Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Кабинетът с таен план как да спре стачката до 3 дни
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:307 « Предишна Страница 14 от 16 12 13 14 15 16 Следваща
dibo
12 Окт 2007 18:13
Мнения: 2,059
От: Bulgaria
Хора,

Четете се първо един друг
Пейчо Пеев
12 Окт 2007 18:18
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
тайния план
Предлага се споразумение между синдикати и правителство за учителите, но синдикатите не трябва да подкрепят други социални групи за протест. Такива предложения имат само една цел – да противопоставят основни социални групи в обществото
plamen44
12 Окт 2007 18:30
Мнения: 2,341
От: Bulgaria
Четем, четем и дори написаното от параграфа -18 години стигат , в края на работния ден ми вдъхва надежда, че има добри хора в България.!!!!!
И дорде ги има ще я бъде тая България.Турците за 500 години не можаха да ни затрият , ама брадатите мръсни ниски седесари и бръснатите комуняги ината мам.... за 20 години ни доведоха до просешка тояга и ше ни затрият!!!!!!!!!!

Живеят кът бурнейски махараджи тяхната леля!!!!!!!!!!!
Ама има има надежда, той бат Волен ше доди , ше доди!!!!!!!!!!!!!!
BroodWar
12 Окт 2007 18:37
Мнения: 2,403
От: Bulgaria
WHATS UP,
ти това като анализ върху опонентите на стачката от форума на СЕГА ли го извлече или го прочете някъде другаде
Real Life
12 Окт 2007 18:43
Мнения: 1,438
От: Bulgaria
Държава дето не плаща за образованост и култура- пиши я бегала.

Държавата не плаща. Плаща редовият български данъкоплатец. И ако той не е проумял това, нищо чудно, че му е все тая на кого, колко и за какви заслуги се плаща.

Редактирано от - Real Life на 12/10/2007 г/ 19:02:05

bm1914ls
12 Окт 2007 18:49
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
Оленце, скъпа, и аз съм за локаут! Нищо , че е забранен от закона за колективните трудови спорове.Е, бил забранен и от европейското законодателство!Голяма работа.Знаеш колко готино 100 000 учители ще осъдят държавата!?И как целият шибан излишък ще замине за адвокати и обезщетения.А България ще изхвърчи от Евросъюза , и няма да има еврофондове.Аман от кухи лейки!
градивен
12 Окт 2007 18:50
Мнения: 96
От: Bulgaria

Много мнения има за реформите - "трябва да се правят отгоре", " не е работа на учителите","министерството трябва " и т.н.
Каквито и указания и директиви да се спуснат отгоре ако средният мениджмънт не иска да ги прави - няма сила, която да го накара.Може да се каже, че диференцираното заплащане беше провалено от директорите на училища, които нямаха смелостта да определят заплатите и не желаеха да си създават неприятности, затова определиха комисии от учители да оценяват другите учители.Поради бездействието на директорите тези пари не бяха раздадени на учителите, нещо повече - диференцираното заплащане не беше обсъдено с учителите, а имаше ценни предложения. В тази връзка за колата, която не върви - какви са причините? Иначе бензина пак няма да свърши работа.
bm1914ls
12 Окт 2007 18:55
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
А стачката продължава!И ще продължи колкото трябва!Ако трябва, и държавата ще гръмне, но тия малоумници или ще платят, или ще си идат като пътника Виден-off.И нека разни пишман икономисти спрат да говорят за БВТ и хиперинфлация.Аман от учили-недоучили социкономисти!
