Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
НАКРАТКО
Добави мнение   Мнения:16 1
el mojado
16 Фев 2006 22:01
Мнения: 2,807
От: El Salvador
ко стана бе? Що не не заделят 75 милиарда да почва думакането с ракетите? Много soft нещо го дават грингосите?
Зевзека
16 Фев 2006 22:11
Мнения: 7,255
От: Bulgaria
Е па що ще си абат милярдите като иранците сами ще съборят гащите на ходжите.
VOCI
16 Фев 2006 22:17
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Не става ясно какво ще представлява икономическото ембарго. Ще им спрат свинското?
Muktadasaxkoburgidiotski
16 Фев 2006 22:21
Мнения: 14,528
От: Mali
Да , в Иран зрее народно недоволство Иранците ще пометат ислямското управление чрез една "цветна" революциия. Ще задължат иранките да ходят само с минижупи и прашки, ще пускат по цял ден порно по държавната иранска телевизия. Ще предават само американски филми и ще приватизират местната киноиндустрия в полза на евреите от Ню Имидж. Но имат проблем - липсва им кандидат за министерството на приватизацията и реституцията. Затова , като едни истински неолиберали ще поканят за този пост г-н Зевзека от България. Той ще им оправи и производството на Имам Баялдъ.
SedalginNeo
17 Фев 2006 00:08
Мнения: 2,295
От: Bulgaria
Бе в обазованието точно не е разликата. По-скоро в природните дарби подкрепени и развити през пословичните първи 7 години. Но според мен истинската причина е разликата в традициите и дълголетието на поддържаните връзки (независимо под каква форма) с въпросния регион. По-просто казано (за балъци като FL например), руснаците са много по-добре запознати с психологията, начина на мислене, културата и приоритетите на почти всички народи в региона. Та оттам и най-важното - правилният подход към проблематиката.
SedalginNeo
17 Фев 2006 00:09
Мнения: 2,295
От: Bulgaria
Опа! Здрасти Муктада!
oIo
17 Фев 2006 01:35
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Без да искат от газетата са го нахакали три ката на руските флигорни:


"Ако в Русия си умен и интелигентен, отиваш да работиш в разузнаването, ако имаш същите качества в САЩ, се впускаш в бизнеса",



Остроумните редактори са обяснили накратко защо Русия е беден суровинен придатък, а Америка - световен лидер. Други въпроси?



Димитрова,
Bay Hasan
17 Фев 2006 05:44
Мнения: 8,555
От: United States
Правилно е разцитирвал брат ми оло, ама липсата на акъл му е попречило да разбере, че ако умните и интелигентните у САЩ беха си стояли у разузнаването, щехме да спестим половин ТРИЛИОН долара.
Вместо пред света да пуказваме картинки на тирове с ОМП, може би щехме да се борим с истински диктаторски режими-С.Арабия, Пакистан, Египет...
А може би не.
Pilotx5
17 Фев 2006 08:42
Мнения: 371
От: Bulgaria
А руският шпионин е къде къде по-ИЗДРЪЖЛИФ н'ъл съ сещате...
Ама по тоа повод да ви кажа 1 виц от преди 5-6дена
2-ма Чукчита ги направили разузнавачи дали им една нова ЛАДА и ги пратили у Саудитска Арабия на разузнаване. И още първия ден те докладвали-"тук е голема ПОЛЕДИЦА- навсякъде яко е ОПЕСАЧЕНО".
А който не е Вникнал в символиката на Ник-а на oIo...да земе да вникне най-накрая
SedalginNeo
17 Фев 2006 09:22
Мнения: 2,295
От: Bulgaria
oIo, вие с Димитрова големи дружки станахте, а?
aver4e
17 Фев 2006 09:27
Мнения: 12,201
От: Bulgaria
Конди пак иска да харчи пари на данъкоплатците...ами грингос си имат купища NGO които и без това бъркат миризливите купчини навсякъде по света
Pavlik Morozov
17 Фев 2006 12:53
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
Това, което мислех, подкрепено от това, което видях по телевизията, бе, че бурята не е довела до най-лошото, което човек може да си представи", каза министърът на слушания в Сената.

явно чертоф няма имоти в НО и е легнал спокоен че "най-лошото" не се е случило

Димитрова
17 Фев 2006 12:54
Мнения: 1,084
От: Bulgaria
ОЛО, за да те разруша илюзиите за образно-литературните изказванията на бивш служител на ЦРУ, използвани за подсилвате на контраста в сравнението му, ще ти приведа данните според руската версия на журнала „Fobes”: в Русия четвъртата част от икономиката на Русия се контролира от милиардери. При това за 2005 г. брой на милиардерите се е удвоил, като на първите позиции излизат вече металурзите (за нефтените е известно). При това, те са руснаци: В.Лисин, А.Мордашов, М.Прохоров, Потанин, И.Зюзин, А Мельниченк, С. Попов и др. – но това са подробности вече. Ако имаш предвид, че капитализмът в Русия се прохожда само 15 години и работи в трудните, не нормираните в повечето случаи условия, изискващи изключителна ловкост и ум, в отличие от направо парникови условията в САЩ, тези резултати направо впечатляващи - руските мозъците стигат и за бизнеса, колкото ти да не е приятно.А що касае за разузнавателните служби – това са руските патриотизъм , всеотдайност, саможъртвенност, широк и открит ум и епическо спокойствие.

Pavlik Morozov
17 Фев 2006 12:55
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
"Нещата са много прости - ядрената програма на Иран не може да се обясни с никаква ядрена програма за мирни цели", каза Дуст-Блази пред телевизия "Франс-2", цитиран от АФП.

