Потребител:
Парола:
Регистрация | Забравена парола
Запомни моята идентификация
Пейлин паникьосва републиканците
Отиди на страница:
Добави мнение   Мнения:289 « Предишна Страница 11 от 15 9 10 11 12 13 Следваща »
bearman
30 Сеп 2008 18:31
Мнения: 1,839
От: Bulgaria
В интерес на истината Голдман Сакс бяха единствената или поне най-изявената банка със проактивна позиция по време на балона да не допуснат набалбукване със лошите облигации и другите отровни икономически отпадъци, заради което заслужават известен кредит на доверие. Нейни аналисти неднократно са предупреждавали за последствията от спукването на балона на имотите. И‌ това точно по времето на Полсън. По тазя причина с мисля че ако Послъм имаше базуката по рано щяхме да иалезем по-грациозно от сегашната купчина с л_йна, но не би.
Caravaggio
30 Сеп 2008 18:35
Мнения: 13,610
От: Italy
Интересно, дали тази съществува в американския фолклор?

"Колкото по е л..но, толкова повече подправки му се слагат."
Зевзека
30 Сеп 2008 18:36
Мнения: 7,255
От: Bulgaria
Другари, ние марскисти ли сме или сме лукови глави. Я се стегнете и вземете та отупайте праха от "Капитала" и си припомнете какво ни учеше оня дърт брадат евреин - Карл Маркс!
Учеше ни, че капитализмът се развива скокообразно, на цикли, и икономическите кризи са постоянно и периодично явление. Благодарение на тези кризи финансовата система се очиства от неефективни структури и диелектическото развитие продължава. Тези кризи, пише Маркс, се дължат на безплановата и нерегулирана капиталистическа икономика.
След кризата, обаче, следва нов скок на развитие.
Real Life
30 Сеп 2008 18:36
Мнения: 1,438
От: Bulgaria
Гъз глава затрива.
Ум царува, ум робува, ум патки пасе.


Не е важно на мен да ми е добре, по-важното е на Вуте да му е зле.
*
Не е важно моята чиния да е пълна, важно е тази на съседа да е празна.




Сирена
30 Сеп 2008 18:38
Мнения: 3,190
От: Bulgaria

сърцевината на съвременния капитализъм - кредита, тоест, доверието между стопанските субекти.


Аз пък мислех, че сърцевината на капитализма е предпримчивостта, частната собственост (личната такава, а не на другите), носенето на отговорност за поетите рискове. Кредита би трябвало да е само спомагателен инструмент защото това са пари на другите, а управлението на пари на другите се нарича социализъм и е съпроводено със съответната безотговорност и лекомислие (така великолепо демонстрирани ни от идолите на Чичо Фичо и семейство). Ерго, влиянието на кредита трябва да е много по-малко и много по-контролирано и регулирано.

bearman
30 Сеп 2008 18:38
Мнения: 1,839
От: Bulgaria
Ох, дригари оставете кариерите в инвестиционните банки да почиват в мир, но виж е добре да си припомни някой умения от студентските бригари, например отглеждане на домати, копане, колтучене, че глей кви времена идват Натиснете тук И тъкмо да ги съжалиш мороните и като ти вкарат 2 американски знамена и един Джизъс Крайст и ти идва да им пожелаеш както си пожелават все по често по блоговете американците
Чичо Фичо
30 Сеп 2008 18:42
Мнения: 24,838
От: United States
Горния пост беше за другарите консерватори, да го разберат.
За съмишлениците, които вярват в промяната като мене, поздрав тук
mnogoIQ
30 Сеп 2008 18:48
Мнения: 115
От: Bulgaria
Caravaggio
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 3149
Скрий: Име, IP

Интересно, дали тази съществува в американския фолклор?
"Колкото по е л..но, толкова повече подправки му се слагат."


