Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Ирландия ни подля вода в ЕС
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:66 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща
Pavlik Morozov
17 Юни 2008 10:31
Мнения: 15,811
От: Bulgaria
важно уточнение - под "диктатура на мнозинството" нямам предвид, че най-важни са интересите на най-голямата по брой група хора. напротив - тогава изгодите биха се делили на прекално много дялове и стимула да се бориш за власт намалява. "мнозинство" означава най-голямо количество обединен ресурс от всякакъв тип - икономически, военен, политически, човешки. тъй като навсякъде няколко процента от населението контролира голямата част от ресурсите постоянното обгрижване на широките маси е ненужно и непрактично, достатъчно е масата да е раздробена и непособна да се организира. оттам нататък остава да се тревожиш за 2 неща - за външни заплахи и за това кой ще те опази от пазачите ти

Caravaggio
17 Юни 2008 10:33
Мнения: 13,610
От: Italy
далеч не само ирландците са против.



Искаш да кажеш, че малко повече от 20% от ирландците са против. Ако бяха гласували трима, всичко е ясно. Ами ако бяха гласували само двама?
toly
17 Юни 2008 10:38
Мнения: 4,974
От: Bulgaria
Няма логика в заглавието . Дано повечко хора го разбират.
дъртреалист
17 Юни 2008 11:06
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
За мен тази дискусия не е на правилна основа (вкл. на статията).
Какво има да се обсъжда резултата от референдума, след като основния въпрос - силна централизация или не -
не е в дневния ред?
Защо е предложен само един вариант: силна централизация, или - криза?
Ето очевидно Терзиев е за силен Брюксел, който ще може и да оправя нещата и у нас...
Е, аз не съм съгласен. Аз не искам пак да ни спускат ОТГОРЕ решения на вътрешните ни проблеми.
Та, тези два варианта, обсъдени ли са от нас? Гласували ли сме ги?
Не.
Пак някой ВЕЧЕ е решил вместо мен.
Щото - ако оставели на мен, щял съм да сбъркам. Щяли били лесно да ме излъжат, лошите...

Марко Ив. Тотев
17 Юни 2008 11:17
Мнения: 1,837
От: Bulgaria
Ирландия подляла вода ... на нас? Глупости.
И ние? Да се снишаваме, таквозина...?
Време е да разберем, че не се гледа с добро око на такива селски шмекерии, снишаване, изкрънкване, просия, съчетана с бабаитлък и гьонсуратлък, да се правиш на улав когато не ти изнася (което у нас се води за политическа ловкост) и непрекъснато, безспирно и неуморно да крадеш - тези и други Андрешковски похвати най-много дразнят европейците.
А не това, че ирландците гласуват по даден начин по въпрос, по който е постановено, че ще се реши именно с гласуване. Европа им се чумери, но не може да каже копче.
OLDMAD
17 Юни 2008 11:26
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
Е да де!
Навремето у Москва някой ако пръдне, у София се насираха!
Сега пак ли?

