Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Може да уважаваш вярващите и без да си вярващ
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:250 Предишна Страница 2 от 13 1 2 3 4 Следваща »
A.Notaras
23 Дек 2006 10:57
Мнения: 286
От: Bulgaria
да, Mert.
в Европа е възможно да строиш джамии - големи в града, както и във всички големи болници има джамии наред с параклисите.
В една австрийска провинция учителите вече трябва да учат турски.
В градската библиотека редовно има дни на турски.

Това кога и къде ще стане в ислямска държава?

A.Notaras
23 Дек 2006 11:32
Мнения: 286
От: Bulgaria
Едното е държавна политика, другото е мнението на средния европеец. Има противоречие, например никой не иска да идват още турци, ама идват и им дават документи.
Исках да ти кажа, че мюсюлманите много се възмущават от нетолерантостта и пр., но в Европа им се дава много. Те от своя страна не са готови да помръднат и сантиметър в посока европеизиране. Ходжите им промиват мозъците, че интеграция означава асимилация. Не си отиват и по родните места.
Ако не вярваш за джамиите, ела да видиш.
Желая весели коледни празници на всички форумци!

Пейчо Пеев
23 Дек 2006 11:48
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
общуване с дедо Господ е начин на живот, той те намира, пази те, помага ти, обичате се, трябват ти чисти чуства и добрини правени за другите, помощ колкото и когато можеш, получаваш същото за теб и близките, после ставаш пръст и спомен а живота продължава горе в светлината, прекрасно е в рая, не може с описание, невероятно е блаженството, с радост ще се върна при дедо тaка ми е дотегнало от злите
Cruella de Vil
23 Дек 2006 12:28
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
С отказа си да празнуват публично Рождество Христово някои европейски държави не правят никому добро. Аз възприемам Рождество Христово като празник на духа, на добрата човешка воля, на стремежа към усъвършенстване. За мене Бог е идеята за доброто начало в човека, идеята за спасение на човечеството чрез един по-справедлив и хуманен свят. И тази идея съществува независимо дали сме вярващи или не. Важното е да бъдем добри в отношението си към околните. Аз уважавам вярващите християни, защото модерното християнство не натрапва на никого вярата си и в европейските общества човек има правото открито да излага позициите си по всички морални и етични въпроси без да се страхува от преследване и заклеймяване. Предпочитам да се наричам "традиционен християнин", а не атеист или агностик, които термини ми звучат войнствено и агресивно.
Не виждам с какво някой може да бъде обиден от празничната украса през този период от годината. Населението в Европа е традиционно христианско и освен вяра, Коледа означава и традиция. Общество без традиции е размито, безлично и склонно към възприемане на всякакви идиотски идеи, водещи към неговата дезинтеграция.
Като говорим за Коледа, трябва ли да се откажем от празнуването и на Нова година, след като много нехристияни не празнуват на първи януари? Някой да се сеща за нехристиянска държава, отменила традиционните си религиозни начини на празнуване за да не обиди християните? Аз не мога да се сетя за такава държава.
Честито Рождество Христово на всички християни и всички обичащи и почитащи християнските традиции! Весели Коледни празници!

дъртреалист
23 Дек 2006 12:39
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
Всяка година на Рождество наново се ражда Надеждата, възражда се вярата, че ще спасим душите си. Или - вярата в щастието, ако така повече ви харесва.
Тази Вяра е за всички.
+
Нашите души са като отчаян пътник, загубил се в нощта. А Вярата е светлина появила се някъде там отпред, която може да те спаси, ако я приемеш да те води. Тази светлина радва, защото носи надежда, че скоро ще се приютиш.
+
Пожелавам на всеки да намери на своята спасителна светлина !
Да познае радостта!
ЩАстлива Коледа на всички и весели празници!
Пейчо Пеев
23 Дек 2006 12:47
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
радостта да слезе в сърцата ви в тихата нощ, празник е, като рожденния ни ден, а на празник душите са заедно и в рая, весела коледа
Свежарков
23 Дек 2006 14:20
Мнения: 2,583
От: Bulgaria
"Богоизбрански" манипулации. Работата е друга. Християнството няма нищо общо със сатанинската секта, то е нейно отрицание. Ислямът е породен от сектата, затова е носител на някои ней присъщи агресивни идиотизми. С глупавите си помвирителни жестове Западът се самоубива. За целта и "богоизбранските" манипубации.
G5
23 Дек 2006 14:53
Мнения: 1,696
От: Bulgaria
Прочие, на всички форумци - весели Коледни празници! Даже и на мехиканото
Bay Hasan
23 Дек 2006 14:54
Мнения: 8,555
От: United States
Стига си дрънкал глупости, Свежарка.
Слушай кво ти пее Пейчо Пеев.
Пейчо Пеев
23 Дек 2006 15:09
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
антихрист винаги е имало, иска господар на земята да е и вярата в Господ му пречи, и много лица е имал, познават се по омразата към хората и винаги е губел, писано му е
Марко Ив. Тотев
23 Дек 2006 15:33
Мнения: 1,837
От: Bulgaria
много европейци от християнския свят ги смущава не толкова фактът, че живеещите между тях мюсюлмани изповядват различна от християнството религия, колкото, че са толкова вярващи.