Откъде знаеш че не я знаят? При толкова много индийци и китайци
Gan(ю)гоТрий
30 Сеп 2008 18:49
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Фиче, за другарите и за съмишлениците(май е едно и също) ясно. Ама вложителите в уолстрийтските банки, дето са истинските инвеститори, редвт ли се на опашки пред банките? Ша им върнат ли по некой долар или на студена водица в къщи? Как е дереджето?
Real Life
30 Сеп 2008 18:55
Мнения: 1,438
От: Bulgaria
Американските банки, както и европейските, гарантират сигурността на влоговете.
Единственото притеснение би трябвало да е дали българските банки са европейски. Но и това скоро ще стане ясно.
garamel
30 Сеп 2008 19:00
Мнения: 5,847
От: Bulgaria
Liquidity = Options
Фирмата няма ли ликвидност, няма и избор!
Ликвидността била необходима на Американската икономика!
Ликвидността, другаре, е необходима на всяка една икономика.
Защо мислите, че Федералният резерв утрои чувалите с долари пътуващи за Европа, Азия, Канада и Австралия? Щото заради това са тези фалити, заради проблеми с ликвидността. А той, проблемът, е чисто счетоводен! Много компании, особено инвестиционните банки, държат активи които трябва да се mark to market, или казано по друг начин трябва да намалят стойността им на баланс шиита си когато на пазара се осъществи транзакция на подобен вид инструменти за по-ниска цена. Това резултира в намаляване на стойността активите на тези компании. Подробността тук е, че тези компании са дружества които трябва да поддържат определено съотношение между активи и задължения на балансите си за да имат достъп до по-евтини кредити, за да поддържат всекидневните си операции. Ако това съотношение падне под определено ниво кредитните агенции веднага намаляват кредитният рейтинг на тези компании и вместо при лихва, да речем 3%, те започват да взимат при 7-8% и нагоре. Да не говорим, че при сегашната ситуация никой няма да иска да им предостави пари заради risk exposure които ще получи. При това положение компанията изпада в ликвидна криза, демек липса на свежи пари за да продължи дейността си. Много от тези компании имат и задължение по закон да поддържат ликвидност на определено ниво. Ако не го сторят, те престават да бъдат институциите за които са инкорпорирани, с всичките произтичащи последствия. За това правителството взе управлението на АИГ. По-точно това беше мотивът, но всъщност целта бе да се предпазат СД-тата на обикновенните граждани които АИГ държи.
Разбира се има и много други проблеми произтичащи от тази криза, като например - спекулацията с деривативи и пренасянето на кризата с ликвидността върху къмършъл банка.
Като капак на всичко намаляването на кънсъмер спендинг може да се превърне в най-неприятният момент. Това предстои да се види. Тогава може да се получи сриване в световен мажаб. Някъде то вече е в хад.
Чичо Фичо
30 Сеп 2008 19:03
Мнения: 24,838
От: United States
Никой не се реди на опашки, но хората загубиха милиарди, може би милиони хора си загубиха спестяванията. Норвежкия държавен пенсионен фонд - по един милион долара на всеки норвежки пенсионер - беше wiped out в Лийман. Общо към един трилион и половина книжно злато изчезна. Изчезна не знам колко трилиона equity от хорските къщи - с което до скоро милиони семейства си покриваха текущите разходи като рефинансираха. 42% от лошите книжа са в европейски банки.

Ние загубихме няколко долара от пенсионните си планове, които имаме отскоро. Спестяванията ни са на сигурно място в Чейс (която купи ВаМу) и растат, макар бавно.

След Ню Дийла банковите депозити са държавно застраховани от ФДИК, сега до 100 хил. на човек, но и двамата кандидати искат да се дигне до 250 хил.
Gan(ю)гоТрий
30 Сеп 2008 19:04
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Гарантират ги до еди колко си, у нас до 25000лв, а нали в САЩ сега вдигат шум да ги направят до 250 хил.долара. Това е едното - другото е, че гаранцията си е гаранция, ама не са пари. Както 1996 и у нас пак си бяха гарантирани, бюджета пак ги плати в рамките на гарантирания влог. Единственото неудобство беше, че тези които си ги взеха на гарантираните 100% си ги взеха с 3 нули по-малко.. Пак студена водица, де.
Зевзека
30 Сеп 2008 19:06
Мнения: 7,255
От: Bulgaria
Нерегулираната пазарна икономика периодично изпада в икономически кризи, ни учи другаря Маркс, и след кризите следва скок на ново икономическо развитие. Диалектика до следващата криза. Това не е хубаво, другари, пише другаря Маркс. Трябва регулиране и планиране. Трябва да се създадат Министерство на планирането, Министерство на цените, Министрество на тежката промишленост, Министерство на леката промишленост, Министрество на химията и металургията и прочие звена за регулиране и планиране.
Can you do that?, пита Маркс.
Yes, we can!, ревеме ние в отговор.
И после.....е, останалото го знаете.
Нели
30 Сеп 2008 19:08
Мнения: 5,661
От: United States
Аз такова, не искам да нарушвам храносмилането на завистниците, но малко информация. От повече от половин година насам Голдман като правило не назначава нови хора (особено загубили работа в други банкови институции) освен бивши свои летни стажанти, които са наблюдавали зорко за по два месеца през лятото. Ерго, независимо колко "батковци от Харвард" искат работа при тях, ако Голдман не си ги е огледал (и отгледал) като стажанти докато са учили (т.е. не са преценили още тогава, че са им потребни) те нямат голям шанс да си намерят работа при тях. За незнаещите: тукашните студенти получават офери и подписват контракти за работа по време на последната си година от завършването си, а не след като вече са взели дипломи.

