Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Панел смаза кола и остави семейство без дом
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:108 « Предишна Страница 5 от 6 3 4 5 6 Следваща
Zmeja
29 Апр 2008 21:31
Мнения: 35,948
От: Bulgaria
minedkam,
Нито професия, нито хоби.
Просто ташак да става у форумо.
------------------
Казват, че който пропише в рими след 40-ата си годишнина, трябва непременно да отиде при психиатър. На мене ми се случи няколко месеца преди това, така че съм спокоен.
Kar Lukovski
30 Апр 2008 02:38
Мнения: 2,427
От: 0
Аз за таба съм спокоен , ама Душето да не вземе да го затисне некоя китайска панела. Ония са още по-калпави и от нашите.
генек
30 Апр 2008 07:21
Мнения: 36,327
От: Bulgaria
Душко си седи сега в сибирския камъш и гради бамбукова къщичка.
The Spy
01 Май 2008 12:07
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
Той и вестникът се е закотвил от кажи-речи една седмица, ама форумът продължава без да "пада".
tupakmango
01 Май 2008 17:45
Мнения: 6,736
От: Bulgaria
По време оно(социалистическо), преди да почнат да градят за основи с компресорни чукове набиваха в земята бетонни колони от порядъка на 5-6 метра
дължина!Сега срещу нас градят висока сграда ра не съм чул да бие компресорен
чук?!Отделна тема е повишеното използуване на гипсокартон за неносещи преградни стени!Булгар, булгар!
The Spy
01 Май 2008 22:50
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
Де да беше проблема само в чуковете (и в сърповете), то тези гипсо-картони дето в Англия им викат "пластър борд", а в САЩистко - "шийтрок" са навлезли само за вътрешна употреба и реаранжиране на интериора за няколко часа, ако на боса не му хареса дизайна на офиса или нещо му пречи пред очите. Този вид строителство е приоритет за небостъргачите, дава воля на въобръжението на притежателя, гъвкавост на изпълнението и е от поредицата "олекотени конструкции", позволяващи етажите да се забиват в небето и излизат над облаците, а забиването на колони, пилони и знамена е наш неотменим патент.
Gan(ю)гоТрий
01 Май 2008 23:29
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
The Spy-дърмен, след като се чепнете гордо на „етажите дето се забиват в небето и излизат над облаците” там въздух ли ядете, или чекате некоя дебела мехиканка да ви донесе голема пица? Ами ко ги немаше мехиканеца и мехиканчето да посеят с чука и да ожънат с сърпа пицата – кво прайм?

"Пиците не падат от небето"
(стара индианска, т.е. италианска поговорка)
Simplified Solutions
02 Май 2008 07:03
Мнения: 35,462
От: Bulgaria
Този вид строителство е приоритет за небостъргачите, дава воля на въобръжението на притежателя, гъвкавост на изпълнението и е от поредицата "олекотени конструкции", позволяващи етажите да се забиват в небето и излизат над облаците, а забиването на колони, пилони ...



Боже, какви глюпости!
Немало било колони, пилоти (пилоТи, не пилони ) и прочии носещи конструктивни елементи?

(снимка: натиснете тук) - тва е най-общо конструкцията на кой да е небостъргач над терена (с колони, суперколони, греди, ферми, плочи - стоманени и стоманобетонови).
(снимка: натиснете тук) - тва пък е фундирането ("пръчките" в терена са пилоТите ).
Тез неща се знаят от обща култура.


P.S. Опасявам се, че друг разнася пиците и нема време да разгледа конструкциите на небостъргачите.






Редактирано от - Simplified Solutions на 02/5/2008 г/ 07:37:38

Smurf
02 Май 2008 12:46
Мнения: 1,578
От: Bulgaria
Да ви светна причината да падне панела е някой тъп технинически ръководител от Кеча който е направил рационализация на времето при тая констрекция тези стени са от тухлена зидария тия тапанари навремето вместо да харчат пари и време най вече, са използвали някакви челни панели които няма как да се закачат читаво между плочите на пакетоповдигащата технология и резултата е на лице . Трябва да ви кажа че гледайки снимките може да се демонтират всички челни панели нагоре и надолу от падналия и блока не само няма да пострада ами дори ще е по-добре защото ще олекне. Просто навремето някой идиот е направил "подобрение" като е спестил време а всъщност е постъпил по Мичурински присадил е панели върху пакетоповдигащи плочи което е грешно просто тези стени се зидат. Доколкото за многознайковците едропанелното строителство е измислено в Швейцария малко преди Втората световна война и е прилагано много яко в ГФР веднага след войната.
The Spy
02 Май 2008 21:56
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
Навремето другарят Ви Брежнев, беше свикал на една тайна кремълска "прескоМференция" лидерите на съветската технико-комунистическа изпреварваща мисъл, с цел да му се отговори на запитването "защо САЩ имат небостъргачи, а Те - НЯМАТ.
Отговорът, който техниците от co-operativ "Дай тухли, дай вар, бягай, че пада" дават е: "Товаришч Брежнев, американците използуват някакви леки вътрешни конструкции, в които липсват както туФли и кирпич, така и бетонни панели, а тоже в техните технологии са навлезли и външни свръхздрави дуралуминиеви сплави, с каквито ние не само не разполагаме, но и не знаем как да създадем." (Цитирам по памет, тъй като "закритото" заседание е било записано и разкрито от "вътрешен враг"/ Що се отнася до "Айрън Билдинг", "Крайслър Билдинг" (1929), "Емпайър Стейт Билдинг" (1 май 1931) и так дале са строени от елитни компании, където липсват имена на мексикански вождове.

