такива за заграбване на чужди територии. Защо бе г-н Деянов ще ми пееш нагло, че тези момчета щели да работят без пари, след като всички останали правят същото. Какво ще ми пееш, че в чужбина щели да получават министерска заплата, като знаеш че там те ще работят като гастърбайтери и няма да сложат нито един лев в държавния фиск??? и т.н. и т. н . И докога в. " Сега" ще дава думата на такива ПЛАЗМОДИИ, на хора без култура и морал, които да се гаврят с нас, без да ни се дава правото да ги съдим за обида, за обида и за подигравка.

44magnum
24 Окт 2005 19:12
Мнения: 1,498
От: Bulgaria
Значи Радикале как да те разбирам, че докато немаше български войници да се бият за американски интереси не сме имали петрол?Кажи ми на колко годинки си, приличаш ми на някой пубертет честно казано.Не се обиждай, нямям за цел да те обиждам, но наистина е така!
Mrx++
24 Окт 2005 21:24
Мнения: 20,876
От: Bulgaria
Aфторот се е изходил надлежно по темата. Голяма простотия се изисква да се напишат толкова глупости по този въпрос. Пък Църното негро му се възхитило. И оно е проздо као АФторот.
Пък Круелка шь я зачислим към министерството на образованието да учи цигането на зидаро-мазачество.
Тогиз България ке се Управи.
nesnaecht
24 Окт 2005 21:34
Мнения: 15,180
От: France
Е културния човек не се изхожда навсякъде ?!?
Минавам от тук
24 Окт 2005 21:49
Мнения: 5,214
От: Bulgaria
Да бе
То се казва крепки задним умом
Незнайкова интерпретация на за след дъжд качулки.
Така се изхожда със "задния ум"
Ама пак се пита а къде сте били по-рано?
Блеяли около парламента, около котли с безплатен чай и тем подобни удоволствия
А най вече гласували за умници, които и задния ум не могат да изходят щото им липсва
Сега като гледам данните на агенциите - къде са ти строителните войски, ще бастисат столицата
nesnaecht
24 Окт 2005 22:16
Мнения: 15,180
От: France
Минавам от тук, добре че поне ти ме разчиташ мааму !
Добави мнение   Мнения:54 Предишна Страница 3 от 3 1 2 3