Gan(ю)гоТрий
12 Окт 2007 19:00
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Хубавото на стачката на учителите е, че показа как у нашенско се трупа ежедневно планина от нерешени проблеми за които всяка следваща власт нехае. Тъй че и 100 стачки са малко. Лошото е, че с издигането не неизпълними искания учителите май са употребени за задоволяване на съвсем други мераци.
Ясно е, че една власт като не си гледа работата трябва да си ходи. Лошото е, че следващата власт като дойде е още по-зле от предишната и единственото което успява да направи е пак да си уреди активните борци на пълна ясла. Докато един единствен път не се накара властта да работи, никоя следваща няма да работи.
Както партиите, така синдикатите в тоя си вид отдавна са си изпяли песента. Както партията на Симеончо си е личен негов бизнес, така и синдиката на др. Желязко или др. Такева си е лично тяхна бизнес дейност. Така е и с всичките други слуги „на ползу роду”. Единствено при партията на др. Сидеров-Лидеров има нещо „ново”, където личния партиен бизнес бе издигнат до ниво „семеен”. Както партийни, така и синдикални членове нямат статут и на пешки, а на статисти които могат и да вземат някой лев за масовката. Както институциите у нас, така и партиите, така и синдикатите показват нагледно как може да се яде на корем без да се работи и подлъгват вЕрващите, че и те могат да се уредят.
bm1914ls
12 Окт 2007 19:01
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
Градивен, стига говори глупости.Истината е, че в нито една страна от Евросъюза няма диференцирано заплащане, по такива критерии, каквито Дани Кометата се опитва да въведе.Заплащането се диференцира по рейтинга на училището, по трудовия стаж, уменията/публикации, владеене на компютър и т.н., но не и по резултати, показани от ученици/ и проверките извършени от контролиращия орган.
bloody mary
12 Окт 2007 19:01
Мнения: 4,698
От: Bulgaria
От една страна, чисто човешки, подкрепям учителите. Беднотията не ражда добродетели. Човек, докаран до просешка тояга, няма начин да мисли за друго освен как да свърже двата края. Мизерия от всякъде.
От друга, знам - не 50, ами поне 80% не стават. Исторически занемарено откъм ефективност, образованието ни в зародиш е самоцел. С пълния си пас държавата и предишна и сегашна допусна куцо и сакато да завърши "учителския" и педагози стават тези които наистина обичат това и тези което нищо друго не могат.
От една страна, като данъкоплатец(бивш), не съм съгласен да плащам на учителите високи заплати за работа с ями, за чието запълване ще плащам пак - солено на частни уроци. Тоест, от тая страна икономии и повишени критерии към по-малоброен и по-добре платен порсонал ми се вижда отлично решение.
От друга страна, на кого възлагам надежди да свърши това? Тристранката, с фронтмен руския мишок, дета кото му чуя глупостите ми иде да тресна ТиВи-то.
За изперкалия покержия с имотите и шестака с обръчите да не говорим. Това ли са новаторите които ще възродят образованието? Покрай такъв мениджмънт може ли да виреят умни и талантливи, некрадливи и добросъвестни хора, които със зрава ръка да свършат работата?
Ташаци!
Напред даскали, време е да свършите нещо за род и родина.
От друга страна - имат 10% шанс. Вятър работа!

