Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Само "Атака" се обяви срещу плана за Косово
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:193 Предишна Страница 3 от 10 1 2 3 4 5 Следваща »
Sta
31 Мар 2007 07:06
Мнения: 5,780
От: United States
Иезуит,
Бъди джентълмен и им подари ротираното си мнение. Освен това с ръка на сърцето си признай, че като са искали да те цитират е било задължително да сменят името и да извъртят наобратно мнението. Както се знае, само НЕГОВОТО мнение се дава 1:1. Ако бяха писали автор Йезуит или пък оригиналния текст, никой нямаше да повярва и хората щяха да са заблудени. Сега знаем, че някой различен от посочения от тях и от Сидеров, може би Йезуита има мнение обратното на това което са цитирали. Това е максимума който може да се изцеди от този източник. Ако искаш друго, чети германските вестници. Там обаче е по-сложно, трябва на 120 градуса да го извъртиш за да разбереш какво става. (Мнение се върти на 120 градуса, като броиш 2 лъжи, 1 истина 2 лъжи и т.н.). Лесно е.
VOCI
31 Мар 2007 07:49
Мнения: 28,177
От: Antigua and Barbuda
Ел Мохадо , за първият ти постинг по тази тема. Моите уважения.
Oraсle
31 Мар 2007 08:57
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Значи к'во Йезуите, ако не турят бялото вино в хладилника да се изстудява за завръщащите се в Косово сърби, не струва тоя план. Добре, ама чий план струва повече? Какво да се прави с Косово? Сегашното положение пак води до независимост и пак без винце, че и без други работи.
Предишното положение пък видяхме до какво води. Значи...?

Примерно от Крайна в Сърбия избягаха около двеста хиляди сърби (колкото цялото сръбско население на Косово) когато хърватите си върнаха контрола над областта. Не всички от тия бежанци са участвали в унищожаването на Осиек и Вуковар (там си действаше още ЮНА), не всички са обстрелвали Дубровник, нито пък са изнасилвали и убивали, ама на, всички избягаха.
И сега нито им изстудяват винце в Крайна, нито им гарантират места в парламента в Загреб, нито пък им дават да си назначават полицията. За православните манастири в Хърватска пък, ако е имало такива, съвсем не знам. И туй не са единствените бежанци, и бежанците съвсем не са единствено сърби. Не се чува никъде да изстудяват вино, хеле пък за мюсюлманите.

Цупещите се на предложението на Ахтисаари не предлагат нищо различно. Справка - Путин, според когото трябва да се търси решение приемливо и за сърбите, и за албанците. И то е... Косово да си остане под контрола на КФОР. А нима това прави албанците по-малко независими от Белград, та един ден Косово пак да стане част от Сърбия?

