Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
София не се засяга от критиките на Путин
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:104 Предишна Страница 3 от 6 1 2 3 4 5 Следваща »
Han
12 Фев 2007 13:33
Мнения: 18,932
От: Bulgaria
Капитане, тия "немски" канали, не са точно немски...
nanyac
12 Фев 2007 13:57
Мнения: 6,614
От: Bulgaria
Помислете за България като за плацдарм осигуряващ контрол върху проливите. Това е стара идея на товарищ Сталин. Г.Димитров (днес чух че БСП наскоро излъскали паметната му плоча) е бил предназначен за политически параван на операцията.
Ето защо не съм учуден.
Според мен 5 - 10 000 американски войници не могат да застрашат русия. Заплашен е с провал един от потенциалните стратегически ходове от руската военна доктрина разработен в средата на миналия век.
Империята задължително трябва да отвърне на удара, ще го усетим по газта и други екстри. За което на американосите естествено че не им пука.
Нова студена война? Всяко управление което се опита да отнеме на руските олигарси възможността да богатеят и да харчат е обречено, включително и путинското. А повтаряне на изолацията би довело точно до това. Но очаквам от спортна злоба и показен патриотизъм да се получат някои катаклизми в цените на монополните продукти.
ВИКТОР77
12 Фев 2007 13:59
Мнения: 2,102
От: Bulgaria
Има три основни разлики между целите на Запада и на Русия. Първо, Америка и Европа са истински демокрации, стремящи се да разпространят спазването на човешките права и политическия плурализъм, дори и методите им да се различават. Русия на г-н Путин е авторитарна държава, която няма интерес да подпомага развитието на демокрацията в съседните държави. Напротив, Кремъл поддържа край границата си диктатори, които не се противопоставят на неговите интереси. Такава политика ще предизвика политически радикализъм, терористичен сепаратизъм и религиозен тероризъм из цялата южна руска периферия, което ще доведе до разпада на Русия.
ВИКТОР77
12 Фев 2007 14:00
Мнения: 2,102
От: Bulgaria
Русия се стреми към глобални цели, които не съвпадат с идеята за демократичен световен ред. Кремъл желае да възстанови един доминиран от Русия постсъветски регион, в който сигурността, външната политика, енергийните доставки и търговията се определят от Москва. Така г-н Путин иска да създаде поодобие на разпадналият се СССР, но всъщност подобна политика ще допренесе за по-бързият разпад на Русия като Държава!
ясенево
12 Фев 2007 14:05
Мнения: 6,445
От: Russian Federation
По моему, ЕС гораздо более похож на Советский союз, чем нынешняя Россия
Кириак Стефчоолу
12 Фев 2007 14:11
Мнения: 3,836
От: 0
nanyac,
История учил ли си? Или послъгваш по идеологически причини?
А обреченото управление - Русия е преживяла много смутни периоди. Винаги се е намирало кой да цапне крадльовците през ръчичките.

Kapitanot
12 Фев 2007 14:18
Мнения: 2,271
От: Burundi
Han,
не мога да те разбера, какво имаш в предвит с "не са точно немски"?
Ето материал от тв. ZDF в който се говори за "massive Drohungen" от страна на Путин. Смятам, че той е прав да иска обяснение, към кого са насочени американските ракети в Полшa i НЕ чух да е заплашвал при това някого!
Натиснете тук
Кириак Стефчоолу
12 Фев 2007 14:24
Мнения: 3,836
От: 0
ВИКТОР77,
Държава, в която подслушването, наблюдението, следенето на банкови сметки и задържането за неограничен срок без съд и присъда на собствените й граждани става по еднолично разпореждане на Вожда, без да се съобразява с писани закони и конституция, демократична ли е?
Русия ли обгражда САЩ с военни бази или обратното?
А плочата за човешките права се спука още в Абу Граиб и последвалите смешни увъртания, че лишаването от сън, храна и вода, давенето и излагането на студ не били съвсем мъчения.
goo
12 Фев 2007 14:25
Мнения: 258
От: Bulgaria
***** какво се прави на фактор. Не е ли неприлично държава с производство, равно на това на Холандия да говори така?