bm1914ls
12 Окт 2007 19:08
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
Ганчо, исканията са си напълно изпълними!И днес Костов им го обясни по най-простичкия начин!Да видя някой да го обори с цифри!?Само Гей Мутрич си мрънкаше едно и също нещо, което явно беше научил наизуст, но без цифри и факти.А когато Данчо Ментата почна да говори за морал.... Що не се появи в Бургас, ако му стиска, и да говори така на Бургаските Учители!?Човекът, дето окраде половината Бургас, ще говори за морал!Какъв велик защитник си е намерил Мики Станишев Маус!?
Gozambo
12 Окт 2007 19:11
Мнения: 7,892
От: 0
Човешкият вид е еволюирал и се се развивал не благодарение на труда, както казват някои тачени класици, а благодарение на грижите за малките. Много дълго и много трудно се гледат.
В момента нещата не стоят по-различно от времето на праисторическите ни предци. Грижите за децата, за подрастващото поколение, образованието и възпитанието им са най-важната брънка в развитието на обществото ни, на нацията ни. Образователната сфера трябва да бъде първостепенна, най-важната сфера в нашето общество. Там да се наливат най-много пари, да се създават най-добри условия за работа, преподавателите да са най-високо платените в държавата, образованието, т.е. производството на интелект да се превърне в най-важната индустрия. Това е пътят обществото ни да се развива. В образованието може за има само една посока- все по-образовани хора. Ако сега имаме сто хиляди студенти, да гоним те да станат сто и петдесет хиляди, двеста хиляди и т.н. Качеството на образованието е другата страна, която няма връзка с бойката студенти в държавата. Това, че по внушение на МВФ ще съкратим студентите си четири-пет пъти, е изпростяване на нацията четири-пет пъти. Никакво подобряване на качеството на останалите няма да компенсира лишаването от образование на други десетки и стотици хиряди хора. Говоря от гледна точка на нацията. Не от гледна точка на сина на еди кой си. Лишаването от образование на хора е политически акт. Да оставиш някой неграмотен е на практика лишаване от свобода. И подобни политически действия на някои политици трябва да се наказват от обществото. Обществото трябва да защити правата си. Друг политически акт е да образоваш хората само дотолкова, доколкото се нуждае бизнесът. Това е робовладелческа политика. Хората трябва да се образоват дотолкова, доколкото те имат нужда, т.е. до най-висока възможна степен и образованието да стане един непрекъснат процес през целия живот на човека. Науките толкова бързо се променят, динамиката е вече такава, че не можеш да научиш нещо и то да ти върши работа до живот.
Та в крайна сметка става въпрос за поставяне на образователната сфера на най-високо място в обществото. Не хазартния бизнес. Не алкохолния. Не цигарената индустрия. Не банковото дело. Не застрахователния бизнес. О-Б-Р-А-З-О-В-А-Н-И-Е-Т-О!!! А високото и масово образование ще създаде новото поколение бизнесмени, политици, които ще изхвърлят досегашните потурковци от сцената и най-вече ще създадат условия за голяма наука в държавата. А за да се развиваме- трябва Н-А-У-К-А!!! С големи букви.
МВФ ни внушава обратното, че не ни трябва наука. Не ни трябва наука, не ни трябва образование. Не ни трябва нация, не ни трябва интегрирано общество. Всички трябва да сме индивидуалисти, отчуждени, да не може да се обединяваме около никаква цел, за да не може да противостоим на онези, които иска да владеят целия свят.
МВФ забележете как набляга за премахване на техникумите и професионалните училища. Защо? Защото в момента те дават добра техническа основа и техническо мислене на учениците, които им помага в бъдещата работа да се изявяват в разнообразни технически области. Прави ги широки специалисти, с техническа мисъл. Като ни натресат колежи след средното образование, тогава сроковете за обучение на професионални кадри ще са малки и тогава ще раздробят обучението на хиляда специалности. Т.е. от там ще се вадят много тесни специалисти, които до живот трябва да работят за някой друг, най-вече за корпорацията.
Господа, изискванията на МВФ са технология за владеене.
Хората във форума, които са на еврейска копаня до един са против учителите. Те искат нацията неука и раздробена, и зависима.
Учителската стачка неминуемо трябва да прерастне в политическа и да изхвърлят това продажно правителство.
За няколко сестри дадоха няколко стотин милиона, за българското образование и за бъдещето на България не могат да дадат. Да си съберат акцизите от ракията и ще дадат заплати и на учителите и на вузовете и на научните работници. Само от несъбираните акцизи от ракията. Правителството не събира пари с милиарди от фирми на лица, свързани с политици. Няма какво да ги мислим откъде ще вземат пари. Като няма откъде, да си вървят!
BroodWar
12 Окт 2007 19:13
Мнения: 2,403
От: Bulgaria
блъди,
а и другите дето ги ръсите тея 50-80% калпави учители
аз също съм ходил на училище, и без да смятам нито едно от тях за елитно (може би само СУ) не съм срещнал повече от три-4 калпави учителя. Завърших много след "перестройката" и далеч навътре в "прехода" и ако вие сега сте прави както твърдите 50-80% са скрап, много си заслужава да се помисли каква е причината за този страшен, ужасен РЕ-грес.
-=-
Как мислиш, а?
градивен
12 Окт 2007 19:14
Мнения: 96
От: Bulgaria