Редактирано от - Oraсle на 31/3/2007 г/ 09:05:08

Fabian
31 Мар 2007 09:19
Мнения: 126
От: Bulgaria
Оракле, албанците не са спуснати със самолет. Голямото им заселване в Косово и Метохия започва още от турско - така, както у нас са разселени черкези. А още по-голямото е по времето на италианската окупация. Имало е чисто - днес така наречено - етническо прочистване, прогонване на сърбите и заселване на албанци.
Погленди постинга ми от ранна нощ. Не е мое виждането, просто съм съгласен, че се създава прецедент. Хайде FL да го оставим - има изкривяване на антируска вълна. Но останалите, дето разсъждавате с претенции за разумност - не усещшате ли казуса? И възможността да се прилага навсякъде/ Остави лафчетата - ама ние не сме като сърбите, турците ще са мирни. Разградската "турска"република, искането за автономия на Родопите през 70-те, сегашните изцепки на изкрейзили, но отразяващи нечии желания хорица като Адем Кенан, оня от Казанлък, тукашния тъпактурчин...
Пренасяйте всичко на родна почва и преценявайте на нас как ще се отрази. Едно е Босна - заселена със сърби-богомили, приели мюсюлманството и друго е Косово - наситено изкуствено с албанци.
Пък за печалбата на Русия за това да не говорим, щом сте толкова русофоби. Първо, печелят още повече сърбите - ние ви защитихме, ама ония...Второ, Русия има свои планове за автономии, независими държави и прилапването им.
Интересно, защо италианците са били против? Може би, защото и в тази уж уредена държава има свои автономисти и политиците им мислят малко по-песрпективно от нашите палета?
Оракле, реалността е факт, но и върху фактите се въздейства. Прочети внимателно плана на сина на фашисткия убиец Ахтисаари и ще видиш доста интересни неща.
А за Хелзинки - нали и там имаше подписи на президенти? 30 години - няма вече подобни правила. Мислиш ли, че утре албанци и какви ли не мюсюлмански вождове, дето не признават християнските закони, ще ги спазват? Аз съм скептик.
Chicho Dr.
31 Мар 2007 09:30
Мнения: 8,006
От: USA
Подкрепям Д. Стоянов в това му изказване. Косово е опасен прецедент. Особено за Балканите. Лошото е, че нещата там са вече безвъзвратно загубени. Действително Щатите имат основна вина за този резултат. Но и Европа не е съвсем невинна. Германските въздушни сили (признавам, мои любимци, но в случая не им симпатизирам) участваха за пръв път в бойни акции след ВСВ. Така, че и Европа трябва да се замисли какви ги върши.
Вратаря
31 Мар 2007 09:44
Мнения: 3,083
От: Bulgaria
Аз също не съм съгласен с това, което стана в Косово, но ние във Враца си имаме реплика-това е положението Минке .Слободан сам им го натресе , трябваше да търси компромиси, които обаче в крайна сметка щяха да доведат до същото положение-също като с въпросната Минка.Истина е, че духът е излязъл от бутилката-трябва ни
ОРАКЪЛ да познае следващите три желаещи
star_pisa4
31 Мар 2007 10:17
Мнения: 425
От: Bulgaria
Прочетох само една страница от постингите, но не мога да издържа и ще взема вече отношение.
Българските евродепутати се разединиха в Брюксел
Не знам дали някога българските евродепутати, ще бъдат някога единнил Най вероятно никога.
Комсомолчето на Атака, си е дса некомпентентно, но този път е право, демек гласувало е за България, ама мотивировката му една... леле мале.
pecheneg
31 Мар 2007 10:17
Мнения: 1,228
От: Bulgaria
какво пак не ви угоди бе хора.или са расисти от атака тоест нацисти или са слуги на кремъл.в случая стоянов е напълно прав нали когато нато нападна косово говореха че няма да се нарушава държавният суверинитет на сърбия а косово ще получи само автономия.сега пък независимост им обещават.ами ако и у нас турците поискат независимост за кърджали.какво ще стане.или ако сърбите в замяна на загубата на косово поискат сръбската част от босна.границите не бива да се променят в ничия полза иначе утре и нас ще ни сполети съдбата на сърбия.
Oraсle
31 Мар 2007 10:20
Мнения: 15,092
От: Bulgaria
Тезата "Косово като прецедент" ми се струва вятър работа. Хайде нека КФОР да остане вечно в Косово и то формално да продължи да се води част от Сърбия, нека даже един ден чуждите контингенти се изтеглят оттам и там отново да влезе сърбска войска.
Но да речем и у нас простотията надделее, подгоним турците да им слагаме "-ов" или "-ев" след имената, забраним им да си правят партии и разгоним турските кметове. Ще ни помогне ли нещо това че Косово си е сръбско?
Ами, само след десетина - двадесет години ще си имаме КФОР и бежанци и у нас, разбира се отдавна ще сме забравили че сме били в НАТО и ЕС.
Та ако някой разчита че липсата на прецедент е някаква гаранция за суверенитет, да има много здраве.

Освен това Косово не е точно същото като Родопите и Лудогорието. Първо в Косово има огромно мнозинство албанци, а сърбите са повече само в някои села. У нас в Кърджали и Смолян живеят повече българи (за Разград не знам), няма такава компактна малцинствена маса.
Второ косоварите бяха свикнали на автономия и обучение на албански, което им беше отнето. Не бяха свикнали на самоупрвление и политически плирализъм, щото имаше само една партия по онова време.
Трето, косоварите имат зад гърба си Албания, към която те самите не щат да се присъединяват (но това не пречи някои тука да бълнуват за "Велика Албания", а българските турци имат подкрепата на силна държава.
Разлики много и съществени, но несъмнено има една прилика - малко глупост и самонадеяност стига да запали искрата и оттам нататък няма връщане назад.

Мисля си че България общо взето изкара късмет след края на студената война. Югославия беше установен и предпочитан партньор на Запада, та в Брюксел чак предлагаха да се присъедини към ЕС преди другите кандидатки - бивши членки на СИВ, понеже имала по-развита и по пазарно-ориентирана икономика. Три години след отделянето на съюзните републики и въпреки войните, в Европа и САЩ се мръщеха и си искаха партньора. През тия три години сърбите прочистваха бъдещата "Велика Сърбия" без да имат реална опозиция насреща.
България влезе в посткомунистическата ера с етикета "най-верен сателит на СССР", със силно зависима от СИВ икономика и опозорена след "възродителния процес". Цяла Западна България слушаше сръбска музика, а поминъкът на много хора беше да продадат нещо оттатък границата, та да вземат някоя марка. Наистина, кой би си помислил преди седемнадесет години че България ще е в ЕС и НАТО, а Сърбия ще се надява на вето от Русия за да отложи... какво? За да отложи нещо което вече се е случило.