Редактирано от - OLDMAD на 17/6/2008 г/ 11:27:51

Caravaggio
17 Юни 2008 11:35
Мнения: 13,610
От: Italy
Аа, не, Олди - сега искат сами да пърдят и сами да се насират
bds123
17 Юни 2008 12:46
Мнения: 116
От: Bulgaria
Кампанията преди вота беше доста вяла - партиите 'ЗА' разлепиха плакати - 'Гласувайте за светлото бъдеще!' , без никакви обяснения в какво точно се състои то. Партиите 'НЕ' обаче изброяваха по списък какво се очаква от това бъдеще - приватизация на здравеопазването и образованието, увеличаване на данъците, увеличаване на военните разходи, заплащането на водата (която все още е безплатна), намаляване тежестта на ирландаското представителство в ЕС - от 2% на 0, 8% ... все неща дето бъркат по джоба. А имаше ио такива, които направо пишеха - 'Сега е моментът да покажем, че сме силни - да гласуваме напук на идеята и ще ни уважават повече' - как Давид победил Голиат. Резултатът - с разлика от малко над 4% (110 000 души) бе гласувано това 'НЕ'. В същност те не са единствената страна и ми се струва, че поне половината от вече гласувалите щяха да кажат 'НЕ', ако имаше референдум. Интересно изследване беше публикувано по вестниците - по скалата на шовинизма - САМО (ирландец) - Само европеец, Англия беше на първо място с над 80%, Ирландия на второ .. ЛАТВИЯ на трето .. България някъде по средата (49%) .. изненадващо Франция заемаше едно от последните места, заедно с Кипър и Малта(33%).
Лично аз в началото бих гласувал като ирланците - с НЕ, но след като четох статията за това, как американските дипломати се карат на европейските - http://www.segabg.com/online/article.asp? issueid=2996§ionid=4&id=0000704 мисля, че в случая трябва да се загърби двемократичното правило в такива случаи и съм съгласен с Павлик, че 'никоя важна реформа в историята не е приета с гласуване и не е наложена со кроце и со благо. никоя империя не е създадена демократично. ' Светът върви натам и не виждам с какво ИРЛАНДИЯ Е ПОДЛЯЛА ВОДА НА БЪЛГАРИЯ.
Cruella de Vil
17 Юни 2008 13:10
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Caravaggio,
Искам да кажа, че за останалите европейци нищо не се знае, защото никой не ги е питал.
Само за ирландците разбрахме.
дъртреалист
17 Юни 2008 13:18
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
При решаване на въпроси от стратегически характер, не може да има компромис с демокрацията.
Къде тогава ни остава да прилагаме демократични принципи - в оперативната работа? Да консултираме хлебаря какви оръжия да купим за армията?
***
Не Ирландия постави ЕС в криза, той се постави сам, след като загърби демократичното начало в своята работа.
Иначе само за демокрация се приказва, но тъй като все я няма, вместо нея ни остава само една горчива Демагогия.
Аз моята доза си я взех още преди '89-та.
Стига ми и за два живота.
Че ми и артисва.

Редактирано от - дъртреалист на 17/6/2008 г/ 13:20:54

Caravaggio
17 Юни 2008 13:24
Мнения: 13,610
От: Italy
Крюелия, как никой да не ги е питал? Нали техните избраници съставяха и подписваха Лисабонския договор?

И пак питам - откога референдум, в който участват по-малко от половината от запитаните се обявява за валиден?
Benedicta
17 Юни 2008 13:32
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
"Истината е, че Мнозинството от ирландците/ а преди това Мнозинството от французите и холандците/, е против тенденцията, творена от чичковците и лелките в Брюксел, държавите-членки на ЕС да губят все повече от своя национален Суверинитет, в полза на НЕясни, БЕЗконтролни и БЕЗотговорни "наднационални" Интереси! "

Ето я риториката на манипулацията.
Защото в Европа управляват прозрачно, открито , в полза на хората и с минимум корупция. Ако някой си позволи да управлява в " полза на НЕясни, БЕЗконтролни и БЕЗотговорни "наднационални" Интереси!", то на изборите със сигурнодт ще бъде отсвирен от народа.
Такива внушения се правят с цел отцепване на някаква група хора, с цел използване на избори, които в следствие на подобна сугестия, почват да вярват , че са много специални, много умни и успешни и ония от Брюксел искат само да ги прецакат и да им унищожат суверинитета. Така се отглеждат провинциални маргинали, за които обединението на Европа е мръсно нещо....и от това обединение няма полза.
stoyancho
17 Юни 2008 13:43
Мнения: 1,363
От: Bulgaria
Защото в Европа управляват прозрачно, открито , в полза на хората и с минимум корупция.