Колега, личи си, че не си виждал таблицата с точките за диференцираното заплащане.Не казвам, че е перфектна, но можеше да бъде въведена и тези 15 000 000 да бъдат усвоени.
bm1914ls
12 Окт 2007 19:15
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
Айде пак половината учители не ставали!Стига сте писали простотии, ами като сте толкова велики, елате да си учите децата!Учителите не владеели компютър, не знаели езици и един куп простотии в стил Фл.Щом ще се опитвате да давате оценки, първо опитайте как е и после се правете на разбирачи!
bm1914ls
12 Окт 2007 19:18
Мнения: 6,031
От: Bulgaria
Виждал съм я!Между другото, такава простотия можеше да бъде наложена само със сила и извиване на ръце от типа:"Вие ако се откажете, парите ще отидат за другите", и това в първия работен ден след ваканцията.
Gozambo
12 Окт 2007 19:21
Мнения: 7,892
От: 0
Хората на Международния валутен фонд с камъни ги гонят в Латинска Америка. Отидете да видите в Латинска Америка виреят ли разни Сороси и всякакви емисари-експерти и слушат ли съветите им!
В момента в България се прилагат всички познати схеми, разработени за Третия свят и прилагани в Латинска Америка. Същите схеми вече латиносите ги изхвърлиха. На нас ги набутват. Всичко, каквото може да се приложи да изцеждането на една държава в Третия свят и за завладяването й при нас го има.
Пейчо Пеев
12 Окт 2007 19:30
Мнения: 9,854
От: Bulgaria
проблем на всяко обучение е учене с разбиране, едни деца разбират урока и го научават много лесно в къщи с едно прочитане, други и една седмица да му стоят отгоре нищо няма да стане, и.... аз бех дотука
uchiteliotburgas
12 Окт 2007 19:37
Мнения: 7
От: Bulgaria
Следим форума и този път ще бъдем гневни, за което предварително се извиняваме. Първата ни констатация е, че учителят се забелязва само когато нещо не успее да угоди на родителите, на ученика или, недай си боже, да припомни на обществото за мизерията си . Къде бяхте, когато изживявахме истински гърч, но не бяхме подкрепени в недоволството си, срещу въведените 60 броя неизвинени отсъствия? После ги намалиха на 30, а сега са 15, при положение, че преди 20-на години бяха само...3? Къде бяхте толкова години, след като знаехте, че учителите мизерстват с ниски заплати, че заради това заплащане не идват младите, а просто напускат България? На вас ви беше лесно да говорите това, което и днес в несвяст се повтаря от много: Учителят е виновен за всичко, което става в училище! Може би си мислите, че ние не виждаме непрекъснато падащото ниво, че не ни пука? Е, пука ни и още как. Защото повечето от половината състав сме същите, дето бяхме учители и преди 20 години. И тогава, млади, неопитни все още, имахме успехи, подготвяхме добре учениците си. А сега, с опита си, с многото повече труд и усилия, резултатите падат и ни стискат за гушите. Но това го изгърчихме предимно ние, учителите, оставени сами да се справяме с безумията на управляващите. И как никой от вас - родители, граждани, общество, нито веднъж не поиска да прочете поне статута ни, в който като права са записани нашите...задължения! Затова пък учениците много добре знаят своите права, знаят ги и родителите. И ги използват - допълнително да мачкат, да унижават, когато направиш забележка, че с наполовина разголени гърди в училище не бива да се ходи. Кой поиска обяснение защо се премахна второгодничеството? Простичко е- като не можеш за една година да усвоиш минимума, ще повториш. Ама било скъпо на държавата! Като е скъпо, ще запишеш в закон, че който повтаря година, родителят ще плаща обучението му по пазарни цени. Равен шанс и безплатно - една година. После - санкция. При това положение на родителските срещи няма да броим родителите на пръстите си, а ще идват всички. Знаете ли всъщност, че повечето родители на ученици в горен курс изобщо не се интересуват какво правят децата им?
Въпроси, въпроси...Днес ние ги задаваме на вас чрез стачката. Защото заедно - ние и вие, можем да променим нещо. Ако чакаме управляващите, всичко отново потъва в мъглявото обяснение, че трябват реформи. ТРЯБВАТ - крещим го ние, но не тези, които се правят, изчерпващи се само в съкращаване на учители и закриване на училища. Реформите трябва да засегнат вътрешното съдържание, защото живеем в нови условия! И в този смисъл питаме: Помните ли, че имаше оценка на поведението, която беше обвързана и с по-нататъшната реализация на ученика след училище? Махнаха я, комунистическа отживелица била... Помните ли, че имаше т.н. занимални, в които изоставащите деца се подготвяха допълнително с възпитател, а учителят имаше задължението да посещава занималнята, когато помощта на възпитателя беше недостатъчна? Махнаха ги, съкратиха възпитателите. Помните ли, че имаше унифициран учебник, един по предмет, за отделния вид училище? И беше написан разбираемо, достъпно? Махнаха изпитаната формула, пишат се множество учебници - за пари предимно, които отчайват децата със сложни наукоподобни мъглявости? Помага ли днес учебникът на ученика, написан ли е на достъпно за възрастта му ниво, за да може да се осъществява ползотворна самоподготовка? Помните ли, че имаше матури по основните предмети, но с право на освобождаване, което беше стимул да се учи системно? Махнаха ги, сега ги въвеждат отново, но по два предмета, като вторият е избираем. Помните ли, че билетите за театър струваха жълти стотинки и поне веднъж месечно водехме децата да гледат театрални постановки? Днес струват скъпо, а ако се договорим за по-ниска цена, учениците предпочитат да си купят цигари! Помните ли, че треньори от спортните школи ежегодно идваха в училищата и канеха подходящите за отделните спортове деца да тренират при тях? Безплатно! Закриха школите или ги направиха скъпо платени! И децата след училище киснат в кафетата, събират се в неформални групи, където много трудно се осъществява контрол, или бързат към компютъра, но не да го ползват за самоподготовка! Помните ли, че непрекъснато имаше квалификационни курсове за учителите? Премахнаха ги, а учителят с мизерната си заплата трудно може да отдели средства, които на всичкото отгоре почти не дават отражение в заплатата му?
Добави мнение   Мнения:307 « Предишна Страница 14 от 16 12 13 14 15 16 Следваща