Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
БСП влезе в своя „син период”
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:40 Страница 1 от 2 1 2 Следваща
milcho
04 Юни 2007 00:29
Мнения: 13,257
От: Bulgaria
Сложен бесепарски електорален гамбит, а Петьо Цеков се загрижил за синия период на БСП...Ръководството на БСП, си прилича като капка вода с разслоението на електората си...Има бизнесмени, има политикани, има леви, по малко леви, успели, неуспели, обидени, забравени, прегорели и разбира се червени баби и дядовци. проблема сега е, че баламите от електората вече не ходят под строй в гората/ да гласуват/ за дренки за червенки, независимо колко са се напазарували началниците им...Дали това е твърда тенденция ще видим още на местните избори...
ole-le
04 Юни 2007 00:55
Мнения: 5,620
От: Bulgaria
Да се твърди, че това, което става в БСП е просто междуличностни комфликти е силно подценяване на случващото се.
*
Станишев просто се опитва да вземе нешата в свои ръце и да постави БСП на политическа основа. Да й помогне да оцелее в новите условия.
Но няма как да успее.
*
Докато Доган планомерно и постепенно трасформираше ДПС от етническа на политическа основа, БСП мимикрираше в страх да не загуби биографичния си носталгичен електорат, все по вдетеняващ се от склерозата на прекланната възраст.
*
БСП няма как и не може да бъде поставена на политическа основа. Тя е обречена да отмре, заедно с електората си.
Сърдитко-Петко
04 Юни 2007 03:45
Мнения: 712
От: Bulgaria
БСП няма как и не може да бъде поставена на политическа основа. Тя е обречена да отмре, заедно с електората си.

Той и Маркс вещаеше подобна участ на държавата и класите когато властта бъде взета от пролетариата, ама нещо се затрудни работата.
ole-le
04 Юни 2007 04:38
Мнения: 5,620
От: Bulgaria
Сърдитко-Петко,
Аз не ти вещая смърт на партиите и политиците. Точно обратното !
*
Каква в момента е политическата визия на БСП ? Ама извън общите приказки тип димна завеса на далавери ? Има ли въобще такава или е заменена от неполитическата и чисто мафиотска инерция на мутрирането на реалния социализъм ?
*
Кой и защо гласува за БСП ? Гласува ли някой от политически мотиви ?
Сърдитко-Петко
04 Юни 2007 07:48
Мнения: 712
От: Bulgaria
Без да се впускам в задълбочена дискусия, която може да се окаже безмислена, ще маркирам само два момента. Първо, в съвременната епоха на глобализъм и в условията на нови политико-икономически формации от типа на ЕС, във всички солидни и имащи постоянен дългогодишен достъп до властта, осигурен им от гласоподавателите, партии се наблюдават трайни и еднопосочни визии, продиктувани от общите цели в рамките на многонационалната формация. Никъде в Европа няма властови партии, защитаващи класови, расови, религиозни и т.н. интереси.Второ, кресливите папагали-популисти, опитващи се да построят своето партийно щастие върху нещастието на "електоралните" маси (определението бе избрано от ФД вероятно заради фонетичната му прилика с "ректални" взимаха властта "със малко но завинаги" обаче я задържаха за малко и си отиваха завинаги. Така се случи със съюзите и партиите от т.нар. "дясно" пространство, това ще стигне и играещите на националистични нотки гербове, атаки и тям подобни.
ТАПА
04 Юни 2007 10:06
Мнения: 6,883
От: Bulgaria
Б С П от много години е в "кафяв " период, де да беше "син" !