Редактирано от - The Spy на 02/5/2008 г/ 21:59:01

The Spy
03 Май 2008 01:56
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
Simplified Solution това е част от твоя постинг: Немало било колони, пилоти (пилоТи, не пилони ) и прочии носещи конструктивни елементи
Абе, аланкоулу откъде ми турна тия думи у устата, бря! Виж, пици до 101 етаж (астрономическата лаборатория/ или до ресторанта на 108-я не съм носил, но съм бил вътре в билдингите, и то достатъчно, за да не гледам тъпите лаически схеми дето си ми изпраскал.
Да се надяваме, че знаеш превода на Симплифайд Сълушънс , защото ми се струва, че оттам ти иде проблема.
Simplified Solutions
03 Май 2008 05:28
Мнения: 35,462
От: Bulgaria
The Spy
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 3317

Де да беше проблема само в чуковете (и в сърповете), то тези гипсо-картони дето в Англия им викат "пластър борд", а в САЩистко - "шийтрок" са навлезли само за вътрешна употреба и реаранжиране на интериора за няколко часа, ако на боса не му хареса дизайна на офиса или нещо му пречи пред очите. Този вид строителство е приоритет за небостъргачите, дава воля на въобръжението на притежателя, гъвкавост на изпълнението и е от поредицата "олекотени конструкции", позволяващи етажите да се забиват в небето и излизат над облаците, а забиването на колони, пилони и знамена е наш неотменим патент.


Леките преградни стени не са елемент на носещата конструкция на сградата (building = сграда ). Те дори не се показват в конструктивните чертежи, а само в архитектурните.
А сега провери що е то носеща конструкция, има ли тя почва у високото строителство в Щатите и може ли да се вдигне небостъргач от гипскартон. Ако не можеш да разпознаеш конструкцията на една сграда (очевидно не можеш ), иди да позяпаш на някой строителен обект. Питай - ще ти обяснят.
Лаически схеми. Божеее.


P.S. Нема нужда да ходиш по строежите (ква съм добричка ). Гледай строителството на новата сграда на The New York Times (2007 ) - колони, греди, плочи, фундаменти Натиснете тук Дип, че Ренцо Пиано обича да подчертава конструктивните елементи.


Редактирано от - Simplified Solutions на 03/5/2008 г/ 07:06:57

nekoisi
03 Май 2008 08:14
Мнения: 31
От: Bulgaria
Хмм. Има един ВУЗ в Русия - МГУ се казва. Та сегашната му сграда е построена през 1953г. и фактически представлява небостъргач. (височина общо взето 240 метра). За повече подробности - Википедия. Та толкова по въпроса за др. Брежнев и прочее
E6
03 Май 2008 11:35
Мнения: 29,550
От: 0
Как ще ги стигнем....
Продадоха бунгало за ... $140 000
03 Май 2008, 10:25
Източник: БГНЕС
Бунгало на плажа с изглед към залива Кардигън в Уелс бе продадено на търг за началната цена от 70 000 паунда (около 140 000 долара). Самостоятелната кабинка с размери 4 на 2, 7 метра, обкръжена от абсолютно идентични постройки, се издига на пясъчна дюна в доста живописен край. Местен бизнесмен заяви, че не учуден от високата цена на бунгалото, макар че според него подобни суми „не се вписват“ в мащабите на цените в Уелс като цяло.