глей само кой говори - франсетата дето взривиха сума ти бомби по океанските атоли. и дето ОТКРИТО заплашиха да нюкват враговете си в бъдеще! крадеца вика "дръжте крадеца"

Pavlik Morozov
17 Фев 2006 12:59
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
Вместо пред света да пуказваме картинки на тирове с ОМП, може би щехме да се борим с истински диктаторски режими-С.Арабия, Пакистан, Египет...

хасане, няма нужда да се борите с тях. само спрете да им давате пари и да ги крепите. оттам нататък народа сам ще справи
и резултата ще е по-добър и траен отколкото ако се насади чрез "демократизация" поредното марионетно управление


Редактирано от - Pavlik Morozov на 17/2/2006 г/ 13:00:08

Иванов
17 Фев 2006 21:28
Мнения: 2,891
От: Bulgaria
Ядрена атака срещу Иран
Март 2006г. наближава.
Военен анализ на "Строго секретно"Дали светът се намира в навечерието на първата ядрена война.
Дали САЩ и Израел - заедно или поотделно - ще нанесат удари с тактически ядрени оръжия по избрани 500 обекта на територията на Иран.
Какъв ще бъде ответният удар на Техеран.
Предишният премиер на Израел Ариел Шарон беше заповядал на армията да бъде готова до края на март 2006 г. за евентуална атака срещу обектите за обогатяване на урана в Иран. Информацията дойде още през есента на 2005 г. Кризата трябва да се изостри в началото на март.
От Вашингтон твърдят, че ситуацията към март ще бъде в "точката без връщане, след която Иран ще има техническата експертиза да обогатява урана в достатъчни количества, за да направи ядрени глави до четири години".
За да станат нещата още по-опасни, чиновник от Държавния департамент заяви във Виена, че "Иран няма въобще правото да обогатява урана, тъй като това е за военни цели."
Така стигаме до абсурдния аргумент като с войната в Ирак. Там бяха твърденията, че Ирак разполага с оръжия за масово унищожение. Сега САЩ искат да поставят още по-абсурдна теза, че Иран има намерение да направи такова оръжие, въпреки че Техеран твърди, че неговата ядрена програма е само мирна.
Признаците, че Израел готви атака срещу Иран са все повече.
През декември командващият въоръжените сили на Израел ген. Дан Халуц заяви, че Иран ще е в състояние да произвежда атомно оръжие след 3 месеца, т.е. пак към март 2006 г. Почти веднага подобна прогноза направи и началникът на израелското военно разузнаване (АМАН) ген. Аарон Зееви-Фаркаш. Според него Техеран вече е произвел 45 тона газ UF6, необходим за получаването на обогатен уран. За март говори и шефът на Моссад.
Последваха остри реакции на Техеран. Най-напред Ахмадинеджад заяви, че Израел трябва да бъде изтрит от лицето на Земята. След това оспори мита за холокоста, след това предложи Израел да бъде пренесен в Германия или Аляска и накрая заяви, че на нападение на Израел Техеран ще отговори с бърз, твърд и разрушителен удар.
На пръв поглед тези изявления са неуместни. Но по-внимателният анализ показва, че те са точно премерени. За изтриването на Израел от лицето на земята говореше още аятолах Хомейни и Ахмадинеджад само го цитира. С "пренасянето" на Израел в Аляска се търси обединение на целия мюсюлмански и арабски свят срещу САЩ и Израел. А с унищожителния ответен удар иранският президент напомни, че неговата страна разполага с огромен за условията на Близкия Изток потенциал.
Нещата наистина станаха много горещи. В Израел предсрочните парламентарни избори ще бъдат на 28 март. Но през 1981 г., също така в навечерието на изборите за Кнесета, Менахем Бегин нанесе авиационен удар по атомната електроцентрала в Ирак. Това беше направено от Шарон, който тогава беше министър на отбраната.
Намеси се и Буш, който заяви, че "Иран представлява за международната общност реална заплаха".
През декември американското стратегическо командване съобщи, че е постигнало оперативен потенциал за бързи удари на цели по цялата планета с използването на ядрени или конвенционални оръжия. Преди това, през ноември, беше тренирана ядрена война срещу фиктивна държава, за която се предполагаше, че е Северна Корея. Става дума за така наречения CONPLAN 8022 - мисия за глобален удар. Според нея американските оперативни командвания по света трябваше да подготвят планове за използване на ядрени оръжия в своите райони. Това означава, че целите в Иран и Северна Корея вече са избрани.
Междувременно Израел продължи да попълва арсеналите си с оръжия, които могат да стигат до Иран. Става дума за самолети с далечен радиус на действие, които могат да стигнат Техеран и да се върнат без презареждане. Израел разполага най-малко с 200 ядрени глави на балистични ракети, подводници и самолети.
Западните разузнавателни агенции се опитват от доста години да определят колко близо е Иран до създаването на атомната бомба. Срокът, споменат от израелските военни източници - март 2006 г. е наистина реален, тъй като съвпада със споменатата инструкция на Шарон - армията да бъде готова за удар до края на март.
Руски военни експерти съобщават, че САЩ и Англия са започнали "тотално изтегляне" от иракската военна зона на своите сили. Причината може да е именно наближаващият удар срещу Иран.
Това поставя и следващият въпрос - дали САЩ разполагат с ядрени оръжия в района на Персийския залив и дали са готови да ги използват срещу Иран.
Досега се предполагаше, че САЩ разполагат с тактически ядрени оръжия само в Западна Европа от времето на Студената война. Става дума за около 480 ядрени бомби. Никакви други американски ядрени оръжия на са изнесени толкова напред, освен бойните глави на балистичните ракети на американските подводници.


Добави мнение   Мнения:16 1