Патагонец
04 Юни 2007 11:26
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
Изглежда българските журналисти не са много наясно какво значи дясна политика. Това което БСП провежда е не дясна либерална икономическа политика, а политически чадър над мафиотския капитал в България. Вместо ясни и опростени закони и държава, изискваща спазването им и наказваща нарушителите, безбройни поправки за да се угоди на този или онзи мафиот. Вместо работещо следствие и прокуратура, хиляди забатачени дела с предрешен изход. Вместо авторитетни личности, оглавяващи ключови министерства, разни екземпляри, приличащи на улични пияници и пикаещи във фонтаните. Вместо конкурси за държавни поръчки раздаване на тъмно пари на наши фирми, които я свършили я не някаква работа.
Всичко това заченато от същата БСП(БКП), раздала купища пари на функционери и кадесари, които тотално източиха и обезкръвиха икономиката.
Това беше планирана мафиотизация на българската икономика, чийто последици едва ли ще бъдат преодоляни лесно през следващите десетилетия. На фона на това безобразие едва ли може да става дума за някаква социална политика, защото най-добрата социална политика са не подаянията, а инвестициите, създаващи многобройни работни места с добро заплащане. При това положение кой, ако не международни аферисти и мафиоти биха се навили да инвестират в България?
Top Gun
04 Юни 2007 11:53
Мнения: 5,874
От: Bulgaria
Защо се забравя факта, че един друг "фактор" нарече няколко пъти реакцията на премиера "закъсняла" и по този начин я предопредели!
Неверния Тома
04 Юни 2007 12:03
Мнения: 11,681
От: Bulgaria
Туй дето го знаехме Станишев го потвърди. БСП е дясна партия. Тя намигва за съчувствие към капитала и изаставя левия електорат. В резултат "десните" остават на сухо, а милионите леви хора /а България е страна на бедните/ остават без представителство. Дали да не се обърнат към Комунистическата партия на България? Може би така трябва!
Патагонец
04 Юни 2007 12:11
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
БСП не е дясна в европейския смисъл на думата, а партия на мафиотския капитал. Разликата е огромна. Нормалната дясна партия с провеждане на либерална икономическа политика води до икономически подем и просперитет, мафиотската партия (независимо дали се самоопределя като лява или дясна) освен до латиноамерикански модел до нищо свястно не може да доведе.
T41
04 Юни 2007 12:14
Мнения: 647
От: Bulgaria
И Станишев ще се нареди в редицата на терминаторите на социалната идея, Да ги припомним:Луканов, Лилов, не и Виденов, Първанов, Станишев, Да ги достигне и в Ада народната омраза,
Dakl
04 Юни 2007 12:32
Мнения: 359
От: Bulgaria
Станишев е очевиден проблем за БСП, но по важното и съществено е че тази уж партия със стогодишна история допуска начело да застават подобни недоразумения.Още с избирането му на лидер на БСП бе абсолютно прогнозируем бъдещият провал, но може би това е обективно необходимо?
oIo
04 Юни 2007 12:52
Мнения: 8,618
От: Bulgaria
Моите скромни наблюдения сочат, че бесепето влезе в киреча. Затъването в негасената вар напредна и на камунизите постепенно им запари на топките. На по-нисичките другари вече им изгореха атрибутите, сублимирани до състояние на гърчави стафиди. Въпреки мученето и ръгането с лакти, положението се влошава. Но е трогателно да гледаш как червенотиквеничетата постепенно загряват какво точно е имал предвид Дмитриевич, когато им пробута предизборния девиз "Един за всички, всички за един" на последните парламентарни избори.
beagle
04 Юни 2007 12:55
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Ключът към градивното преструктуриране на системата на родната ни демокрация , е под черджето на БСП ... Партията-холдинг е в длъжност , не само по същество , да случи разцеплението си , но да го приеме като неизбежна болка при раждането на достоверно европейската по съдържание и насоченост , Нова структура на националния ни политически процес ... Не светне ли това на другарите , те ще останат в нелепата си фалшива днешност ... Историята е да ни учи ...