Натиснете тук
The Spy
03 Май 2008 12:46
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
Simplified, казват, че светът е оцелял, защото се е смял. Нямам нищо против това твърдение, освен това днес съм в прекрасно настроение и напълно свободен - и без това за мен всеки ден е неделя - та ще направя един "литературен" анализ на написаното от мен и твоите Агата-Кристи-заключения в стил "Мис Марпл".
Преди да пристъпим към истината за забиването на пилоните ти предлагам документален филм, за това как са набити пилоните или когато се НАЛИВАХА основите. Натиснете тук и тогава ще продължим!
Първо, виж стейтмънта на Тупакманго от 01.5.2008 г. 17:45:51
По време оно(социалистическо), преди да почнат да градят за основи с компресорни чукове набиваха в земята бетонни колони от порядъка на 5-6 метра дължина! и продължението в частност: Отделна тема е повишеното използуване на гипсокартон за неносещи преградни стени!
Моят стейтмънт е направен на 01.5.2008 г. 22:50:01, което в реалното време показва недвусмислено, че се е появил доста след постинга на Тупакманго, като партиен гъдел, където второто има отношение към първото, а не първото към второто, освен ако в България няма "усукване" на времето, като в Бермудския триъгълник, а също така, както броят на вестник СЕГА от 25-ти е следствие на броят от 24-ти, а не обратното.

Да се надявам, че дотук съм ясен и разбран. Следва копие на твоя постинг с поставените от теб акценти с Болд шрифт:
"...са навлезли само за вътрешна употреба и реаранжиране на интериора за няколко часа, ако на боса не му хареса дизайна на офиса или нещо му пречи пред очите. Този вид строителство е приоритет за небостъргачите, дава воля на въобръжението на притежателя, гъвкавост на изпълнението и е от поредицата "олекотени конструкции", позволяващи етажите да се забиват в небето и излизат над облаците, ..."* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Отговарям. Пиша за ВЪТРЕШНА УПОТРЕБА, а не споменавам НИКЪДЕ за ВЪНШНА (външни стени, носещи фасадни елементи и т.н.)
С това ти намеквам, че ВЪТРЕШНИТЕ преградни стени по етажите на небостъргачите в САЩ, Канада, Япония, Хонг Конг, Куала Лампур и прочее, се строят САМО от подобни материали, а не с тухли, панели, вар, хоросан и други спойващи БГ-приоритети.

sheetrock- плоскостите се използуват, защото са:
- леки и не натежават на сградата, което дава възможност да се строи на височина.
- Флексъбъл, което ще рече, че могат да се реаранжират, сиреч събарят и заместват с нови, с цел хрумване на наемателя и улесняване на работата му и тази на евентуалния колектив, а не да се къртят дувари от тухли, киреч (вар) и бетонни карантии, като в соц.-бункера.
- Устойчиви на пожар, лесни за монтаж и подмяна на електрически елементи, като контакти, ключове, ел табла и разпределителни кутии, водопроводната система. (Виж още какво, освен гипс, съдържат!)

- [u]"Излизат над облаците"
е понятие, което може да ти даде само човек, който е бил по върховете на скайскрепърите, а иначе подобно твърдение действително би предизвикало спонтанен смях сред вярващите, че от София по-големо нема и от Витоша по-високо нема, а тоже и дълбокио "Искъро".
Една скоба, човек който не е летял със самолет над океана и над облаците, също никога не може да ти опише, че океанът сивее, а облаците приличат на снежни планини.

Немало било колони - твой цитат!

Къде виждаш да има отричане (къде заявявам!!!) че сграда може да се строи без пилони и колони и елементите и да левитират свободно из въздуха?! Относно забиването погледай още материали, но не от СССР или БГ, за да разбереш, че пилони и колони се забиват САМО при построяване на подпори за мостове (но не за всички, защото има и висящи!!!), или площадки и кейове над водна повърхност (реки, морета, езера и т.н)

Жива и здрава и не чети само Википедията и не гледай картинки от интернета, ами иди се поразходи из онези места.
[/u]

Редактирано от - The Spy на 03/5/2008 г/ 16:05:19

The Spy
03 Май 2008 16:31
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
Nekoisi, с особено прискърбие трябва да Ви заявя, че Википедията ви е подвела фатално. Лично съм бил пред онази сграда, рожба на 1953 година, но тя НЕ Е И НИКОГА НЕ Е БИЛА 240 МЕТРА ВИСОКА С НЕЙНИТЕ 36 ЕТАЖА И "АНТЕНАТА", разговаряща с духа на В Уйлянов.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * ********
The central tower is 240m tall, 36 stories high, and flanked by four huge wings of student and faculty accommodations. It is said to contain a total of 33 kilometers of corridors and....

Абе, тия там, СССР замервачите, да не са вадили от 33-километровите коридори и прибавяли към височината?! Или са смятали във фийтове, а са писали метри!