Макдоналдс и Манхатан: тук съществува строго разпределение на работната сила. В манхатънските Макдоналдси, Кентъки бла-бла, Дънкин доунътс магазинчета, Унедис-и и т.н вериги за отхранване на хора с наднормено тегло, не работи нито едно бяло дете. В тези вериги рядко ще видите бели хора, освен заблудени екскурзианти европейци. Всичко е с цвят кафе без мляко. Това не е София, другари, където продавачи и купувачи са само бели хора. Децата (бели, зелени, червени, оранжеви) с дипломи, от добри университети, се реализират на други места.

Извинения на форумните комуняги, ако с нещо съм засегнала душевните им трептения.
mnogoIQ
30 Сеп 2008 19:12
Мнения: 115
От: Bulgaria
Ама ето, и гарамел го потвърждава индиректно Проблемът не е че пазарът не работи, проблемът е че разни хитрушковци ЛЪЖАТ. Сиреч, нарушават закона. Сиреч, трябва да бъдат вкарани в затвора . Е, понеже не искат да го направят, затова некой треба да плати вината, в случая, целият свят
А в какво лъжат? Лъжат че са ликвидни, лъжат че имат въпросният рейтинг, лъжат че......аве къде са феберейците???
Caravaggio
30 Сеп 2008 19:12
Мнения: 13,610
От: Italy
Може ли някой да ми обясни? - защо тази другарка над мен си мисли, че някой й завижда?
softwind
30 Сеп 2008 19:14
Мнения: 5,658
От: Cambodia
Извинения на форумните комуняги, ако с нещо съм засегнала душевните им трептения.

Споко, не си. Продължавай. Къде другаде ще четем такъв безплатен цирк!
Gan(ю)гоТрий
30 Сеп 2008 19:18
Мнения: 20,679
От: Bulgaria
Caravaggio, пропускаш варианта когато човек завижда на себе си и води разговор със себе си. Ма те тия работи писателите могат да ги обяснят по-убедително от мене..
bearman
30 Сеп 2008 19:27
Мнения: 1,839
От: Bulgaria
Другари, начи проблема със банките ще си е със нас докато не се реши проблема със цените на имотите а заключението на Case & Shiller който публикуваха днес е ясно
A closely watched index shows home prices tumbling by the sharpest annual rate ever in July, but the rate of decline is slowing. The Standard & Poor's/Case-Shiller 20-city housing index released Tuesday fell a record 16.3 percent in July from the year-ago period, the largest drop since its inception in 2000. The 10-city index plunged 17.5 percent, its biggest decline in its 21-year history.

Home values in all 20 cities fell year-over-year, with Las Vegas prices plunging the most at nearly 30 percent.

However, the pace of declines has slowed over the last three months, but there is still no sign of a bottom, one of the index creators said.


Другари може да се предположи вече че когато се слегне праха от цялата тупурдия след 2 години цените ще са надолу със около 30-35% според по-широкия индекс. Начи вземаме един молив и почваме да смятаме. В‌ САЩ има недвижими имоти на стойност $24 трилиона (преди да се спука балона ). От тях около 1/3 са напълно изплатени без никакви тежести други оклоло 1/4 са пресен дълг със около 90-100% левъридж и останалото всичко помежду тях. Сметката излиза и по друг аначин. В последните 5-6 години имаше около 6 милиона продажби на имоти за година това прави около 30 милиона имота на средна цена от $250 000 ( преди балона да издиша) . Начи около $7.5 трилиона силно левъриджван дълг. Ако сметнем върху него 30% понижение на цените то излиза че изчезва около $2.2 трилиона от това измисленото богатство на което много хора разчитаха за пенсиониране. Отделно в Америка имеме и $24 трилиона стоков пазар ако и от там отбележим подобни загуби (‌ някой говорят така вече I will meet you at DJ 8K ) другари света няма да бъде същия да не говорим за Америка. Задуха големия вятър и всеки да се хваща за най-близкото дърво че си такова такованката, другари.
Добави мнение   Мнения:289 « Предишна Страница 11 от 15 9 10 11 12 13 Следваща »