Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Средство или цел е опазването на сигурността в света
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:190 « Предишна Страница 10 от 10 8 9 10
Чичо Фичо
10 Яну 2006 00:46
Мнения: 24,838
От: United States
Изобилието (в 18 в. - на земя), както личи от линка, било много важно за формирането на "американското" в политиката - то е също толкова важно и за формирането му в културата. Дружелюбието на американците, тяхната easy-goingness са негов исторически резултат. (Широките хоризонти на морето и степите-тайгата-тундрата били важни за образуването на британското и руското.) Културата на много европейски страни, вкл. България, на Япония, Китай и др. - е култура на недоимъка. Изобилието има и някои вредни страни - японските и немските коли са по-съвършени от американските само поради цената на горивото, италианската кухня - също, поради по-големия глад в Италия едно време. Но американците умират за италианска и японска кухня и за немски и японски коли.
Pavlik Morozov
10 Яну 2006 00:54
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
ЧФ е същински полит-коректен гюро михайлов. и днес е особено жалък с неговото "така е защото така казваме аз и големия брат"

nesnaecht
10 Яну 2006 01:14
Мнения: 15,180
От: France
Чиче я те питах къде е публикувано това с което опонираш на ТИМ-овото писане ! Това ми дай и не се прави на шляпчо ! Въпроса ми е точен !
ПП- На Тим и на малкото пръстче не мож му стъпи , въпреки че е царист или поне знае какво защитава и пише !
Tim
10 Яну 2006 01:36
Мнения: 6,853
От: Bulgaria
Чичо Фичо,

Аз все пак не разбрах от къде човечеството устремено към ценностите на консумативната демокрация ще намери ресурсите на въпросните 8 и и териториите на 11 земни кълбета за отпадъците за да се изравним по потребление с лидера на световната демокрация.

За завист в случая няма какво да се говори. Не става дума за това, ей Богу и не ми се влиза в подробности защо.

Доколко индустриализираната система усвоява по-ефективно ресурса е много дискусионен проблем и аз никак не съм уверен, че това е така.

Когато една популация усвоява ресурса по-ефективно, то цената на един ген (т.е. за да си отгледа нов член на системата) пада, като при всяко по-ефективно производство.
Цената на един ген не пада, а расте при консуматорската система.

Тази система е по-ефективна в ускореното консумиране на ресурса, но не и в цената на един ген. За това индустриалните потребителски демокрации имат демографски проблеми и имат нужда от вносни евтини гени от другаде, където житейската философия не е потребителска и цената на гена е далеч по-ниска.

Тая система също е по-ефективна в натрупването на свръх печалби, но цената е, че се подменя расово и етнически с по-голяма скорост от скоростта с която успява да интегрира имигрантите. Освен това влиза в противоречие с останалия свят, защото не може да съществува без по някакъв начин да консумира чужд ресурс на ниска цена.

Следствието от горните дилеми са събития от типа на 9.11.2001


хунвейбин
10 Яну 2006 01:53
Мнения: 9,895
От: Bulgaria
Когато се консумира има протокол , култура няма.
Където има култура , се дава антракт , за кратък отдих , малка консумация и освежаване.
Консумация и култура.Това са не съвместими неща.С пълна уста , нито се пее , нито се говори.Само се плюва.
Това плюване американците и от самолети и с бомби го правят.
Така са усвоили протокола-на консумативното общество.

JJ6
10 Яну 2006 03:04
Мнения: 721
От: Canada


Проследих дискусията под статията на един дъх.
Беспорно Tim e върхът и!
Фантазии и фобии ли?
Аха, аха-фантазии!Друг път фантазии!

Нещо повече:Цялата история на човечеството като че ли е едно непрекъснато усъвършенствуване на заробването .Прякото робство, отпреди стотина години направо бледнее пред номера с кредитите.