The Spy
03 Май 2008 17:03
Мнения: 7,400
От: United Kingdom
Преди да продължим по въпросите за "небоскребы" да прекосим измамите и лъжите за кулите. "Най-висока беше и си остава кулата в Останкино, доказвайки превъзходството на съветската научно-техническа мисъл и тра-ла-ла....."
Истината: Натиснете тук
Първите небостъргачи "Флатайрън Билдинг" /"Ютията"/, построен през 1902, "Крайслър Билдинг" - през 1930 (завършен), следват "Емпайър Стейт Билдинг" - 1 май 1931 и т.н.
Виж, ся, начи тоа Имперско-Империалистически Държавен Билдинг, дето са го вдигнали за година и кусур е висок:
Antenna/Spire 1, 472 ft (448.7 m)[3] , Roof 1, 250 ft (381.0 m) Top floor 1, 224 ft (373.2 m)[
Взимаме най-ниската точка на сградата 373.2 м и етажите 102, там където продават сувенирите, но без да отиваме в обсерваторията! Или да обобщим 102 етажа и 373.2 метра височина! Великого руского юниверситета 240 метра висок и .... 36 етажа - смях!!! Давай с математиката, да видим колко метра се падат на един етаж, а ако резнем и пръчката на презервативната петолъчка, то к'во ке остане - само една гола диплома, която не става и за тоалетна хартия.

Редактирано от - The Spy на 03/5/2008 г/ 17:05:55

bgtopidiot
03 Май 2008 18:16
Мнения: 11,702
От: Bulgaria
ташак, г-жа Петрова
Simplified Solutions
03 Май 2008 19:25
Мнения: 35,462
От: Bulgaria
Нищо ново за олекотените преградни плоскости с възможност за промени в разпределението. Използват се в офис-сградите, в България също. И не само за промени в разпределението, а защото така е по-евтино. И съвсем не само в небостъргачите, а въобще в офис-сградите.
Обаче за жилищно строителство не стават - имат маса недостатъци при този вид ползване. Няма да изброявам какви, щот е близо до ума.
Сега за пилотите. Абе пилоТи се наричат, колко пъти да повтарям. Пилон е нагоре, стърчи, нищо не носи. ПилоТ е надолу.
Та най общо пилотите са два вида - забивни и изливни (едните се забиват, другите се изливат ). Пилотните фундаменти се прилагат навсякъде, където почвите са нестабилни, здравата основа (bedrock ) е на голяма дълбочина или за да се избегнат обемни изкопни работи. Пилотните фундаменти, освен другите си предимства, са икономически изгодни при високото строителство и въобще при голямо строителство, дори почвите да са здрави. По тез причини масово по Черноморие при новото строителство големите хотели се фундират по този начин. В София също масово се прилага пилотно фундиране. Говорим за ново строителство.
По широкия свят става същото.
Лаишката картинка с "пръчките" беше от фундиране с пилоти на Бурдж Дубай (не е във вода ). По същия начин са фундирани двете кули в Куала Лумпур - с пилоти на 120 метра дълбочина! Пак по тоз начин е фундирана CN Tower в Торонто - само 15 метра надолу. Тва май беше най-високата постройка в света.
Няма да изброявам повече, че ми е вече досадно, но за да ти стане по-ясно, си представи класически фундамент със 120 метра дълбочина - дупка в земята с площ 1-2 декара и дълбочина 120 метра, която да се изкопае и да се запълни със съответните железа и бетони, и същевременно строителството да е рентабилно.
Между другото и Аспаруховият мост е на пилоти, въпреки, че не е висящ. Но мостовете и вълноломите са само малка част от обектите, при които се прилага пилотното фундиране. Основно така се фундират небостъргачи.


А да, погледнат отгоре при хубаво време океанът е ярко син, не е сив. А по Източното крайбрежие от Флорида нагоре е изумруден и жълто-зелен по плитчините.
Но в средата на океана, когато летящи риби ти падат по палубата, е много много тъмносин та чак морав.


МГУ наистина е 240 метра. Просто там фоайетата са страшно високи, както и средната етажна височина. Колкото до лъчите на петолъчката, ако не ме лъже паметта дължината им беше около 9 метра, а стрелките на часовника по 4-5 метра.
Не виждам какво странно има. У нас например светлата височина на повечето монолитни жилищни сгради от преди 9-ти е по 3, 5-4 метра. На обществените - доста повече.


Между другото измазването с хоросан е за предпочитане пред всякакви съвременни технологии. Защото по този начин стените дишат. И най-добро, екологично и здравословно е класическото строителство с керамични тухли и керемиди, варов разтвор, камък, дърво естествени материали ). Естествено на не повече от 2 етажа. Но е и най скъпо.


P.S. Дипломата от МГУ е безрезервно приета навсякъде по света и изключително добре в Щатите в частност.






Редактирано от - Simplified Solutions на 03/5/2008 г/ 19:44:52

Gan(ю)гоТрий
03 Май 2008 20:02
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Не ташак, а “spy-tashak”, г-жа Петрова.. ситуации.. ама човека кат си е почнАл стажа си като профсъюзен активист при Тато и го е завършил с разнасяме на пици на Пейчинов по високите билдинги освен за Брежнев какво друго да разкаже?
Добави мнение   Мнения:108 « Предишна Страница 5 от 6 3 4 5 6 Следваща