Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Ирландия ни подля вода в ЕС
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:66 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща
Cruella de Vil
17 Юни 2008 14:53
Мнения: 18,747
От: Bulgaria
Caravaggio,
Ами така, не е! Във Франция и Холандия беше същото, управляващите казаха ДА на конституцията, а избирателите - НЕ.
Управляващите са избрани да управляват с тези правомощия, които са били досега, с договора правомощията се променят. Оттам и различията.
bat izo
17 Юни 2008 14:58
Мнения: 1,366
От: Bulgaria
има нещо много извратено в принципа на националните референдуми като става дума за участие в съюз! кво значи едни 100 хил или дори 100 млн да блокират останалите? щом не ти отърва да си в строя - напускай го а не искай и другите да вървят с твоята крачка. статистически погледнато би трябвало да се проведе навсякъде референдум, да се сумират всички гласове за и против и тогава да се вземе общото решение, пък страните чиито граждани не са го подкрепили да мислят дали искат да продължават... само тогава гласовете на всички ще са равни. в крайна сметка в ЕС сме към 470 млн. и защо нечий глас трябва да тежи повече от друг, независимо от националността. а кво става ако средно се получи активност под 50%? време е, понеже съюзът се разшири, да имаме решения на база мнозинство, но не такова квото го предлагат големите - демек в германия (хипотетично) договора печели с 50% + 1 глас и това да значи че всички 90 млн. са "за"! глас за глас и брой за брой - тва е щом сме едно!
Бармалей
17 Юни 2008 15:01
Мнения: 15,926
От: Bulgaria
"управляващите казаха ДА на конституцията, а избирателите - НЕ."

И какво промени това?...Да не би техните правителства да не са подписали лани в Лисабон...Просто ги шиканираха...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
дъртреалист
17 Юни 2008 15:40
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
Benedicta каза:
"защото нашите родни управници отдавна са доказали, че вземат решения винаги против интереса на хората, и ЕС е този, който може до ги принуди да започнат да работят в полза на народа. За нас централизацията е по-добра от безконтролното поведение на властта, която работи само в своя полза. "

Душа, ти го каза - всяка власт работи в своя полза. Изключено е управници в Брюксел да се загрижат за ползата на българите, освен в рамките на общия регламент.
Което и наблюдаваме. А българите (без своите политици) абсолютно нищо не могат да им направят. Никак.
Докато с нашите политици имаме много повече шанс.
И да им влияем, а и да ги изберем по-добри.

Doctora
17 Юни 2008 15:43
Мнения: 19,503
От: Bulgaria
...За България е важно да не казва "еуро" вместо "евро", но още по-важно е да не казва "бизнесмени" вместо "бандити"...



А също- да не казва "политици", "магистрати" или "полицаи" вместо "бандити"
malechko
17 Юни 2008 15:49
Мнения: 4,799
От: Bulgaria
Pavlik Morozov

