Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Доган се отметна за "обръча от фирми"
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:91 « Предишна Страница 4 от 5 2 3 4 5 Следваща
Готин2
20 Апр 2006 13:37
Мнения: 543
От: Bulgaria
"АТАКА"!
niki_ki
20 Апр 2006 13:39
Мнения: 39
От: Germany
До Нобеловия комитет, учредител на Нобеловата награда, която се връчва от 1901 година в 6 категории за изключителен принос в полза на човечеството

Уважаеми Комитет и многоуважаема Шведска кралска академия,

Имам честа да Ви предложа с приза на Нобел за 2006 година едновременно във всички налични категории да бъде удостоена госпожа Емел Етем- вицепремиер на Република България и министър по бедствията и авариите в правителството на упоменатата по- горе Република.

Убедената съм, че идеята ми за връчване на призовете в 6 шестте категории на един единствен човек ще се стори на Уважаемото жури авангардна, но ще се опитам в следващите редове да аргументирам настояването си, с което да ви убедя, че предложената от мен Госпожа Емел Етем заслужава да бъде Нобелов лауреат в категориите Физика, Химия, Медицина, Литература, Икономика и, разбира се, Мир.

Признавам, че идеята за връчването на наградата на въпросната госпожа взаимствах от един авангарден господин на име Ахме Доган, но предлагам да не ви занимавам с неговата персона, поради опасността Многоуважаемата академия да бъде припозната по–късно като елемент от т.нар” фирмен обръч”. Всъщност за това небивало литературно и икономическо откритие той може би също заслужава приза на Академията, но нека не се отклонявам от темата, пък и следващата година съм склонна да ви пиша в този смисъл.

Та за госпожа Етем:

С забележителната научноизследователска и откривателска дейност, която тя проведе през последните драматични за бедстващата и в природен и не само смисъл Родина, подкрепяна от скромния си за мащабите на нейните открития 17-членен творчески екип, госпожа Етем създаде формула, която позволи да бъде спасена от удавяне една древна цивилизация, така както и Ной не успя да го направи по време на големия потоп /впрочем незначително природно бедствие в сравнение с мащабите на застигналия региона апокалиптичен дъждовалеж/.

За да бъда по-детайлна, предлагам да разгледате и отличите нейните открития в отделните категории:

Химия – в резултат на продължителни опити в извън лабораторни условия кандидат- лауреатът откри нова вода. Нейната формула е различна от досега известната на научните среди. Известна е като Етемна вода с много по-висок овлажняващ коефициент и вредно въздействие върху флората и фауната.

Физика - след дълга практика в опитна обстановка, госпожа Етем преобърна научните постулати с откритието, че човешкия индивид е в състояние при определени обстоятелства да излезе сух от водата, независимо от степента на първоначално потапяне в нея.

Медицина – не бива да бъде пропуснат и приносът на госпожа Етем в откриването на новата ваксина против подуване на очи - болест известна като голямо или политическо дебелоочие. Откритието се състои в следното: експериментирайки върху себе си, тя доказа, че какъвто и обръч да пристегне обекта на изследването, окото му не мигва и ретината не регистрира очеизваждащи факти от реалността.

Нечуваното достижение на госпожата в категория Литература се състои в доусъвършенстването на класическата фраза на Илф и Петров – проблемът на давещите се е проблем на самите давещи се. Липсата на покрив, откри Етем, е проблем на хората без покрив.

Присъждането на приза в сферата на Икономиката е задължително. Тук ще посоча само - благодарение на нейните усилия се оказа възможно квадратен метър мукавена конструкция да се котира срещу 480 евро. Откритието й може да бъде приложено в световен мащаб от лондонското сити до борсата в Ню Йорк.

Моля, не забравяйте присъждането и на награда за Мир. Емел Етем вече влиза в историята като една същинска майка Тереза с дълбоко хуманното си и толерантно отношение към хората в беда в широките географски ширини от Черното море до Дунав.

Благодаря ви за вниманието ... и се надявам, макар да пиша от една малка и непозната страна на Балканите, да отдадете дължимото на предложената от мен кандидатура и с това да докажете, че за науката и откритията няма малки и големи, а само велики откриватели.
Луд към Луди
20 Апр 2006 14:28
Мнения: 1,243
От: Bulgaria
шът! шапки долу! преклон пред гения на доган! никой няма право да хули най-умния и кадърен "български" политик!!! може и да не ми е симпатичен(то па един симпатичен да имаше), може и да го подпират други централи(ма то па кой ли не го подпира нЕкой), може и олигарх да е(той само да беше) може какво ли не, ама пък няма равен по тези географски ширини, дължини и дебелени! останалата депутация страда от дебилизация и демонстрира трепанация(ако знаете какво е трепанация!?).
ех да си пожеЛАЕМ поне още двама - трима такива като него))
dedo_vi
20 Апр 2006 15:02
Мнения: 59
От: Bulgaria
"Не обвинявайте апарата, който е направил снимката, а се вгледайте в самата снимка."