И аз ще принтирам Тim.Трябва повече хора да го прочетат това.
Tim, а ще одим ли да гласуваме на 23-ти?
Чичо Фичо
10 Яну 2006 04:59
Мнения: 24,838
От: United States
В цивилизованото общество расте ценността на живота - и материална, и културна. Ценността на индивида - правата на човека, участие в управлението, изискване за образование, изискване за сигурност. Това е мярката за цивилизованост.
*
Понятието ти за "ген" е примитивно. Хората се стремят към по-хубавото, затова на по-лошите места, дето се плаща малко, в развитите страни ще видиш имигранти от по-бедни страни, за които тия места са по-добри от в родината им. На лошите места обаче, дето се плаща добре, като чистотата или поправянето на метрото, няма да видиш имигранти, всичко е заето от местни и се чака на опашка за местата. Децата на имигрантите по т. 1 вече няма да са доволни от местата на бащите си и т.н.
*
Разхода на енергия в цивилизованото общество е много по-рационален от в по-слабо цивилизованото - например горенето на дърва за готвене в Африка замърсява с парникови газове много повече от готвенето с газ или електричество от газови турбини на същия брой домакинства, ефективността е много по-ниска и се унищожават повече природни ресурси. В САЩ средния манхатанит изразходва 5 пъти по-малко енергия от изкопаеми горива от средния жител на събърбите. Високото развитие и урбанизацията правят рентабилни много прогресивни технологии, които иначе не могат да се наложат.
Чичо Фичо
10 Яну 2006 05:35
Мнения: 24,838
От: United States
В. Клименко: ( тук)


Закончился демографический взрыв. Ведь сейчас скорость прироста народонаселения планеты самая низкая после 1900 г., исключая периоды двух Мировых войн. Более того, демографы не успевают переделывать свои сценарии, и каждый последующий оказывается ниже предыдущего. Во всяком случае, сейчас уже никто не говорит о стабилизации народонаселения на уровне 11 или 12 млрд человек. Сейчас, по последним прогнозам, опубликованным в этом году, это даже не 10 и не 9, это меньше 9 млрд человек к моменту стабилизации, т.е. в течение XXI в.

Согласно ооновским прогнозам, сейчас говорят даже не о стабилизации, а о постепенной депопуляции после 2060 г.

Здесь еще нужно учесть вот какой аспект. Для вполне благополучной жизни каждому живущему на этой планете необходимо примерно 2, 5 т условного топлива в год. Соответственно, если вы умножите 2, 5 на 12 — это 30 млрд т условного топлива, если умножите на 8 — это всего 20. 10 млрд т ежегодной разницы — это 5 млрд т эмиссии углерода ежегодно. Если вы посчитаете кумулятивную эмиссию, хотя бы за полстолетия, то это означает, что 250 млрд т углерода не поступит в атмосферу. Это значит, что концентрация углекислого газа будет гораздо меньше, и повышение температуры будет гораздо меньше. И это значит, по моим представлениям, что повышение температуры не достигнет катастрофической величины.

Клименко мисли, че всъщност парниковия ефект е полезен, защото смекчава ефекта от предстоящото според него циклично застудяване на климата на земята (по независещи от човешката дейност причини). Повишаването на равнището на св. океан нямало да е голямо и континенталните ледници нямало да се стопят.
Pavlik Morozov
10 Яну 2006 10:21
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
ЧФ, разбира се че по-съвременните технологии са обикновено не само по-мощни, а и по-ефективни. но тук не става въпрос за това. става въпрос за това че въпреки тези по-съвършени технологии и въпреки че са около 5% от световното население американците държат лъвския пай от консумацията и замърсяването (и това е без да броим замъсряването причинено от чуждестранни производства развивани за да обслужват американския пазар), понеже американеца, като всеки примерен консуматор, е научен че живота е това което успееш да купиш. поради което на всеки жизнен проблем американеца реагира не с мисъл, а с харчене на пари и консумация. отвсякъде го бомбардират с "ти го заслужаваш", "това ще оправи живота ти", "нищо не струваш ако не купиш това" и му се внушава че най-висшата ценност е да си гони късогледо и лакомо личния кеф. което виждаме че е глупост, защото е създало нация от отчуждени невротици и кредитни роби. държава в която нищо не си струва да се защитава с кръв, затова в армията и полицията им служат малцинства и имигранти. нация която за да поддържа този си стил на живот е обявила целия световен ресурс за своя зона на влияние и интерес, което неизбежно я вкарва в конфликт след конфликт.

Добави мнение   Мнения:190 « Предишна Страница 10 от 10 8 9 10