А един мармот завива шоколадите
stoyancho
17 Юни 2008 13:44
Мнения: 1,363
От: Bulgaria
Не е зле да уточниш и в полза на кои хора
Benedicta
17 Юни 2008 13:46
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
дъртреалист



"Защо е предложен само един вариант: силна централизация, или - криза?
Ето очевидно Терзиев е за силен Брюксел, който ще може и да оправя нещата и у нас...
Е, аз не съм съгласен. Аз не искам пак да ни спускат ОТГОРЕ решения на вътрешните ни проблеми."
дъртреалист,
Точно това е проблемът на ЕС-ако не продължава да се централизира в някои области като отбрана, външна политика, някои елементи на вътрешна политика, го чака криза.
А и тази параноя от миналото със "спускане на решения отгоре" трябва да се преодолее, защото специално за БГ най-добре е решенията да са общи и задължителни за целия ЕС, защото нашите родни управници отдавна са доказали, че вземат решения винаги против интереса на хората, и ЕС е този, който може до ги принуди да започнат да работят в полза на народа. За нас централизацията е по-добра от безконтролното поведение на властта, която работи само в своя полза. В нашия случай приказките от типа " да си отстояваме суверинитета" работят в полза на крадливата и корумпирана власт. Доказано е , че тя се респектира само от някой много над нея-преди Москва, сега Брюксел и Вашингтон, а с народа си се отнася като фелдфебел...с новобранци.
Benedicta
17 Юни 2008 13:51
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
stoyancho, икономическите показатели, жизненият стандарт, привлекателността на ЕС за тълпите афро-азиатци, които са готови на всичко , за да се доберат до Европа, говорят много дорбе в чий интерес работят европейските правителства

Редактирано от - Benedicta на 17/6/2008 г/ 13:52:49

stoyancho
17 Юни 2008 14:08
Мнения: 1,363
От: Bulgaria
ЕС е този, който може до ги принуди да започнат да работят в полза на народа.


Блажени са вярващите. Никой не дава и пет пари за нашия народ, пич. Стига с тези дитирамби за добрите европейци дето сън не спят от желание да помогнат на изстрадалия български народ. Къде бяха същите, когато ни съветваха да се "реформираме", т.е. да си разбием и селско стопанство и промишленост и всичко. Защо не бяха толкова загрижени, когато ни извиваха ръцете за АЕЦ-а? Стига сте приспивали хората с тия песнички за добрите феи от ЕС, които искат да ни помагат, а ние се дърпаме. Не ти ли светва една лампичка, че целия този вой за спиране на еврофондовете някак си много подозрително съвпада с признаването на Косово и минаването му на директна издръжка от ЕС, за което ще са нужни милиарди евро и те трябва да се вземат от някъде?
Като са толкова принципни и честни в ЕС, защо търпят безобразията и злоупотребите на една Италия, където мафията също е обсебила всичко? Ами това, дето става с боклука в Неапол? Защо няма предпазни клаузи и за там?
Бармалей
17 Юни 2008 14:09
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
Според мен логиката на заглавието, а от там и на изводите е погрешна...Ако се замислим какви ще бъдат лонгтайм резултатите от този вот ще разберем, че това решение на ирландците работи в наша полза...(не на правителството/мафията разбира се)...И заглавието по-скоро е не " Ирландия ни подля вода в ЕС " а Ирландия ни изведе* на вода...
* Термин използван при спускане на кораб "на вода"...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
Cruella de Vil
17 Юни 2008 14:23
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Caravaggio,
Питали са управляващите им, а не тях. Което не е едно и също.
Референдумът е валиден според ирландската конституция, защото който е искал да гласува е могъл да го направи.
Хайде да не припомням какъв процент от населението избра Гоце и никой не оспорва избора му.
Caravaggio
17 Юни 2008 14:48
Мнения: 13,610
От: Italy
Е, как да не е едно и също? Доколкото ми е известно, навсякъде цари демокрация и правителствата управляват "от името на мнозинството". Или това беше преди Маастрихт, а след това навсякъде са се насадили одиозни тоталитарни режими? Е?
Добави мнение   Мнения:66 Предишна Страница 2 от 4 1 2 3 4 Следваща