Принципно съм съгласен с теб, но не подкрепям поста ти от 09.10 часа тази сутрин , където казваш че "....единствената надежда на западния свят да бъде някаква опозиция и противовес на азиатците...."
Европа няма икономическия потенциал да се противопостави на азиатците. Те бълват стоки (и природни ресурси) като бесни.
Все си мисля, че борбата е между ЕС и УСА - кой да замени повече от хартийките си (валутата) срещу тези истински блага. Американското общество е със силно центарлизирано, дори тоталитарни тенденции. Точно поради тази причина са и центростремителните сили към Брюкселската администрация - за да не останат по-назад.
Виж сам - когато доларите потекоха към Китай като пълноводна река, федералния резерв започна да бълва нови зелени хартийки. УСА имат колосален външен дълг - не знам наименованието на цифрите с които се измерва дори. Оправдават го с това , че доларът е световна валута. Резултат - повишаване цените на петрола, стагнация на световния пазар... Целта на янките е да намалят стойността на долара колкото се може повече, за да си върнат поне част от хартийките обратно. Не забравяй, че повечето нефтени компании са американски или с преобладаващ американски капитал. Там е Голямата игра!
А колкото до БГ и мястото й в този процес - Who care about us?
Да не би на ЕС да му дреме как живее населението у нас и какво ни е нивото на демокрация?
Те си гледат само защитата на инвестициите. Както и янките, които го водят като защита на национални интереси. Това е!
malechko
17 Юни 2008 16:01
Мнения: 4,799
От: Bulgaria
PS:Между другото - продължавам да си мисля, че въвеждането на валутен борд у нас беше фатална грешка, която буквално размаза "благосъстоянието" на населението.
Признаците за това са, че инфлацията от половин година насам у нас се дължи наистина на външни фактори и преди всичко на обвързването ни с еврото и ограниченията на борда. До безумието Виденов, също имаше инфлация, но тя се компенсираше много по-удачно. Тогава нямахме бюджетен излишък и изобщо не умряхме от този факт. Напротив - имахме бюджетен дефицит и инфлация, която караше хората да въртят парите, за да не ги изгубят. Сега в населението също има много пари, но те идват от кредитите, което се е още една бомба със закъснител и не се знае кога ще ни тресне. Според мен ще е много скоро! Тогава ни борд, ни евро ще ни спасят.
beagle
17 Юни 2008 16:14
Мнения: 20,732
От: Bulgaria
Милите Фор-умници ,
Чужди на Диагнозата на Д-р Хаус за статуса на българското ни общо здраве , некой се чудим , за чий чеп трупаме европския си стаж в "следственото" на ОЛАФ ... Светльо рече да ни каже "за какъв" и без нищо ще го отстреляме ... А кой да сети , че ОЛАФ е само до "кранчето" , а без Лисабон ни спира илюзията дори , за поредно освобождение ... Иначе , попържай себе си и бъди нежен с Ирландия , Юнако балкански ... Дано сетиш , Неволята си да викнеш ... Айдеее - Хичъ ...

Bacho Ilia
17 Юни 2008 16:40
Мнения: 1,359
От: Bulgaria
Ще тресне бомбата с кредитите - ама...Аз все пророкувах това, но напоследък нещо се размислям по въпроса, като обмислям отправните точки: кредити за физ. лица, лихви, междуфирмена задлъжнялост, поведението на банките, нивото на скритите доходи...Нещо не ми се връзва...къде е вторичния пазар на недвижими имоти от необслужваните кредити? Банките просто не си позволяват да излезне каквото и да било на него, тук се замисляме дали имат този ресурс това да продължи, поне докато се стабилизират нещата?
Benedicta
17 Юни 2008 16:45
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
" всяка власт работи в своя полза. Изключено е управници в Брюксел да се загрижат за ползата на българите, освен в рамките на общия регламент. "

Има разлика, дъртреалист. В Европа първо работят за хората и после за себе си. В БГ е точно обратното, дори изобщо не се сещат за хората.

"А българите (без своите политици) абсолютно нищо не могат да им направят. Никак.
Докато с нашите политици имаме много повече шанс.
И да им влияем, а и да ги изберем по-добри."