Редактирано от - bot на 12/2/2007 г/ 14:26:58

nanyac
12 Фев 2007 14:33
Мнения: 6,614
От: Bulgaria
Кириак
Учил съм това което ни учеха навремето в училище насила.
Тогава чичко Сталин беше баща на народите
после четох книжки в които пише съвсем различни неща
и имаше и статистики и подробности които бяха крити навремето
и нещата ми изглеждат много по-логични от ония в старите учебници, та затова им вервам. Ако те интересуват точно ще ти кажа заглавия и автори.
По въпроса с крадльовците: никой не е цапнал ни ленин ни другите от шайката му, за по-новите да не говорим. Но редовно са си гризали гърлата един на друг за контрол върху кокала. И сега не очаквам чудо.
И последно: не ме натиквай в идеологически клишета. Западняците и тях не ги любя страстно и те са мошенници. Но руските са по азиатски жестоки и безскрупулни а местните им мекерета са дебелооки и лакоми.
nanyac
12 Фев 2007 14:39
Мнения: 6,614
От: Bulgaria
ПП
защо казах за обреченото управление: президент, депутати, министри и прочие са назначени там за осигуряване на поток ПАРИ в правилната посока а именно КЪМ олигархията. Те самите се стремят да бъдат полезни и да станат фактор в нея. Всички идеологически политически и демагогски обяснения са само шарената обвивка на тоя процес. Който пречи в най-лекия вариант просто ще го уволнят.
Кириак Стефчоолу
12 Фев 2007 14:44
Мнения: 3,836
От: 0
папуас,
Личи си, че са те учили насила. За Петър Велики не си чувал, нали?
Кириак Стефчоолу
12 Фев 2007 15:00
Мнения: 3,836
От: 0
ПП По времето на незабравимия ЕБН правителството наистина се чудеше как да угоди на олигарсите. Между другото, схемата, по която те станаха олигарси, е същата като при нас, само мащабите са други - купуваш държавна банка със заем от централната банка срещу залог от акциите на банката, дето още не си я купил. Или нефтен/алуминиев/никелов комбинат. После правим малко инфлацийка и плащаме една стотна от цената. С акции, не с пари. Сега не е точно така и затова повечето се изнесоха - от греха подальше. И реват за правата на човека.
ППП Ще повярвам в свободния пазар, когато на американски гражданин му позволят да си изнася печалбите в Русия.
Васуки
12 Фев 2007 15:01
Мнения: 3,605
От: India
Критиките на Путин въобще не са остарели, ами са закъснели. Путин е напълно прав, че Западът драстично наруши даваните преди обещания да не разполага военни бази на териториите на бившите съюзници на СССР. Критика към нашите страни не е отправял, отправи към САЩ и НАТО. На нас няма за какво да се сърди, ние не сме разтурили Варшавския договор, а Москва. Да си хапят сега гъзовете! Преди да се сърди на Запада, да разобличи предателската политика на горби и барух елцан.
Другата страна на въпроса е, че базите у нас и в другите бивши соцстрани са пряка заплаха за Русия и тя няма какво друго да стори, освен да се въоръжава за несиметричен, но категоричен отпор. Прав е Путин, че САЩ грубо грешат с тази си предизвикателна и заплашваща линия на поведение. Но това е ционизмът - безгранична лакомия и непрестанна агресия.
ясенево
12 Фев 2007 15:10
Мнения: 6,445
От: Russian Federation
Вообще то не надо воспринимать все лично и Путин сказал это ясно, но привел факты, а не вымыслы. К тому же России невыгодно опять втягиваться в гонку вооружений. На этот раз мы пойдем другим путем
"Я не хочу никого подозревать в какой-то агрессивности. Но система отношений – это так же, как математика. Она не имеет личного измерения. И мы должны, конечно, на это реагировать. Как? Или так же, как вы, и строить многомиллиардную противоракетную систему, систему противоракетной обороны, либо, имея в виду наши сегодняшние возможности – экономические, финансовые – ответить ассиметрично. Чтобы все поняли, что да, система противоракетной обороны есть, но она в отношении России бессмысленна, потому что у нас есть такое оружие, которое ее легко преодолевает. Вот мы по этому пути и пойдем. Это дешевле для нас. Но это никак не направлено против самих Соединенных Штатов. "
Кириак Стефчоолу
12 Фев 2007 15:11
Мнения: 3,836
От: 0
Уважаеми goo,
В международните отношения се отчитат два фактора:
а) обективен - големината на тоягата, която държиш;
б) субективен - решимостта да я употребиш.
А ако икономиката ти е в състояние да съществува без внос - почват да те вземат съвсем на сериозно.
Е, Владимир Владимирович (тм) демонстрира субективния. Другите си бяха налице. Затова и воят е нестройно-печален.
nanyac
12 Фев 2007 15:18
Мнения: 6,614
От: Bulgaria
За Петър Велики само съм чувал, разни пикантерии, за рязане на бради или глави по избор, но най-важното: кой е той, кой го е направил почти европеец и с каква цел още нямам мнение. Че е бил мотивиран да направи силна държава е ясно, цар е все пак. Но да не забравяме че е имало и Иван Грозни, и Распутин и вековно пиянство, диктатура на пролетариата и всичкото това за малко повече от половин хилядолетие. И в българската история са оставили следи техни войски с абсолютно небратски намерения.
А в свободния пазар и аз не вярвам, но още по-малко вярвам в панславизма, братската обич на руския народ към българския и победата на комунизма.
Кириак Стефчоолу
12 Фев 2007 15:30
Мнения: 3,836
От: 0
папуас,
поне нещичко се изясни - за Проливите послъгваш от идеологически съображения.
Кириак Стефчоолу
12 Фев 2007 15:34
Мнения: 3,836
От: 0
ПП А вярваш ли в искрената и безкористна загриженост на Англия за добруването на българския народ?
nanyac
12 Фев 2007 15:37
Мнения: 6,614
От: Bulgaria
Путин е прав за едно: договорките са нарушени. Но така е в историята, да напомням ли за Рибентроп-Молотов и последвалите навлизания на съветски войски тук и там в нарушение на пакта под предлог за антисъветски истерии избухнали в разни дребни държавици. Затова Путин не вярва на американските обяснения.
Американците са наясно че не могат да сринат русия от база в България, това е само показване на мускули, но проблема на Русия е загуба на престиж и ограничаване на вариантите за маневриране. Горките, тъкмо си назначиха премиер...
За големината на сопата и решимостта за употреба съм принципно съгласен. Но Путин не е Сталин и няма да замахне без благословията на работодателите си. А те според мен са загрижени основно от потока към своите банкови сметки.
Дано не греша.
Добави мнение   Мнения:104 Предишна Страница 3 от 6 1 2 3 4 5 Следваща »