Това е доста вярно наблюдение, нека си вярват в Мохамеда, лошо няма, но може ли малко по-тихо, особено между 2 и 4 рм.
А за просветените хора е ясно, че Бог няма, както и ангели, защото ако ги имаше, досега да са паднали долу на земята под действието на гравитацията
Пейчо Пеев
23 Дек 2006 16:34
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
няма, така е удобно, никой да не знай какви ги правиш на тъмно, вервай си, абе има некаква сила често чувам невярващи, е, и как се казва
генек
23 Дек 2006 16:38
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
ПРИЯТНИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ, КОИТО ИСКАТ ДА ПРАЗНУВАТ. На останалите нищо не може да помогне.
И, както казвахме като ученици - приятно изкарване на мъжете, приятноп прекарване на жените.
цуцурко
23 Дек 2006 16:59
Мнения: 1,588
От: Bulgaria
За учените вярващите са странни хора. А какво да кажем за самите учени?


В поредицата на Артър Кларк за мистериите по света имаше епизод за Пророчеството от Фатима и предсказаното от пастирчетата странно явление, а именно "танцът" на слънцето, който е бил наблюдаван от хиляди хора, събрали се, за да видят ще се изпълни ли тази част от пророчеството.

Въпросният учен беше се потрудил доста, но беше открил нАучно обяснение за проблема. По същото време над въпросното място минал голям облак вулканичен прах, който наистина би могъл да създаде илюзията за "танц" на небесното тяло. Имаше детайлно и строго научно обяснение.

Накрая остана само една съвсем дребна подробност. Помолен да коментира как така въпросното явление е било предречено от някакви пастирчета, той се позамисли и с лека усмивка рече: Е, ами това е една НЕВЕРОЯТНА СЛУЧАЙНОСТ...


Да ви е честита Коледа!


Д-р Тормозчиян
23 Дек 2006 17:24
Мнения: 8,152
От: Botswana
Самите учени в очите на масовия човек изглеждат също толкова странни птици и на тях се гледа с малко или повече недоверие, особено ако са твърде силно увлечени по изследванията си, което е равносилно на пламенно религиозно вярващи, на набожни (имаше едно социологическо проучване в САЩ преди време).
Наскоро на български излезе съставената от Джон Брокман книга "В какво вярваме, но не можем да го докажем. Най-изтъкнатите съвременни мислители за науката в епохата на увереността". Там са събрани интересни мнения на изтъкнати учени, като един от въпросите, който, разбира се, често се засяга, е: Има ли Бог? Повечето не вярват да има Бог, макар да признават, че не могат да го докажат.
Обаче най ме впечатли един от тях, биологът Робърт Саполски от "Станфорд", който казва, че дори и да се докаже, че има Бог, той пак може да не вярва в него. Ей това е атеист, нашите форумни атеисти ряпа с лимон да ядат в сравнение с него!

Редактирано от - Д-р Тормозчиян на 23/12/2006 г/ 17:28:25

Чичо Фичо
23 Дек 2006 18:11
Мнения: 24,838
От: United States
В Америка има картички със Season's Greetings или нещо такова, има с дървета с четирите сезона, има и с елхи, има и с две семейни коли, натоварени отгоре едната с елха, другата с менора, и децата в тях весело си махат.
*
От опит знаем колко лошо нещо е насилствения държавен атеизъм.
*
Ние излизаме във ваканция до 2 януари - весела Коледа и ЧНГ на всички!

Слава во вишних Богу, на земле мир, в человецех благоволение
Gloria in excelsis Deo, et in terra pax, hominibus bonae voluntatis
T41
23 Дек 2006 18:16
Мнения: 647
От: Bulgaria
Майната им на обусновките, Аз просто ще кажа:
Весели празници!Честито Рождество Христово!
arhiman
23 Дек 2006 19:23
Мнения: 2,069
От: Bulgaria

Щастлива Коледа на всички! Повече светлина и чистота в душите!

----

http://blog.360.yahoo.com/pavel_st_georgi ev
Avram Bakalina
23 Дек 2006 20:38
Мнения: 344
От: Bulgaria
Честито Рождество Христово на всички които носят в сърцето си вярата в Спасителя!На останалите Весели Празници!
генек
23 Дек 2006 21:20
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Неуважаеми господин другарю Кирияк, желаещ да го наричат господарю!
Доста глупаво е да питате кой, какво, защо празнува. И не съм длъжен на всеки Сульо и Пульо да отговарям. Уважавам желанието ви да се правите на вярващ, уважавайте и моето желание да не лъжа като вас. Най-малкото истинският християнин в тези дни е смирен и добросъвестен.
Впрочем, доста психолози биха намерили занимание анализирайки именцето, което сте избрали. А за психиатрите да не говорим.
Защо имам усещането, ч е се появявате вечер - още махмурлия - и започвате яростни, нелепи и често доста тъпи заяждания наред? Помага ли за повръщането и облекчението?
А за какво говори вашето постоянно задаване на въпроси? Опит от старата служба? Вашето мнение досега не съм зърнал - но разпитвате наред. Професионално изкривяване?
Всеки има право на своята вяра. И няма намерение да дискутирам с вас защо християнските ценности са по-стари от Иисус. И защо 25 декември е извечен човешки празник - ден на зимното слънцестоене, ден на Митра, ден на края на едната и началото на другата година...
Нека всеки празнува своето и не се поддава на тъпи опити за провокации /шеги?/ и избиване на комплексарщини.
Кирияк, не е уместно да се правите на интересен. Подчертавам -ПРАВИТЕ НА ИНТЕРЕСЕН. Човек или е интересен, или не. За жалост, опитите ви са крайно неуместни и жалки.
Хайде, оправете се с още едно-две малки - но не заяждания. И - имате ли смелост агрументирано и логично, да кажете лично мнение за нещо? Или знаете три изречения, две от които псувни?
Добави мнение   Мнения:250 Предишна Страница 2 от 13 1 2 3 4 Следваща »