Ако "злите сили", "сценаристите" толкова търсеха прецедент на промяна на границите, нямаше ли да им е много по-лесно да почнат с нас? Вместо Косово, до което стигнаха през Словения, Хърватска и Босна?


Редактирано от - Oraсle на 31/3/2007 г/ 10:30:31

pecheneg
31 Мар 2007 10:21
Мнения: 1,228
От: Bulgaria
не ме учудва че дпс са гласували за доклада нали искат същото и у нас да стане.
Вратаря
31 Мар 2007 10:30
Мнения: 3,083
От: Bulgaria
Прав е ОРАКАЛ-важното е да слушкаш-преклонена главица сабя не сече-работиш, колко можеш, ядеш за двама , пиеш колкото дадат-да живе е новото международно положение
pecheneg
31 Мар 2007 10:31
Мнения: 1,228
От: Bulgaria
оракле албанците така ги гонеха и асимилираха сърбите че албанците са сега над 90% от населението на областа и за 50-60 години са увеличили броя си в пъти.у нас положението не било както в косово? да по лошо е защото албания не е заплаха за сърбия но турция има600000 армия и 70 милиона население, пък нашата редовна армия е 20 пъти по малка 30000.у на има мохамеданскки бунтове още от 19 век още от времето на батенберг когато никой не им е сменял имената докато тук не стане мохамеданско те няма да мирясат.в кърджали българите почват вече да напускат областа и да се преселват във вътрешноста на страната така че това у нас не е като в косово да не те успокоява.ти знаеш ли че унгарците бяха огромно мнозинство над две трети във войводина преди първата светован война а сърбите бяха много малко но въпреки това войводина беше дадена на сърбите и сега унгарците са само около 20%-25%
UNIVERS
31 Мар 2007 11:02
Мнения: 5,614
От: Bulgaria
Излишен дебат- всички сте наясно, че големите в ЕС и САЩ искат разпокъсани, слаби Балкани, с лесно манипулируеми колониални правителства. Иначе няма лапачка - АЕЦ, Тракия, БТК, Софийска вода и прочие в българския случай . Единствено сърбите по национална традициия им се перчат и днес и по Брежнево време. Ще им вземат не само Косово, но Сърбия ще остане и без Воеводина и ще се свие до Белградска област. За назидание и помисъл на другите на Балканите. Спасението им е едно- Русия, която вижда в Сърбия стратегически партньор на Балканите от векове. Пияния Елцин и продажната кремълска клика ги предадоха преди години. А и заиграването на Милошевич с кръжеца Холбрук, в това число и подписаното от него Дейтънско споразумение, му взе и главата.
aa1
31 Мар 2007 11:16
Мнения: 934
От: Bulgaria
Димитър Стоянов
"АТАКА"

И престанете да повтаряте, че понеже сърбите били много лоши с албанците,
те искали независимост. Това веднага се опровергава с истъпленията на албанците в Македония , които скоро ще поискат независимост. Или и там Милошевич е виновен.
Кириак Стефчоолу
31 Мар 2007 11:17
Мнения: 3,836
От: 0
Oraсle
Друго устойчиво решение на косовския проблем е конфедерация. Само че албанците не искат. И САЩ не искат.
За сведение на чучулигите - Петър Богдан бил албанец и борец за албанска свобода. Ха направете си сметка докъде се простират изконните албански земи, според албанските мераци.
А етническото прочистване е налице. Иди в Прищина и говори на български, да видиш що е мултикултурна толерантност.
Dinain
31 Мар 2007 11:21
Мнения: 18,280
От: Bulgaria
Oracle, едва ли има много смисъл. За "прецеденти" може да се гледа и Ирландия 1922 г., а ако много иска човек и независимостта на една местност наречена "българия" и автономията на една друга местност наречена "румелия" през 1878 г. Косово като прецедент - глупости на търкалета
Дай на хората да плюят и да се борят с вятърни мелници. Обичайните заподозрени - "злите велики сили", "войнстващите ислямисти", "продажния Кремъл", "албанските наркотрафиканти". До време ще се появи и някой да каже за ционисткия заговор.
Глупавото е че никой от тези критикуващите независимо Косово не предлага друго решение на проблема. А и няма как да предложи, защото такова няма. Но промяната винаги е била трудна. Винаги ще има хора които отчаяно ще искат да запазят статуквото напук на всичко и да се върнат "добрите стари времена".
Васуки
31 Мар 2007 12:48
Мнения: 3,605
От: India
Стоянов е заявил вярна позиция. Така ще се вдигне рейтингът на Атака и ще якарат повече евродепутати. Тази позиция е не само пробългарска, тя преди всичко е проевропейска. Още по-важно - тя е антиционистка. Видно е по катилския вой на ционистчетата и оракълстващите чичлета във форума. На "богоизбранците" до крайност е нужен разединен свят, особено разединена Европа. Гласувалите ЗА ционистката подлост за Косово са йодофицирани изроди, извратеняци и подлоги на USrael. Eвропейците ще плащат много висока цена за тяхното европредателство.
Fabi
31 Мар 2007 12:55
Мнения: 531
От: Bermuda
Васуки грешиш в оценката!
Аз изцяло поддържам позицията на Атака и генералната идея заложена в нея.
Но, ако изнесеното в тази статия е съдържанието на речта на Стоянов в Европарламента, в представяне на позицията си, считам, че тя е изцяло НЕАРГУМЕНТИРАНА и е пропуснат шанс за България да защити националните си интереси.Огромната грешка е допусната в структурирането и замисъла на изказването на Стоянов . Той ОБВИНЯВА ДИРЕКТНО ДРУГАТА ЕВРОПА и всеки европеец, който няма никакви исторически или културни познания за Балканите, ще реагира с отрицание и насмешка.
Стоянов НЕ трябваше да обвинява, а да ПРЕДСТАВИ ФАКТИ И ДАДЕ КОНКРЕТНИ ПРИМЕРИ, КАТО ОБРИСУВА ПРЕД ЕВРОПЕЙЦИТЕ ЕДНА ВЪЗМОЖНА БЪДЕЩА КАРТИНА ЗА БАЛКАНИТЕ И БЪЛГАРИЯ, ВСЛЕДСТВИЕ ДАВАНЕТО НА НЕЗАВИСИМ СТАТУТ НА КОСОВО.
Също трябваше ДА ПРОГНОЗИРА И ПОСЛЕДСТВИЯТА ЗА СЪСЕДНИ ДЪРЖАВИ, което би отворило очите на всеки евродепутат и ще го накара да се замисли за последствията в своята държава, как може да бъде подпалена чергата му. Защото Косовски заложени бомби има в много други държави в Европа.