Вълчо
04 Юни 2007 13:12
Мнения: 2,798
От: Bulgaria
Към пишещия над мен Патагонец - А коя партия до сега не е била мафиотско образувание? БСП по построение е мафиотска партия, защото надделя линията на Луканов, а не на Лилов. Не е ясно какво би станало ако беше надделял Лилов. Според мен Лилов не можеше да надделее, защото процесът на мафиотизиране вървеше силно в БКП от 1985 г. насам. Когато СДС дойде на власт начело с Филип Димитров, имаше силен подем и вяра у повечето българи, че ще станем нормална държава. Това беше най-романтичното време след 1989г. Но, както отбеляза преди доста време Иван Гарелов в едно свое интервю, на Филип Димитров му липсваше политически цинизъм. (Такъв не липсваше на Тодор Живков). Филип Димитров беше свален с активната задкулисна дейност на неговия финансов министър, лицето Иван Йорданов Костов. Аз много добре помня всяка стъпка на СДС по това време, и моля костовистите да на бързат да ме ругаят. След Филип, на сцената силно се изяви добре подготвената за бъдещата мафиотска политика партия ДПС. Тя получи мандат да управлява. Последва безметежния период на правителството на Любен Беров, по време на който всяко искане на вот на недоверие от страна на сините, консолидираше правителството, а правителството слушаше зараждащите се безогледни грабители - и от ляво, и от дясно. Последва Жан Виденов, още по-наивен и от Филип Димитров във вярата в своята кауза. И. за съжаление - по-вреден за страната. След това дойде новата припламнала искра на надежда и последвалото правителство на СДС. Тогава Иван Костов дирижираше окончателното разграбване на държавата и окончателното мафиотизиране на икономиката, като толерираше и сините, и, особено добре- червените. Подемът угасна. "Простият народ" разбра че се е доверил на една шайка разбойници. Затова беше такъв неистов възторгът, когато се появи Симеон Втори. Гаврата, която той направи с доверилите му се хора, надминава всичкото по-раншно гаврене. То беше гаврата на човек, който е абсолютно безсрамен и презира тия, които го тачат. Никой не си спомня какво писа тогава в "Труд" Антоанета Приматарова, посланик в Брюксел. А тя писа "Симеон Втори е срам за българите". Неговата команда от млади, добре образовани, с добри маниери и с никаква човещина юпита, облягайки се на леви и десни недонаграбили се тарикати доопоска това, което беше останало и което нашите доморасли политици не бяха в състояние да направят. Така стана сделката по дълга, така се продаде БТК, така щеше да се продаде и "Булгартабак", но там вече се засягаха интересите на Доган и видяхме какво стана. И започна началото на края. За тия, които са се надявали че БСП е някакво спасение, началото на края започва сега. Както пише по-горе оle-le, БСП е обречена да умре заедно с вдетинените си и неадекватни "симпатизанти". Според мен и тя скоро ще последва СДС-тата на политическото бунище. Въпросът е, ще остане ли Доган първа политическа сила за да направи от България една робска страна с една тънка прослойка от "олигарси" от всички бивши цветове или системата Български Народ ще намери начин да се съхрани като нещо нормално. "Да бъдем или да не бъдем, така стои въпросът" казано по хамлетовски в превод на Александър Шурбанов.
beagle
04 Юни 2007 13:21
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Вълче

Вълчо
04 Юни 2007 13:23
Мнения: 2,798
От: Bulgaria
Към оло: "Един за всички, всички за един" е девизът на мафията. Даже тримата мускетари + Д'Артанян са нещо като първообраз на една мафийка. Мафията е възникнала в името на нещо прекрасно - да защитава слабите. Хората на мафията са хора на честта и достойнството. Но нали всичко се развива. Нещата започват да деградират, започват да плюят ина на честта, и на достойнството и тоеа започва да им изяжда главата. Защото надделява алчността, а алчността я има у всекиго. На това ( и на още доста неща ) не са обърнали внимание Маркс и Енгелс.
parasol
04 Юни 2007 13:49
Мнения: 1,124
От: Bulgaria
Ех, откога го чакаме този път... Ама това вече не им трябва - каквото заграбиха, заграбиха.


beagle
04 Юни 2007 13:55
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Вълче ,
Предговорът към първото на "Капиталът" , има силата си на договорка с Читателя ...

Патагонец
04 Юни 2007 14:04
Мнения: 13,267
От: Bulgaria
Нямам време за подробности, но печелившият вариант беше естонският модел. Навременна, бърза и прозрачна приватизация, максимално свободна икономика, отворила пътя на чуждите инвестиции.
БСП беше против приватизацията докато се източат предприятията, банките и страната потъне във финансова криза. След това беше вече късно за нормална приватизация, защото кой нормален чужд инвеститор би купил фирма с огромни дългове почти без активи. Икономиката се разграби от тези, които бяха натрупали пари - червените мафиоти. Оставането на фирмите като държавна собственост не решаваше проблема, защото те трябваше да работят на загуба. Така, че бомбата с латиноамериканизацията на икономиката беше заложена още преди 1990 г. от БКП. Тази партия защити единствено интересите на собствената си олигархия, допълнена от мафиоти-престъпници. За разлика от компартиите от другите бивши соцдържави, които защитиха далеч по-добре националния интерес и дори във властта водеха прагматична политика в интерес на по-широки слоеве от обществото.
А да се смята, че левичарят Лилов е по-добрият вариант е направо комично.
Born
04 Юни 2007 14:08
Мнения: 1,994
От: Bulgaria
Дай, Боже, авторът да е прав !
Добави мнение   Мнения:40 Страница 1 от 2 1 2 Следваща