БГ политиците НЕ зависят от народа и ние никога не сме им влияли, защото когато дойдат на власт политиците правят само това, което е в тяхна полза и бързо забравят предизборните обещания...Пълна илюзия е, че ние им влияем, а оттам и влияем в ЕС. Виж при другите европейски народи положението е съвсем различно...
Benedicta
17 Юни 2008 16:50
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
stoyancho, объркани са ти понятията за причините и за разбитото селско стопанство, и за еврофондовете, и за Косово, ама това си е твой проблем
stoyancho
17 Юни 2008 17:14
Мнения: 1,363
От: Bulgaria
Не, пич, моите понятия са си съвсем наред. Сбъркани са твоите понятия за "благодетелите" ни. Апропо, нищо не казваш и за АЕЦ-а и за двойния аршина спрямо Италия и нас. Макар че знам какво ще кажеш, че не разбирам висшата правда на ЕС, че дори когато ни вреди нещо, то е от полза и т.н.
Benedicta
17 Юни 2008 17:43
Мнения: 17,577
От: Bulgaria
Аз не съм с бяло-черно мислене. Има разбира се и неща, които може би не бяха договорени добре. АЕЦ е може би от тези неща...Колкото до двойните стандарти-винаги ще ги има. Пак ти казвам -аз не мисля в черно и бяло и не смятам ЕС за белокрил ангел-такива има само на небето Но съм убедена , че само в ЕС БГ ще може най-добре да се развие икономически, а също и по отношение на гражданското общество и демокрацията. Просто алтернатива няма.... трябва да се правят и компромиси.
И не съм "пич"
zlobarcheto
17 Юни 2008 17:52
Мнения: 949
От: Bulgaria
По принцип харесвам анализите на г-н Терзиев. но не и този. Смятам, че Ирландия всъщност защити нашия интерес. А той не съвпада с този на Франиця, Германия и пр. колоси. Ирландия поиска да се чуе думата на малките, изоставащи мишки, които понстоящем са мнозинството в ЕС, всъщност. Това първо. Второ, някой от писуващите случайно да си е дал труд да прочете няколкото точки, срещу които основно застават противниците на споменатото договорче? Те са доста опасни и тирановидни, нека така да го кажем. само ще спомена съсредоточаването на власт в председателя на ЕС. ЕС президентска република ли го ще го прави или кво? И за колко години ще се пръкне новия Наполеон, само това се чудЪ.
zlobarcheto
17 Юни 2008 17:54
Мнения: 949
От: Bulgaria
И трето-Ирландия защити смислеността на понятието "глас на народа". появиха се некви манипулацийки, че във вота участвали малко ирландци. Пак ще кажа: по -добре 100 000 избиратели да кажат "не", отколкото 20 дупетати с прилежащото количество чужди карти да ратифицират тайно, почти криминално договор, който ако беше приет и от другите, щеше да определи в голяма степен външнополитическата съдба на България. Така че не виждам къде ни подля вода Ирландия-направо ни свърши голяма услуга.
Caravaggio
17 Юни 2008 18:36
Мнения: 13,610
От: Italy
щеше да определи в голяма степен външнополитическата съдба на България



Е, това вече щеше да е катастрофа с апокалиптични мащаби. Където стъпи български дипломат, трева не никне...
дъртреалист
17 Юни 2008 18:46
Мнения: 11,678
От: Bulgaria
Точно, Злобил,
Сега щяли да измислят, от яд, Европа да станела на две скорости.
Нищо подобно, а точно наобратно.
Ако беше минал номера с централизацията на властта - тогаз щяхме автоматично да станем втори ешалон.

А сега ще се видят принудени да предложат работещи варианти за едновременен просперитет, какъвто всъщност е оригиналния проект - Европа на регионите, а не на елитите.
И после, никой не е против силна власт в Европа. Но нека става постепенно, това засилване на центъра, на последователни стъпки.
Сегашното припиране е съмнително.
А истеричната реакция на ирландския вот - засилва съмнението още повече.
indiec
17 Юни 2008 19:41
Мнения: 2,356
От: Bulgaria
Авторе, не играй на тънката струна - някой друг ни е виновен ...
Старшината
17 Юни 2008 20:20
Мнения: 20,650
От: Bulgaria
... слава Богу, имало и мъдри хора ... в случая - ирландци ..
OLDMAD
17 Юни 2008 20:38
Мнения: 45,665
От: Bulgaria
...истеричната реакция на ирландския вот засилва съмнението още повече...

Да си додем на думата, значи.
Добави мнение   Мнения:66 Предишна Страница 3 от 4 1 2 3 4 Следваща