брей, да го таковам и фотографчията
да не кажа карагьозчията
hamer
20 Апр 2006 15:02
Мнения: 10,867
От: Bulgaria
ХОРА, не претръпнахте ли вече? Аз нямам повече сили да се възмущавам.


Това е както когато толкова пъти те бият и удрят по цялото тяло, че загубваш чувство за болка, но нямаш сили за съпротива. Или губиш съзнание за дълго, а когато се събудиш, болките от ударите са толкова силни, че си готов на всичко, само да спре болката.
Наистина по-ярка илюстрация на поговорката "Кучетата си лаят, а керванът си върви" няма. С една особеност - кучетата са милионите мизерстващи материално и духовно българи, а керванът е от 240 + n на брой управляващи, качени на камилите на парите и властта.
parasol
20 Апр 2006 15:12
Мнения: 1,124
От: Bulgaria
Право е Мето, но истината ще си остане в Интернето. Е, тя е обществена тайна, ама ние си стоим и сеир гледаме. И попържваме. А Сидер войвода казва нещата. Но понеже ги казва такъв като него, всичко олеква.
iii007
20 Апр 2006 15:12
Мнения: 302
От: Bulgaria
аз съм депесар
на мен ми платиха да бъда....
взех 100000$

ако от атака предложат нещо ..............
`Kaily
20 Апр 2006 15:14
Мнения: 4,963
От: Bulgaria
Аз не съм претръпнала, сигурно ми е от наталния Марс, той е вечно в позиция по пет на нож.
Доскоро го псувах, че е вечен простак и побойник, ама то сигурно имало защо да е такъв.
Така че имам енергия и за теб, не бързай да се отчайваш.

_____________________________________
Време е всички, що глозгаха кокала, да гризнат дръвцето.
iii007
20 Апр 2006 15:25
Мнения: 302
От: Bulgaria
kaily
ВИКТОР77
20 Апр 2006 15:45
Мнения: 2,102
От: Bulgaria
ПИРАМИДАТА на ВЛАСТТА в ДПС

Властовият ресурс на ДПС създава обръча от фирми - те му се отблагодаряват, като подпомагат финансово партията - финансовият ресурс означава повече електорат - електоратът вкарва ДПС отново в управлението... В схемата на тези политико-икономически взаимозависимост може да влезе всяка фирма, стига да се подчинява на законите на обръча, написани лично от Доган. В противен случай ще бъде задушена икономически, както това вече се случва в Кърджали.
227500
20 Апр 2006 15:56
Мнения: 114
От: United Kingdom
Е тук вече си пролича ИСТИНСКИЯТ ЦИГАНИН. Трябваше още тогава в шоуто на Слави да му щракнат белезниците, а не Слави да му целува г*за. Само циганин може да е толкова тъп, че да се хвали с престъпленията си, а после, когато усети дебелия да се извърта като "магистрална труженичка", които са от същия етнос. Да се изрине тази пасмина от парламента директно в затвора !
Bira
20 Апр 2006 15:56
Мнения: 9,171
От: Bulgaria
пак си падам по кайла!
azsamaz
20 Апр 2006 16:15
Мнения: 6
От: Bulgaria
Доган е умен и добър (за себе си) политик. Мисля, че това непремерено изказване би трябвало да му изяде главата. Но все пак се намираме в България.
Skandinavija
20 Апр 2006 16:51
Мнения: 39
От: Bulgaria
*****

Натиснете тук, за да разберете как да кирилизирате мнението си

Редактирано от - bot на 20/04/2006 г/ 17:35:50

gtch
20 Апр 2006 17:17
Мнения: 1,659
От: Bulgaria
Браво, Кайле! Ние сме с теб! Ако се наложи ще помагаме с каквото можем
gtch
20 Апр 2006 17:22
Мнения: 1,659
От: Bulgaria
"Не обвинявайте апарата, който е направил снимката, а се вгледайте в самата снимка."
Как да не обвиняваме апарата, сиреч доганя, заради снимката, която прави постоянно? Баш апаратът е за обвиняване! Айде, сиктер, бе лавандуло

Редактирано от - gtch на 20/04/2006 г/ 17:23:09

E6
20 Апр 2006 17:34
Мнения: 29,550
От: 0
Какво (не) разбрах от цялата статия:

"Вчера той обясни, че не е казвал, че партията му има фирми (вярно), и че е имал предвид, че обръчът е изцяло негативно явление (невярно)."
"Никъде не съм казвал, че ДПС има фирми. В началото на 90-те години доста партии създадоха такива фирми, които така или иначе нямаха дейност (ами за к'во са ги създавали??). Ако една партия има фирми, значи тя е много демоде в това отношение", каза лидерът на ДПС (да де, у нас фирмите си имат партии).
"Много е рудиментарно да си мислите, че една партия има система от фирми и т. н. (Както вече казах е обратното). Исках да ви подскажа нещо друго - вие да направите разследване (а гръмнат апартамент ??). Не става въпрос за една партия, става въпрос за всички партии (значи и за ДПС???). Опитах се да направя рентгенова снимка за редица нови явления (хайде сега нови явления) от последните 5-6 години (хе-хе, ами предните 10??!!), а вие ме обвинявате в качеството на апарат, който прави такава снимка (ами има и дефектни апарати които правят дефектни снимки!!).
"Случаите на корупция винаги са били актуални - както в това правителство, така и в миналите (ами някои е бил (и е) участник в тези правителства а не само апарат който ги е снимал).
Съвсем различно мислеше лидерът на ДПС през юни миналата година, когато точно преди парламентарните избори направи наглото си изказване в "Шоуто на Слави".
Той подчерта, че има фирми, които подкрепят една или друга политическа сила, а след това политиците се отблагодаряват на бизнесмените (това гаранция е информация от първа ръка!).
Тогава нито една партия, нито политик, нито компетентен орган, призван да се бори с корупцията, не реагира (а-аа?!). По закон политическите партии не могат да имат собствени компании(разбрахме се вече по този въпрос - обратното е!).На националната конференция на ДПС в началото на април Доган ... обясни, че обръчът от фирми е полезно нещо и няма нищо общо с корупцията (иначе е много обяснителен!), появил се е като контрапункт на олигархията заедно с демократичното общество и пазарната икономика. "Ако от една каца или бъчва махнеш само един обръч - тя протича и започва да се руши във времето. Следователно - обръчът създава стабилност и сигурност на всяка система", обясни Доган (е не на всяка но на изградената в България със сигурност!).
След форума депутатите на ДПС се втурнаха да дават положителни примери за обръча от фирми. Камен Костадинов например каза, че заводът на турската фирма "Шишеджам" в Търговище и хидровъзел "Цанков камък", който се строи от австрийска фирма, са част от него, тъй като за тези инвестиции се застъпил лично лидерът на движението (ало-о-о главното прокурорче кажи им - те ще те разберат!).
"БСП никога не е споделяла виждането, че бизнесът и политиката трябва да бъдат обвързани в различен вид конфигурации", каза премиерът Сергей Станишев.
Вчера Доган се опита да се сдобри и с медиите. След като на конференцията ги обвини, че изкуствено задават теми като "преяждането с власт на ДПС", сега той помоли: "Да си помагаме взаимно. Аз съм на ваша страна."

Вие какво разбрахте??
Иванов
20 Апр 2006 18:57
Мнения: 2,891
От: Bulgaria
Корупцията на ДПС вещае предпазна клауза в ЕС и нови грижи за разузнаването на АнкараТурски скакалци изгризват България
Добромир Задгорски
Изтръпнали от студения фронт, нахлуващ откъм Брюксел и факта, че циганин простреля трима ученици в столицата, обществените сетива пропуснаха важен елемент от отминалата конференция на ДПС - присъствието на Саид Юсуф. Въпросният господин официално е шеф на отдел "Балкани" в турското външно министерство, а всъщност е най-високопоставеният агент на разузнаването на Анкара МИТ, който отговаря пряко за ДПС и дейността му в България. Юсуф е основният координатор на финансовата, икономическа, политическа и логистична помощ, която Турция оказва на движението. Той е човекът, който през март 2005г. изработва заедно с отдел "Аналитични прогнози" на МИТ стратегията на ДПС за парламентарните избори в България, проведени три месеца по-късно. Една от основните му грижи е вотът на изселниците в Турция, пред които МИТ поставя задачата за пет мандата (те вкараха три) и координацията на "екскурзиите" с изборни туристи в деня на вота. Бюджетът му е практически неограничен.
*****


Редактирано от - bot на 20/04/2006 г/ 19:10:10

Calina Malina
20 Апр 2006 19:06
Мнения: 6,931
От: Bulgaria
"Вие какво разбрахте?"
Ние разбрахме, че колкото повече говори за тия обръчи, толкова повече се оплита като пате в калчища. Че съпартийците му, които го именуват "Нашият Председател" ще изпаднат в още по-конфузна ситуация, принудени да обясняват поредната врътка в обръчологията. Че конгресът им беше прекрасна възможност "Председателят" като опитен играч да се оттегли от активната политика с що годе запазен авторитет - поне за своите избиратели.
E6
20 Апр 2006 19:54
Мнения: 29,550
От: 0
Calina
Тоя само се прави на умен а си е тъп, постоянно гафи и след това се мъчи един гаф с друг още по-голям и него с още по-голям и т.н. докато стигне до ... (не зная къде може да е края на наглостта на един политик в България но мисля че Доган най-после да го е стигнал).Използва "купешки" думи които често нямат никаква връзка с контекста, дълги сложни изречения с често взаимно изключващи се в тях тези предизвикващи чувство на объркване (най-вече в електората му който не разбирайки го си мисли че е казал нещо много блестящо и изпада в телешки възторг) и често прави нещо което няма нищо общо с нищо и после се появяват тълкуватели на тъпите му изказвания които той пък после опровергава и после се самоопровергава и така халва, боза и чам съкъс...
Добави мнение   Мнения:91 « Предишна Страница 4 от 5 2 3 4 5 Следваща