Разбрал съм едно от личен опит - в Европарламента продължават да действат вълчите закони -ВСЯКА ЕДНА СТРАНА Е ВЪЛК -ЕДИНАК и депутатите й единствено се интересуват да защитават своите национални интереси, дори през трупаве минават, за да го постигнат.



[/u]


Редактирано от - Fabi на 31/3/2007 г/ 13:23:37

beagle
31 Мар 2007 13:31
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Това , че ни прибраха в Алианса и ЕС , не носи спокойствие и увереност ... Нашият сценарий е по-различен от косовския ... По него , границите не се прекрояват , а преодоляват , чрез отстраняване на политическите и икономическите им предпоставки ... Тече процес на пълзяща "автономия без граници"... В него се дебатира не за райони на Република България , а за нея като универсален и "естествен" , плацдарм на Република Турция в Континента ... Статута на страната ни като външна граница на ЕС става неясен ... Европа следва по-ефикасно да ни помогне и преодолеем слабостта си... Просто е длъжна ...

Fabi
31 Мар 2007 13:44
Мнения: 531
От: Bermuda
Абсолюгто си прав beagle, но да чакаме ЕС да дойде от вън, да намери и осъди корумпираните, да изхвърли ДПС и сегашната бандитска коалиция от властта, да спре разпродаването на България и прочее – няма да го направи. В Европа няма практиката да се внасят революции от вън, нито насила да се меси във вътрешните работи на държавите, нито да оправя техните дворове. Европа разчита единствено на вътрешните сили и узряването на политическото пространство .. НИЕ- българите сме тези, които трябва да оправим своя двор и да градим бъдещето си.Разковничето е в двете мръсни приватизации, направени в България след 1989 г и които нямат аналог в Европа. И трябва да се роди политическа сила, която да поиска КРИМИНАЛИЗИРАНЕ НА ПРИВАТИЗАЦИИТЕ със задна дата от 18 години и да наложат нови и почтени правила за приватизация, на базата на европейския опит на старите членки на ЕС и с това да преразгледат стари сделки, като те се върнат на държавата. След което те да бъдат приватизирани по съвсем други начини, като се използва опита на развита Европа. За сега такава политическа сила в България не се е родила и това не само успокоява бандитите, но им създава чувство за недосегаемост. Атака не е насочена към Европа, защото нейните идеолози не познават Европа и нейния опит и не подържа нашето членство в ЕС. Липсата в българския политически живот на проевропейски насочена партия с подобна програма и цели, още повече усилва чувството на безнадеждност и безперспективност в народа. Виждам единствено такава партия да се роди сред нашата 2 милионна емиграция, която е видяла и преосмислила много от видяното в цивилизована Европа.



Редактирано от - Fabi на 31/3/2007 г/ 13:49:48

Добави мнение   Мнения:193 Предишна Страница 3 от 10 1 2 3 4 5 Следваща »